Get Even - wymagania sprzętowe polskiej produkcji

Daniel Górecki

2016-11-21 12:00

Steam

PC fps PS4

Jeśli regularnie śledzicie doniesienia na temat gier, to zapewne kojarzycie już ciekawie zapowiadającą się produkcję polskiego studia The Farm 51, która ma szansę zostać naszym kolejnym flagowym produktem eksportowym. Jest to utrzymana w konwencji horroru strzelanina FPS, gdzie twórcy obiecują  „głęboką i rozbudowaną historię”. Intrygująco zapowiada się zdolność głównego bohatera, Cole’a Blacka, który dzięki urządzeniu wszczepionemu w głowę potrafi odczytywać i odtwarzać ludzkie wspomnienia

Karty AMD i Nvidii obsługują przez HDMI tylko 8-bitowy HDR

Daniel Górecki

2016-11-21 09:57

AMD Radeon HDR

W ostatnim czasie bardzo głośno jest o technologii HDR w telewizorach 4K, która dla wielu osób robi większą różnicę niż samo podniesienie rozdzielczości, ponieważ szeroki zakres tonalny oferuje nam jaśniejszy, bardziej szczegółowy obraz z lepszą gradacją kolorów. AMD chwaliło się w trakcie prezentacji kart z rodziny Polaris, że zapewniają one obsługę tę funkcji w 10-bitowej głębi kolorów dla rozdzielczości 4K przy 60 kl./s, ale..

Nowe szczegóły na temat procesorów Coffee Lake

Daniel Górecki

2016-11-20 11:03

Intel specyfikacja procesory

Wciąż nie doczekaliśmy się premiery stacjonarnych wariantów procesorów Intel Kaby Lake, które trafić mają na rynek na początku przyszłego roku, tymczasem już docierają do nas przecieki na temat mobilnych układów z rodziny Coffee Lake, które zadebiutować mają dopiero na początku 2018 roku.

Smach Z - pecetowy handheld ufundowany

Daniel Górecki

2016-11-20 11:00

gry handheld steam

Wydaje się, że za sprawą smartfonów mobilne granie na dedykowanych temu handheldach odchodzi do lamusa, ale mimo wszystko hiszpańska firma Smach postanowiła spróbować swoich sił na tym polu, podchodząc do tematu nieco inaczej. Ich Smach Z to bowiem zminiaturyzowany PC, który pozwala nam odpalać pełnoprawne komputerowe tytuły ze Steama i wygląda na to, że pomysł ten chwycił, ponieważ urządzenie zostało właśnie ufundowane w serwisie Kickstarter.

AMD Summit Ridge - pierwsze modele mogą zadebiutować 17 stycznia

Daniel Górecki

2016-11-18 13:00

ZEN procesor data premiery

W ostatnim czasie odnotować można wzmożoną ilość doniesień na temat nadchodzących procesorów AMD z serii Summit Ridge i po tym jak wczoraj pisaliśmy o przeciekach na temat nazewnictwa i cen, docierają do nas kolejne informacje o układach bazujących na architekturze Zen. Te pochodzą z Chin, a konkretnie od firmy MAXSUN, która jest partnerem AMD oferującym płyty główne w Państwie Środka.

SteamVR wkróce na macOS i Linuksie

Daniel Górecki

2016-11-18 12:00

system operacyjny Beta Linux

Valve zamierza dostarczyć swoją platformę wirtualnej rzeczywistości SteamVR na systemy Linux oraz macOS i wszystko wskazuje na to, że jej wersja preview pojawi się na tych OS już na początku przyszłego roku.

Stereolabs Linq - nowy headset mieszanej rzeczywistości

Daniel Górecki

2016-11-18 09:00

VR headset gogle

Hololens od Microsoftu to headset rozszerzonej rzeczywistości, który nakłada wirtualne obiekty na rzeczywiste otoczenie, ale zdaniem Stereolabs ich gogle oferować będą lepszą metodę mieszania tych dwóch światów - sprzęt o nazwie Linq wykorzystywać ma bowiem technologię mieszanej rzeczywistości.

EA ujawnia, że tworzy swoje gry najpierw pod hi-endowe PC

Daniel Górecki

2016-11-17 15:00

konsole EA port

Nie jest żadną tajemnicą, że wielu producentów gier przygotowuje swoje dzieła najpierw na konsole, a dopiero później opracowywany jest port na PC, co niestety często przekłada się na problemy techniczne (patrz Batman: Arkham Knight) lub też niepełne wykorzystanie potencjału komputerów. Okazuje się jednak, że nie dotyczy to tytułów od EA, ponieważ w trakcie konferencji UBS Global Technology dyrektor finansowy firmy, Blake Jorgensen, zdradził, że ich gry najpierw opracowywane są pod hi-endowe PC, a dopiero później skalowane na konsole.

Google wykorzysta karty AMD FirePro w usłudze Cloud Platform

Daniel Górecki

2016-11-17 13:00

AMD

Google akcje FirePro S9300 X2

Nvidia zaliczyła właśnie bardzo udany kwartał, gdzie rekordowe przychody zawdzięcza głównie sprzedaży konsumenckich kart graficznych, ale koncern coraz mocniej stawia także na inne inicjatywy, jak sztuczna inteligencja czy głębokie uczenie (Deep Learning). Są to obszary, w których AMD jak do tej pory było mniej zaangażowane, ale producent ten ujawnił właśnie, że wykonał pierwszy krok  w tym kierunku.

Doniesienia na temat nazewnictwa i cen procesorów Zen

Daniel Górecki

2016-11-17 12:00

ceny SR3 układy

W sieci pojawiły się właśnie świeże doniesienia na temat nadchodzących procesorów AMD Summit Bride bazujących na architekturze Zen, tym razem dostarczają one informacji zarówno o nazewnictwie, jak i cenach nowych układów.

Watch Dogs 2 za darmo z hi-endowymi kartami Nvidii

Daniel Górecki

2016-11-17 09:00

nvidia karty graficzne karta graficzna

Kilka dni temu donosiliśmy Wam o nowej promocji AMD, w ramach której kupując kartę Radeon RX 480 otrzymujemy grę Civilization 6 (ta została już potwierdzona przez producenta) i jak się okazuje nie przyjdzie nam długo czekać na odpowiedź ze strony Nvidii - firma ta szykuje podobną akcję dotyczącą kart GeForce.

Użytkownicy zgłaszają problemy z ostatnimi sterownikami Nvidii

Daniel Górecki

2016-11-16 17:40

sterownik whql sterowniki

Wczoraj Nvidia udostępniła swoje nowe sterowniki Game Ready z certyfikatem WHQL (wersja  375.86), które wypuszczono głównie z myślą o nadchodzących beta testach snowboardowej gry Ubisoftu - Steep. Jak wynika jednak licznych doniesień, lepiej unikać instalowania tych sterowników, ponieważ te nastręczają sporo nowych problemów.

MSI Trident - najmniejszy gamingowy PC gotowy pod VR

Daniel Górecki

2016-11-16 10:00

MSI komputer mini PC

Nowa stacja robocza od HP to nie jedyna ciekawa zapowiedź w zakresie mini PC, ponieważ MSI zaprezentowało swój nowy kompaktowy komputer, który zdaniem tajwańskiego producenta jest najmniejszym tego typu urządzeniem przystosowanym do obsługi headsetów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift oraz HTC Vive.

Predator Z301CT - Acer szykuje monitor z 200 Hz panelem i G-Sync

Daniel Górecki

2016-11-16 09:20

Acer monitor monitor dla graczy

Acer szykuje właśnie kolejny monitor do swojej gamingowej serii Predator, który trafi na rynek zaraz po nowym roku. Mowa tu o modelu Predator Z301CT z 30-calowym zakrzywionym (1800R) ekranem o rozdzielczości 2560x1080 pikseli i odświeżaniu wynoszącym aż 200 Hz. Nie zabraknie tu także wsparcia dla G-Sync od Nvidii oraz technologii śledzenia wzroku gracza, za którą odpowiada firma Tobii.

Zapomnijcie o fajerwerkach, teraz jest Intel Shooting Star

Kamil Pieczonka

2016-11-16 06:30

Intel

dron flota dronów Shooting Star

Intel zaprezentował Shooting Star - drona stworzonego z myślą o specjalnych pokazach świetlnych, łączących sztukę z nowoczesnymi technologiami. Podczas październikowego pokazu premierowego w Hamburgu, w niebo wypuszczono aż 500 zsynchronizowanych bezzałogowych statków latających jednocześnie, ustanawiając tym samym nowy rekord Guinnessa.


GeekWeek poleca