Wentylator Turbine Master od Cooler Master

Maciej Guguł

2011-04-20 21:12

Informacja prasowa

Cooler Master Barometric Ball Bearing Turbine Master

  Najnowszy produkt Cooler Master – wysokowydajny, 120mm wentylator Turbine Master – przełamuje kolejne bariery i ograniczenia. Jeszcze do niedawna rozwiązania gwarantujące wysoki przepływ powietrza charakteryzowały się także znacznym poziomem generowanego hałasu. Dziś, za sprawą Turbine Master, stereotyp ten może przejść do historii. Najnowszy produkt Cooler Master to oryginalna konstrukcja wykorzystująca 16-łopatkowy wiatrak oraz technologię Barometric Ball Bearing (BBB – barometryczne łożysko kulkowe). Dzięki tym dwóm elementom Turbine Master generuje bardzo wysoki przepływ powietrza przy niewielkim poziomie hałasu. Ponadto zastosowanie barometrycznego łożyska kulkowego umożliwia bardzo łatwy demontaż i czyszczenie turbiny, co wpływa na wydłużenie jej żywotności...

Alpenföhn K2. Noctua ma konkurencję?

Maciej Rosiński

2011-04-18 20:12

CPU K2 system chu0142odzenia procesora

Za sprawą Alpenföhn, części firmy EKL, może zrobić się interesująco na rynku systemów chłodzenia procesorów CPU, ponieważ w jego ofercie pojawi się produkt, który ma konkurować bezpośrednio z produktem rodem z Austii - Noctuą NH-D14. K2, bo taką nazwę, niczym jeden z ośmiotysięczników, nosi nowe chłodzenie Alpenföhn, został po raz pierwszy zaprezentowany na targach CeBiT. Jego konstrukcja opiera się o dwa bliźniacze radiatory, połączone ze sobą i ze stopą radiatora poprzez osiem ciepłowodów wykonanych z miedzi i pokrytych warstwą niklu. Za przepływ powietrza w układzie odpowiadają dwa wentylatory Wing Boost. Jeden z nich, o średnicy 140mm, został umieszczony centralnie, pomiedzy "połówkami" radiatora. Pracuje on z prędkością 1500 RPM.

Alpenföhn Heidi 2 - chłodzenie VGA uniwersalne?

Maciej Rosiński

2011-04-16 22:10

chłodzenie VGA karta graficzna Alpenföhn Heidi 2

Marka Alpenföhn jest stosunkowo egzotyczną nazwą na naszym rynku, choć za granicami naszego kraju jej produkty zbierają pochlebne opinie. Heidi 2 może okazać się o ciekawym produktem, jest bowiem kompatybilny ze zdecydowaną większością kart graficznych. Heidi 2 został zaprezentowany na tegorocznych targach CeBIT. Jego budowa opiera się na zatoce  złożonej z 50 aluminiowych finów, które poprzez cztery miedziane, platerowane niklem ciepłowody (średnica 6mm) połączone są ze stopą radiatora, również wykonaną z miedzi i pokrytego warstwą niklu. Sam radiator mierzy 144 x 133 x 62mm i waży 450 gramów. Obieg powietrza w układzie jest zapewniany przez wentylator Alpenföhn WingBoost o średnicy 120mm...

Zalman VF3000F - system chłodzenia dla GTX570 i GTX580

Maciej Rosiński

2011-04-14 16:37

system chłodzenia Zalman Zalman VF3000F

Wprawdzie to nie całkiem nowy produkt, ale zmiany jakie dotknęły będącą już w ofercie Zalmana konstrukcje są istotne. Szczególnie dla posiadaczy najwydajniejszych kart graficznych NVIDIA. Małemu faceliftingowi został poddany system chłodzenia VGA. Zmianie uległ sposób montażu układu, dając tym samym możliwość jego zastosowania na kartach GeForce GTX570 i GTX580. VF3000F wciąż charakteryzuje się wymiarami 239 x 98 x 51mm i wagą 430 gramów. Cały układ chłodzony jest przez dwa wnetylatory o średnicach 92mm z zielonym podświetleniem diodami LED. Obydwa wentylatory posiadają ułożyskowanie EBR i pracują z obrotami z zakresu 1400-3000 RPM.

Chłodzenie procesora w HTPC - GELID Slim Silence i-Plus

Maciej Rosiński

2011-04-13 12:42

chłodzenie procesora Gelid Slim Silence i-Plus

GELID Solutions stawia na chłodzenie platform niskoprofilowych, najczęściej spotykanych w komputerach typu HTPC. W ofercie tego producenta pojawił się dzisiaj nowy system chłodzenia procesorów. Slim Silence i-Plus ma wysokość zaledwie 28mm i w jego konstrukcji zastosowano miedziane ciepłowody i stopę radiatora. Ten nowy produkt z linii Silent współpracuje z procesorami większości dostępnych na rynku podstawek, włączając w to Intel LGA 775/1156/1155. Pomimo swoich niewielkich gabarytów, przy mogłoby się wydawać niewielkiej wydajności, w rzeczywistości i-Plus radzi sobie doskonale z procesorami o TDP sięgającym nawet 82W. Swoim kompaktowym wymiarom zawdzięcza możliwość użycia go z plaftormami Mini ITX, Micro ATX, ATX, HTPC, panel PC, car PC czy serwerami 1U.


GeekWeek poleca