ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Hykker Chrono 2 – recenzja taniego smartwatcha z Biedronki

Daniel Górecki, 2017-05-21 18:58 | Źródło FrazPC Tech Lab |

Kiedy inteligentne zegarki zaczęły pojawiać się na rynku, szybko wzbudziły ogromne zainteresowanie, reprezentując sobą kolejny postęp technologiczny branży mobilnej. Z czasem okazało się jednak, że zapotrzebowanie na urządzenia tego typu nie jest wcale tak duże, na co duży wpływ miało również kilka problemów wieku dziecięcego.

Po pierwsze, urządzenia może i zaskakiwały swoją funkcjonalnością, ale były przy okazji sporych rozmiarów i nie grzeszyły urodą, przez co średnio prezentowały się na ręku, a dla niektórych użytkowników ma to przecież ogromne znaczenie. Zresztą do dziś jest z tym mały problem, bo chociaż producenci odrobili potrzebne lekcje, to w sklepach do dziś znajdziemy liczne koszmarki (a kobiety na próżno szukają czegoś dla siebie) i niewiele propozycji jest w stanie zastąpić klasyczne zegarki. Poza tym, smartwatche są po prostu drogie – można znaleźć oczywiście tańsze rozwiązania, ale te oferujące najwięcej opcji, wyglądające jak produkty typu premium i od uznanych marek kosztują krocie, wystarczy tu wymienić choćby Gear S3 Classic za 1699 PLN czy LG Watch Style za podobną kwotę. Jak zatem na tym tle prezentuje się ostatnia propozycja z popularnej sieci marketów, czyli Hykker Chrono 2, wyceniony na 159 PLN?

chrono_2_01

Oczywiście jakiekolwiek bezpośrednie porównania nie mają tu sensu, ale już na wstępie muszę przyznać, że smartwatch ten jest dla mnie sporą niespodzianką. Zacznijmy od tego, że producentem urządzenia jest firma myPhone, która kojarzona jest głównie z budżetowymi smartfonami dostępnymi w popularnych marketach – jakiś czas temu mieliśmy nawet okazję recenzować jej smartfon Infinity, który był próbą podboju średniej półki designem klasy premium. W instrukcji chwali się ona, że „zadbała, aby elegancja, funkcjonalność oraz wygoda użytkowania łączyły się z przystępną ceną”, pora więc sprawdzić, czy tak faktycznie jest.

hykker_chrono_2_17_

Zegarek kupujemy zapakowany w gustowny karton w przezroczystej osłonce, który nawiązuje do wybranej opcji kolorystycznej urządzenia (dostępne są 3: malinowa, czarna i granatowa) i pozwala rzucić na nie okiem przed zakupem. W środku oprócz zegarka znajdziemy zaś jedynie instrukcję obsługi i przewód microUSB-USB do ładowania sprzętu, ale w przypadku smartwatchy to już standard.

smartwatch-chrono-2-9

Samo urządzenie od pierwszego kontaktu przyjemnie zaskakuje, bo mamy do czynienia z naprawdę ładną konstrukcją – silikonowy pasek dobrze wpisuje się w casualowy charakter sprzętu, a metalowa koperta daje wrażenie obcowania z nieco droższym produktem. Warto jednak od razu zaznaczyć, że nie mamy opcji wymiany paska, więc lepiej dobrze przemyśleć wybór koloru i sprawdzić, czy pasuje nam jego długość wynosząca 23 cm (sam materiał jest przyjemny, miękki i sprawia wrażenie solidnego, ale kilkudniowe testy nie wystarczą, żeby o tym zaświadczyć). Co więcej, zegarek jest sporych rozmiarów, bo jego koperta mierzy 56 x 42 x 11 mm, co przekłada się też na sporą wagę wynoszącą 73 gramy – mówiąc krótko, nie jest to może gigant, ale na drobną kobiecą rękę raczej nie będzie pasował (chociaż moja ładniejsza połówka wybrała właśnie malinową wersję i upiera się, że będzie z niej korzystać). 

hykker_chrono_2_8_

Jeżeli zaś chodzi o rozmieszczenie poszczególnych elementów, to na lewym boku koperty znajdziemy głośnik i mikrofon, a na prawym przycisk power, gniazdo microUSB (ukryte pod zaślepką) i kamerkę – nie ma co jednak cieszyć się na jej widok, bo oferuje powalającą rozdzielczość 0,3 MP, więc łatwo sobie wyobrazić zdjęcia nią wykonane (a jeżeli nie, to próbkę znajdziecie poniżej).

img0002a img0001a

Po zdjęciu dolnej klapki uzyskujemy zaś dostęp do wnętrza zegarka, gdzie możemy umieścić kartę SIM i kartę microSD – niestety nie ma tu żadnych uszczelek, więc od razu wiadomo, że lepiej nie wystawiać sprzętu na kontakt z wodą. Kończąc kwestie wizualno-techniczne warto jeszcze zaznaczyć, że na naszym egzemplarzu urządzenia nie ma żadnych niedoróbek, wszystkie elementy są ze sobą dobrze spasowane i nie mam mowy o żadnym trzaskach przy ściskaniu i tym podobnych problemach, co w tej półce cenowej nie jest wcale takie częste.

hykker_chrono_2_9_ hykker_chrono_2_1_

No dobra, ale przejdźmy w końcu do tego, co sprawia, że smartwatch ten jest smartwatchem i zacznijmy od wyświetlacza. Producent wyposażył Chrono 2 w wyświetlacz IPS o przekątnej 1,54-cala i rozdzielczości 240x240 pikseli, który nieźle spisuje się w swojej roli, chociaż aż prosi się o mniejsze ramki boczne, bo obecnie mamy tu dużo czarnego niewykorzystanego miejsca. Panel bardzo dobrze reaguje na dotyk, nie ma większych problemów z precyzyjnym wciskaniem wybranych elementów (pomimo raczej małych ikonek i napisów), jego kolory są przyjemne dla oka, a jasność stoi na bardzo przyzwoitym poziomie, chociaż w bardzo słoneczne dni przydałaby się jej wyższa wartość maksymalna.

hykker_chrono_2_15_ hykker_chrono_2_14_

hykker_chrono_2_4_ hykker_chrono_2_5_

Co więcej, system działa płynnie, bez większych przycięć, chociaż specyfikacja urządzenia z układem MTK 6260A i 16 MB pamięci RAM nie robi większego wrażenia. Znajdziemy tu również 8 MB pamięci na dane, którą na szczęście możemy rozszerzyć za pomocą wspomnianej już karty microSD do 32 GB, co wygląda już dużo lepiej. Poza tym, możemy też liczyć na wsparcie dla łączności 2G, Bluetooth 3.0 i żyroskop. Wracając jeszcze do OS, mamy do czynienia z zamkniętym systemem, czyli nie mamy możliwości jego rozbudowy o nowe aplikacje, więc musi nam wystarczyć to, co oferuje producent.

hykker_chrono_2_6_

 

Strona 1 z 2

Tagi: cena, recenzja, test, zegarek, smartwatch, Biedronka, Android 4.3, myPhone, Hykker, Hykker Chrono 2, Chrono 2,

Komentarze (4)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

25.05.2017 14:12

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 37

16 Megapikseli RAM? To ciekawe.

30.05.2017 12:14

Wątków: 144 | Odpowiedzi: 1705

nie lubię nosić czegokolwiek na nadgarstku

Do tego ładować co kilka dni, kiedy zwykły zegarek to i 10 lub więcej lat na jednej baterii działa?

Slayer_Anty_Kler

08.06.2017 08:48

Wątków: 236 | Odpowiedzi: 8480

hm..

trochę nie zgodzę się z pierwszym akapitem. bo informacja, że samsung gear kosztuje dużo to trochę nie tak. Jeśli dojdziemy do słusznego wniosku, że Samsung i Apple to marki premium, to zauważcie ile musicie zapłacić za podstawowe zegarki markowe. Tam cecy zaczynają się bliżej 1xxxx PLN.

@Slayer, ponieważ nie nosiz zegarka to i sie nie przekonasz. Ale jak masz w domu kilka automatów, to potem się okazuje, że co i rusz musiz któryś ustawiać i nakręcać. Dlatego dla kogoś kto nosi taki zegarek na co dzień nie jest to dużym problemem, jak na noc podłączy ładowarkę Ikona: ;)

Screw you guys...I am going home !!!

08.06.2017 10:57

Wątków: 144 | Odpowiedzi: 1705

wiem...

...tylko zawsze czułem, że jestem źle "wyważony"- nawet przy jedzeniu zdejmowałem zegarek. Jakieś rzemyki mi też przeszkadzały. Kto, co lubi.

Slayer_Anty_Kler

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.