Test zestawów LC - Enermax, LEPA, Thermaltake i Raijintek

Kamil Pieczonka

2015-06-14 15:00

recenzja test Thermaltake

Dawno, dawno temu chłodzenie komputera cieczą uznawane było za prawdziwy rarytas. Tylko nielicznych było stać na zakup “WC” z prawdziwego zdarzenia, a o sposobie jego instalacji w wnętrzu PC wiedziała jeszcze mniejsza grupa osób tzw. garstka zapaleńców. Jeszcze kilka lat temu jedyną alternatywą dla takich układów pozostawały tradycyjne systemy chłodzenia powietrzem. Duże radiatory z coraz mocniej rosnącą liczbą wentylatorów skutecznie wypierały mniejsze konstrukcje przez co i same obudowy zyskiwały na rozmiarach. Jednakże trwający od pewnego czasu, nowy trend miniaturyzacji komputerów wymusił na producentach chłodzeń poszukiwanie kompromisu. Chłodzenie procesora już nie tylko miało być wydajne, ale także miało charakteryzować się przystępnymi rozmiarami, łatwym sposobem instalacji i ciekawym designem. Projekt spełniający takie założenia zaprezentowała firma Asetek, która jak się później okazało, wręcz zmonopolizowała część rynku chłodzeń, który nazywamy All-in-One.

Polecane zestawy komputerowe - styczeń 2015

Kamil Pieczonka

2015-01-19 19:40

artykuł ceny Lifestyle

Nowy rok już za nami, czas zatem przyjrzeć się temu co zmieniło się na rynku PC w ciągu tego miesiąca. Cenom komponentów komputerowych na pewno nie sprzyja umacniający się dolar amerykański, który tylko przez ostatnie 30 dni podrożał o ponad 6% i znajdzie to też odzwierciedlenie w cenach. Mamy jednak nadzieję, że wśród naszych propozycji znajdziecie coś dla siebie. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wszystkich wątpliwości nie rozwiejemy, ale jeśli macie pytania to serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszego forum (aka board), tam na każde pytanie znajdziecie odpowiedź :-).

be quiet! Pure Rock i Cryorig H5 - test

Kamil Pieczonka

2014-12-10 20:32

recenzja test wydajność

Nie każdy z nas chce podkręcać swój procesor, nie każdy też chce wydać na chłodzenie kilkaset złotych, ale też chyba nikt nie chciałby aby jego komputer wydawał z siebie zbyt głośne dźwięki. Lekarstwem na te wymagania jest złoty środek, który zapewni niezłą wydajność, atrakcyjną cenę i ciszę. W tej niszy do tej pory królowały produkty SilentiumPC, ale Cryorig oraz be quiet! zamierzają powalczyć o "zwykłych" klientów, a zrobią to za pomocą modeli Cryorig H5 i be quiet! Pure Rock. Jak im poszło? Szczegóły znajdziecie w poniższej recenzji.

Polecane zestawy komputerowe - grudzień 2014

Kamil Pieczonka

2014-12-04 21:00

artykuł ceny komputery

Mamy już grudzień, za chwilę święta, więc tym razem publikujemy nasz poradnik z zestawami komputerowymi nieco wcześniej. Mamy też nowego partnera naszego poradnika, a tym samym także nowe bonusy, za skorzystanie z jego oferty. Na inaugurację przygotowaliśmy również mały konkurs, więc mamy nadzieje, że tym chętniej zajrzycie do naszego zestawienia, które na pewno pomoże podjąć decyzję co do wyboru poszczególnych komponentów.  Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wszystkich wątpliwości nie rozwiejemy, ale jeśli macie pytania to serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszego forum (aka board), tam na każde pytanie znajdziecie odpowiedź :-).

Polecane zestawy komputerowe - październik 2014

Kamil Pieczonka

2014-10-24 14:00

artykuł ceny komputery

Za nami połowa miesiąca, czas zatem opublikować kolejną edycję naszego poradnika, w którym wybieramy dla Was zestawy komputerowe w różnych cenach, które charakteryzują się największą wydajnością, przy optymalnym zestrojeniu podzespołów, wszystko po to aby łatwiej było Wam się poruszać w gąszczu sklepowych stron internetowych czy półek ;-).  Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wszystkich wątpliwości nie rozwiejemy, ale jeśli macie pytania to serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszego forum (aka board), tam na każde pytanie znajdziecie odpowiedź :-).

Cryorig C1 - test niskiego i wydajnego chłodzenia

Kamil Pieczonka

2014-10-03 17:44

recenzja test wydajność

W dzisiejszej recenzji przyjrzyjmy się nowemu chłodzeniu marki Cryorig, modelowi C1. Jest to pierwszy horyzontalny cooler tego producenta. Przypomnijmy że kilka miesięcy temu na łamach FrazPC.pl przedstawiliśmy Wam wydajność dwóch premierowych układów Cryorig, a więc modeli R1 Ultimate i R1 Universal. Tym razem nowy graczy rynkowy skupił się na przygotowaniu znacznie mniejszego chłodzenia, które powinno zainteresować osoby szukające jak najwyższej wydajności w małym formacie. Czy C1 będzie w stanie rywalizować z tradycyjnymi konstrukcjami typu tower? Czas się o tym przekonać.

Cryorig R1 Ultimate - test coolera z górnej półki

Kamil Pieczonka

2014-06-17 17:37

recenzja test wydajność

Z małym poślizgiem, ale jednak. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam wydajność najwyższego w hierarchii chłodzenia marki Cryorig. Chłodzenia którego synonimem na pewno nie jest słowo kompromis. Ultimate, bo taką właśnie nazwę otrzymał określany przez producenta mianem najwydajniejszego, stanie w szranki z nie byle kim – Noctua NH-D15, Raijintek Nemesis, czyli  dwoma jak do tej pory najwydajniejszymi chłodzeniami w naszej klasyfikacji. Zajrzyjcie do artykułu i przekonajcie się, czy Cryorig R1 Ultimate ma szanse na stałe zagościć w czubie klasyfikacji chłodzeń CPU.

Cryorig R1 Universal - nowy gracz na rynku - test

Kamil Pieczonka

2014-05-15 16:51

chłodzenie recenzja procesor

Na rynku chłodzeń dla procesorów nie brakuje firm o ugruntowanej pozycji. Znane marki takie jak Thermalright, Noctua, czy Prolimatech wieloma swoimi produktami zdobyło poważanie klientów. Jak pokazuje jednak ostatnia historia (notabene firmy z sąsiedztwa) wejście nowego gracza na rynek może popsuć dotychczasowy status quo. Na dowód tego przywołamy udaną ekspansje Raijinteka i premiery kolejnych jego produktów, które włączają się do walki o miano najwydajniejszych i najbardziej opłacalnych na półkach sklepowych.  Informacja o kolejnym debiucie, producenta do tej pory nie oglądanego na rynku oznacza, że znów czeka nas niemałe przetasowanie w segmencie chłodzeń CPU. Jak w dzisiejszym teście spisze się Cryorig R1 Universal? Czas się przekonać :-)

Noctua NH-D15 - Umarł król, niech żyje król - test

Kamil Pieczonka

2014-04-29 17:20

recenzja test wydajność

Chłodzenia firmy Noctua od lat należą do ścisłej czołówki produktów cechujących się najwyższą jakością wykonania. Jeśli dodamy do tego ich wysoką wydajność i wyśmienite parametry kultury pracy, to nagle okazuje się, że mamy do czynienia z produktami z wysoce prawdopodobnym sukcesem rynkowym. Wiele z coolerów austriackiej firmy jest znanych użytkownikom komputerów, ale chyba żaden z nich nie urósł do miana takiego symbolu Noctuy jak model NH-D14. Po kilku latach nieprzerwanego zainteresowania tym coolerem, nadszedł czas „na nowe”. W dzisiejszej recenzji przedstawimy Wam wydajność jego następcy, modelu NH-D15. Jak to mamy w zwyczaju – w artykule odpowiemy na wiele pytań trapiących Wasze myśli - w tym na najważniejsze, który powinno dotyczyć opłacalności  zakupu D15 na tle D14 oraz innych chłodzeń dostępnych na rynku.

Raijintek Tisis - zmiana warty na szczycie? - test

Kamil Pieczonka

2014-04-15 16:08

recenzja test artykuł

Tisis - mitologiczna bogini nadchodzi w odsłonie wydajnego chłodzenia firmy Raijintek. Kolejnego, po EreBoss i Pallasie, które przedstawimy na łamach naszego wortalu. Nawiązując do tytułu - na kim możemy spodziewać się zemsty? Czy Tisis podejmie się zadania zdobycia segmentu premium? Czy w końcu produkty Raijintek okażą się akceptowalnymi dla osób ceniących ciszę? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy do recenzji.

be quiet! Shadow Rock Slim vs Raijintek Pallas - test

Kamil Pieczonka

2014-03-18 18:07

recenzja test wydajność

Po ostatnim artykule, w którym przedstawiliśmy Wam wydajność dwóch najnowszych chłodzeń marki be quiet! przyszedł czas na zaprezentowanie ostatniej nowości niemieckiej firmy – chłodzenia Shadow Rock Slim, dedykowanego kompaktowym systemom PC. Artykuł postanowiliśmy wzbogacić drugą premierową konstrukcję, którą tym razem przygotował Raijintek, a jest nim horyzontalne chłodzenie o nazwie Pallas. Zobaczcie na co stać dwa najnowsze coolery obu marek.

Rzut okiem: NZXT Sentry LX - nie taki zwykły kontroler obrotów

Kamil Pieczonka

2014-03-10 19:38

NZXT recenzja test

Markę NZXT kojarzy z pewnością każdy kto interesuje się modyfikacjami komputerów i nie zaspokajają go ogólnodostępne, seryjne rozwiązania znane z marketów. Swój epizod w promocji marki z Polsce miał nawet sam Robert Kubica. Obecnie flagowe modele obudów NZXT to głównie bogata seria Phantom oraz H, w której ramach znajdziemy H230, H440, H630. Wraz z upływem czasu i rozwojem konkurencji NZXT zdecydowało się na stworzenie bardziej kompleksowej oferty skierowanej do miłośników wszelkich modyfikacji czy wydajnego i cichego chłodzenia podzespołów. Jedną z pierwszych grup produktów, o którą rozszerzono katalog były kontrolery obrotów. Dziś mam przyjemność przedstawić bliżej nie najmłodszą już, ale w dalszym ciągu wyznaczającą standardy, konstrukcję - NZXT Sentry LX.

be quiet! Dark Rock 3 i Dark Rock Pro 3 - recenzja

Kamil Pieczonka

2014-02-24 18:50

recenzja chłodzenie procesora test

W połowie stycznia bieżącego roku niemiecka firma be quiet! poszerzyła swoją ofertę o trzy nowe chłodzenia procesorów. Dwa z nich zasiliły szeregi serii Dark Rock, zaś trzeci dołączył do produktów opatrzonych nazwą Shadow. W dzisiejszym teście przyjrzyjmy się odświeżonym produktom jakimi są coolery – Dark Rock 3 i Dark Rock Pro 3. Porównanie tym bardziej powinno być dla Was interesujące, zważając na niedawny test ich poprzedników. Zapraszamy gorąco do zapoznania się z treścią artykułu!

Najlepsze zestawy komputerowe - styczeń 2014

Kamil Pieczonka

2014-01-07 18:25

FrazPC

artykuł ceny komputery

Na wstępie warto wspomnieć o idei tego artykułu. Głównym założeniem przygotowanych przez nas zestawów było dobranie ich pod preferencje graczy. Jeżeli szukasz zestawu komputerowego do zadań profesjonalnych – spytaj się o to na boardzie lub w komentarzach pod tym artykułem. Na pewno do odpowiedzi przyłożymy się z równie wysoką starannością, co do poniższego zestawienia. Proponowane zestawy oferują maksymalną wydajność jaką można uzyskać w danym budżecie. Oczywiście, jest wiele możliwości dopłat do lepszych rozwiązań patrząc chociażby na proponowane obudowy, zasilacze, czy nawet pamięci RAM. Sami jednak jesteśmy zwolennikiem rozsądnego wydawania pieniędzy, dlatego też staraliśmy sie dobierać podzespoły optymalnie pod względem ceny, wydajności ale również i jakości.

Phanteks PH-TC14CS - test małego chłodzenia dla CPU

Kamil Pieczonka

2013-12-15 18:50

chłodzenie recenzja chłodzenie procesora

Marka Phanteks powinna być już dobrze znana czytelnikom naszego portalu. Wszak zdążyliśmy przetestować na łamach FrazPC.pl dwa modele chłodzeń, typu tower tej bądź co bądź, młodej firmy na rynku układów chłodzących. W dzisiejszej recenzji nie zaprezentujemy Wam kolejnej „wieżowej” konstrukcji, a wręcz przeciwnie – skupimy się na pierwszej wersji horyzontalnego chłodzenia niemieckiej firmy - Phanteksie PH-TC14CS.