ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Oppo wprowadza do sprzedaży swój odtwarzacz Ultra HD Blu-ray

Daniel Górecki

2016-12-14 15:30

Blu-ray 4K odtwarzacz

Możecie dodać do listy kolejny odtwarzacz Ultra HD Blu-ray, ponieważ chińskie Oppo jest gotowe do wypuszczenia swojego modelu o nazwie UDP-203. W tym przypadku producent skoncentrował się tylko i wyłącznie na fizycznych nośnikach i tym samym nie uświadczymy tu funkcji streamowania 4K z takich aplikacji, jak Netflix, Amazon czy Vudu. 

Oppo także szykuje własny odtwarzacz Ultra HD Blu-ray

Daniel Górecki

2016-09-22 12:00

4K odtwarzacz cena

Chińskie Oppo kojarzy nam się przeważnie z urządzeniami mobilnymi, ale producent ten posiada w swojej ofercie także szereg innych produktów, w tym sprzęt audio/wideo. Firma właśnie zaprezentowała swój pierwszy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray i co prawda do jego premiery pozostało jeszcze trochę czasu, ale na stronie Oppo możecie zapisać się na newsletter na temat tego produktu.

UBP-X1000ES - odtwarzacz płyt UltraHD Blu-ray od Sony

Daniel Górecki

2016-09-15 09:27

Sony 4K odtwarzacz

Kiedy Sony zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro, sporym zaskoczeniem i zarazem rozczarowaniem był fakt, że urządzenie nie posiada odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray i to pomimo tego, iż konkurent w postaci Xboxa One S takowy posiada. Jest to o tyle dziwne, że właśnie doczekaliśmy się zapowiedzi dedykowanego odtwarzacza 4K od Sony.

Ostatni japoński producent kończy z VHS

Kamil Pieczonka

2016-07-24 14:36

historia koniec produkcji vhs

Wielu z was z pewnością doskonale pamięta czasy kaset VHS, ale mało kto chyba zdawał sobie sprawę, że odtwarzacze tego typu nadal był produkowane i to w kolebce tego standardu, czyli w Japonii. VHS jako dominujący standard wideo zakończył swój żywot w 2007 roku, to właśnie wtedy sprzedano po raz pierwszy więcej płyt DVD niż kaset, ale mimo wszystko kasety nadal były obecne na rynku. VHS nadal cieszy się sporym zainteresowaniem w Azji, tylko w zeszłym roku na całym świecie sprzedano ponad 750 000 magnetowidów, ale mimo wszystko japoński Funai Electric oficjalnie kończy produkcję jeszcze w tym miesiącu z powodu problemów za zakupem podzespołów.

Philips zapowiada swój odtwarzacz Ultra HD Blu-ray

Daniel Górecki

2016-05-21 10:20

4K Philips odtwarzacz

Pomimo tego, że na rynku pojawiają się już pierwsze filmy w formacie Ultra HD Blu-ray, to tak naprawdę nie mamy zbytniego wyboru jeśli chodzi o odtwarzacze obsługujące ten standard. To powinno wkrótce ulec zmianie, ponieważ kolejni producenci zapowiadają swoje urządzenia, a jednym z ostatnich jest Philips.

Samsung UBD-K8500 - odtwarzacz 4K trafi do polski w maju

Daniel Górecki

2016-04-19 15:00

samsung

Samsung Blu-ray 4K

Telewizory 4K od dłuższego czasu są już dostępne na rynku, jednak wygląda na to, że dopiero obecny rok może przynieść rozpowszechnienie się treści w tej rozdzielczości, a co za tym idzie dynamiczny wzrost popularności tego typu urządzeń. Ma to być możliwe m.in. dzięki szerszej dostępności standardu Ultra HD w serwisach streamujących filmy (jak np. Netflix), ale także debiutowi formatu Blu-ray Ultra HD.

Odtwarzacz Ultra HD Blu-ray od Samsunga wyceniony na 399 USD

Daniel Górecki

2016-01-09 11:30

Samsung 4K odtwarzacz

Jak na razie standard Ultra HD Blu-ray dopiero raczkuje, ale powoli otrzymujemy kolejne zapowiedzi wytwórni, które zamierzają wypuszczać filmy 4K na płytach oraz producentów elektroniki ujawniających swoje odtwarzacze. Jednym z pierwszych takich urządzeniach, które będziemy mogli kupić, jest Samsung UBD-K8500 zapowiadany już w trakcie ostatnich targów IFA – teraz poznaliśmy w końcu jego datę premiery oraz cenę.

Sony zapowiada swój pierwszy odtwarzacz płyt UltraHD Blu-ray

Daniel Górecki

2016-01-06 13:30

Sony 4K odtwarzacz

Sony jako jeden z twórców i głównych promotorów (m.in. za sprawą konsoli PlayStation 3) formatu Blu-ray nie mogło odpuścić sobie nowego standardu fizycznych nośników jakim jest UltraHD Blu-ray dedykowany filmom 4K. Tym samym japoński koncern zaprezentował na targach CES swój pierwszy odtwarzacz płyt UltraHD Blu-ray.

UHD Alliance ujawnia specyfikację standardu Ultra HD Premium

Daniel Górecki

2016-01-05 11:30

specyfikacja 4K telewizory

W ubiegłym roku 35 firm, w tym Dolby, LG, Netflix, Panasonic czy Samsung, utworzyło UHD Alliance. Teraz organizacja ta w końcu zdecydowała się zaprezentować nie tylko swoje logo, ale przede wszystkim specyfikację dla urządzeń, które spełniają warunki standardu Ultra HD Premium. Tym samym kupując nowy telewizor warto będzie zwrócić uwagę, czy dany sprzęt otrzymał takowy certyfikat.

Płyty Ultra HD Blu-ray bez blokady regionalnej

Daniel Górecki

2015-10-15 13:55

Blu-ray 4K filmy

Powoli zbliżamy się do premiery standardu Ultra HD Blu-ray i tym samym dociera do nas coraz więcej szczegółów na temat tej technologii. Nowe informacje powinny ucieszyć osoby, które lubią importować konkretne wydawnictwa (np. takie, które nie doczekały się premiery na naszym rynku), ponieważ wygląda na to, że płyty Ultra HD Blu-ray pozbawione będą blokady regionalnej.

Panasonic UBZ1 - pierwszy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray wyceniony

Daniel Górecki

2015-10-07 13:28

Panasonic 4K odtwarzacz

Za sprawą Sharpa jeszcze w tym miesiącu na rynku zadebiutuje pierwszy telewizor 8K, natomiast inny japoński producent w listopadzie dostarczy pierwszy odtwarzacz Blu-ray obsługujący płyty w standardzie UltraHD. Panasonic tym samym wyprzedzi Samsunga, który w trakcie targów IFA zapowiedział podobne urządzenie, ale koreański sprzęt zadebiutować ma dopiero na początku przyszłego roku.

Samsung zapowiada pierwszy odtwarzacz płyt Ultra HD Blu-ray

Daniel Górecki

2015-09-05 11:14

Samsung 4K odtwarzacz

Pod koniec tego roku powinniśmy w końcu doczekać się debiutu standardu Ultra HD Blu-ray i Samsung jako pierwszy zapowiedział stosowny odtwarzacz dla płyt z filmami 4K i obsługą HDR. Tym samym nie będziemy już skazani tylko na serwisy do streamowania treści czy też ściągania filmów i będziemy mogli skorzystać z fizycznych nośników.

[PR] HiMedia H8 Octa Core - TV box z Androidem 5.1

Kamil Pieczonka

2015-09-01 11:00

C4i

odtwarzacz HEVC Lollipop

C4i wprowadza na polski rynek najnowszy multimedialny TV BOX firmy HiMedia − model H8 Octa Core. Po raz pierwszy w tego typu urządzeniu wykorzystano 8-rdzeniowy procesor firmy Rockchip. Całość uzupełnia najnowsza wersja systemu Android 5.1 Lollipop oraz obsługa technologii HDMI 2.0. Procesor firmy Rockchip (model RK3368) to układ specjalnie opracowany na potrzeby zdobywających coraz większą popularność minikomputerów, sprawdzających się nie tylko  jako domowe centra rozrywki, ale również jako pełnoprawne komputery osobiste oraz konsole do gier.

Filmy 4K na płytach Ultra HD Blu-ray zadebiutują pod koniec roku

Daniel Górecki

2015-08-07 08:01

4K filmy UHD

Po tym jak zatwierdzono nazwę, logo i specyfikację nowego formatu, Blu-ray Disc Association ogłosiło, że jest już gotowe, by licencjonować technologię Ultra HD Blu-ray. Organizacja oczekuje, że na pierwsze produkty przyjdzie nam poczekać do tegorocznego sezonu świątecznego.

Krótki poradnik jak zbudować komputer typu HTPC

Kamil Pieczonka

2014-12-15 13:50

Plextor

HTPC komputer poradnik

Niewielki, cichy i stylowy komputer mini PC, to świetny dodatek do kina domowego. Jest bardziej uniwersalny niż multimedialne odtwarzacze i Smart TV, a zaprojektowany z głową, może nawet zastąpić konsolę. HTPC (Home Theater Personal Computer) świetnie wpisuje się w ideę inteligentnego domu. Podłączony do telewizora lub projektora, oferuje dużo więcej niż klasyczne odtwarzacze Blu-ray/DVD z zestawów kina domowego. Mini PC sprawdzi się jako maszyna do internetu i centrum zarządzania usługami Smart Home. Przy odpowiedniej konfiguracji, może być również dobrym wyborem dla gracza. Szczególnie przy coraz szybszym rozwoju platformy Steam i powiązanych z nią usług, takich jak Steam In-Home Streaming.