Y50 - notebook 4K od Lenovo doczekał się odświeżenia

Daniel Górecki

2015-02-13 08:57

Lenovo laptop notebook

Lenovo postanowiło nieco odświeżyć swój zeszłoroczny laptop z panelem 4K, czyli Y50, który teraz pochwalić będzie mógł się wydajniejszą specyfikacją. Ta powinna lepiej poradzić sobie z obsługą tak wysokiej rozdzielczości, jednak raczej nie nastawiajcie się na granie w UHD w jakieś bardziej wymagające tytuły.

Nowe sterowniki Nvidii blokują OC w mobilnych kartach GTX 900M

Daniel Górecki

2015-02-13 08:11

driver nvidia sterowniki

Wraz z nowymi sterownikami GeForce R347 (wersja 347.29) Nvidia wyłączyła możliwość podkręcania swoich mobilnych kart graficznych z serii GeForce GTX 900M. Do tej pory użytkownicy korzystający ze starszych driverów mogli bez problemu kręcić swoje karty, podobnie jak ma to miejsce w przypadku desktopowych wariantów, jednak po aktualizacji sterowników odkryli oni, że zegary powróciły do referencyjnych wartości, a OC za pomocą niezależnych narzędzi nie jest już możliwe.

VESA publikuje specyfikację standardu eDP 1.4a

Daniel Górecki

2015-02-11 11:00

8k standard VESA

Wyświetlacze 4K dopiero zaczynają się upowszechniać, ale wygląda na to, że branża przygotowuje się już na kolejny duży skok. I nie mówimy tu o panelach 5K, które forsuje Apple wraz ze swoim ostatnim notebookiem iMac, ponieważ Video Electronics Standards Association (VESA) zaprezentowało nowy standard transferu wideo o nazwie Embedded DisplayPort 1.4a, który pozwoli laptopom oraz komputerom all-in-one wykorzystywać ekrany 8K.

Microsoft udostępnia pierwsze uniwersalne aplikacje

Daniel Górecki

2015-02-05 12:00

smartfony PC tablety

Podczas styczniowej konferencji, Microsoft skupił się w głównej mierze na zapowiedzi nowego systemu operacyjnego - Windows 10. Jednym z jego najważniejszych elementów będą uniwersalne aplikacje, których możemy używać zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Microsoft chce tym samym zunifikować doświadczenia płynące z użytkowania ich nadchodzącego OS, niezależnie od platformy, z której korzystamy.

G-Sync dla laptopów potwierdzony bez specjalnego modułu

Daniel Górecki

2015-01-31 10:21

Asus nvidia notebooki

Nvidia nie będzie najlepiej wspominać tego tygodnia - najpierw koncern musiał przyznać się do podawania nieprawdziwej specyfikacji karty GTX 970, a teraz dowiadujemy się, że technologia G-Sync nie potrzebuje żadnych specjalnych modułów, by działać na (niektórych) laptopach.

Dying Light za darmo przy zakupie notebooka z nową kartą Nvidii

Daniel Górecki

2015-01-28 08:15

nVidia

nvidia gra GeForce

Jeśli przymierzacie się do zakupu nowego laptopa, który posłużyć ma Wam także do grania, to warto rozejrzeć się za modelami wyposażonymi w nowe karty graficzne Nvidii bazujące na architekturze Maxwell. W takim wypadku możemy dodatkowo liczyć bowiem na najnowszą grę Techlandu – Dying Light.

Spectre 13 x360 - nowa hi-endowa hybryda od HP

Daniel Górecki

2015-01-26 09:18

laptop notebook Windows

HP szykuje nowy sprzęt typu 2w1 o nazwie Spectre 13 x360, a dzięki materiałowi wideo, który właśnie wyciekł do sieci, możemy już poznać szczegóły tego interesującego urządzenia. Mamy tu do czynienia z hybrydą z górnej półki, która dostarczy naprawdę wydajną specyfikację, ale będzie też sporo kosztowała.

Microsoft szykuje hybrydę smartfona z laptopem

Daniel Górecki

2015-01-21 11:02

Microsoft smartfon laptop

Dziś o godzinie 18:00 czasu polskiego rozpocznie się konferencja Microsoftu poświęcona systemowi Windows 10 - ten konsolidować ma całą platformę Windows, zastępując zarówno Windows Phone, jak i RT, dzięki czemu otrzymamy jeden OS na wszystkich urządzeniach. Liczymy więc na to, że gigant z Redmond ujawni podczas swojej konferencji nie tylko nowe funkcjonalności skierowane do użytkowników PC, ale i urządzeń mobilnych.

Playbox - PlayStation 4 i Xbox One w formie laptopa

Daniel Górecki

2015-01-15 10:03

laptop notebook konsola

PlayStation 4 czy Xbox One? Wiele osób stawia sobie to pytanie, szczególnie jeśli ma do dyspozycji  budżet tylko na jeden z systemów. Jeśli zaś pieniądze nie grają roli, można rozważyć zakup obu urządzeń albo zlecić Eddiemu Zarickowi stworzenie zmodyfikowanej konsoli w jednej obudowie w stylu notebooka, która zawierać będzie zarówno sprzęt Microsoftu, jak i Sony.

Aorus X5 - laptop z 15-calowym panelem 4K IGZO

Daniel Górecki

2015-01-14 11:00

laptop notebook specyfikacja

Jakiś chętny na notebook z panelem 4K? Firma Aorus zaprezentowała bowiem dedykowany graczom laptop z panelem o takiej rozdzielczości, który wykorzystuje technologię IGZO - mowa tu o 15.6-calowym modelu Aorus X5, który pochwalić może się naprawdę topową specyfikacją.

APU z rodziny Carrizo bez desktopowych wariantów

Daniel Górecki

2015-01-11 10:51

AMD notebooki procesory

AMD nie zaznaczyło wyraźnie swojej obecności podczas tegorocznej edycji targów CES, ale oprócz informacji na temat nowych monitorów z technologią FreeSync, amerykański koncern ujawnił w tym tygodniu także nieco szczegółów odnośnie nadchodzących APU z rodziny Carrizo oraz Carrizo-L. Co ciekawe, serwisowi TechReport udało się dowiedzieć, że seria Carrizo w ogóle nie jest planowana w desktopowych wariantach i na rynku rywalizować będzie tylko z układami Broadwell-U.

Samsung ujawnia najwydajniejsze dyski SSD M.2

Daniel Górecki

2015-01-09 14:00

SSD Samsung wydajność

Samsung rozpoczął produkcję nowych dysków SSD typu PCIe (M.2), które jak chwali się koreański producent, będą najwydajniejszymi tego typu nośnikami skierowanymi do laptopów, a przy tym charakteryzują się niezwykłą energooszczędnością.

Satellite Click Mini - nowa 9-calowa hybryda od Toshiby

Daniel Górecki

2015-01-07 18:00

Toshiba

Toshiba specyfikacja cena

Toshiba ujawniła nową windowsową hybrydę typu 2w1, która za sprawą odczepianej klawiatury zapewni nam funkcjonalność tabletu i notebooka. Satellite Click Mini dostępny będzie w Europie jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, a jego cena to 299 EUR.

Nowy Dell XPS 13 to najmniejszy 13-calowy laptop na świecie

Daniel Górecki

2015-01-07 12:30

laptop notebook dell

Dell postanowił zaznaczyć swoją obecność na targach CES nową wersją Ultrabooka XPS 13, który pochwalić może się rekordowo cienką ramką wokół ekranu. Design to jednak nie jedyna zaleta tego laptopa, ponieważ dostarcza on także hi-endową specyfikację skierowaną do najbardziej wymagających użytkowników.

Lenovo wypuszcza ultralekkie laptopy z serii LaVie Z

Daniel Górecki

2015-01-07 11:14

Lenovo laptop notebook

Jeśli design produktów z serii Yoga nie bardzo przypadł Wam do gustu, to może bardziej zainteresujecie się owocem współpracy Lenovo z firmą NEC. W trakcie CES chiński producent zaprezentował bowiem nowe modele z rodziny LaVie Z charakteryzujące się smukłą i lekką formą, które po raz pierwszy trafić mają na zachodni rynek.


GeekWeek poleca