EVGA prezentuje kartę graficzną GeForce GTX 980 Ti VR Edition

Daniel Górecki

2016-01-11 12:30

Teraz, kiedy Oculus Rift trafił już do przedsprzedaży, warto przygotować swój komputer na nadejście wirtualnej rzeczywistości (o ile cena produktu Oculus VR nie zraziła Was do tej technologii). Pierwsze gogle trafić mają do zamawiających już w marcu, natomiast miesiąc później doczekać mamy się premiery HTC Vive, nic więc dziwnego, że producenci kart postanowili skorzystać z okazji i szykują się do szybkiego wypuszczenia na rynek nowych modeli oznaczonych jako „VR-Ready”.

Rise of the Tomb Raider już oficjalnie za darmo z kartami Nvidii

Daniel Górecki

2016-01-08 07:53

Nvidia

karty graficzne promocja nvidia

Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie informacji, o której branżowe ptaszki ćwierkały już od kilku tygodni. Jak zapewne dobrze wiecie Rise of the Tomb Raider trafi na pecety już pod koniec stycznia, a Nvidia oficjalnie potwierdziła, że gra ta dodawana będzie za darmo do jej wybranych kart graficznych z najwyższej półki.

Razer Blade Stealth - Ultrabook z opcją komputera do gier

Daniel Górecki

2016-01-06 12:00

karta graficzna laptop razer

Decydując się na zakup notebooka musimy liczyć się ze sporymi kompromisami - z jednej strony zdecydować możemy sie bowiem na smukły i lekki sprzęt klasy Ultrabook, który będzie bardzo mobilny, ale nie zapewni nam stosownej wydajności w grach, z drugiej zaś do wyboru mamy wydajne laptopy dedykowane graczom, które traktować trzeba bardziej jako alternatywę dla stacjonarnych komputerów, ponieważ nie są one najpraktyczniejsze w podróży.

Rise of the Tomb Raider dostępny z wybranymi kartami Nvidii

Daniel Górecki

2016-01-04 11:30

PC GTX 980 i GTX 980 Ti

Niedawne przecieki na temat gry Rise of the Tomb Raider zdają się potwierdzać, bo najnowsze przygody Lary Croft rzeczywiście dołączane będą do kart graficznych Nvidii. Jest to o tyle zaskakujące, że tytuł ten promowany jest przecież jako AMD Gaming Evolved i wykorzystuje m.in. technologię TressFX 3.0 odpowiedzialną za naturalne włosy i sierść.

Polaris - czwarta generacja architektury GCN potwierdzona

Daniel Górecki

2016-01-04 11:28

AMD gpu architektura

Co prawda pierwszych kart graficznych z serii Radeon 400 spodziewamy się dopiero latem tego roku, ale wygląda na to, że AMD lada moment podzieli się z nami szczegółami na temat szykowanej przez siebie architektury. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że ta będzie nazywać się Polaris, a teraz za sprawą portalu VideoCardz otrzymaliśmy pierwsze slajdy z prezentacji producenta.

AMD potwierdza, że Fury X2 jednak nie zadebiutuje w tym roku

Daniel Górecki

2015-12-23 11:32

premiera opóźnienie x2

Trudno nie odnieść wrażenia, że końcówka roku to w dużej mierze ogłaszanie przez producentów opóźnień swoich produktów na przyszły rok. Do tego grona dołączyło teraz AMD, które potwierdziło, że ich dwuprocesorowa karta Fiji, znana pod nazwą kodową „Gemini”, nie doczeka się swojej premiery w tym roku i zostanie wypuszczona w 2016 roku.

Samsung prawdopodobnie będzie produkował układy dla AMD

Daniel Górecki

2015-12-23 08:00

produkcja Samsung CPU

Wraz ze spadkiem sprzedaży swoich smartfonów Samsung stara się w większym stopniu skoncentrować na lepiej prosperujących działach, w tym produkcji chipów. AMD tworzy natomiast CPU i GPU, jednak nie posiada już własnych fabryk. Z doniesień koreańskich mediów wynika zaś, że potrzeby obu firm sprawiły, że te postanowiły nawiązać współpracę.

Nvidia wypuszcza nowe sterowniki z GameWorks VR 1.1

Daniel Górecki

2015-12-22 09:08

nvidia

sterowniki SLI VR

Nvidia zdecydowała się na wypuszczenie jeszcze przed świętami nowych sterowników do kart  graficznych, które zapewniają wsparcie dla kolejnych funkcji. Najważniejszą nowością przynoszoną przez sterowniki oznaczone jako 361.43 WHQL zdaje się być obsługa GameWorks VR 1.1.

AMD wypuszcza nowe sterowniki - Crimson Edition 15.12

Daniel Górecki

2015-12-18 09:48

AMD

gry driver Radeon Software Crimson

Niecały miesiąc po wypuszczeniu debiutanckich sterowników Crimson Edition 15.11 dedykowanych kartom graficznym AMD, producent dostarczył nam ich nowszą wersję (Crimson Edition 15.12). Te oczywiście wchodzą w skład oprogramowania Radeon Software Crimson i przede wszystkim koncentrują się na drobnych poprawkach, a nie wzroście wydajności.

Micron komentuje doniesienia o pamięci GDDR6

Daniel Górecki

2015-12-17 12:00

pamięć Micron Technologia

Niedawno w sieci pojawiły się doniesienia, jakoby w przyszłorocznych kartach graficznych zastosowane miały być pamięci GDDR6. Informacje te pochodziły z portalu Fudzilla, który powoływał się na źródło zbliżone do sprawy, jednak firma Micron, podawana jako producent wspominanej technologii pamięci VRAM, postanowiła uciąć wszelkie spekulacje i zdradziła swoje plany na 2016 rok.

AMD zapowiada GPUOpen, konkurencję open source dla GameWorks

Daniel Górecki

2015-12-16 10:30

AMD

Linux open source technologie

W ubiegłym tygodniu Radeon Technologies Group (RTG) ujawniło pierwszą część planów na przyszły rok, które odnosiły się głównie do technologii FreeSync, ale to nie wszystko, co jednostka AMD przygotowuje na 2016. Poinformowała ona bowiem o swojej kolejnej inicjatywie o nazwie GPUOpen, która mówiąc krotko dostarczyć ma branży gier szereg technologii do wdrażania za darmo i to na zasadzie open source.

GeForce 920MX, 930MX oraz 940MX - nowe mobilne karty Nvidii

Daniel Górecki

2015-12-15 11:00

GeForce laptopy mobilne układy graficzne

Zdaniem najnowszych przecieków, których źródłem jest portal Notebookcheck, Nvidia planuje nieco odświeżyć najniższy segment swoich mobilnych kart graficznych wprowadzając do oferty takie modele, jak GeForce 920MX, 930MX oraz 940MX. Warto odnotować, że producent ten przeważnie rezygnuje w nazewnictwie kart z niższej półki z przedrostka GTX, ale w tym wypadku nie zastosowano nawet GT, co sugeruje, że mamy do czynienia z produktami dedykowanymi głównie multimediom, a nie graniu.

Star Wars Battlefront za darmo także z Fury X

Daniel Górecki

2015-12-14 12:30

AMD

Fury X Radeon gra

W połowie zeszłego miesiąca AMD poinformowało o swojej nowej promocji dotyczącej karty graficznej Radeon R9 Fury, w ramach której od 17 listopada przy zakupach Radeona R9 Fury u wybranych sprzedawców biorących udział w akcji otrzymywaliśmy gratisowo grę Star Wars Battlefront.

Część kart ASUS Radeon R9 Fury Strix można odblokować do Fury X

Daniel Górecki

2015-12-14 10:30

wydajność odblokowanie ASUS Radeon R9 Fury Strix

Karty graficzne AMD mają długą tradycję odblokowywania słabszych modeli do bardziej wydajnych wariantów - warto przypomnieć tu choćby sytuację z kartami R9 290, które wielu użytkownikom udało się odblokować do 290X, a ostatnio możliwe było także „uwolnienie” większej ilości jednostek wykonawczych w modelach Fury. Wygląda jednak na to, że to jeszcze nie koniec tego typu akcji, ponieważ dochodzą nas właśnie słuchy o możliwościach odblokowania Radeonów R9 Fury od Asusa do wersji Fury X z 4096 procesorami strumieniowymi.

Futuremark prezentuje benchmark 3DMark Time Spy pod DX12

Daniel Górecki

2015-12-14 10:00

Futuremark benchmark 3DMark

Firma Futuremark na wspólnej konferencji prasowej z Nvidią oraz Galax zaprezentowała swój nadchodzący benchmark dedykowany testom pod kątem graficznego API DirectX 12. Warto zaznaczyć, że na rynku pojawiły się pierwsze gry wykorzystujące nowe API Microsoftu, a wkrótce powinniśmy otrzymać także narzędzie w ramach popularnego 3D Marka, które pozwoli nam przeprowadzać testy syntetyczne.


GeekWeek poleca