Zdjęto blokadę aktualizacji Windows 7 i 8.1 na nowych CPU

Daniel Górecki, 2017-04-21 17:20 | Źródło |

Microsoft chcąc przekonać użytkowników najnowszych procesorów z obozu Intela oraz AMD (tj. Intel Core „Kaby Lake”, AMD APU  „Bristol Ridge" oraz AMD Ryzen  „Summit Ridge") do przesiadki na Windowsa 10, zablokował możliwość aktualizacji systemów Windows 7 i Windows 8.1 na tych platformach. Na szczęście użytkownicy wzięli sprawy w swoje ręce i złamali wprowadzone przez giganta z Redmond obostrzenia.

W sieci udostępniono łatkę, dzięki której bez problemu zainstalujemy Windowsa 7 oraz Windowsa 8.1 na komputerach wyposażonych w nowe procesory i bez trudu będziemy otrzymywać stosowne aktualizacje do tych OS przez Windows Update. 

Patch ma charakter open-source, więc każdy zainteresowany może sprawdzić jego kod i jest dostępny na GitHubie. Jego autor, niejaki Zeffy, odkrył, że w dynamicznie zlinkowanej bibliotece "wuaueng.dll" dodano nowe elementy sprawdzające zgodność procesorów “IsCPUSupported(void)” oraz “IsDeviceServiceable(void)”. Patch modyfikuje je w taki sposób, by Windows Update wykrywał nasze CPU jako obsługiwane. Łatkę pobierzecie w TYM miejscu. Ta zapewne nie przypadnie do gustu Microsoftowi i spodziewać można się aktualizacji, która ją zablokuje.

1_16

Tagi: procesory, CPU, aktualizacja, windows 7, wsparcie, patch, Windows 8.1, Ryzen, Kaby Lake,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.