ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

SteelSeries Arctis Pro+GameDAC - recenzja gamingowych słuchawek Hi-Res

Daniel Górecki, 2018-03-13 17:05 | Źródło FrazPC Tech Lab |

SteelSeries to jeden z najbardziej renomowanych i uznanych producentów peryferiów dla graczy, który przez lata ciężkiej pracy zapewnił sobie dużą popularność w segmencie sprzętu klasy premium. Przyznam szczerze, że sam bardzo cenię produkty duńskiej firmy, zarówno ich myszki, jak i klawiatury, należą do jednych z moich ulubionych. Nieco inaczej było jednak ze słuchawkami, gdzie np. modele Syberia nie zawsze spełniały moje oczekiwania, szczególnie w kontekście wysokiej ceny, ale już wydana w ubiegłym roku seria Arctis wypada bardzo dobrze, a co ważne producent udowodnił, że umie uczyć się na błędach, wsłuchuje się w krytyczne opinie i w nowej serii poprawiono m.in. mechanizm samoregulującej się opaski, z którym w modelu Siberia V3 były problemy. Teraz natomiast SteelSeries postanowiło pójść na całość i rozszerzyło swoją ofertę o hi-endowy model Arctis Pro z modułem GameDAC, czyli dedykowanym USB DAC (Digital Audio Converter) Hi-Fi i wzmacniaczem, stworzonym specjalnie pod kątem gamingu na PC i PS4.

1_01

Producent chwali się, że jest to pierwszy gamingowy system audio z certyfikatem Hi-Res od Japanese Audio Society, który gwarantuje dźwięk Hi-Fi 96kHZ/24-bit. Oczywiście za wszelkiego rodzaju innowacje zawsze trzeba słono zapłacić i nie inaczej jest w tym przypadku, ponieważ Arctis Pro + GameDAC wyceniono na 1099 PLN. Wydawać może się to zawrotną sumą jak na headset słuchawkowy do gier, ale z drugiej strony nie jest to wcale jakaś rekordowa cena i sprzęt za podobną kwotę w swojej ofercie mają choćby Razer czy Asus, a że miałem okazję je testować, to mam porównanie. Poza tym, są to słuchawki skierowane do konkretnego grona odbiorców, czyli graczy, którzy nie zadowalają się półśrodkami i jeśli są w stanie wydać kilka tysięcy złotych na kartę graficzną, to czemu nie mieliby przywiązywać równie dużej wagi do oprawy audio. W tym przypadku otrzymujemy zaś pierwszy gamingowy headset Hi-Fi, który gwarantować ma szeroki zakres częstotliwości, niski poziom szumów oraz bardzo małe zakłócenia, ale co najważniejsze sprzęt high fidelity jest najbliższy temu, co wymyślili sobie muzycy czy projektanci dźwięku. Postanowiliśmy więc sprawdzić, ile w tym marketingu, a ile rzeczywistego przełożenia na doznania w trakcie użytkowania i czy słuchawki Arctis Pro rzeczywiście warte są swojej ceny (choć to akurat zawsze będzie subiektywną oceną).

whats_in_the_box_arctis_pro_gamedac_01

Po tym nieco przydługim wstępie przejdźmy do rzeczy i na początek omówimy pudełko i jego zawartość. Sprzęt zapakowano w solidny karton składający się z dwóch części (ściągane wieko), który nie wyróżnia się niczym szczególnym, więc sprawdźmy od razu, co kryje w środku. Tam umieszczono oczywiście same słuchawki, które leżą wygodnie na plastikowej wytłoczce, a pod spodem znajdziemy mały kartonik z dodatkowymi elementami, tj. modułem GameDAC i jego kablem zasilającym USB, kablem słuchawkowym microUSB, adapterem mobilnym (z microUSB na minijack), kablem optycznym (Toslink), gąbką na mikrofon oraz instrukcją obsługi. W zestawie zabrakło mi jednak kabla minijack, tym bardziej, że stosowne gniazdo znajdziemy zarówno w słuchawkach, jak i DAC-u. Poza tym, w tej cenie spodziewać można było się jakichś dodatkowych gadżetów, choćby w postaci stojaka na słuchawki, etui czy dodatkowej, np. skórzanej, pary padów (takowe elementy dodaje choćby Asus do modelu ROG Centurion 7.1), więc w tym zakresie można być lekko rozczarowanym, tym bardziej, że SteelSeries posiada w swojej ofercie takie dodatki i każe sobie za nie całkiem słono płacić.

 

Strona 1 z 5

Tagi: recenzja, test, słuchawki, headset, steelseries, DAC, nasza opinia, Arctis Pro, GameDAC, SteelSeries Arctis Pro+GameDAC, Arctis Pro+GameDAC, ESS Sabre 9018,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

17.03.2018 14:55

Wątków: 257 | Odpowiedzi: 42441

heh

co w nich takego gamingowego jest ??

wysokiej jakości bezstratnego streamingu Hi-Res (Hi-Fi 96kHZ/24-bit, natomiast w przypadku płyt jest to przeważnie 44.1kHZ/16-bit) no ale sluchawki cykaja tylko do 40khz to po co sluchac w prawie 100k Ikona: :D czegos nie wiem Ikona: :D moze po dwa razy to samo graja Ikona: :D

pozdrówki, ChEsTeR

18.03.2018 14:20

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 23

.

W końcu kolejne ładnie wyglądające "gamingowe" słuchawki, może zacznie się etap odchodzenia od bazarowego wyglądu. Póki co nadal AIM SC808/Xonar STX albo DAC+AMP i dobre słuchawki.

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.