ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

[OT] Poseł PO zarobi dzięki ustawie o ZOZ-ach

  • Sprawdź bezpośredni link do posta
  • Statsy wątku

Talar | 10.07.2008 13:43 | Odpowiedzi: 23 | Śledzony: 6 | Czytano: 16777 razy

Wątków: 709 | Odpowiedzi: 39654

Norbert Wojnarowski - jeden z posłów PO, którzy zgłosili w Sejmie projekt ustawy o ZOZ-ach, prywatnie jest udziałowcem firmy handlującej długami szpitali. Sam skorzysta na przepisach, które forsuje - ustalił Newsweek.pl.

Na skierowanym do Marszałka Sejmu projekcie ustawy o Zakładach Opieki Zdrowotnej można znaleźć podpis pochodzącego z Lubina posła PO Norberta Wojnarowskiego. Teoretycznie nie ma w tym nic dziwnego, bo na dokumencie złożyło autografy także kilkudziesięciu innych posłów Platformy. Jednak sytuacja Wojnarowskiego jest szczególna - ma on bowiem 48 proc. udziałów w rodzinnej spółce zajmującej się skupem wierzytelności szpitali. A ustawa o ZOZ tego typu firmom pomoże.

Zresztą stan posiadania młodego polityka dowodzi, że już teraz na obracaniu długami można nieźle zarobić. Wojnarowski w wieku zaledwie 32 lat jest już posiadaczem domu o powierzchni ponad 200 m. kw., atrakcyjnej działki i dwóch luksusowych samochodów. Ma też 50 tys. zł oszczędności na koncie.

Związki polityczno-rodzinne
Rodzina Wojnarowskich jest mocno zaangażowana w politykę. Głowa rodu, Marek Wojnarowski, pełni funkcję przewodniczącego klubu radnych Platformy Obywatelskiej w radzie powiatu lubińskiego. Jego pasierb Norbert przed zdobyciem mandatu poselskiego (notabene w tym samym okręgu wyborczym co oskarżona o korupcję była parlamentarzystka PO Beata Sawicka), także był samorządowcem.

Familię poza zamiłowaniem do polityki łączy jeszcze jedno: biznes. Wojnarowski senior jest prezesem spółki Progres, która zajmuje się m.in. handlem wierzytelnościami szpitali. Młody poseł wspólnie z żoną ma w firmie 48 proc. udziałów. Wcześniej dość długo w niej pracował.
Ale na tym związki polityczno-biznesowe się nie kończą. Dyrektorem działu umów w Progresie jest członkini rady powiatu Barbara Schmidt (PO). Jej mąż z namaszczenia Platformy Obywatelskiej został dyrektorem miejscowego szpitala.

Były dyrektor lubińskiego szpitala Tadeusz Tofel opowiadał w "Gazecie Wyborczej" o kulisach swojej dymisji. Starosta Małgorzata Drygas-Majka (PO) zaprosiła go w lutym zeszłego roku na spotkanie. Podczas rozmowy towarzyszył im. m.in. Marek Wojnarowski. Tofel od starosty miał usłyszeć krótki komunikat: "Jest wola polityczna, pan musi ustąpić". Miesiąc później na stanowisku zastąpił go Edward Schmidt.

Prawie jak scenariusz Sawickiej
- Nie prowadzę działalności gospodarczej od czasu kiedy zostałem samorządowcem. Zresztą Progres nie skupuje długów od szpitali. Nabywamy wierzytelności od hurtowni czy firm farmaceutycznych - przekonuje Norbert Wojnarowski w rozmowie z serwisem Newsweek.pl.

Na stronie firmy można jednak znaleźć taką informację: "Większość Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej ma olbrzymie trudności w utrzymaniu płynności finansowej. W ciągu ostatnich kilku lat powstały zobowiązania, których szpitale nie są w stanie spłacić z bieżących wpływów z NFZ. Zdając sobie sprawę z problemów, z jakimi borykają się Państwo jako zarządzający służbą zdrowia, proponujemy konwersję zadłużenia na krótkoterminową pożyczkę do wysokości 3-miesięcznych dochodów placówki".

- Wydaje się, że ustawa o ZOZ będzie korzystna dla firm windykacyjnych - ocenia Justyna Wojteczek, zastępca redaktora naczelnego pisma skierowanego do dyrektorów szpitali "Menedżer Zdrowia". Konkretnie chodzi o to, że nowe prawo otworzy możliwość przejmowania szpitali przez prywatne firmy. - Wciąż nie znamy zasad, według jakich rząd chce doprowadzić do przekształcania szpitali w spółki prawa handlowego. Ale można przyjąć, że jeśli jakaś firma będzie miała wykupiony duży portfel długów danego szpitala, w sytuacji, kiedy placówka zgodnie z ustawą będzie komercjalizowana, wspomniana firma może zyskać pakiet kontrolny w powstającym nowym podmiocie - wyjaśnia były minister zdrowia Marek Balicki (SdPl). A to oznacza, że taka spółka może np. szybko doprowadzić do zamknięcia szpitala i na atrakcyjnych gruntach wybudować np. hotel. Tak, jak przewidziała w swoim scenariuszu Beata Sawicka.

Co wolno politykom?
- Progres jest wyróżniony nagrodą "Business fair play", mamy rekomendacje Polskiego Związku Windykacji. Zgodnie z zasadami nie skupujemy długów szpitali na terenie województwa dolnośląskiego - zapewnia Norbert Wojnarowski.


- Takie związki polityczno - biznesowe automatycznie budzą podejrzenia - mówi natomiast prawnik Programu przeciwko korupcji w Fundacji im. Batorego Anna Wojciechowska. Oczywiste jest bowiem, że samorządowcy z różnych regionów kraju świetnie się znają, tak samo dyrektorzy szpitali. I w ten sposób firma może być promowana w innych miastach Polski.

- To wszystko jest bardzo nieetyczne, wręcz skandaliczne powiązanie biznesowo-towarzyskie - mówi Julia Pitera. Kiedy dowiaduje się, że tak postępują jej partyjni koledzy, długo nie może w to uwierzyć. - Zabiję - syczy krótko szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski, kiedy dowiaduje się od nas o biznesowych działaniach Norberta Wojnarowskiego.

- O ile sprawa Sawickiej była rozdmuchana (okazało się, że była posłanka chciała sprywatyzować szpital w Lubinie, który od dawna jest już prywatny - red.), o tyle jednak to co dzieje się w czasie prac nad ustawą w ZOZ-ach, jest bardzo niepokojące. Nikt nie wie, w jaką stronę ostatecznie pójdzie cała ustawa - podkreśla Marek Balicki. - Projekt cały czas się zmieniana. Do Sejmu trafiają kolejne poprawki. I tak naprawdę nie wiemy kto i gdzie je sporządza oraz kto to w rządzie nadzoruje - dodaje szef komisji zdrowia Bolesław Piecha (PiS).

Zbigniew Chlebowski, po rozmowie z serwisem Newsweek.pl, wezwał Norberta Wojnarowskiego na dywanik. - Ustaliliśmy, że do końca tygodnia ma pozbyć się posiadanych udziałów w firmie Progres - powiedział nam po zakończonej rozmowie z młodym posłem. Działalność polityczna i gospodarcza pozostałych osób związanych z Progresem nie jest dla niego problemem. - Nie ma w tej sprawie żadnego naruszenia prawa - uważa Chlebowski.

Jan Osiecki
http://www.newsweek.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=27786
-----------------------------------
miało być kręcenie lodów...i chyba im kurde przez paskudnych pismaków nie wyjdzie !

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

Odpowiedzi:

10.07.2008 14:00

Wątków: 47 | Odpowiedzi: 1628

talar

przeciez nie od dzis wiadomo ze PO zwłaszcza w terenie to najczystszej, pardon - najbrudniejszej - wody styk pomiedzy polityka a biznesem... niestety ...

zebys nie skakał pod sufit - w mojej rodzinnej miejscowosci - takie brudne interese krecili I KRECĄ takze ci co sa w PiSie a wczesniej roznych innych partiach "prawico-centrowych"

wiec sie tak nie podniecaj...

gdybys tak NA ZMIANE zapodawał OBIE głowne opcje polityczne - i ich grzeszki byłbyś dla mnie bardzo wiarygodny.. a tak...
to tylko propaganda i tyle

все возмoжнo только острoж

10.07.2008 14:04

Wątków: 36 | Odpowiedzi: 4450

.

Jako, że też jestem z Lubina - znam sprawę i ludzi. Nieźli przekręciarze z tych Wojnarowskich. Zresztą w szeregach PO, to zadaje się jest norma. Podobnie jak w Samoobronie ...

...

10.07.2008 14:08

Wątków: 385 | Odpowiedzi: 7973

To może jeszcze wspomnisz

o Kaczyńskich i ich powiązaniach z kancelarią prawniczą z Gdańska (gdzie dorabiał m.in. Lech Kaczyński - źródła bez problemu znajdziecie w googlach), która wykupuje długi szpitali na takie kwoty, że Wojnarowski to przy nich mały pikuś?

Talar, ja wiem że przychodzą SMS-y z centrali, ale skoro już zostałeś moderatorem na frazie, to uprawiaj tu moderkę, a nie propagandę.

Xiaomi Notebook Pro, bo na więcej nie mam miejsca :(

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.07.2008 14:28

Wątków: 191 | Odpowiedzi: 4978

hmm

prawie tak dobry interes jak intercity we włoszczowie

MSI Z87-GD45, 4770K @ 4.5ghz, 32gb 2400mhz, GTX980Ti, Plextor M5 Pro 256GB, Sony FW900. Wciąż gram na CRT :)

10.07.2008 14:32

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 9791

890

Talar
czemu nie zakladales watkow o przekretach Pis-owcow jak ci byli u wladzy?

co do koszul powiem tak, wole polo od Ralpha Laurena niz od Lacoste -sa lepiej skrojone chociaz mam tez polowki Lacoste`a =) spierdolina by Milo

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.07.2008 14:36

Wątków: 709 | Odpowiedzi: 39654

Tupac

przekręt = sprawa karna, wyrok sądowy...

było jakiś ?

ηємσ ѕαριєηѕ ηιѕι ραтιєηѕ

10.07.2008 14:44

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 9791

890

nie bylo, bo ci z pisu robia te wszystkie walki w imie dobra panstwa /patrz wynoszenie akt/ rotfl

co do koszul powiem tak, wole polo od Ralpha Laurena niz od Lacoste -sa lepiej skrojone chociaz mam tez polowki Lacoste`a =) spierdolina by Milo

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.07.2008 15:27

Wątków: 183 | Odpowiedzi: 10837

hmm

zly czlowiek.

Podpis or it didn't happen.

10.07.2008 16:05

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 32243

hmmmz

Talar: tu też nie ma sprawy karnej i wyroku sądowego. Gdzie więc sens i gdzie logika? A prawo o sklepach wielkopowierzchniowych, a w zasadzie przeciw nim, to kto niby forsował, krasnoludki? Forsował je Jarek - zestrachany, iż mu się koalicja z Andrzejem L. rozpadnie, a nad wszystkim pieczę trzymał właściciel sieci Lewiatan, który najbardziej na tej ustawie był do przodu. O tym przeklejki od Ciebie jednak nie pamiętam.

Zgadzam się z Fishmanem: skoro nająłeś się do tej moderatorskiej roboty, musisz być jak żona Cezara - tego typu przeklejki muszą sie skończyć. Moderator powinien być wzorem opamiętania i powściagliwości.

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

10.07.2008 16:09

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 32243

hmmmz

edit za krótki miało być:

...skoro nająłeś się do tej moderatorskiej roboty, musisz być jak żona Cezara - poza wszelkimi podejrzeniami. To wspaniale, że stanowisz przeciwwagę dla Adasia i jego ślepych przeklejek, ale tego typu watki muszą sie z Twojej strony skończyć - może ktoś inny chciałby przejąć pałeczkę? Byle nie zielony. Moderator jednak powinien być wzorem opamiętania i powściagliwości, a na takowego narazie szans z Twojej strony nie mamy.

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.07.2008 16:39

Wątków: 706 | Odpowiedzi: 18750

Talar aka 'Truskaweczek'

ktoś ci płaci czy ty po prostu tak masz?

ciach i ban na godzinę

edycja podpisu

10.07.2008 16:41

Wątków: 224 | Odpowiedzi: 37672

no i chuj..?

ze ma interes..? a ze taka ustawa jest potrzebna calej sluzbie zdrowia to juz nie mowisz..?

10.07.2008 16:51

Wątków: 78 | Odpowiedzi: 2875

lonio

Łape dostał, to znów szaleje... jakby to za czasów kaczek wszystko było legalne...

"Gorzałeczki przed wejściem do hulajgrodu? Czy może nie jedziesz po alkoholu?"

10.07.2008 17:29

Wątków: 224 | Odpowiedzi: 37672

Titus_Fox

ale wiesz, on jest tylko "sprawiedliwym glosem"

10.07.2008 17:56

Wątków: 711 | Odpowiedzi: 27340

no, ale jatka by była

gdyby to robił ktoś z SLD....

Zauważyłem pewną prawidłowość, że im cieńszy TV tym większe głupoty w nim puszczają.

10.07.2008 18:37

Wątków: 32 | Odpowiedzi: 582

a co

by bylo jakby ktos z pisu, apokalipsa panie;)

10.07.2008 18:39

Wątków: 711 | Odpowiedzi: 27340

kalas

no, ale sld nie kreuje się na świętoszkowatych aniołków z moralnymi frazesami na gębie :]

Zauważyłem pewną prawidłowość, że im cieńszy TV tym większe głupoty w nim puszczają.

10.07.2008 18:43

Wątków: 36 | Odpowiedzi: 4450

hohlick74

I tak nikt by im nie uwierzył
Próżny trud

...

10.07.2008 18:48

Wątków: 711 | Odpowiedzi: 27340

dlatego

tylko czekają, aż reszta jeszcze bardziej będzie się pogrążać

Zauważyłem pewną prawidłowość, że im cieńszy TV tym większe głupoty w nim puszczają.

10.07.2008 19:56

Wątków: 399 | Odpowiedzi: 16362

projekty ustaw zmniejszające podatki

też budzą podejrzenia o konflikt interesów, gdyż podpisani pod nimi posłowie, w przypadku uchwalenia takiej ustawy, będą płacić mniejsze podatki

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.07.2008 20:11

Wątków: 482 | Odpowiedzi: 47889

hmm

No chwila moment panowie.

Trzymajmy się jednej linii postepowania dla wszystkich , bo inaczej pospadamy na pyski.

Uznajmy że zasadą jest wolność wypowiedzi i swoboda wypowiedzi na boardzie. Nie ma żadnego znaczenia czy ktoś jest moderatorem czy zwykłym użytkownikiem.

Wątek nadaje na boarda albo nie. Na tej i tylko na tej płaszczyźnie się powinna odbywać dyskusja.

Jak się macie czepiać Talara, to czepiajcie się też innych osób ktore uprawiają przeklejarstwo. Bo w wątkach o PiS protestów nie widać, poza tymi napisanymi przez oszołomstwo albo przez opłacanych klakierów typu Uman.

IMHO nie powinno być tutaj miejsca na żadną aktywność która przybiera formę agitacji politycznej, czytaj jeśli ktoś notorycznie uprawia przeklejarstwo atakujące wyłącznie jeden obóz polityczny, to spuszczamy go do kibelka.

Czyli owszem, spuszczajcie wątki Talara, ale także wątki Adasia i kilku innych.

pzdr.
Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

11.07.2008 08:57

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 43764

hmmm

Ktos zarobi na tym? Na wszystkim ktos zarabia, i jakos paniki nie ma.

Titus Fox - jestes pomylony Po co ma Talar byc powsciagliwy w czymkolwiek? Bo przy okazji wywala smieci z boardu? ::

Tylko lamer uzywa "format" jako rozwiazanie problemu. Chyba, ze ma żyłe wodna pod kompem.

11.07.2008 09:04

Wątków: 54 | Odpowiedzi: 32243

hmmmz

Platon: by nie wdawał się w tym samym wątku, w którym ciachał, w pyskówki z userami, których właśnie ciachnął. Vide Lukpep ostatnio.

Capitalization is the difference between "helping your uncle Jack off a horse" and "helping your uncle jack off a horse"

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.

Ostatnie tematy na boardzie
1. [GIEŁDA] [S] Shadow of the Tomb Raider - PS4 - PL 0 rudy_mundek Dziś 10:01
2. [TEL] motorola g6 czy xiaomi mia1 6 Gohan | rsasiada Dziś 08:15
3. [BLOG] Poratuje ktos niewielkim szybkim przelewem? 2 Hobordd | Hobordd Dziś 06:04
4. [GIEŁDA] [SPRZEDAM] Telewizor Panasonic TH-37PV80 6 szafiro | Chrisu Dziś 00:26
5. [INFO] Start rejestracji na BoardPC.pl 102 Rafcio | rudy_mundek 09.12.2018
Poprzednie-Następne
1. [KOM] News - Nie będzie Lamborghini ZX1? 7 michal_rogowicz | eXt73 10.07.2008
2. [MOTO] Podłączenie radia - Szybkie pytanie 12 Mike_PL | gregor 10.07.2008
3. SATA się nie bootuje freeze w biosie 5 Malpa1985 | Karmazyn 10.07.2008
4. [GIEŁDA] 2x512 DDR Samsung UCCC i SCYTHE Kama Wing 13 Le00nn | geralt 10.07.2008
5. [KOM] News - PoGo - Mini-drukarka Polaroida 1 geralt | Brudka 10.07.2008
6. [KOM] News - Creative Zen X-Fi 1 geralt | zolw1 10.07.2008