ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Ozone Exon F60 Origen - recenzja myszki

Daniel Górecki, 2017-02-09 19:30 | Źródło |

Trzeba przyznać, że hiszpańska firma Ozone coraz śmielej poczyna sobie na rynku akcesoriów dla graczy, a swoimi ostatnimi produktami wyraźnie próbuje wskoczyć do wyższej ligi. I jak na razie robi to z powodzeniem, przynajmniej jeśli chodzi o słuchawki, ponieważ recenzowany przez nas ostatnio model Ekho H80 Origen wypadł naprawdę bardzo dobrze. Teraz przyszła pora sprawdzić jedną z najnowszych myszek tego producenta, a mianowicie Exon F60 Origen - biorąc pod uwagę, że ta należy do tej samej serii, byłem dobrej myśli, ale przyszedł czas weryfikacji.

Ozone podkreśla, że jest to ich kolejny produkt opracowany przy współpracy z xPeke i jego zespołem Origen. Trudno określić na ile jest to tylko zabieg marketingowy, a na ile znany e-sportowiec i jego drużyna rzeczywiście mieli wpływ na opracowanie tej myszki, ale nie da się ukryć, że jak do tej pory akcesoria sygnowane logiem Origen charakteryzują się naprawdę wysokim poziomem wykonania i nie inaczej jest tym razem.

ozone-exon-f60-origen-recenzja-test_02 ozone-exon-f60-origen-recenzja-test_03

Sprzęt przychodzi do nas w sztywnym, wytrzymałym pudełku z otwieranym wiekiem, które zawiera wszystkie najważniejsze informacje na temat gryzonia. W środku czeka nas jednak lekki zawód, ponieważ nie znajdziemy tu nic oprócz samej myszki. Co prawda nie będę ubolewał nad brakiem makulatury, a sterowniki dystrybuowane drogą cyfrową są już praktycznie standardem, ale zawsze mile widziana jest przynajmniej jedna para wymiennych ślizgaczy.

ozone-exon-f60-origen-recenzja-test_06

Poza tym, brak dodatkowych akcesoriów wskazuje, że mamy do czynienia z dość prostą konstrukcją, a nie modułową myszką z wymiennymi częściami czy możliwością regulacji wagi, których w ostatnim czasie spotkać można coraz więcej. Nie należy jednak odczytywać tego jako wady, ponieważ Exon F60 to po prostu konkretny produkt, który skierowany jest do określonej grupy odbiorców, a nie myszka dla każdego z szeroką możliwością personalizacji ustawień.

ozone-exon-f60-origen-recenzja-test_05

Ozone postawił na wyprofilowany pod dłoń kształt, który od lat znany jest na rynku myszek dla graczy. Tym samym z lewej strony znajduje się podpórka pod kciuk, a z prawnej miejsce, na którym oprzemy palec serdeczny (ewentualnie mały w zależności od chwytu). Exon F60 jest średnio-dużych rozmiarów (jej wymiary to 128,20 x 79,70 x 42,75 mm, a waga z kablem to 131 gramów), dlatego niekoniecznie przypadnie do gustu osobom o małych dłoniach, a do tego nie mają tu czego szukać osoby leworęczne. Ponadto konstrukcja niejako wymusza na nas korzystanie z chwytu typu palm, więc ewentualnie trzeba się do niej przyzwyczaić, ale później bez problemu docenimy jej ergonomię. Mysz bardzo wygodnie leży w dłoni, która podbierana jest w kluczowych miejscach, co skutecznie niweluje zmęczenie nawet przy bardzo długich sesjach, choć trzeba zdecydowanie trzymać ją w dłoni, ponieważ w innym wypadku ma tendencję do wyślizgiwania się z niej w trakcie podnoszenia (problem pojawia się głównie u osób o mniejszych dłoniach).

Nie bez znaczenia jest tu także pokrycie całości, zarówno grzbietu, jak i boków myszki, miękkim gumowanym materiałem w czarnym kolorze, który jest nie tylko przyjemny w dotyku, ale ma też praktyczne zastosowanie, ponieważ poprawia chwyt. Niestety nie jestem w stanie obiektywnie ocenić jego trwałości, ponieważ myszka zbyt krótko była testowana, ale w tym czasie nie odnotowałem żadnej degradacji zastosowanego materiału, co uznać można za dobry prognostyk.

ozone-exon-f60-origen-recenzja-test_07 ozone-exon-f60-origen-recenzja-test_08

 

Strona 1 z 3

Tagi: recenzja, test, myszka, ozone, myszka dla graczy, nasza opinia, PixArt PMW3310, Exon F60 Origen, Ozone Exon F60 Origen, Avago 3310,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

04.03.2017 11:20

Wątków: 73 | Odpowiedzi: 7311

Heh

"miękkim gumowanym materiałem w czarnym kolorze"

Dziękuję, dobranoc. Są jeszcze dobre myszki które nie są pomazane tym dziadostwem?

4790K, 32GB DDR3, GTX1080

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.