ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

REX MWC - nowa obudowa mid-tower od Sharkoon

Daniel Górecki

2013-12-04 10:59

obudowa chłodzenie cieczą mATX

Firma Sharkoon Technologies zaprezentowała właśnie swoją najnowszą obudowę typu midi-tower o nazwie REX MWC. Co ciekawe, sprzęt nie wspiera standardowych płyt głównych ATX, a jedynie format microATX. Dokładne wymiary obudowy to 455 x 205 x 435 mm, a całość waży 6 kg

[PR] Xigmatek Nebula - mini ITX w świetnej formie

Kamil Pieczonka

2013-11-29 13:03

Caseking

Xigmatek specyfikacja cena

Xigmatek to firma specjalizująca się w produkcji wysokiej klasy, unikatowych obudów komputerowych. Dzisiaj przedstawiamy na rynek Polski model o nazwie Xigmatek Nebula, który jest bardziej przeznaczony do komputerów typu media center stawianych pod telewizorem. W Nebuli można zainstalować dwuslotową kartę graficzną wysokiej jakości i grać w najnowsze tytuły na projektorze czy dużym ekranie LCD lub LED. Dzięki mniejszym wymiarom komputer może stać w salonie i nie zajmować dużo przestrzeni. Na zewnątrz obudowy jest wysokiej jakości szczotkowana stal, pomalowana na czarno tak zwanym fortepianowym lakierem, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo elegancko i na pewno żadna żona nie będzie marudzić, że komputer w salonie po prostu do niego nie pasuje.

Lian Li ujawnia prototyp obudowy PC-A51 i prosi o wsparcie

Daniel Górecki

2013-11-29 09:55

Lian Li atx PC

Firma Lian Li zaprezentowała zdjęcia prototypu swojej nowej obudowy o nazwie PC-A51. Design tej albuminowej konstrukcji typu mid-tower jeszcze nie jest ostateczny i producent poszukuje w tym względzie wsparcia wśród społeczności entuzjastów PC. Obudowa bazuje na dobrze przyjętym przez środowisko modelu PC-A05N, jednak dodaje kilka nowych funkcji, o które prosili użytkownicy.

[PR] Cooler Master HAF Stacker - trzy obudowy w jednym

Kamil Pieczonka

2013-11-27 20:30

Cooler Master

obudowa Cooler Master specyfikacja

Cooler Master wprowadził do sprzedaży innowacyjną serię modułowych obudów komputerowych - HAF Stacker. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafią trzy modele HAF 915F, HAF 915R i HAF 935. Najnowsza propozycja Cooler Master to innowacyjne rozwiązanie polegające na połączeniu dwóch typów obudów – popularnych HAF-ów z serią Stacker. Efektem tego nietypowego pomysłu jest system obudów modułowych – HAF Stacker, który oferuje rewelacyjne możliwości rozbudowy komputera. Wybierając konstrukcję Cooler Master nie musimy się już martwić o brak miejsca dla dodatkowych macierzy dyskowych czy zaawansowanego systemu chłodzenia wodnego. HAF Stacker gwarantuje niedostępną dotychczas elastyczność oraz szerokie opcje dostosowania konfiguracji komputera do preferencji danego użytkownika.

Aerocool prezentuje nowe obudowy XPredator Avenger

Daniel Górecki

2013-11-27 10:57

obudowa aerocool Super Tower

Firma Aerocool zaprezentowała dwie nowe obudowy komputerowe, które zasilą przeznaczoną dla graczy serię PGS-B. Zaprezentowane modele Avenger dostarczają odmienny niż dotychczas design i w odróżnieniu od pozostałych obudów z tej serii, które oferowały przeważnie połączenie czarnego i czerwonego koloru, ewentualnie białego i niebieskiego, wyróżniają się złoto-czerwonym malowaniem - połączenie wyglądu i nazwy zapewne nie przez przypadek kojarzy się z Iron Manem.

Cooler Master prezentuje wyciszoną obudowę Silencio 652

Daniel Górecki

2013-11-15 11:12

obudowa Cooler Master obudowa komputerowa

Cooler Master rozszerzył swoją serię obudów komputerowych Silencio o nowy model typu mid-tower - Silencio 652. Sprzęt oferuje możliwie dużą wydajność chłodzenia przy zachowaniu minimalnego hałasu, co udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu rozwiązań absorbujących dźwięk, jak solidna stalowa klatka, gumowe nóżki oraz specjalne maty dźwiękochłonne.

In Win prezentuje nową obudowę typu mid-tower - 904

Daniel Górecki

2013-11-10 11:19

obudowa specyfikacja cena

Po nietuzinkowej konstrukcji jaką jest Tou Design Tower, producent In Win zaprezentował swoją nową obudowę komputerową w nieco bardziej tradycyjnej formie i zdecydowanie bardziej przystępnej cenie. Mowa tu o modelu 904, który jest propozycją typu mid-tower przeznaczoną na płyty główne typu ATX oraz micro ATX.

[PR] Antec Nineteen Hundred - big tower dla wymagających

Kamil Pieczonka

2013-11-06 16:31

Caseking

obudowa premiera Antec

Antec jest znany w Polsce od wielu lat, szczególnie z oferowania wysokiej jakości obudów komputerowych i zasialczy. Dzisiaj wprowadza on na nasz rynek nowy model Nineteen Hundred w kolorze czarno - czerwonym. Jest to Big Tower z oknem, który może pomieścić dwa zasilacze typu ATX, co przy dzisiejszych prądożernych kartach graficznych może być bardzo sensownym rozwiązaniem. Obudowa jest zaopatrzona fabrycznie w sześć wentylatorów 120 mm pracujących z maksymalną głośnością na poziomie 18 dBA. Do tego dochodzi specjalny system do zarządzania kablami, co razem pozwala utrzymywać na tyle dobry przepływ powietrza, że spokojnie możemy zamontować w komputerze poczwórny CrossFireX lub SLI.

[PR] In Win Tou Design Tower - kolejna nietuzinkowa konstrukcja

Kamil Pieczonka

2013-11-04 20:16

Caseking

specyfikacja cena In Win

In Win jest znany z wypuszczania innowacyjnych obudów komputerowych, ale to co dzisiaj prezentuje, chyba przekracza wszelkie wyobrażenia jak może wyglądać obecnie komputer stacjonarny. Nowy model nazywa się In Win Tou (z mandaryńskiego „przeźroczysty”). Przy wyłączonym zasilaniu jest koloru lustrzanego, a po włączeniu power’a na ON, robi się (naprawdę) przeźroczysty. Boki, przód i tył obudowy są zbudowane z szesnastu paneli stworzonych z wysokiej jakości szkła hartowanego o grubości 3 mm, a tacka od płyty głównej z piaskowanego aluminium o grubości 4 mm. Jakby tego było mało, to z przodu mamy panel dotykowy do włączania komputera, regulacji podświetlenia i prędkości obrotowej wentylatorów.

[PR] Nowa kostka od Lian Li - PC-V358B

Kamil Pieczonka

2013-10-28 11:02

Caseking

obudowa Lian Li Mini-ITX

Lian Li to producent znany nie tylko z eleganckich, aluminiowych obudów, ale także z innowacyjności. Dzisiaj firma wprowadza na polski rynek nowy ciekawy model V358B o konstrukcji kostki. Obsługuje ona płyty główne typu microATX oraz Mini-ITX i pozwala zrezygnować z dużych płyt typu ATX, skoro większość urządzeń jak karta sieciowa, muzyczna, a nawet często graficzna wbudowane są w płytę główną lub procesor.

Rosewill przedstawia nowe obudowy PC z serii Throne

Daniel Górecki

2013-10-14 11:34

obudowa komputerowa specyfikacja PC

Firma Rosewill rozszerzyła swoją ofertę o obudowy PC typu ATX full-tower z serii Throne. Do wyboru oddano 4 warianty różniące się wersją kolorystyczną oraz bocznymi panelami (akrylowe okno lub siatka z uchwytami). Wymiary Rosewill Throne wynoszą 23.2 mm x 58.01 mm x 55.6 mm, natomiast waga to 14 kg. Jeśli zaś chodzi o wspierane formaty płyt głównych, oprócz standardowych ATX obudowa obsłuży HPTX, XL-ATX, E-ATX oraz SSI-CEB.

Zalman prezentuje nową obudowę mid-tower - ZM-Z1

Daniel Górecki

2013-10-08 13:00

obudowa Zalman specyfikacja

Zalman przygotowuje się właśnie do wypuszczenia na rynek nowej obudowy PC typu mid-tower, sprzęt nosi nazwę ZM-Z1 i charakteryzuje się czarnym wykończeniem ze stali i plastiku na całej powierzchni oraz klasycznym designem (obsługiwane płyty główne to standardowe ATX oraz Micro ATX).

[PR] BitFenix Phenom odsyła napędy optyczne na emeryturę

Kamil Pieczonka

2013-09-26 17:13

Caseking

obudowa Mini-ITX phenom

Gdy piętnaście lat temu Apple przedstawiło pierwszego iMaca - komputer bez stacji dyskietek, wszyscy się pukali po głowach, co oni robią. Niedługo po tym wydarzeniu większość i tak zaczęła wyrzucać do kosza swoje dyskietki i przesiadła się na płyty CD. Dzisiaj znany specjalista w produkcji obudów wyznacza początek nowej ery. Tym razem możesz zacząć wyrzucać do kosza swoje płyty, bo nadchodzi BitFenix Phenom. Zgodnie z aktualnymi trendami, gry, muzykę czy filmy, wszyscy bierzemy z internetu, dlatego napędy optyczna stająsię zbędne. Nawet kopie zapasowe swoich danych robi się w tak zwanych chmurach, a nie już na nagrywarce CD czy DVD jak za starych czasów.

Obudowa Cooler Master Cosmos SE

Kamil Pieczonka

2013-09-24 23:38

obudowa Cooler Master obudowa komputerowa

Cooler Master potwierdził dziś dostępność swojego produktu z najwyższej półki - Cosmos SE. Jest to bardziej kompaktowa wersja Cosmos i Cosmos II - na których stylistyce bazuje. W obudowie możemy zamontować w sumie do 8 wentylatorów, z czego 4 są zainstalowane fabrycznie - 2 x 120 mm z kontrolą podświetlenia z przodu, 1 x 140 mm na górze oraz 1 x 120 mm z tyłu. Cosmos SE zapewnia (jednoczesne) wsparcie dla chłodnic zarówno 120, jak i 280 oraz 360 mm. Kolejną cechą jest obsługa do 8 dysków twardych lub 18 SSD, kart graficznych do 395 mm długości (po wyjęciu klatki HDD) oraz radiatorów CPU do 175 mm.

[PR] Zalman Z3 i Z3 Plus - obudowy w dobrej cenie

Kamil Pieczonka

2013-08-30 16:22

Zalman

obudowa Zalman ceny

Firma ZALMAN wprowadziła na rynek nową serię obudów Z3  typu Midi Tower przeznaczoną dla użytkowników poszukujących solidnego produktu w rozsądnej cenie. Seria Z znana jest ze swoich sprawdzonych rozwiązań, które zaimplementowano również w tych modelach. Z3 designem nie odbiega znacznie od poprzednich produktów ZALMANA, co wyraża się w charakterystycznej czarnej kolorystyce i efektownym, a zarazem eleganckim kształcie (dostępna będzie także wersja Z3 Plus White w bieli). Entuzjastom moddingu spodoba się z pewnością akrylowa szybka umieszczona na lewym boku obudowy (model Z3 Plus i Z3 Plus White), a także dwustopniowy kontroler obrotów.