Radeon R9 Fury wkrótce może doczekać się obniżki ceny

Daniel Górecki

2016-01-21 14:00

AMD karta graficzna obniżka

W ubiegłym tygodniu AMD ogłosiło dużą obniżkę ceny karty graficznej Radeon R9 Nano, która sprawiła, że model ten stał się zdecydowanie atrakcyjniejszy niż dotychczas. Z najnowszych doniesień portalu Kitguru, który powołuje się na swoje źródła wśród sprzedawców, wynika, że wkrótce spodziewać mamy się podobnego ruchu względem karty Radeon R9 Fury.

AMD publikuje swoje najnowsze wyniki finansowe

Daniel Górecki

2016-01-20 12:00

AMD opublikowało swój najnowszy raport finansowy z wynikami za czwarty kwartał 2015 roku, kiedy to firma odnotowała stratę operacyjną w wysokości 49 mln USD i stratę netto wynoszącą 102 mln USD, natomiast przychody za trzy ostatnie miesiące ubiegłego roku to 958 mln USD. Straty te są mniejsze niż za poprzedni kwartał i wypadają również korzystniej w porównaniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku.  

Samsung rozpoczął masową produkcję pamięci HBM2

Daniel Górecki

2016-01-19 12:30

Samsung pamięć moduły pamięci

Samsung poinformował właśnie, że jako pierwszy rozpoczął masową produkcję modułów pamięci HBM2 (High Bandwidth Memory). Te znaleźć mają zastosowanie przede wszystkim w komputerach HPC, zaawansowanych kartach graficznych i różnego rodzaju rozwiązaniach sieciowych.

Przecieki o nowych kartach Nvidii - GTX 980MX oraz GTX 970MX

Daniel Górecki

2016-01-19 07:59

Najnowsze przecieki z obozu Nvidii wskazują, że producent ten szykuje nowe mobilne karty graficzne bazujące na architekturze Maxwell. Pod koniec ubiegłego roku wypuścił mobilną wersję GeForce’a GTX 980, który oferować ma desktopową wydajność w laptopach, a w sieci pojawiły się właśnie informacje sugerujące, że niedługo doczekamy się kolejnych hi-endowych propozycji Zielonych, które skierowane są dla graczy preferujących rozgrywkę na notebookach.

Raja Koduri potwierdza dwa nowe GPU z rodziny Polaris

Daniel Górecki

2016-01-18 10:30

AMD GDDR5 gpu

Raja Koduri potwierdził właśnie, że AMD opracowało dwa nowe GPU bazujące na architekturze Polaris, które produkowane będą w 14 nm procesie technologicznych (najprawdopodobniej przez Samsunga oraz Globalfoundries). Te jak na razie nazwane zostały przez szefa Radeon Technologies Group jako Polaris 11 oraz Polaris 10, ale zapewne z czasem doczekają się bardziej oryginalnych nazw.

GTX 970 najpopularniejszą kartą wśród graczy Steam

Daniel Górecki

2016-01-18 10:00

Steam zaktualizował wyniki ankiety sprzętowej i software’owej swoich użytkowników za grudzień 2015 roku i wynika z nich, że najpopularniejszą kartą graficzną wśród graczy jest obecnie GeForce GTX 970 od Nvidii. Jest to pierwszy raz kiedy model ten objął pierwsze miejsce, spychając tym samym z pozycji lidera zintegrowany układ graficzny Intel HD 4000.

JEDEC ujawnia szczegóły standardu HBM2

Daniel Górecki

2016-01-14 09:00

pamięć nvidia AMD

Zeszłoroczne karty graficzne AMD bazujące na układzie Fiji to jak na razie jedyne modele na rynku wykorzystujące warstwowe pamięci HBM (High-Bandwidth-Memory), jednak w tym roku grono to powinno znacznie się powiększyć. Do zastosowania tej technologii w swoich kolejnych produktach szykuje się bowiem nie tylko AMD, ale po raz pierwszy sięgnąć ma po nią także Nvidia.

AMD wyraźnie obniża cenę karty graficznej Radeon R9 Nano

Daniel Górecki

2016-01-12 08:09

AMD

AMD karta graficzna cena

We wrześniu ubiegłego roku AMD wypuściło na rynek najwydajniejszą kartę graficzną w formacie Mini ITX, czyli Radeon R9 Nano. Model ten zaprojektowany został pod kątem maksymalnie kompaktowych rozmiarów i efektywności energetycznej, oferując przy tym wydajność, która zdaniem producenta jest wystarczająca do grania w rozdzielczości 4K czy nawet wirtualnej rzeczywistości.

Asus także ma swoją stację dokującą dla kart graficznych

Daniel Górecki

2016-01-11 15:00

laptop stacja dokująca Asus

Wygląda na to, że w tym roku producenci sprzętu PC zamierzają rozpocząć nowy trend w postaci stacji dokujących dla desktopowych kart graficznych, dzięki którym nasze laptopy zyskają wydajność na poziomie komputerów stacjonarnych. W trakcie minionych targów CES takowe urządzenia zaprezentowało kilku producentów, ale propozycja Asusa nieco wyróżnia się na tym tle - w odróżnieniu bowiem od rywali stawiających na interfejs Thunderbolt tajwański producent korzysta z przepustowości PCI-e.

EVGA prezentuje kartę graficzną GeForce GTX 980 Ti VR Edition

Daniel Górecki

2016-01-11 12:30

Teraz, kiedy Oculus Rift trafił już do przedsprzedaży, warto przygotować swój komputer na nadejście wirtualnej rzeczywistości (o ile cena produktu Oculus VR nie zraziła Was do tej technologii). Pierwsze gogle trafić mają do zamawiających już w marcu, natomiast miesiąc później doczekać mamy się premiery HTC Vive, nic więc dziwnego, że producenci kart postanowili skorzystać z okazji i szykują się do szybkiego wypuszczenia na rynek nowych modeli oznaczonych jako „VR-Ready”.

Rise of the Tomb Raider już oficjalnie za darmo z kartami Nvidii

Daniel Górecki

2016-01-08 07:53

Nvidia

nvidia zestaw promocja

Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie informacji, o której branżowe ptaszki ćwierkały już od kilku tygodni. Jak zapewne dobrze wiecie Rise of the Tomb Raider trafi na pecety już pod koniec stycznia, a Nvidia oficjalnie potwierdziła, że gra ta dodawana będzie za darmo do jej wybranych kart graficznych z najwyższej półki.

Razer Blade Stealth - Ultrabook z opcją komputera do gier

Daniel Górecki

2016-01-06 12:00

laptop karta graficzna razer

Decydując się na zakup notebooka musimy liczyć się ze sporymi kompromisami - z jednej strony zdecydować możemy sie bowiem na smukły i lekki sprzęt klasy Ultrabook, który będzie bardzo mobilny, ale nie zapewni nam stosownej wydajności w grach, z drugiej zaś do wyboru mamy wydajne laptopy dedykowane graczom, które traktować trzeba bardziej jako alternatywę dla stacjonarnych komputerów, ponieważ nie są one najpraktyczniejsze w podróży.

Rise of the Tomb Raider dostępny z wybranymi kartami Nvidii

Daniel Górecki

2016-01-04 11:30

nvidia promocja karty graficzne

Niedawne przecieki na temat gry Rise of the Tomb Raider zdają się potwierdzać, bo najnowsze przygody Lary Croft rzeczywiście dołączane będą do kart graficznych Nvidii. Jest to o tyle zaskakujące, że tytuł ten promowany jest przecież jako AMD Gaming Evolved i wykorzystuje m.in. technologię TressFX 3.0 odpowiedzialną za naturalne włosy i sierść.

Polaris - czwarta generacja architektury GCN potwierdzona

Daniel Górecki

2016-01-04 11:28

AMD architektura gpu

Co prawda pierwszych kart graficznych z serii Radeon 400 spodziewamy się dopiero latem tego roku, ale wygląda na to, że AMD lada moment podzieli się z nami szczegółami na temat szykowanej przez siebie architektury. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że ta będzie nazywać się Polaris, a teraz za sprawą portalu VideoCardz otrzymaliśmy pierwsze slajdy z prezentacji producenta.

AMD potwierdza, że Fury X2 jednak nie zadebiutuje w tym roku

Daniel Górecki

2015-12-23 11:32

AMD karta graficzna premiera

Trudno nie odnieść wrażenia, że końcówka roku to w dużej mierze ogłaszanie przez producentów opóźnień swoich produktów na przyszły rok. Do tego grona dołączyło teraz AMD, które potwierdziło, że ich dwuprocesorowa karta Fiji, znana pod nazwą kodową „Gemini”, nie doczeka się swojej premiery w tym roku i zostanie wypuszczona w 2016 roku.


GeekWeek poleca