Procesory Intel Skylake opóźnione do jesieni przyszłego roku?

Daniel Górecki

2014-11-04 12:00

Intel opóźnienie procesory

Pierwsze procesory Intela z rodziny Skylake miały według pierwotnych planów zadebiutować na rynku na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku, jednak jak wynika z najnowszych przecieków, na kolejną generację układów „Niebieskich” przyjdzie nam poczekać trochę dłużej.

Intel manipulował benchmarkami Pentiuma 4? Jest pozew zbiorowy

Daniel Górecki

2014-11-03 11:00

Intel CPU procesory

Były takie czasy, kiedy procesory Intela nie dominowały na rynku tak jak obecnie i AMD stawiało „Niebieskim” naprawdę solidny opór. Co więcej, układy z rodziny Athlon były naprawdę godnym rywalem, co w okresie od 2000 do 2002 roku skłonić miało Intela nawet do manipulowania wynikami benchmarków swoich procesorów z serii Pentium 4. Jak nietrudno się domyślić producent zaprzecza tym oskarżeniom, niemniej jednak będzie musiał udowodnić swoją niewinność w sądzie.

Procesory Intel Broadwell-E dopiero w 2016 roku

Daniel Górecki

2014-10-23 13:00

Intel specyfikacja opóźnienie

Intel wypuścił hi-endowe procesory Haswell-E zaledwie dwa miesiące temu, a już docierają do nas informacje na temat ich następców, czyli serii Broadwell-E. Tym razem nie są to najlepsze wieści, ponieważ według przecieków ich masowa produkcja nastąpi dopiero w pierwszym kwartale 2016 roku, więc rynkowy debiut będzie miał miejsce jeszcze później.

AMD obniża ceny procesorów APU Serii A

Daniel Górecki

2014-10-23 12:00

AMD

AMD ceny obniżki

Biorąc pod uwagę, że powoli wkraczamy już w okres wzmożonych zakupów przedświątecznych, jest to dobry czas na wszelkiego rodzaju promocje i obniżki, które zachęcać będą klientów do sięgnięcia po produkty konkretnej firmy. Koncern AMD postanowił właśnie skorzystać z tej okazji i obniżył ceny procesorów APU Serii A.

AMD zacieśnia współpracę z Asusem?

Daniel Górecki

2014-10-15 12:00

Asus AMD CPU

Jak wynika z najnowszych doniesień, firmy Advanced Micro Devices oraz Asustek Computer postanowiły nieco bardziej zacieśnić swoją współpracę, co owocować ma korzystniejszymi dla tajwańskiego producenta cenami procesorów i układów APU.

Specyfikacja nadchodzących procesorów Broadwell-U

Daniel Górecki

2014-09-30 13:00

Intel specyfikacja procesory

Intel planuje wypuścić następną generację procesorów Broadwell-U w trakcie przyszłorocznych targów CES, które tradycyjnie odbywają się na początku stycznia - tym razem za sprawą serwisu VR-Zone możemy poznać szczegóły 17 modeli szykowanych do debiutu w Las Vegas.

Pierwsze wyniki benchmarków procesorów Intel Core M

Daniel Górecki

2014-09-11 08:52

Intel testy idf

Na procesory piątej generacji Intel Core przeznaczone do komputerów stacjonarnych przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy, tymczasem zdecydowanie szybciej, bo już za kilka tygodni, pojawią się urządzenia wyposażone w pierwsze Broadwelle dedykowane notebookom i sprzętom typu 2 w 1.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 120. - IFA 2014

Kamil Pieczonka

2014-09-08 14:30

Samsung Apple LG

Dzisiejszy odcinek wideo newsów to w głównej mierze podsumowanie trwających jeszcze targów elektroniki konsumenckiej IFA 2014 w Berlinie. Pokazano tam wiele nowych produktów z kategorii telewizorów, smartfonów czy wreszcie inteligentnych zegarków i nie sposób wymienić wszystkiego w tym krótkim podsumowaniu. Mamy między innymi zdjęcia i filmy z Galaxy Note Edge od Samsunga, z Zenwatchem ASUSa czy Xperią Z3. Nie zabrakło też krótkiej wzmianki na temat głośnej afery zdjęciowej ;-). Zainteresowanych zapraszamy do oglądania!

Nowa generacja wydajnych procesorów AMD dopiero w 2016 roku

Daniel Górecki

2014-09-08 09:44

AMD procesory CEO

Niestety nie mamy najlepszych wieści dla osób wyczekujących nowych wydajnych procesorów od AMD, ponieważ CEO firmy - Rory Read - w wywiadzie dla agencji Bloomberg zdradził, że koncern celuje z nimi dopiero w pierwszy kwartał 2016 roku.

Intel wypuszcza pierwsze 14 nm procesory Broadwell - Core M

Daniel Górecki

2014-09-06 09:51

Intel

Intel specyfikacja procesory

Intel postanowił wykorzystać targi IFA do wypuszczenia na rynek swoich nowych procesorów z rodziny Core, które przeznaczone są do lekkich, cienkich i często chłodzonych pasywnie urządzeń. Mowa tu o energooszczędnych układach Core M, które bazują na architekturze Broadwell.

AMD wypuszcza 3 nowe procesory z serii FX-8300

Daniel Górecki

2014-09-03 09:08

AMD procesory układy

AMD zdecydowało się na rozszerzenie swojej serii procesorów FX-8300 o trzy kolejne modele, które oferują 8 rdzeni i są kompatybilne z podstawką AM3+, a wraz z wypuszczeniem na rynek nowych układów doczekaliśmy się także obniżek pozostałych produktów z tej rodziny.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 119.

Kamil Pieczonka

2014-09-01 21:40

Apple Intel Lifestyle

Dzisiejszy odcinek zaczynamy od informacji na temat procesorów Haswell-E od Intela, które w piątek miały swoją premierę i już teraz możecie przeczytać jego recenzję na łamach FrazPC.pl wraz z testami pamięci DDR4. Poza tym Seagate wprowadza już oficjalnie do sprzedaży swój dysk o pojemności 8 TB, dowiedzieliśmy się wreszcie kto kupił Twitcha, a Rockstar zapowiada opóźnienie GTA V na PC, podobnie jak Ubisoft czyni z Assasin's Creed Unity, który pojawi się 2 tygodnie później. Sprawdziliśmy też betę samochodówki The Crew oraz ofertę Razera pod postacią oprogramowania Cortex do wyszukiwania najtańszych gier. Mamy też smutną wiadomość dla miłośników plazm, a także dwie zapowiedzi kolejnych zegarków od LG i Samsunga, a za tydzień pewnie też i Apple. Na koniec zapowiedzi TSMC co do procesu technologicznego 16 nm oraz wyniki podkręcania Haswell-E i AMD FX-8370. Zapraszamy do oglądania.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 118.

Kamil Pieczonka

2014-08-25 13:52

Google PS3 AMD

W tym tygodniu wideo newsy zaczynamy od ciekawych informacji na temat zmian w serwisach Google, a także przeprosin twórcy popup'ów, który po kilkunastu latach postanowił się ujawnić ;-). Poza tym mamy datę prezentacji Windows 9, zapowiedź Ubisoftu o zaprzestaniu tworzenia gier na platformy PS3 i Xbox 360, czy wreszcie statystyki związane z rynkiem gier na PC. Jest też kilka zapowiedzi, w tym niedaleka premiera Wasteland 2, gry która zdobyła finansowanie przez Kickstartera oraz przeniesienia Wiedźmina na ekran kinowy przez dobrze znanego chyba wszystkim Tomka Bagińskiego. Na froncie smartfonów mamy nowe modele LG L Fino i Bello, HTC One M8 z Windows Phone 8.1 oraz plotki o iPhone 6 i 6L. AMD pokazało natomiast nowy układ graficzny Radeon R9 285, a także szykuje nowe procesory, a Intel jest już gotowy na premierę platformy Haswell-E, dla której przeznaczono płyty główne z chipsetem X99 na pokładzie i wsparciem dla pamięci DDR4. Na koniec jeszcze kilka słów o rekordzie podkręcania Core i7-4770K. Zapraszamy do oglądania!

AMD przygotowuje dwa nowe procesory z rodziny FX

Daniel Górecki

2014-08-22 09:18

AMD specyfikacja procesory

AMD przygotowuje się do rozszerzenia swojej oferty procesorów w segmencie wydajnościowym i niedługo doczekamy się premiery nowych układów korzystających z usług podstawki AM3+. Mowa tu modelach  FX-8370 oraz FX-8370E (wariant energooszczędny), które zastąpić mają FX-8350 na półce cenowej ok. 180 USD.

Procesory Intel Haswell-E zadebiutują 29 sierpnia

Daniel Górecki

2014-08-16 10:03

procesory DDR4 Haswell-E

Jak wynika z ostatnich doniesień, premiera najnowszych procesorów Intela skierowanych do entuzjastów PC odbędzie się już 29 sierpnia. Nie będzie to jednak tylko debiut na papierze, ponieważ tego samego dnia do sprzedaży trafić mają zarówno układy Haswell-E, jak i płyty główne z chipsetem X99 oraz pamięci RAM typu DDR4.


GeekWeek poleca