Rzut okiem: TP-Link WR841ND i 8level WRT-150A

Kamil Pieczonka

2011-11-28 20:20

router 802.11n recenzja

W kolejnej krótkiej recenzji mamy dla Was dwa routery od producentów, którzy coraz śmielej poczynają sobie na naszym rodzimym rynku, oferując bardzo atrakcyjne cenowo rozwiązania. TP-Link to w zasadzie już prawdziwy wyjadacz i nie tak dawno zaczął mocniej zaznaczać swoją obecność na polskim rynku, wynajmując agencję marketingową. 8level to z kolei firma, która dopiero aspiruje do czołówki producentów, ale ma na to całkiem niezłe papiery, a co więcej też ciekawe portfolio atrakcyjnych cenowo produktów. Przy okazji tego porównania sprawdzimy też sobie czy istnieje sens zakupu routera oferującego przepustowość 300 Mbps i czy faktycznie, na zwykłej karcie WiFi doświadczymy zalet większego maksymalnego transferu. Punktem odniesienia będzie model TP-Link WR740N, dosyć leciwy, ale nadal produkowany model (w nieco nowszej wersji 741N i 743N), który jest godny zainteresowania szczególnie ze względu na swoją cenę. Po szczegóły zapraszam dalej.

WD My Book Live - domowa, osobista chmura

Kamil Pieczonka

2011-10-24 19:00

dysk nas gigabit ethernet

"Chmura", czyli angielskie "Cloud" to od dłuższego czasu chyba jeden z najbardziej nadużywanych wzrotów, który ma kojarzyć przeróżne usługi z ich usieciowieniem, czy może inaczej, ich dostępnością z każdego miejsca na świecie, pod warunkiem, że mamy tam Internet. Western Digital w przypadku My Book Live użył określenia "Personal Cloud Solution" co można przetłumaczyć jako "osobista chmura z usługami" i okazuje się, że nie jest to wcale puste stwierdzenie, nawet pomimo tego, że na pierwszy rzut oka jest to zwykły NAS. Zacznijmy jednak od początku, bo My Book Live to stosunkowo nowy produkt, który zadebiutował na rynku na początku 2011 roku i jest w dużej mierze zgodny z profilem działałności Western Digital, który polega na dostarczaniu nośników danych. Live dołącza do całej gamy zewnętrznych dysków My Book, ale jednak wnosi do niej nową jakość i jak się zaraz okaże, spore możliwości. Zapraszam do lektury.

Steelseries Spectrum 7xb - bezprzewodowy zestaw słuchawkowy

Marcin Wilczak

2011-10-07 09:15

słuchawki gry PC

Na początku sierpnia firma Steelseries, znana przede wszystkim z akcesoriów dla graczy, wprowadziła do swojej oferty bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Spectrum 7xb dedykowany m.in. posiadaczom konsoli XBOX 360. To produkt nastawiony na graczy i to bardzo zamożnych, za Spectrum 7xb przyjdzie nam bowiem zapłacić niemalże tyle ile za konsolę XBOX 360 Slim 4GB lub też dobrą kartę graficzną. Wysoka cena przekłada się na wysokie oczekiwania związane z produktem Steelseries, o tym czy się z nich wywiązuje przekonacie się zapoznając z tekstem poniższej publikacji. Zapraszam do lektury testu bezprzewodowego zestawu słuchawkowego Spectrum 7xb.  

Creative D80 - test głośników z Bluetooth

Marcin Wilczak

2011-09-15 07:27

Creative bluetooth głośniki bezprzewodowe

PureWireless to linia produktów Creative, w skład której wchodzą rozwiązania umożliwiające bezprzewodowy przesył dźwięku (z wykorzystaniem Bluetooth). Zaliczają się do niej tablety, słuchawki, przenośne odtwarzacze multimedialne oraz pokaźna gama głośników - składa się na nią sześć modeli, od budżetowych D80 i T12, poprzez droższe zestawy D100, D200 i S2 a kończąc na najdroższych głośnikach serii Ziisound dedykowanych tym najbardziej wymagającym. Na łamach naszego serwisu opisywaliśmy już jednoelementowy D200 oraz najdroższy w ofercie tego producenta zestaw 2.1, Ziisound T6. W naszej redakcji zawitał ostatnimi czasy kolejny zestaw głośnikowy z serii PureWireless, wyróżniający się przede wszystkim ceną - jednoelementowy model D80 to najtańszy z bezprzewodowych zestawów głośnikowych w ofercie Creative'a. O tym czy D80 jest produktem wartym zainteresowania przekonacie się zapoznając z pełną treścią poniższej publikacji - zapraszam do lektury! 

Rzut okiem: 3x pendrive z USB 3.0

Kamil Pieczonka

2011-08-15 18:08

FrazPC Tech Lab

transcend pendrive adata

Standard USB 3.0 na dobre już się zadomowił w nowoczesnych komputerach i niedługo coraz trudniej będzie nam się bez niego obejść. Co prawda za rogiem czyha już Thunderbolt od Intela, który od zawsze jest niechętny USB 3.0, a także kablowy interfejs PCI Express, o którym pisaliśmy jakiś czas temu, ale jednak USB 3.0 ma jedną niepodważalną zaletę nad konkurentami, jest wstecznie kompatybilne z poprzednimi wersjami tego standardu, dzięki czemu wszystkie starsze urządzenia będą bez problemu współpracować z nowym portem. Rosnąca popularność tego standardu implikuje również coraz niższe ceny produktów zgodnych z tą specyfikacją i obecnie warto zastanowić się czy nie dołożyć kilku PLN...

Recenzja głośników Microlab FC-530U

Maciej Guguł

2011-07-28 00:00

recenzja artykuł dźwięk

Chiny kojarzą się z ogromną ilością rzeczy, ale nie zawsze są to pozytywne odczucia i głównie mam na myśli produkty Państwa Środka. Wiele osób widząc znany napis „Made in China” od razu myśli stereotypowo i traktuje taki przedmiot jako gorszy jakościowo. Nic dziwnego, bo w większości przypadków produkty pochodzące z Chińskiej Republiki Ludowej odznaczają się tandetnym wykonaniem. Jednakże w ostatnim czasie można zauważyć, że coraz więcej firm inwestuje w rozwój technologiczny tego kraju i ich wyroby zaczynają być konkurencyjne nie tylko pod względem ceny, ale również jakości. Za przykład może posłużyć coraz bardziej rozpoznawalna na świecie marka - Microlab, która powstała w 1998 roku w wyniku konsolidacji amerykańskiego International Microlab oraz chińskiego Shenzhen Microlab Technology. Od tamtej pory można dostrzec ciągły rozwój firmy w dziecinie sprzętu audio. Niewygórowana cena, ciekawy design, innowacyjne pomysły oraz nieprzeciętna jakość wykonania przyczyniły się do zdobycia już wielu nagród oraz uznania wśród setek nabywców ów marki. Dlatego też Microlab nie zaprzestaje z ofensywą i do swojej oferty wprowadza coraz to nowsze rozwiązania. Jakiś czas temu można było przeczytać na łamach FrazPC o pojawieniu się nowego zestawu głośników 2.1 z wbudowanym tunerem FM, teraz nadszedł czas zapoznać się nieco szerzej z Microlab FC530U.

Arctic Sound P531 - słuchawki 5.1 na USB

Marcin Wilczak

2011-07-20 00:00

słuchawki USB gry

Firma Arctic znana jest na naszym rynku przede wszystkim z produktów związanych z chłodzeniem komputerów PC - kompletne układy chłodzące dla procesorów (linia produktów Freezer) i kart graficznych (Accelero), wentylatory oraz pasty termoprzewodzące to produkty dobrze znane i cieszące się dobrą opinią. Oferta Arctica jest jednak zdecydowanie większa, wszystkie wymienione powyżej produkty należą do linii Cooling a producent ten posiada łącznie aż sześć linii produktów. Od wspomnianej gamy Cooling, poprzez Equipment (myszki, klawiatury, torby na notebooki), Power (akumulatorki, ładowarki, kable), Sound (słuchawki, głośniki) a kończąc na produktach z grupy Arctic Hobby (zdalnie sterowane zabawki, konsole do gier) oraz Arctic Living (ciekawe komputery typu HTPC - pasywnie chłodzone i dobrze wyposażone). W poniższej publikacji chciałbym Wam przedstawić jeden z takich produktów Arctica, konkretnie słuchawki reklamowane przez producenta jako stworzone z myślą o graczach. Model Arctic Sound P531 to słuchawki na USB z aż ośmioma przetwornikami, które mają zapewnić dźwięk 5.1. Czy podobnie jak w przypadku produktów z serii Cooling i tu mamy do czynienia z produktem prezentującym bardzo dobry stosunek możliwości do ceny? Zapraszam do lektury! 

MT4035 @ctive Cam – Kamera dla aktywnych

Maciej Guguł

2011-06-15 00:00

kamera recenzja test

Rynek pracy nieustanie ewoluuje, dlatego możemy naocznie doświadczać zanikania niektórych zawodów oraz powstawania zupełnie odmiennych, nowych stanowisk. Wystarczy cofnąć się pamięcią kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, aby uświadomić sobie jak znacząco gospodarka różniła się od dzisiejszej. Nasi dziadkowie dokładnie pamiętają czasy, gdy najbardziej ceniona była praca fizyczna, bo ludzkie mięśnie zastępowały obecną elektronikę oraz zaawansowany sprzęt. Maszyny jednakże okazały się znacznie bardziej wydajne, a także tańsze w eksploatacji, dlatego rynek musiał się przekwalifikować i został on zdominowany przez posady biurowe. Ciągłe siedzenie przed biurkiem i wpatrywanie się w ekran komputera wymuszają na nas używanie jedynie mózgu, oczu oraz mięśni dłoni, co ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Wynikiem tego był rozkwit sportu, który miał przyczynić się do poprawienia naszej wydolności fizycznej. Aktywność ruchowa stała się obecnie niezwykle popularna. W miastach możemy dostrzec rosnące jak grzyby po deszczu siłownie oraz kluby fitness. Jednakże to jedynie namiastka prawdziwego sportu, który możemy głównie doświadczyć na...

Creative ZiiSound T6 i D200 - bezprzewodowo znaczy wygodnie

Marcin Wilczak

2011-05-07 00:00

Creative bluetooth głośniki

PureWireless to linia produktów Creative, w skład której wchodzą rozwiązania umożliwiające bezprzewodowy przesył dźwięku (z wykorzystaniem Bluetooth). Zaliczają się do niej tablety, słuchawki, przenośne odtwarzacze multimedialne oraz pokaźna gama głośników - składa się na nią sześć modeli, od budżetowych D100 i T12, poprzez droższe zestawy D200 i S2 a kończąc na najdroższych głośnikach serii Ziisound dedykowanych tym najbardziej wymagającym. Zapraszam do lektury publikacji, której głównymi bohaterami są dwa skrajnie różne zestawy głośnikowe Creative zaliczane właśnie do linii PureWireless - jednoelementowy D200 oraz najdroższy w ofercie tego producenta zestaw 2.1, Ziisound T6. Oba produkty łączy możliwość bezprzewodowej komunikacji z źródłem dźwięku, dzieli jednak zdecydowanie więcej.

Audinst HUD-mx1 – mobilny DAC

Michał Pabisek

2011-03-31 02:00

recenzja USB przetwornik

Spotkań z dźwiękiem na łamach FrazPC.pl ciąg dalszy. Tym razem nie będę jednak przynudzał na temat kolejnego wydania grających skrzynek (głośników), a zaprezentuję coś z innej ale również dźwiękowej beczki. Aby można było cieszyć się dźwiękiem dobrej jakości muszą być spełnione trzy warunki: dobry materiał wejściowy, dobre źródło dźwięku oraz nieustępujące klasą reproduktory - głośniki lub słuchawki. Osoby bardziej związane ze światem audio mogłyby dołożyć do tej wyliczanki jeszcze kilka czynników wpływających na odbiór dźwięku takie jak warunki otoczenia, ustawienie głośników, jakość toru dźwiękowego, a na wpływie układu planet kończąc...

Rzut okiem: IcyDock MB664 i MB991 - obudowy dla HDD

Kamil Pieczonka

2010-11-26 00:01

obudowa dysku twardego icydock mb664

Kiedyś w "zamierzchłych" czasach procesorów Pentium, "kieszenie" na dyski twarde były dosyć często spotykane i używane do przenoszenia większej ilości danych np. od kolegi, który o zgrozo miał stały dostęp do Internetu, a nie tylko przy pomocy modemu i linii telefonicznej. Rozwiązań zewnętrznych nie było bo brakowało przede wszystkim wystarczająco szybkiego interfejsu do przesyłania danych. LPT i COM się w tym przypadku nie sprawdza, a pierwsza generacja USB była funkcjonalna maksymalnie w przypadku pamięci i pojemności max. 1GB...

Co w Unifying piszczy? - klawiatury i myszki Logitech

Maciej Rosiński

2010-07-12 06:44

Logitech mk710 K340

Dotychczas, jeśli używaliśmy urządzeń wskazujących bezprzewodowych, to przy każdej zmianie czy to myszki czy klawiatury, zmuszeni byliśmy do zapychania portów USB coraz to nowymi odbiornikami pozwalającymi na łączenie się urządzeń z naszym PC-tem. Idea stworzenia odbiornika uniwersalnego nie powstała dzisiaj, jednak napotykała barierę w postaci braku zunifikowanego zakresu częstotliwości na bazie których myszka czy klawiatura łączy się ze sparowanym odbiornikiem...


GeekWeek poleca