ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Sudio Vasa Bla - recenzja dokanałowych słuchawek Bluetooth

Daniel Górecki, 2016-11-21 20:00 | Źródło |

Same słuchawki również prezentują się niezwykle stylowo, bo szwedzki producent wybrał bardzo prosty, a przy tym elegancki design (ograniczając przy tym „reklamę” do swojego logo i nazwy słuchawek po wewnętrznej stronie przewodu). W otrzymanej przeze mnie białej wersji kopułki wykonane są z aluminium w bardzo modnym ostatnio kolorze różowego złota z wykończeniem na wysoki połysk, a w ofercie Sudio znajdziecie także czarny wariant z kopułkami w różowym złocie i różowy oraz niebieski ze złotymi kopułkami, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. U dołu korpusów znalazł się też otwór wyrównujący ciśnienie wewnątrz słuchawek, a oznaczenie lewa/prawa jest dobrze widoczne, bo znalazło się na kablu tuż u jego wylotu z korpusów.

studio_vasa_bla_recenzja-test-08

Kabel łączący obie słuchawki oraz pozostałe elementy to już guma i plastik (powleczony gumowanym tworzywem), ale widać, że Szwedzi postawili na solidne materiały, więc nie musimy obawiać się ich szybkiego zużywania. Swoją drogą zastosowanie płaskiego kabla sprawia, że ten się nie plącze i nie musimy tracić czasu na „rozwiązywanie supełków”, a poza tym połączenie słuchawek znacznie utrudnia ich zgubienie.

Co więcej, Vasa Bla ważą zaledwie 22 gramy i to pomimo dociążenia z obu stron za sprawą modułów. Ten umieszczony przy prawej słuchawce to funkcjonalny pilot sterujący, którym możemy włączać i wyłączać urządzenie, regulować głośność, przewijać numery, pauzować czy też odbierać połączenia (wbrew temu co podaje instrukcja nie tylko iPhone'y obsługują wszystkie funkcje pilota, ponieważ nie ma problemów z pełną kompatybilnością także na Androidzie). Po lewej stronie znajduje się zaś bateria i w tym miejscu podłączamy też kabel USB - takie rozwiązanie sprawia, że waga słuchawek rozkłada się niemal symetrycznie, co nie jest bez znaczenia.

studio_vasa_bla_recenzja-test-10

studio_vasa_bla_recenzja-test-11 studio_vasa_bla_recenzja-test-13

Podobnie jak przypadku dodatkowych elementów, tak i tutaj należy pochwalić Sudio za jakość wykonania i zastosowanych materiałów, dzięki czemu rzeczywiście odczuwamy, że mamy do czynienia z produktem klasy premium. Nie byłbym jednak sobą, gdybym się do czegoś nie przyczepił - w słuchawkach za takie pieniądze oczekuję jeszcze większego przywiązania do szczegółów, a chodzi mi tu o mało gustowne gumowe nadlewki na pilocie oraz tipsach.

Tak czy inaczej, design to mocna strona Vasa Bla i w tym aspekcie producent wywiązał się ze swoich zapewnień praktycznie w 100%. Metalowe wykończenie kopułek wyraźnie kontrastuje z kablem, nadając słuchawkom eleganckiego sznytu, a proste wzornictwo sprawia, sprzęt nabiera uniwersalnego charakteru i nadaje się zarówno do sportowych, jak i bardziej formalnych zastosowań.

studio_vasa_bla_recenzja-test-09

Trzeba jednak pamiętać, że mówimy o słuchawkach wycenionych na blisko 400 PLN, więc oczekiwania dotyczą nie tylko wykonania i designu, ale i użytkowania, w tym przede wszystkim jakości brzmienia. Vasa Bla bez problemu łączą się z urządzeniami wykorzystującymi standard Bluetooth (sprzęt wspiera łączność Bluetooth 4.1), dzięki czemu mogłem przetestować je ze smartfonami, laptopami czy telewizorami. Jeżeli zaś chodzi o komfort użytkowania, to korpusy bardzo wygodnie leżą w uszach, a liczne dodatkowe tipsy w różnych rozmiarach sprawiają, że bez problemów dopasujemy je do naszych kanałów. Przyzwoite rezultaty osiąga również bateria i faktycznie możemy liczyć na 8-10 godzin ciągłego grania (w zależności o głośności), a na pełne naładowanie akumulatora potrzeba 120 minut.

studio_vasa_bla_recenzja-test-14

Strona 2 z 3

Tagi: recenzja, test, słuchawki, opinia, bluetooth, słuchawki dokanałowe, rekomendacja, Sudio, Sudio Vasa Bla,

Komentarze (2)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

24.11.2016 19:02

Wątków: 379 | Odpowiedzi: 16824

379 PLN

Ikona: :D

http://www.speedtest.net/result/6901318932 ☺

17.02.2017 10:22

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 3

379 pln to nie jest wygórowana cena za taki dobry i wygodny sprzet. Mam i polecam

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.