Premiera układów Devil’s Canyon przesunięta na 3. kwartał?

Daniel Górecki

2014-05-27 09:24

Intel procesory debiut

Wczoraj pisaliśmy na temat specyfikacji i cen nowych procesorów Intela, które mają zadebiutować na rynku już 2 czerwca, a dziś okazuje się, że jeśli potwierdzą się najnowsze doniesienia, to osoby wyczekujące nadchodzących układów Devil’s Canyon z odblokowanym mnożnikiem będą musiały uzbroić się w nieco więcej cierpliwości.

Cena i specyfikacja układów Devil's Canyon od Intela

Daniel Górecki

2014-05-26 07:56

Intel Pentium procesory

W maju doczekaliśmy się odświeżonych procesorów Intel Haswell, ale na modele z tej rodziny z odblokowanymi mnożnikami musimy jeszcze chwilę poczekać. Układy Devil's Canyon zadebiutować mają na rynku 2 czerwca, jednak za sprawą najnowszych przecieków mamy okazję przyjrzeć się im bliżej nieco wcześniej.

AMD potwierdza mobilne APU Kaveri i zapowiada powrót serii FX

Daniel Górecki

2014-05-20 09:24

AMD procesory APU

Jakiś czas temu do sieci wyciekła lista mobilnych procesorów z serii Kaveri, a AMD postanowiło wykorzystać APU 14 Conference do potwierdzenia tych przecieków, ujawniając przy tym kilka interesujących informacji. Nadchodzące procesory bazować mają bowiem na rewolucyjnej hybrydowej architekturze, która łączyć ma w sobie architektury Steamroller i Excavator.

Intel obiecuje procesory Broadwell jeszcze w tym roku

Daniel Górecki

2014-05-20 09:09

Intel procesory CEO

Intel dopiero co wypuścił na rynek odświeżone procesory Haswell, ale jeśli czekacie na prawdziwych następców zeszłorocznych układów, to musicie uzbroić się w nieco więcej cierpliwości, bo następna generacja procesorów - Broadwell - wyląduje na rynku dopiero pod koniec roku.

Procesory Intela z rodziny Haswell Refresh debiutują na rynku

Daniel Górecki

2014-05-12 09:13

premiera ceny procesory

Po kilku miesiącach zapowiedzi i przecieków procesory Intel Core „Haswell Refresh” są już oficjalne dostępne. Wykorzystujące podstawkę LGA1150 nowe układy są kompatybilne zarówno z płytami głównymi wykorzystującymi chipsety z serii 8 (po odpowiedniej aktualizacji BIOSu), jak również z debiutującymi wraz z nimi nowymi płytami korzystającymi z chipsetów serii 9.

Intel Core i7-4790 - topowy model Haswell Refresh przetestowany

Daniel Górecki

2014-05-07 09:36

procesor test wydajność

W ciągu kilku dni powinniśmy doczekać się debiutu nowych procesorów Intela - Haswell Refresh, a tymczasem serwis TweakTown miał już okazję przetestować topowy model z tej serii. Mowa tu o czterordzeniowym układzie Core i7-4790 oferującym 8 wątków, 8 MB pamięci podręcznej L3 oraz wskaźniku TDP na poziomie 84W.

Projekt SkyBridge - połączenie architektury ARM i x86 od AMD

Daniel Górecki

2014-05-06 10:22

ARM AMD x86

Kiedy tylko AMD zapowiedziało, że stworzy procesor ARM, zastanawialiśmy się jaką formę on przyjmie. Amerykański producent postanowił zaspokoić naszą ciekawość i ujawnił swoje plany w postaci Projektu SkyBridge, który zbliży do siebie ARM oraz x86. Już w przyszłym roku koncern wypuści układy ARM typu SoC, które będą pinowo-kompatybilne z następną generacją SoC x86.

Nowe szczegóły na temat platformy Intel Skylake

Daniel Górecki

2014-05-05 09:53

Intel procesory chipsety

Dopiero co otrzymaliśmy nowe informacje na temat platformy Broadwell, a w sieci już znaleźć można przecieki na temat jej następcy, czyli Intel Skylake - doniesienia te ujawniają kilka interesujących detali na temat przyszłorocznej architektury Intela.

Układy Broadwell dostarczą wyraźnie usprawnione iGPU

Daniel Górecki

2014-05-05 07:05

Intel wydajność procesory

Do sprzedaży już wkrótce trafią procesory Haswell Refresh, jednak na większe zmiany będziemy musieli zaczekać aż Intel wprowadzi na rynek układy z rodziny Broadwell, które zadebiutować mają pod koniec roku. Wiadomo, że te produkowane mają być 14 nm procesie technologicznym, co zapewnić ma większą energooszczędność, a nowsza architektura to także wyższa wydajność.

AMD prezentuje nowe mobilne układy APU - Beema i Mullins

Daniel Górecki

2014-04-29 09:56

AMD specyfikacja procesory

AMD w zeszłym roku zapowiedziało nowe układy Mullins oraz Beema i po kilku miesiącach wyczekiwania doczekaliśmy się premiery trzeciej generacji tych energooszczędnych i mainstreamowych APU, poznając tym samym szczegóły na ich temat.

Intel rozdaje darmowe gry wraz z procesorami Core i5 oraz i7

Daniel Górecki

2014-04-25 07:02

Intel

Core i5 Core i7 Intel

AMD posiada program Never Settle, a na darmowe gry możemy liczyć także w przypadku zakupu kart graficznych Nvidii. Tym razem rękę do graczy postanowił wyciągnąć również Intel, który przygotował nową promocję – jeżeli zdecydujemy się na zakup procesorów z rodziny Core i5 czy Core i7 czwartej generacji (Haswell) lub też sprzętu w nie wyposażonego (komputery stacjonarne, notebooki, Ultrabooki), to możemy liczyć na darmowe gry.

Urządzenia z układami AMD Beema pojawią się w 2. kwartale

Daniel Górecki

2014-04-19 10:40

AMD notebooki ulv

Notebooki wyposażone w niskonapięciowe procesory Beema od AMD powinny zadebiutować w drugim kwartale tego roku. Przedstawiciele koncernu twierdzą jednak, że doczekamy się także tabletów z układami Beema oraz Mullins na pokładzie.

Znamy ceny procesorów Intel Haswell Refresh

Kamil Pieczonka

2014-04-17 13:28

Intel CPU ceny

Od kilku dni wiemy już, że procesory Haswell Refresh będą miały swój debiut 10 maja, czyli za niespełna miesiąc. Dzisiaj natomiast poznaliśmy ich ceny, pełna gama nowych układów będzie składała się z 26 nowych modeli, z których najdroższy nieznacznie przekroczy cenę 300 USD, tyle ile obecnie trzeba zapłacić za model Core i7-4770. Jako, że po nowych procesorach Intela nie spodziewamy się wielkiego wzrostu wydajności, również i ceny większości układów są mniej więcej na poziomie obecnych modeli, a jedyna różnica widoczna na pierwszy rzut oka to nieco wyższe taktowanie.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 101.

Kamil Pieczonka

2014-04-14 16:28

Microsoft HTC amoled

W dzisiejszym odcinku wideo newsów odprawimy do przeszłości Windowsa XP i sprawdzimy co tam Microsoft szykuje dla konsoli Xbox One. Fani gier zapewne ucieszą się, że Watch Dogs na PC będzie wyglądał tak jak powinien, czyli znacznie lepiej niż wersja na konsole. Coraz bliżej jest też rozpoczęcia dostaw bieżni VirtuX Omni. Poza tym będzie też nieco o premierach kart graficznych, procesorów czy dysków SSD od AMD. Na rynku smartfonów warto zwrócić uwagę na nowe wyświetlacze AUO, projekt Ara oraz kiepski wyniki HTC. Na koniec mamy natomiast "domową" drukarkę 3D od firmy Micro3D. Zapraszamy do oglądania!

Procesory Haswell Refresh - data premiery ujawniona

Daniel Górecki

2014-04-11 09:21

Intel data premiery procesory

Wygląda na to, że premiera procesorów Intel Core z serii Haswell Refresh odbędzie się wcześniej niż zakładano, czyli na czerwcowych targach Computex 2014. Jak wynika bowiem z najnowszych doniesień, układy Intela pojawią się na większości rynków już 10 maja, czyli za niecały miesiąc.


GeekWeek poleca