Apple szykuje 4-calowego iPhone'a na początek przyszłego roku?

Daniel Górecki

2015-12-04 13:00

smartfon Apple telefon

Patrząc na wyniki sprzedaży ostatnich iPhone’ów trudno wątpić w słuszność ubiegłorocznej decyzji Apple o zwiększeniu przekątnych ekranu do 4,7 i 5,5 cali, co pozwoliło koncernowi dotrzeć do szerszego grona odbiorców – w przypadku mniejszego telefonu do mainstreamowych użytkowników, a w przypadku większego do wielbicieli phabletów.

HP nawiązuje współpracę z kolejnym producentem zegarków

Daniel Górecki

2015-11-24 11:00

Android HP współpraca

HP zamierza najwyraźniej kontynuować swoją strategię odnośnie smartwatchy, która polega na nawiązywaniu współpracy z producentami tradycyjnych zegarków. Po tym, jak firma stworzyła takie urządzenia wraz z Movado i MB Chronowing, jej kolejnym partnerem został Titan, czyli piąty największy na świecie producent zegarków.

Nowa aktualizacja Google Maps usprawnia nawigację offline

Daniel Górecki

2015-11-10 16:24

Android Google aktualizacja

Google Maps jest liderem rynku mapowego już od jakiegoś czasu, ale nie da się ukryć, że jego użytkownicy mają kilka uwag do oprogramowania – najważniejsza z nich dotyczy braku pełnej funkcjonalności offline. A przynajmniej tak było do tej pory, bo amerykański gigant ogłosił właśnie, że najnowsza aktualizacja - dostępna dla Androida od dziś, a dla iOSa „wkrótce” - przyniesie oczekiwane zmiany.

Firefox 42 - 64-bitowa wersja oraz usprawniony tryb prywatny

Daniel Górecki

2015-11-04 10:00

przeglądarka internetowa firefox mozilla

Mozilla udostępniła właśnie nową wersję swojej popularnej przeglądarki Firefox, która oznacza została numerem 42. Ta wprowadza szereg przydatnych nowości, ale najważniejszą zmianą wydaje się być funkcja Tracking Protection, która usprawnić ma tryb prywatny.

Facebook rozszerza funkcje powiadomień na Androidzie i iOS

Daniel Górecki

2015-10-27 13:00

Android smartfony FaceBook

Facebook od jakiegoś czasu stara się być jak najbardziej niezależnym serwisem, a nowe funkcjonalności mają nas przekonać, że ten największy na świecie portal społecznościowy oferuje nam wszystko, czego nam trzeba. W ubiegłym tygodniu rozszerzono możliwości wyszukiwarki o przeszukiwanie wszystkich publicznych postów, teraz natomiast koncern Marka Zuckerberga postanowił wziąć się za powiadomienia.

HTC: To Apple skopiowało nasz design

Daniel Górecki

2015-10-23 12:00

HTC Apple design

Nie trzeba być wybitnie spostrzegawczym, by ujrzeć bardzo duże podobieństwo najnowszego smartfona HTC, One A9, do ostatnich iPhone’ów od Apple. Już po pierwszych przeciekach, które pojawiły się w sieci, słuchawka tajwańskiego producenta określana była jako „klon iPhone’a”,  jednak koncern postanowił bronić się przed tymi oskarżeniami, twierdząc, że to Apple jako pierwsze skopiowało ich design, podając jako dowód telefony One M7 oraz M8, które wypuszczone były przed iPhonem 6 i 6s.

Te androidowe smartfony mają lepsze aparaty od iPhone'a 6s

Daniel Górecki

2015-10-15 15:02

Apple aparat zdjęcia

 Apple w trakcie swojej prezentacji iPhone’ów 6s i 6s Plus dużo uwagi poświęciło ich nowym aparatom, które oferować mają wyraźny skok jakości względem poprzedników. Pierwsze recenzje smartfonów wskazują jednak, że pomimo zwiększenia ilości megapikseli (z 8 MP do 12 MP), jakość zdjęć jest praktycznie identyczna jak w przypadku zeszłorocznych modeli.

Nowe iPhone z procesorami TSMC działają dłużej na baterii

Daniel Górecki

2015-10-08 14:57

smartfon Samsung Apple

W ubiegłym miesiącu Apple zaprezentowało swoje nowe smartfony iPhone i te trafiły już na pierwsze rynki, gdzie zbierają naprawdę pozytywne oceny, co przyczyniło się do bicia przez amerykańskiego giganta kolejnych rekordów sprzedaży. Niektórzy postanowili jednak przyjrzeć się modelom 6s i 6s Plus nieco bliżej – rzut oka pod maskę i okazało się, że tym razem producent zdecydował się na zastosowanie procesorów z dwóch różnych źródeł, by sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu.

iPhone 6s i 6s Plus ustanawiają nowy rekord sprzedaży Apple

Daniel Górecki

2015-09-28 17:50

smartfon Apple telefon

Trzeba przyznać, że trudno uznać to za zaskoczenie, ponieważ Apple zdążyło nas już do tego przyzwyczaić, ale … iPhone 6s i 6s Plus są nowymi rekordzistami koncernu z Cupertino. W zaledwie trzy dni od premiery tych smartfonów Amerykanie sprzedali bowiem aż 13 mln egzemplarzy i tym samym sprzedaż przebiła wszystkie dotychczasowe rezultaty uzyskiwane przez smartfony Apple.

Złośliwe oprogramowanie w aplikacjach z AppStore

Daniel Górecki

2015-09-22 17:30

iPhone AppStore oprogramowanie

W sieci pojawiły się  doniesienia, jakoby Apple zmuszone było do błyskawicznego „sprzątania” swojego oficjalnego sklepu z aplikacjami, bo w tym znalazło się kilkaset potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. A wszystko zaczęło się od informacji Reutersa, który – powołując się na badania Palo Alto Networks – sugerował, że AppStore padło ofiarą potężnego ataku, czego efektem jest wręcz inwazja złośliwego oprogramowania.

iOS 9 trafił już na przeszło 50% urządzeń mobilnych Apple

Daniel Górecki

2015-09-22 14:00

smartfon system operacyjny Apple

Apple pochwaliło się, że użytkownicy smartfonów iPhone i tabletów iPad jeszcze nigdy tak szybko nie aktualizowali swoich urządzeń jak w przypadku iOS 9. System ten został udostępniony publicznie 16 września i w zaledwie 3 dni do 19 września zainstalowany został na przeszło 50% urządzeń bazujących na tej platformie.

Wideo newsy FrazPC.pl - odcinek 155.

Kamil Pieczonka

2015-09-18 08:16

Android Apple Canon

Regularnością nie grzeszymy, ale zawsze ciekawe newsy dostarczymy ;-). Dzisiaj powiemy o architekturze Zen od AMD, która zalicza kolejne opóźnienie, nowych produktach Apple - iPhone 6S/6S Plus oraz iPad Pro, a także o coraz większej popularności Lollipopa. Poza tym przyjrzymy się porażce Amazona na polu smartfonów i kontrowersyjnej informacji zamieszczonej na stronach Sony dotyczącej smartfonów Xperia Z. Powiemy wam też jak to Windows 7 potrafi sam  z siebie pobrać pliki aktualizacyjne do Windows 10, zapowiemy aktualizację Xbox One, która przyniesie kompatybilność z gram z Xbox 360 oraz powiemy o kilku grach, w tym między innymi dodatku do Wiedźmina - Serca z kamienia. Na koniec zostawiliśmy kilka newsów od Canona, a w nich miedzy innymi nowe gogle VR oraz sensor APS-H o rozdzielczości bagatela 250 MPix. Zapraszamy do oglądania!

Apple iOS 9.1 już dostępny w formie publicznej bety

Daniel Górecki

2015-09-11 11:00

system operacyjny Apple Beta

Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o udostępnianie swojego oprogramowania, to Apple działa błyskawicznie. Deweloperzy musieli zaczekać dosłownie kilka godzin na dostęp do wersji beta systemu iOS 9.1, a teraz - niecały dzień później - każdy zainteresowany może już sprawdzić publiczną betę tego OS.

iPad Pro z 4 GB pamięci RAM, nowe iPhone'y z 2 GB

Daniel Górecki

2015-09-11 09:26

smartfon Apple pamięć

Kurz po konferencji Apple powoli opada i tym samym dociera do nas coraz więcej szczegółów odnośnie nowo zapowiedzianych urządzeń amerykańskiego giganta, a konkretniej 12.9-calowego tabletu iPad Pro oraz smartfonów iPhone 6s i 6s Plus. Koncern w trakcie swojej prezentacji skoncentrował się bowiem na nowych funkcjonalnościach i ogólnym „emejzingu”, a tradycyjnie już pominął wiele kluczowych aspektów specyfikacji.

Nowe iPhone'y z 3D Touch, 12 MP aparatem i procesorem A9

Daniel Górecki

2015-09-10 07:45

Apple

smartfon Apple telefon

Apple nieco nas wczoraj zaskoczyło zapowiedzią nowych iPadów, która spodziewana była dopiero w październiku, a model Pro jest niewątpliwie jednym z najciekawszych produktów koncernu w ostatnich latach, ale na konferencji „Jabłka” nie zabrakło także nowych iPhone’ów. W tym roku mamy do czynienia z modelami oznaczonymi literką „s”, co oznacza brak istotnych zmian w designie, ale upgrade hardware’u jest tu całkiem spory.