Intelligent Delivery pozwoli nam zaoszczędzić sporo miejsca i czasu na Xbox One

Daniel Górecki, 2017-09-15 12:41 | Źródło |

Microsoft planuje małą rewolucję w postaci nowej funkcji dla konsol z rodziny Xbox One, dzięki której użytkownicy będą mogli zaoszczędzić sporo miejsca na swoich dyskach. Eurogamer donosi o technologii o nazwie Intelligent Delivery, która pozwoli na grupowanie danych z gier w swoiste kawałki, umożliwiając graczom pobieranie tych, których potrzebują i usuwanie zbędnych, zwalniając w ten sposób miejsce w systemie. Takie rozwiązanie wpływać będzie także na skrócenie czasu pobierania danych.  

Dla przykładu, gry z serii FIFA instalują na naszym dysku wszystkie dostępne wersje językowe i dzięki Intelligent Delivery gracze będą mogli wybrać tylko te języki, z których korzystają, oszczędzając sporo miejsca. Kolejnym przykładem są tekstury 4K wykorzystywane przez konsolę Xbox One X, których możemy nie potrzebować, ponieważ nie posiadamy telewizora 4K. Idąc jeszcze dalej, w grach takich jak Call of Duty czy Battlefield będziemy mogli usunąć tryb singleplayer po jego ukończeniu i skoncentrować się na multi (w razie potrzeby można będzie doinstalować cześć, której się pozbyliśmy). Intelligent Delivery wspierać ma także gry na wielu płytach, gdzie pierwsza zawierać będzie niezbędne dane, a dodatkowe (nawet do 15) posiadać będą całą opcjonalną zawartość, którą możemy potrzebować w przyszłości.  

Wykorzystanie i możliwości tej technologii w dużej mierze zależeć będą od samych deweloperów, którzy muszą grupować dane w odpowiednie kawałki, co nie zawsze może być takie proste. Sam pomyśl wydaje się być jednak świetny i może rozwiązać problem ciągłego braku miejsca na konsoli, z którym borykają się gracze. 

Tagi: Microsoft, dysk, HDD, miejsce na dysku, Xbox One X, Intelligent Delivery, Xbox Onme,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.