ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Nvidia zawiązuje partnerstwo z Boschem

Daniel Górecki, 2017-03-16 15:00 | Źródło |

Nvidia pochwaliła się na tegorocznych targach CES kilkoma dużymi partnerami (np. Audi i Mercedes), którzy korzystać mają z ich wydajnych układów Xavier w swoich autonomicznych autach. Teraz jednak, kiedy Intel wykupił firmę MobilEye za przeszło 15 mld USD, co pozwolić ma na opracowanie platformy sprzętowej i software’owej wykorzystywanej w wielu markach samochodów, konkurencja na tym polu pomiędzy firmami technologicznymi nabrała nowego wymiaru.

Dlatego też Nvidia zdecydowała się nawiązać współpracę z Boschem - partnerstwo to ma na celu stworzenie napędzanego sztuczną inteligencją komputera dla aut skierowanych na masowy rynek.

Nie da się ukryć, że przed zielonymi stoi niezwykle trudne zadanie, ponieważ MobilEye pochwalić może się 70% udziałem w rynku, na który dostarcza zintegrowane kamerki, układy i oprogramowanie do  zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy  (ADAS). Bosch jest jednak bezpośrednim rywalem tej firmy i współpraca z Nvidią potwierdza jego mocniejsze zaangażowanie w tworzenie autorskich technologii z tego segmentu.

Producent układów graficznych zaprezentował na CES nadchodzący procesor Xavier, który trafić ma do samojeżdżących samochodów „jutra”, a partnerstwo z Boschem powinno pomóc wykorzystać ten chip w autach produkowanych na dużą skalę. Jak podaje zaś agencja Reuters, firmy planują wypuścić na rynek własny system komputerowy do autonomicznych aut w 2020 roku. 

dims_07

Tagi: nvidia, motoryzacja, AI, autonomiczne auta, Xavier, Bosch, samojeżdząe samochody,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.