ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

TSMC może być wyłącznym producentem układów A10 i A11 dla Apple

Daniel Górecki

2016-07-19 13:00

A10 Samsung Apple

Apple jest dość konsekwentne w doborze swoich partnerów odpowiedzialnych za produkcję układów SoC do produktów bazujących na iOS i gigant z Cupertino kontraktuje w takim przypadku TSMC, Samsunga lub obu tych producentów. Oczywiście twórcy iPhone’a nie mieliby nic przeciwko, by z tego równania pozbyć się Samsunga, który jest ich największym konkurentem w segmencie mobilnym i z najnowszych przecieków wynika, że zdecydują się na taki ruch na najbliższe dwa lata.

Apple szykuje iPhone 7, 7 Plus oraz... 7 Pro

Kamil Pieczonka

2016-07-18 22:42

Apple nowy model podwójny aparat

Najnowsze przecieki na temat nowych smartfonów Apple przynoszą nam bardzo ciekawą informacje, otóż okazuje się, że gigant z Cupertino szykuje nie dwa, a trzy nowe modele, a do spodziewanych iPhone 7 i 7 Plus, dołączyć także model 7 Pro. Podobnie jak w przypadku iPada Pro. Najnowszy dodatek do rodziny iPhone jest bliźniaczo podobny do modelu 7 Plus, jedyna widoczna na oko różnica to podwójny aparat oraz złącze pozwalające np. na podłączenie klawiatury, podobnie jak w tablecie z dopiskiem Pro w nazwie. Można się też spodziewać, że wersja 7 Pro zostanie wyposażona w nieco wydajniejszy procesor i więcej pamięci RAM.

iPhone 7 - wideo z porównaniem do poprzednika

Daniel Górecki

2016-07-18 09:14

smartfon Apple telefon

W chińskim serwisie społecznościowymi Wiebo pojawiło się wideo, które prezentować ma nadchodzącego iPhone’a 7 od Apple porównanego do poprzednika, czyli iPhone’a 6s. Tym samym mamy bardzo dobrą okazję przyjrzeć się zmianom poczynionym przez producenta w zakresie wzornictwa.

Zdjęcia słuchawek Apple EarPods z portem Lightning

Daniel Górecki

2016-07-14 12:30

Apple słuchawki iPhone

Jak już zapewne wiecie nadchodzące iPhone’y mogą zostać pozbawione 3,5 mm gniazda słuchawkowego, znanego jako minijack, co biorąc pod uwagę popularność smartfonów Apple może mieć przełożenie na całą branżę (już pojawiają się pierwsze telefony bez takowego portu). Jak do tej pory przecieki często dostarczały nam w tym temacie dość sprzeczne informacje, ale najnowsze z nich sugerują, że rzeczywiście możemy pożegnać się z tym klasycznym rozwiązaniem.

Zdjęcia nowych iPhone'ów w sieci

Daniel Górecki

2016-07-13 09:14

Apple iPhone zdjęcia

W sieci pojawiły się właśnie nowe zdjęcia, które według źródeł przecieku prezentować mają nadchodzące iPhone’y (lub ich elementy). Najpierw otrzymaliśmy fotkę ukazującą tylny panel mniejszego modelu, która ujawnia pojedynczy moduł aparatu oraz przesunięte na krawędzie paski antenowe.

iOS 10 i macOS Sierra dostępne w formie publicznej bety

Daniel Górecki

2016-07-08 11:00

system operacyjny Mac Apple

Jeśli wyczekiwaliście okazji na wypróbowanie najnowszej wersji systemu operacyjnego dla komputerów i smartfonów Apple, to zapewne ucieszy Was wiadomość, że gigant z Cupertino udostępnił już publicznie wersję beta systemów iOS 10 dla iPhone’ów oraz macOS 10.12 Sierra dla Maców.

iPhone'y będą blokować aparaty w trakcie koncertów?

Daniel Górecki

2016-06-30 13:30

smartfon Apple telefon

Jak wynika z patentu uzyskanego niedawno przez Apple, firma pracuje obecnie nad rozwiązaniem, które blokować będzie możliwość wykonywania zdjęć i kręcenia filmów za pomocą iPhone’a w trakcie koncertów i innych miejsc gdzie jest to zakazane.

Zdjęcia tylnych paneli nadchodzących iPhone'ów

Daniel Górecki

2016-06-27 12:00

smartfon Apple telefon

Właśnie otrzymaliśmy nową porcję przecieków odnośnie nadchodzących iPhone’ów, w tym zdjęcia, które potwierdzają część dotychczasowych informacji na ich temat. Jeśli najnowsze doniesienia prosto z Chin się potwierdzą, to w tym roku Apple może zaskoczyć nas większą ilością swoich smartfonów, które jednak wciąż oferowane będą w 2 rozmiarach.

Chiński producent twierdzi, że Apple skopiowało jego smartfon

Daniel Górecki

2016-06-20 09:23

Apple Chiny patenty

Chińscy producenci praktycznie od pierwszej generacji iPhone’a kopiują produkt Apple, ale ostatni spór patentowy pomiędzy firmą z Państwa Środka a gigantem z Cupertino odwrócił role i to koncern z nadgryzionym jabłkiem  w logo został pozwany o plagiat.

iPhone 7 jednak otrzyma port minijack oraz funkcję dual-SIM?

Daniel Górecki

2016-06-19 11:18

smartfon Apple telefon

Jednym z częściej powtarzanych doniesień odnośnie nadchodzącego iPhone’a jest porzucenie portu słuchawkowego minijack, ale jak wynika z najnowszych przecieków informacja ta może być już nieaktualna, ponieważ zajmujący się naprawą smartfonów chiński sklep Rock Fix opublikował w sieci zdjęcie domniemanych komponentów iPhone’a 7, gdzie wciąż można dostrzec 3,5 mm złącze.

Apple zapowiada iOS 10 i prezentuje 10 głównych nowości

Daniel Górecki

2016-06-14 08:19

Apple

system operacyjny Apple iPhone

iOS 10 to kolejna duża wersja mobilnego systemu operacyjnego od Apple, która zostanie udostępniona użytkownikom iPhone’ów jeszcze w tym roku. Gigant z Cupertino zaprezentował ją w trakcie konferencji deweloperskiej WWDC 2016 twierdząc, że będzie to największy iOS w historii.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 174.

Kamil Pieczonka

2016-05-31 22:36

Microsoft nvidia Nokia

Dzisiejsze wideo newsy zaczynamy od podsumowania wydajności kart GeForce GTX 1080 i 1070, a także komentarza ich cen w Polsce, które do najniższych na pewno nie będą należeć. Mamy też pierwsze przecieki o modelu GTX 1060, który powinien zadebiutować za kilka tygodni. Za kilka dni zadebiutuje za to platforma Broadwell-E od Intela, która wprowadzi na nasze domowe salony pierwszy dziesięciordzeniowy procesor - Core i7-6950X, który wyceniony został na bagatela 1700 USD. Mamy też kilka przecieków o nowym Xbox One, a także ostrzeżenie przed wersjami refurbished, które pojawiły się niedawno w naszych sklepach bez stosownych oznaczeń. Na rynku smartfonów też się sporo dzieje, Microsoft praktycznie zamyka swój dział i przyznaje się do porażki jaką było wykupienie Nokii, Oneplus jest coraz blizej premiery modelu 3, a iPhone 7 ma rzekomo wyglądać tak, że ciężko go odróżnić od modelu 6S ;-). Projekt Ara też niestety coraz bardziej zawodzi i raczej nie odniesie sukcesu, podobnie jak komunikator Allo. Dużo większą popularnością powinien się za to cieszyć Bangfit ;-). Zapraszamy do oglądania!

iPhone 7 prezentuje się na renderach

Daniel Górecki

2016-05-20 08:26

smartfon Apple telefon

Powoli dociera do nas coraz więcej przecieków na temat nowego iPhone’a, a teraz za sprawą portalu GSMArena mamy bardzo dobrą okazję przyjrzeć się nadchodzącemu smartfonowi Apple. Otrzymaliśmy bowiem rendery, które powstały w oparciu o trójwymiarowe rysunki techniczne iPhone’a 7, które pochodzić mają od zaufanego źródła z branży etui do telefonów.

Nowe iPhone'y mogą otrzymać podwójny aparat

Daniel Górecki

2016-05-14 12:54

smartfon Apple telefon

Według najnowszych doniesień chińskiego analityka Ming-Chi Kuo, który często dostarcza nam informacji na temat nadchodzących iPhone’ów, tegoroczny 5,5-calowy model otrzyma podwójny aparat. Pozytywne przyjęcie smartfonów LG G5 oraz Huawei P9 skłonić miało Apple do zastosowania tego rozwiązania także w standardowym modelu iPhone 7.

Atrapa iPhone'a 7 na zdjęciach

Daniel Górecki

2016-05-11 10:00

smartfon Apple telefon

iPhone 7 to niewątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów tego roku, a w sieci zaczyna pojawiać się coraz więcej przecieków na jego temat. W tym tygodniu OnLeaks publikował już schemat telefonu, który sugeruje, że 4,7-calowy iPhone 7 będzie tego samego rozmiaru co jego poprzednik (6s), a nie trzeba było też długo czekać na pierwsze zdjęcia urządzenia.