HTC Vive 2 zostanie zaprezentowane już na CES 2017?

Daniel Górecki

2016-12-29 11:05

CES 2017 HTC headset

W tym tygodniu HTC Vive doczekało się sporej, bo aż 100 USD przeceny w sklepie Microsoftu i najnowsze doniesienia prosto z Tajwanu zdają się wyjaśniać, czemu producent zdecydował się na ruch, który zwiększyć ma sprzedaż headsetu jeszcze pod koniec bieżącego roku. Wygląda bowiem na to, że druga generacja gogli wirtualnej rzeczywistości od HTC może być bliżej nić się tego spodziewaliśmy.

Windows 10 może doczekać się specjalnego "trybu gry"

Daniel Górecki

2016-12-29 10:30

gry PC wydajność

Microsoft włożył sporo wysiłku w poprawę atrakcyjności Windows 10 jako platformy do gier i wystarczy wspomnieć choćby o Game DVR, możliwości streamowania pomiędzy PC a konsolą Xbox One, programie Xbox Play Anywhere czy niskopoziomowym API DirectX 12. Wygląda jednak na to, że gigant z Redmond jeszcze nie zakończył swoich działań na tym polu i wkrótce gracze korzystający z tego OS mogą otrzymać nową dedykowaną im funkcję.

Plextor zaprezentuje na CES dyski 3D NAND i nowy model M8Se

Daniel Górecki

2016-12-29 10:00

Plextor

SSD dyski Plextor

Firma Plextor  poinformowała, że jej nowa linia dysków SSD zostanie zaprezentowana podczas styczniowych targów CES 2017 w Las Vegas. Producent pokaże też model M8Se, który ma być tańszą alternatywą dla flagowego dysku M8Pe.  

Das Keyboard 5Q - klawiatura, która łączy się z siecią

Daniel Górecki

2016-12-28 12:00

cena klawiatura klawiatura mechaniczna

Das Keyboard to producent, który znany jest głównie z hi-endowych mechanicznych klawiatur, ale teraz postanowił pójść krok dalej i połączył swój nowy produkt z siecią. W przyszłym miesiącu na targach CES zadebiutuje więc „pierwsza  na świecie klawiatura połączoną z chmurą”, która stremuje informacje z sieci do naszego sprzętu.

Partnerzy AMD pozytywnie o stosunku ceny do wydajności Ryzena

Daniel Górecki

2016-12-28 11:30

AMD CPU Ryzen

Ryzen, czyli wysokowydajny procesor bazujący na nowej architekturze „Zen”, zwiększy udziały w rynku desktopowych CPU AMD już w drugim kwartale 2017 roku. A przynajmniej tak sądzić mają producenci płyt głównych, według źródeł portalu DigiTimes są oni bardzo optymistycznie nastawieni do stosunku wydajności Ryzena do jego ceny, co skłonić miało ich nawet do zwiększenia produkcji płyt głównych przystosowanych do nowej platformy.

Lenovo zapowiada nowe laptopy ThinkPad z pamięcią Optane

Daniel Górecki

2016-12-28 11:00

Lenovo

Kaby Lake Lenovo laptop

To już praktycznie tradycja, że Lenovo ujawnia nowe laptopy z rodziny ThinkPad w okolicach targów CES i w tym roku jest podobnie. Wiodący producent komputerów właśnie zapowiedział całą serię notebooków ze średniej półki, które pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 w wersji Signature Edition, co oznacza, że nie otrzymamy w tym przypadku żadnego oprogramowania typu bloatware.

Procesor Intel Core i7-7700K podkręcony do 7 GHz

Daniel Górecki

2016-12-27 10:30

procesor podkręcanie Intel

Co prawda z nieoficjalnych przecieków wynika, że siódma generacja procesorów Intel Core, znana jako Kaby Lake, praktycznie nie przynosi żadnych zysków w zakresie IPC (instrukcje na cykl zegara), ale najnowsze doniesienia zdają się sugerować, że mogą być one niezwykle przyjazne OC.

Microsoft przyznaje się do zbyt agresywnego promowania W10

Daniel Górecki

2016-12-27 09:00

system operacyjny OS promocja

Od połowy 2015 do połowy bieżącego roku Microsoft oferował za darmo upgrade Windowsa 7 i 8 do najnowszej wersji ich OS, prowadząc jednocześnie bardzo agresywną kampanię mającą na celu nakłonienie nas do zmiany systemu na Windows 10. Ten najpierw stał się „rekomendowaną” aktualizacją zamiast opcjonalnej, z czasem zaczęły pojawiać się doniesienia od osób, którym „dziesiątka” samodzielnie instalowała się na komputerze, a gigant z Redmond stosował kolejne niezbyt uczciwe chwyty.

Valve ukarane w Australii za politykę refundacji na Steamie

Daniel Górecki

2016-12-26 11:15

steam Australia Valve

Gigant na rynku graczy, Valve, został ukarany grzywną w wysokości 3 mln AUD (ok. 2.2 mln USD) po tym, jak federalny sąd w Australii ustalił, że platforma dystrybucji gier Steam narusza prawa konsumenckie w tym kraju, nie oferując jakiejkolwiek możliwości zwrotów w latach 2011-2014. Sędzia James Edelman stwierdził, że zdecydował się tu na maksymalną grzywnę, o jaką wystosował australijski urząd regulujący konkurencję na rynku, ponieważ Valve zignorowało prawa obowiązujące w ich kraju.

Procesor AMD Ryzen przetestowany

Daniel Górecki

2016-12-26 11:09

testy benchmark

W sieci pojawiły się właśnie domniemane wyniki benchmarków nadchodzącego procesora Ryzen od AMD. Wynika z nich, że nowy flagowy CPU Czerwonych oferować będzie IPC (liczba instrukcji wykonywanych przez procesor w jednym cyklu zegara) na bardzo zbliżonym poziomie co intelowski Core i7 6900K.

Koniec wsparcia dla Firefoxa na Windows XP i Vista w 2017 roku

Daniel Górecki

2016-12-25 12:40

przeglądarka internetowa Windows XP wsparcie

Wiele przeglądarek internetowych zaprzestało już wsparcia dla Windowsa XP Vista, ale nie Firefox - do dziś najnowsze wydania tego software’u Mozilli bez problemu działają na starszych PC. Niemniej jednak wkrótce się to zmieni, ponieważ producent zapowiedział wygaszanie wsparcie dla XP i Visty od przyszłego roku.

Cooler Master prezentuje myszkę MasterMouse S

Daniel Górecki

2016-12-24 11:49

Cooler Master

myszka Cooler Master specyfikacje

Po obudowach, klawiaturach i chłodzeniu Cooler Master postanowił poszerzyć swoją serię Master o myszki – najpierw dostaliśmy MasterMouse Pro L, a teraz przyszedł czas na kolejnego gryzonia z tej rodziny, a mianowicie MasterMouse S.

GOG także rusza z wyprzedażą gier na koniec roku

Daniel Górecki

2016-12-24 11:40

DRM wyprzedaż gog

Tegoroczny okres świąteczny stanowić będzie test silnej woli dla graczy, którzy nie chcą wydawać zbyt wiele pieniędzy, ponieważ po tym jak Steam i Origin wytarowali z zimowymi wyprzedażami, na podobną zdecydował się także GOG.

Cherry zapowiada ogólną dostępność przełączników MX Silent

Daniel Górecki

2016-12-23 15:00

klawiatury CHERRY MX Cherry

Mechaniczne klawiatury cieszą się coraz większą popularnością wśród graczy, którzy cenią je za precyzję oraz typowy feeling z wyczuwalną aktywacją przycisku, a są nawet osoby, które po prostu lubią ten charakterystyczny dźwięk klikania. Dla wielu osób ta ostatnia cecha stanowi jednak największy minus „mechaników”, który powstrzymuje przed przesiadką na tego typu sprzęt.

Raspberry Pi udostepnia środowisko Pixel na komputery PC i Mac

Daniel Górecki

2016-12-23 13:01

środowisko Raspberry Pi Raspberry Pi Foundation

Raspberry Pi Foundation postanowiło wypuścić na szersze wody swój bazujący na Linuksie system operacyjny Raspbian, który pierwotnie zaprojektowano pod kątem ich minikomputerków. W związku z tym został on przemianowany na Pixel, co jest skrótem od Pi Improved Xwindows Environment, Lightweight.


GeekWeek poleca