ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Corsair Vengeance 2000 i 1500 - test słuchawek dla graczy

Marcin Wilczak

2012-09-23 20:00

słuchawki Corsair Dolby

Corsair stawia coraz śmielsze kroki na rynku akcesoriów i peryferiów dedykowanych graczom (i nie tylko). Jedną z ostatnich nowości amerykańskiego producenta jest linia produktów z serii Vengeance, która obejmuje nie tylko pamięci i obudowy (stały element oferty Corsaira) ale również m.in. myszki, klawiatury i słuchawki. Te ostatnie dotarły jakiś czas temu do naszej redakcji, dziś zaś mam okazję podzielić się z Wami opinią na ich temat. Zapraszam do lektury tekstu, którego bohaterami są dwa zestawy słuchawkowe z serii Vengeance - model 1500 i 2000. 

Synology DS212j i WD MyBook Live Duo - NAS w rozmiarze XL - test

Kamil Pieczonka

2012-06-27 20:20

RAID nas Synology

W czasach dysków SSD i coraz szybszych łącz internetowych pamięć masowa odgrywa coraz większą rolę. Nie każdy z posiada komputer stacjonarny, w którym może zamontować kilka dysków HDD, a Ci którzy chcą tchnąć w notebooka nowe życie zazwyczaj korzystają z dysków SSD, które z racji swojej wysokiej ceny w przeliczeniu na 1 GB pojemności, nie są najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o magazyn danych. Gdzie zatem trzymać te wszystkie pliki aby zawsze mieć do nich dostęp, a jednocześnie nie mając możliwości zamontowania dodatkowego dysku? Z pomocą przychodzą serwery NAS, które w obecnych czasach coraz częściej można spotkać również w domach, a które robią coraz większą karierę oferując praktycznie wszystkie funkcje jakie możemy sobie wymarzyć. Nie inaczej jest w przypadku naszych dwóch dzisiejszych bohaterów, typowo domowego WD My Booka Live Duo oraz bardziej nastawionego na zastosowania profesjonalne, Synology DS212j.

Krótki test: bezprzewodowe głośniki Microlab FC362W

Kamil Pieczonka

2012-05-29 16:00

subwoofer 2.1 głośniki

Głośników na łamach FrazPC nie testujemy zbyt często, ale jak już trafi się jakiś ciekawy produkt to warto napisać o nim kilka zdań, a do takich zalicza się niewątpliwie zestaw 2.1 oznaczony symbolem FC362W i wyprodukowany przez dobrze znaną i cenioną firmę Microlab. Czym zatem wyróżniają się te głośniki, że warto się nimi zainteresować? Otóż okazuje się, że model ten jest w stanie pracować bezprzewodowo w paśmie 2.4 GHz i nie wymaga fizycznego połączenia z komputerem. W przypadku urządzeń stacjonarnych nie ma to może takiego znaczenia, ale jeśli korzystamy z komputera przenośnego to może to być bardzo funkcjonalne rozwiązanie, bo zestaw głośników można także wykorzystać np. jako mini kino domowe. O tym jak spisuje się w obu tych rolach możecie przeczytać poniżej. Serdecznie zapraszam do lektury.

SteelSeries Diablo III - test + konkurs

Kamil Pieczonka

2012-05-18 19:30

recenzja myszka podkladka

Diablo III to tytuł, który już od kilkunastu tygodni elektryzował graczy na całym świecie, po dwunastu latach przerwy, Blizzard wreszcie postanowił wrócić do swojego niegdyś niema kultowego tytułu (ale trzeba też przyznać, że portfolio tego producenta to w większości kultowe tytuły...) i zaspokoić pragnienia rzeszy graczy. Kulminacja nastąpiła oczywiście w dniu premiery, która miała miejsce kilka dni temu, 15 maja 2012. Niestety zbyt dobrze się nie zaczęło, bo serwery Blizzarda nie wytrzymały naporu graczy i w dużej mierze pierwsze dni to jedynie frustracja, ale to z pewnością nie zniechęci nikogo do pokonania Pana Terroru, czyli tytułowego Diablo. W tej misji z pewnością warto mieć odpowiednie przyrządy, takie jak np. wygodna myszka czy słuchawki, dlatego też z myślą o fanach Diablo III, SteelSeries stworzyło wraz z Blizzardem serie akcesoriów dla graczy z motywem tytułowej gry. Poniżej sprawdzamy czy faktycznie spełniają pokładane w nich oczekiwania. Przy okazji ogłaszamy także konkurs, w którym będzie można wygrać testowane przez nas akcesoria, więc z pewnością warto zajrzeć dalej!

Zalman VE300 - test obudowy 2,5" z USB3.0

Marcin Wilczak

2012-04-07 19:00

SSD obudowa USB

Nowy standard uniwersalnej magistrali szeregowej - USB3.0 - zyskuje na popularności, już teraz można go określić mianem powszechnego w przypadku nowych komputerów. To dobra wiadomość, zapewnia on olbrzymi skok przepustowości względem obowiązującego dotychczas USB2.0. Wpływa to zdecydowanie na komfort pracy, przede wszystkim z zewnętrznym urządzeniami pamięci masowej, które są w stanie wykorzystać wyższe transfery. Z zalet nowego standardu czerpie bohater niniejszej publikacji, zewnętrzna obudowa dla dysków 2,5" firmy Zalman, która oprócz obsługi USB3.0 oferuje kilka ciekawych rozwiązań jak np. wirtualny napęd optyczny (realizowany w pełni sprzętowo, bez udziału dodatkowego oprogramowania) czy funkcję tworzenia kopii zapasowej wywoływanej za pomocą przycisku. Zapraszam do lektury testu Zalmana ZM-VE300! 

Razer Imperator vs SteelSeries Sensei - pojedynek na szczycie

Kamil Pieczonka

2012-03-15 13:00

recenzja myszka test

Ostatnio prezentowaliśmy Wam cały zestaw akcesoriów firmy TT eSPORTS, która na razie stawia pierwsze kroki na rynku produktów dla graczy, ale i tak dysponuje szeroką bazą produktową, z której można coś wybrać. Dzisiaj przyszedł czas na marki bardziej uznane w świecie profesjonalistów, Razer i SteelSeries, na swoją renomę pracują od kilku długich lat, prezentując coraz to lepsze produkty, przystosowane do rosnących wymagań użytkowników. Dzisiaj mamy dla Was recenzję właśnie dwóch takich produktów, jakimi są myszki Razer Imperator (2012) oraz SteelSeries Sensei. Oba urządzenia należą do górnej półki cenowej i z pewnością każdy przed wydaniem takiej kwoty, zastanowi się, który model wybrać. Mamy nadzieję, że nasza dzisiejsza recenzja pomoże Wam w podjęciu dobrej decyzji.

Tt eSPORTS by Thermaltake - niezbędnik gracza

Kamil Pieczonka

2012-02-20 20:00

klawiatura myszka podkladka

Marka Thermaltake do tej pory kojarzyła nam się głównie z obudowami i systemami chłodzenia, ta tajwańska firma rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku i już w 2000 roku stałą się popularna dzięki systemowi chłodzenia Golden Orb dla procesorów Pentium. Seria Orb długo była znakiem firmowym, ale z czasem wyczerpała swoje możliwości i Thermaltake zniknął na jakiś czas z głównych mediów IT. Nie mniej jednak firma nadal ma się dobrze i ciągle prezentuje nowe produkty, w ostatnim czasie mieliście okazje przeczytać recenzję ich coolerów, zasilaczy oraz obudów, a dzisiaj nadszedł czas na coś nowego, pod całkiem nową marką - Tt eSPORTS.

Niezbędnik każdego gracza

Marcin Wilczak

2011-12-12 21:00

Microsoft klawiatura Gaming

Święta już za pasem, pora zdecydować się więc na jakieś prezenty dla najbliższych. Ostatnio opublikowaliśmy poradnik z propozycjami prezentów dla fanów gadżetów elektronicznych, tym razem przedstawiamy Wam publikację z propozycjami dla ściśle określonej grupy użytkowników - miłośników gier komputerowych. Rynek akcesoriów dla graczy jest pełen ciekawych propozycji i co dla wielu ważne, również tych na które nie musimy wykładać znaczących sum. W poniższej publikacji przedstawimy Wam gamę różnych produktów, które z pewnością ucieszą każdego gracza - zaczynając od podstawowych peryferiów jak mysz czy klawiatura, poprzez kontrolery gier jak gamepady i kierownice oraz akcesoriach w postaci słuchawek czy podkładek a kończąc na mniej lub bardziej przydatnych gadżetach związanych z grami. Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla bliskiej osoby a zalicza się ona do grona osób spędzających czas na elektronicznej rozrywce albo też sami chcecie sobie sprawić jakiś podarunek to zapraszamy do lektury. Mamy nadzieję, że podsunie ona Wam pomysł na udany prezent. 

Rzut okiem: TP-Link WR841ND i 8level WRT-150A

Kamil Pieczonka

2011-11-28 20:20

router 802.11n recenzja

W kolejnej krótkiej recenzji mamy dla Was dwa routery od producentów, którzy coraz śmielej poczynają sobie na naszym rodzimym rynku, oferując bardzo atrakcyjne cenowo rozwiązania. TP-Link to w zasadzie już prawdziwy wyjadacz i nie tak dawno zaczął mocniej zaznaczać swoją obecność na polskim rynku, wynajmując agencję marketingową. 8level to z kolei firma, która dopiero aspiruje do czołówki producentów, ale ma na to całkiem niezłe papiery, a co więcej też ciekawe portfolio atrakcyjnych cenowo produktów. Przy okazji tego porównania sprawdzimy też sobie czy istnieje sens zakupu routera oferującego przepustowość 300 Mbps i czy faktycznie, na zwykłej karcie WiFi doświadczymy zalet większego maksymalnego transferu. Punktem odniesienia będzie model TP-Link WR740N, dosyć leciwy, ale nadal produkowany model (w nieco nowszej wersji 741N i 743N), który jest godny zainteresowania szczególnie ze względu na swoją cenę. Po szczegóły zapraszam dalej.

WD My Book Live - domowa, osobista chmura

Kamil Pieczonka

2011-10-24 19:00

dysk nas gigabit ethernet

"Chmura", czyli angielskie "Cloud" to od dłuższego czasu chyba jeden z najbardziej nadużywanych wzrotów, który ma kojarzyć przeróżne usługi z ich usieciowieniem, czy może inaczej, ich dostępnością z każdego miejsca na świecie, pod warunkiem, że mamy tam Internet. Western Digital w przypadku My Book Live użył określenia "Personal Cloud Solution" co można przetłumaczyć jako "osobista chmura z usługami" i okazuje się, że nie jest to wcale puste stwierdzenie, nawet pomimo tego, że na pierwszy rzut oka jest to zwykły NAS. Zacznijmy jednak od początku, bo My Book Live to stosunkowo nowy produkt, który zadebiutował na rynku na początku 2011 roku i jest w dużej mierze zgodny z profilem działałności Western Digital, który polega na dostarczaniu nośników danych. Live dołącza do całej gamy zewnętrznych dysków My Book, ale jednak wnosi do niej nową jakość i jak się zaraz okaże, spore możliwości. Zapraszam do lektury.

Steelseries Spectrum 7xb - bezprzewodowy zestaw słuchawkowy

Marcin Wilczak

2011-10-07 09:15

słuchawki gry PC

Na początku sierpnia firma Steelseries, znana przede wszystkim z akcesoriów dla graczy, wprowadziła do swojej oferty bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Spectrum 7xb dedykowany m.in. posiadaczom konsoli XBOX 360. To produkt nastawiony na graczy i to bardzo zamożnych, za Spectrum 7xb przyjdzie nam bowiem zapłacić niemalże tyle ile za konsolę XBOX 360 Slim 4GB lub też dobrą kartę graficzną. Wysoka cena przekłada się na wysokie oczekiwania związane z produktem Steelseries, o tym czy się z nich wywiązuje przekonacie się zapoznając z tekstem poniższej publikacji. Zapraszam do lektury testu bezprzewodowego zestawu słuchawkowego Spectrum 7xb.  

Creative D80 - test głośników z Bluetooth

Marcin Wilczak

2011-09-15 07:27

Creative bluetooth głośniki bezprzewodowe

PureWireless to linia produktów Creative, w skład której wchodzą rozwiązania umożliwiające bezprzewodowy przesył dźwięku (z wykorzystaniem Bluetooth). Zaliczają się do niej tablety, słuchawki, przenośne odtwarzacze multimedialne oraz pokaźna gama głośników - składa się na nią sześć modeli, od budżetowych D80 i T12, poprzez droższe zestawy D100, D200 i S2 a kończąc na najdroższych głośnikach serii Ziisound dedykowanych tym najbardziej wymagającym. Na łamach naszego serwisu opisywaliśmy już jednoelementowy D200 oraz najdroższy w ofercie tego producenta zestaw 2.1, Ziisound T6. W naszej redakcji zawitał ostatnimi czasy kolejny zestaw głośnikowy z serii PureWireless, wyróżniający się przede wszystkim ceną - jednoelementowy model D80 to najtańszy z bezprzewodowych zestawów głośnikowych w ofercie Creative'a. O tym czy D80 jest produktem wartym zainteresowania przekonacie się zapoznając z pełną treścią poniższej publikacji - zapraszam do lektury! 

Rzut okiem: 3x pendrive z USB 3.0

Kamil Pieczonka

2011-08-15 18:08

FrazPC Tech Lab

transcend pendrive adata

Standard USB 3.0 na dobre już się zadomowił w nowoczesnych komputerach i niedługo coraz trudniej będzie nam się bez niego obejść. Co prawda za rogiem czyha już Thunderbolt od Intela, który od zawsze jest niechętny USB 3.0, a także kablowy interfejs PCI Express, o którym pisaliśmy jakiś czas temu, ale jednak USB 3.0 ma jedną niepodważalną zaletę nad konkurentami, jest wstecznie kompatybilne z poprzednimi wersjami tego standardu, dzięki czemu wszystkie starsze urządzenia będą bez problemu współpracować z nowym portem. Rosnąca popularność tego standardu implikuje również coraz niższe ceny produktów zgodnych z tą specyfikacją i obecnie warto zastanowić się czy nie dołożyć kilku PLN...

Recenzja głośników Microlab FC-530U

Maciej Guguł

2011-07-28 00:00

recenzja artykuł dźwięk

Chiny kojarzą się z ogromną ilością rzeczy, ale nie zawsze są to pozytywne odczucia i głównie mam na myśli produkty Państwa Środka. Wiele osób widząc znany napis „Made in China” od razu myśli stereotypowo i traktuje taki przedmiot jako gorszy jakościowo. Nic dziwnego, bo w większości przypadków produkty pochodzące z Chińskiej Republiki Ludowej odznaczają się tandetnym wykonaniem. Jednakże w ostatnim czasie można zauważyć, że coraz więcej firm inwestuje w rozwój technologiczny tego kraju i ich wyroby zaczynają być konkurencyjne nie tylko pod względem ceny, ale również jakości. Za przykład może posłużyć coraz bardziej rozpoznawalna na świecie marka - Microlab, która powstała w 1998 roku w wyniku konsolidacji amerykańskiego International Microlab oraz chińskiego Shenzhen Microlab Technology. Od tamtej pory można dostrzec ciągły rozwój firmy w dziecinie sprzętu audio. Niewygórowana cena, ciekawy design, innowacyjne pomysły oraz nieprzeciętna jakość wykonania przyczyniły się do zdobycia już wielu nagród oraz uznania wśród setek nabywców ów marki. Dlatego też Microlab nie zaprzestaje z ofensywą i do swojej oferty wprowadza coraz to nowsze rozwiązania. Jakiś czas temu można było przeczytać na łamach FrazPC o pojawieniu się nowego zestawu głośników 2.1 z wbudowanym tunerem FM, teraz nadszedł czas zapoznać się nieco szerzej z Microlab FC530U.

Arctic Sound P531 - słuchawki 5.1 na USB

Marcin Wilczak

2011-07-20 00:00

słuchawki USB gry

Firma Arctic znana jest na naszym rynku przede wszystkim z produktów związanych z chłodzeniem komputerów PC - kompletne układy chłodzące dla procesorów (linia produktów Freezer) i kart graficznych (Accelero), wentylatory oraz pasty termoprzewodzące to produkty dobrze znane i cieszące się dobrą opinią. Oferta Arctica jest jednak zdecydowanie większa, wszystkie wymienione powyżej produkty należą do linii Cooling a producent ten posiada łącznie aż sześć linii produktów. Od wspomnianej gamy Cooling, poprzez Equipment (myszki, klawiatury, torby na notebooki), Power (akumulatorki, ładowarki, kable), Sound (słuchawki, głośniki) a kończąc na produktach z grupy Arctic Hobby (zdalnie sterowane zabawki, konsole do gier) oraz Arctic Living (ciekawe komputery typu HTPC - pasywnie chłodzone i dobrze wyposażone). W poniższej publikacji chciałbym Wam przedstawić jeden z takich produktów Arctica, konkretnie słuchawki reklamowane przez producenta jako stworzone z myślą o graczach. Model Arctic Sound P531 to słuchawki na USB z aż ośmioma przetwornikami, które mają zapewnić dźwięk 5.1. Czy podobnie jak w przypadku produktów z serii Cooling i tu mamy do czynienia z produktem prezentującym bardzo dobry stosunek możliwości do ceny? Zapraszam do lektury!