HP zapowiada nowe laptopy - Pavilion Gaming i Star Wars Edition

Daniel Górecki

2015-10-08 11:00

notebook HP specyfikacja

Producenci sprzętu robią co mogą, by przekonać potencjalnych klientów do swoich nowych laptopów dla graczy - część koncentruje się na unikalnym designie, inni na czystej wydajności, a HP postanowiło ich skusić przede wszystkim niższą ceną. Co prawda amerykański koncern ma swojej ofercie także drogie propozycje z serii Omen, ale zapowiedziany właśnie notebook Pavilion Gaming skierowany jest do raczej mniej wymagających odbiorców.

 

Lenovo Yoga 900 - specyfikacja i rendery notebooka

Daniel Górecki

2015-09-30 13:00

Lenovo laptop notebook

W sieci pojawiły się oficjalne rendery oraz specyfikacja notebooka Lenovo Yoga 900, który wkrótce powinien zostać wypuszczony przez chińskiego giganta. Z danych opublikowanych przez niemiecki portal WinFuture wynika, że producent wziął sobie do serca krytykę modelu Yoga 3 Pro odnośnie jego czasu pracy na baterii, dlatego też znacznie poprawiono ten aspekt.

Gram - nowy ultralekki notebook od LG

Daniel Górecki

2015-09-29 08:56

laptop notebook LG

Co prawda notebooki od LG nie są tak częstym widokiem jak modele HP, Lenovo czy Asusa, co wynika z faktu, że koreański producent zazwyczaj ogranicza się z ich dostępnością do rodzimego rynku, ale już wkrótce sytuacja ta może ulec zmianie. Koncern zapowiedział bowiem, że zamierza wypuścić na Zachodzie (jak na razie w USA) swój Ultrabook o nazwie Gram.

Dell XPS z dotykowym panelem 4K już w październiku

Daniel Górecki

2015-09-27 10:52

laptop notebook dell

Jak wynika z najnowszych doniesień, Dell przygotowuje się właśnie do wypuszczenia odświeżonej wersji swojego notebooka XPS 15. Amerykański koncern zaprezentował nowy wariant tego modelu już w trakcie czerwcowych targów Computex, ale wtedy nie był jeszcze gotowy, by podzielić się z nami jakimikolwiek szczegółami odnośnie specyfikacji - teraz na stronie firmy pojawiło się porównanie tego laptopa z jego poprzednikiem.

Powracają doniesienia o laptopie od Xiaomi

Daniel Górecki

2015-09-24 12:00

laptop notebook komputer

Xiaomi kojarzone jest głównie ze smartfonami, jednak ten chiński producent nie ograniczona się tylko do kolejnych słuchawek i posiada w swoim portfolio także tablety, telewizory, kamerki, słuchawki i inne produkty. Co więcej, wiele wskazuje na to, że wkrótce doczekamy się też notebooka od tej firmy.

Toshiba odświeża Chromebooka 2

Daniel Górecki

2015-09-23 11:03

laptop notebook Toshiba

Toshiba zdecydowała się na odświeżenie swojego Chromebooka 2, dzięki czemu w przyszłym miesiącu na rynek trafi nowa wersja tego notebooka. Ta zapewnić ma nie tylko lepszą wydajność - za sprawą nowego procesora, ale także kilka innych przydatnych opcji.

Toshiba Satellite Click 10 - budżetowa hybryda z Windows 10

Daniel Górecki

2015-09-16 07:59

notebook Toshiba tablet

Co prawda w ostatnim czasie wśród producentów hybrydowych maszyn panuje moda na urządzenia a la Surface, jednak najnowsza propozycja Toshiby to sprzęt skierowany do osób ze zdecydowanie mniejszym budżetem. Satellite Click 10 jest bowiem najnowszą, relatywnie tanią hybrydą z systemem Windows 10 na pokładzie.

Nowy Dell XPS 12 w odmienionej formie i z panelem 4K

Daniel Górecki

2015-09-11 13:00

laptop dell specyfikacja

Dell posiada w swojej ofercie konwertowalne urządzenie XPS 12, które za sprawą możliwości obrotu ekranu o 180° (w specjalnej ramce) pozwala na uzyskanie funkcjonalności notebooka oraz tabletu, ale wygląda na to, że amerykański producent postanowił nieco zmienić formułę i nowy model tego sprzętu oferować będzie bardziej tradycyjny hybrydowy design z odczepianą klawiaturą.

Toshiba Satellite Radius 12 - pierwszy konwertowalny laptop 4K

Daniel Górecki

2015-09-05 11:30

notebook Toshiba 4K

Technologia 4K całkowicie opanowała tegoroczne targi IFA i nie chodzi tu tylko o nowe telewizory czy monitory komputerowe, ale także pierwszy smartfon z panelem UHD (Sony Xperia Z5 Premium) czy zapowiedź odtwarzacza Ultra HD Blu-ray od Samsunga. Toshiba również postanowiła przecierać  szlaki i zaprezentowała w Berlinie pierwszy konwertowalny notebook 4K.

Dell Inspiron 13 7000 - konwertowalny notebook z układem Skylake

Daniel Górecki

2015-08-26 12:00

laptop dell specyfikacja

Intel wypuści swoje procesory Skylake dedykowane laptopom i urządzeniom 2w1 najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu, a już na początku września, w trakcie berlińskich targów IFA, spodziewać możemy się wysypu zapowiedzi nowych urządzeń z nadchodzącymi układami.  

Lenovo szykuje nowy konwertowalny laptop z procesorem Skylake

Daniel Górecki

2015-08-25 09:00

Lenovo notebook specyfikacja

Lenovo przygotowuje się do odświeżenia swoich konwertowalnych laptopów z rodziny Yoga i jak wynika z najnowszych przecieków, jednym z pierwszych nowych modeli będzie Yoga 900. Urządzenie to pochwalić będzie mogło się naprawdę hi-endową specyfikacją oraz systemem Windows 10 na pokładzie.

Intel zapowiada odblokowane procesory Skylake-K dla laptopów

Daniel Górecki

2015-08-21 11:00

MSI Asus Intel

Kolejny dzień konferencji deweloperskiej Intela przynosi nam nowe informacje z obozu producenta. Tym razem koncern potwierdził plany wypuszczenia jeszcze w tym roku odblokowanych procesorów Skylake-K dla laptopów.  Wywiadzie dla Hexus, starszy wiceprezes działu Intel PC Client, zdradził, że notebooki dla entuzjastów otrzymają nowe procesory z rodziny Skylake, które pozwolą nam na ich podkręcanie.

Thunderbolt 3 upowszechni stacje dokujące do kart graficznych

Daniel Górecki

2015-08-20 12:00

stacja dokująca Intel notebooki

Korzystanie z laptopa jako platformy do gier zawsze wiązało się z pewnymi kompromisami - nie dość, że trzeba zapłacić za stosowny sprzęt więcej niż za „stacjonarkę”, otrzymując przy tym słabszą wydajność, to jeszcze musimy dokonać wyboru pomiędzy relatywnie lekkim i kompaktowym sprzętem, który oferuje mniej „mocy” oraz potężniejszymi modelami, jednak na tyle dużymi, iż ich mobilność jest mocno ograniczona.

Dell Chromebook 13 - notebook skierowany do profesjonalistów

Daniel Górecki

2015-08-14 14:00

laptop notebook Google

Najnowszy laptop z rodziny Chromebook od Della stworzony został z myślą o segmencie biznesowym, jednak solidna specyfikacja i wytrzymały design amerykańskiego producenta sprawić mogą, że model ten cieszyć się będzie sporą popularnością również wśród „zwykłych” konsumentów.

Kolejne niebezpieczne oprogramowanie na laptopach Lenovo

Daniel Górecki

2015-08-13 12:00

Lenovo Windows notebooki

Większość komputerów, które można nabyć z systemem Windows na pokładzie, zawiera także dodatkowe oprogramowanie preinstalowane przez producenta sprzętu. Część tego software’u może być użyteczna, jak np. sterowniki do poszczególnych podzespołów, jednak często towarzyszą im również zdecydowanie mniej przydatne programy, które jedynie zaśmiecają nasz komputer.


GeekWeek poleca