AMD publikuje swoje najnowsze wyniki finansowe

Daniel Górecki

2016-01-20 12:00

AMD opublikowało swój najnowszy raport finansowy z wynikami za czwarty kwartał 2015 roku, kiedy to firma odnotowała stratę operacyjną w wysokości 49 mln USD i stratę netto wynoszącą 102 mln USD, natomiast przychody za trzy ostatnie miesiące ubiegłego roku to 958 mln USD. Straty te są mniejsze niż za poprzedni kwartał i wypadają również korzystniej w porównaniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku.  

Microsoft nie będzie wspierał starszych OS na nowych procesorach

Daniel Górecki

2016-01-17 11:30

Microsoft windows 7 wsparcie

Microsoft nie ustaje w wysiłkach, by przekonać niezdecydowanych do przesiadki na Windowsa 10, a najnowszy ruch giganta z Redmond zdaje się być dość kontrowersyjny. Koncern postanowił bowiem zaktualizować politykę wsparcia poszczególnych procesorów dla swoich systemów operacyjnych, przez co mocno poszkodowane będą osoby, które w ostatnim czasie zakupiły układ Intela z rodziny Skylake.

Intel: iGPU Iris i Iris Pro wydajniejsze od 80% kart graficznych

Daniel Górecki

2016-01-14 12:30

wydajność gpu karty graficzne

Jeśli jesteście zapalonymi graczami, to zdaniem Intela nie potrzebujecie już osobnej karty graficznej i wystarczy Wam zintegrowana grafika na procesorach tego producenta. Gregory Bryant (wiceprezes firmy i generalny menager działu konsumenckich platform stacjonarnych) podkreślił, że iGPU stają się coraz wydajniejsze i najnowsze generacje tego typu rozwiązań wystarczają na potrzeby „casualowych i mainstreamowych graczy”.

Wsparcie dla HDMI 2.0 dopiero w procesorach Intel Cannonlake

Daniel Górecki

2016-01-13 12:30

Intel wsparcie 4K

Obecna rodzina procesorów Intel Skylake zastąpiona ma być w tym roku przez serię Kaby Lake, która zachowa 14 nm proces technologiczny, ale przyniesie nieco zmian w stosunku do szóstej generacji. Jeśli jednak liczyliście na to, że nadchodzące układy zapewnią także wsparcie dla interfejsu HDMI 2.0, to niestety nie mamy dla Was dobrych wieści.

Wykryto błąd procesorów Skylake powodujący zawieszanie PC

Daniel Górecki

2016-01-12 09:46

Intel procesory PC

Intel zidentyfikował problem swoich procesorów szóstej generacji (Skylake), który powodować miał zawieszanie systemu lub inne nieprzewidywalne zachowanie naszego sprzętu. Błąd został odkryty przez hardwareluxx.de, które następnie poinformowało o nim Intela oraz matematyków z Great Internet Mersenne Prime Search (GIMPS).

10-rdzeniowy Core i7-6950X może zostać wyceniony na 1500 USD

Daniel Górecki

2016-01-11 11:00

Intel HEDT Broadwell-E

Wiemy już, że w przypadku nadchodzącej rodziny procesorów Core i7 „Broadwell-EIntel szykuje nie trzy jak dotychczas, ale cztery modele. Seria składać ma się z dwóch 6-rdzeniowych układów, jednego 8-rdzeniowego oraz pierwszego w historii platformy HEDT 10-rdzeniowego Core i7-6950X. Jakiś czas temu poznaliśmy szczegóły ich specyfikacji, ale sporą niewiadomą pozostaje ich cena.

Wraith - nowy referencyjny cooler dla procesorów AMD

Daniel Górecki

2016-01-07 17:43

procesor CPU cooler

AMD zaprezentowało w Las Vegas nowy referencyjny system chłodzenia dla swoich procesorów - ten nazwany został przez czerwoną ekipę Wraith (Zjawa), co sugerować może na czym tym razem skupili się jego twórcy. Zapewnić ma on bowiem zdecydowanie lepsze osiągi niż dotychczasowe coolery stosowane przez AMD w swoich układach, a co najważniejsze jest zdecydowanie cichszy.

AMD pracuje nad nowymi APU z pamięcią HBM

Daniel Górecki

2016-01-04 07:58

pamięć AMD CPU

Obecny rok zapowiada się niezwykle interesująco na rynku PC, zarówno w zakresie nowych kart graficznych, jak i procesorów. Jedną z głównych nowości będzie tu szersze wykorzystanie pamięci warstwowej HBM, która w poprzednim roku zadebiutowała wraz z grafikami AMD Fury. Z najnowszych przecieków wynika jednak, że również tegoroczne APU szykowane przez czerwoną ekipę powinny wykorzystywać tę technologię.

Intel sfinalizował przejęcie firmy Altera

Daniel Górecki

2015-12-30 08:10

Intel procesory przejęcie

Po tym, jak Intel otrzymał zielone światło od Komisji Europejskiej, koncern mógł w końcu dokonać przejęcia firmy Altera. Jest to największa transakcja w historii Intela, ponieważ amerykański gigant musiał zapłacić za wykupienie swojego rywala aż 16,7 mld USD, ale dzięki temu zyskać ma lepszą ofertę dla klientów biznesowych.

Intel rozszerza swoją ofertę o 8 nowych procesorów

Daniel Górecki

2015-12-29 10:30

Intel CPU ceny

Intel rozszerzył swoją ofertę o kolejne procesory z rodziny Broadwell oraz Skylake. Wśród nowych CPU znajdują się modele o dość nietypowych nazwach, jak 5-6402P czy i5-5200DU, co sugerować może inny zestaw funkcjonalności niż w ich mainstreamowych odpowiednikach. Znajdziemy tu ponadto dwa Celerony (3855U i 3955U) w wersji niskonapięciowej (ULV).

BIOSTAR również pozwala na OC BCLK układów Skylake

Daniel Górecki

2015-12-24 10:30

podkręcanie BIOS płyty glówne

Po ASRock oraz MSI do grona producentów płyt głównych, którzy postanowili umożliwić podkręcanie „zablokowanych” procesorów Intel Skylake, postanowiła dołączyć kolejna tajwańska firma, a mianowicie BIOSTAR. Za sprawą technologii HyperOC koncern ten umożliwi bowiem podkręcanie układów, które nie są oznaczone literką „K”, w tym modeli Core i7/i5/i3/Pentium szóstej generacji.

Samsung prawdopodobnie będzie produkował układy dla AMD

Daniel Górecki

2015-12-23 08:00

Samsung AMD CPU

Wraz ze spadkiem sprzedaży swoich smartfonów Samsung stara się w większym stopniu skoncentrować na lepiej prosperujących działach, w tym produkcji chipów. AMD tworzy natomiast CPU i GPU, jednak nie posiada już własnych fabryk. Z doniesień koreańskich mediów wynika zaś, że potrzeby obu firm sprawiły, że te postanowiły nawiązać współpracę.

CPU Guard 1151- rozwiązanie MSI wzmocni laminat układów Skylake

Daniel Górecki

2015-12-17 10:00

chłodzenie MSI procesory

Na początku grudnia w sieci zaczęły się pojawiać niepokojące doniesienia o coolerach wyginających procesory Intela z rodziny Skylake, co w konsekwencji prowadzić może do ich uszkodzenia. Wynika to z zastosowania przez producenta cieńszych laminatów dla nowych układów i chociaż różnica jest niewielka, to jednak zmniejszyła się ich mechaniczna odporność na wyginanie i montowane na nich systemy chłodzenia mogą wywierać zbyt duży nacisk. Problem postanowiła wykorzystać firma MSI, który zapowiedziała nowy produkt mający na celu ochronę naszych procesorów.

Płyty MSI także wspierają OC zablokowanych Skylake'ów

Daniel Górecki

2015-12-16 12:30

MSI podkręcanie Intel

Kiedy w ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się o możliwości podkręcania wszystkich procesorów Intel Skylake poprzez podniesienie taktowania BCLK, pierwszym producentem, który zapowiedział oficjalne wsparcie dla tej funkcji, był Asrock. Tajwański producent udostępnił już stosowną aktualizację BIOS z narzędziem Sky OC, ale jak można było się spodziewać inne firmy nie będą się biernie przyglądać i także dostarczą nam stosowne update’y.

Update BIOS pozwoli na OC "zablokowanych" procesorów Skylake

Daniel Górecki

2015-12-12 10:00

podkręcanie Intel Asrock

Intel w przypadku swojej ostatniej generacji procesorów (Skylake) tradycyjnie już wypuścił standardowe modele skierowane do typowych użytkowników, jak również układy oznaczone literką K, które posiadają odblokowane mnożniki pozwalające na ich podkręcanie. Okazuje się jednak, że producenci płyt głównych mogą umożliwić nam podkręcanie również i standardowych procesorów, a wystarczy do tego aktualizacja BIOS.


GeekWeek poleca