PGL Major w Krakowie – wywiad z Piotrem "Izakiem" Skowyrskim

Daniel Górecki, 2017-07-21 17:24 | Źródło Redakcja |

W Krakowie trwa właśnie turniej PGL Major w Counter Strike: Global Offensive i jest to jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń esportowych w naszym kraju. Nadarzyła się więc idealna okazja, by porozmawiać z Piotrem "Izakiem" Skowyrskim, czyli najpopularniejszym komentatorem CS:Go nad Wisłą, który od wielu lat jest twarzą esportu. To także jedna najbardziej rozpoznawalnych twarzy w środowisku streamerów i youtuberów.

wywiad_piotr_skowyrski_dla_frazpc.pl

Cześć, tu Daniel z FrazPC.pl – dzięki za możliwość rozmowy, szczególnie teraz, kiedy masz tak dużo na głowie. Żeby więc niepotrzebnie nie przedłużać, przejdźmy od razu do rzeczy, czyli rozgrywającego się właśnie Majora.

Co jest Twoim zdaniem tak specjalnego w naszym kraju, że organizatorzy wybrali Kraków do rozegrania tak dużej imprezy?

Fani, ich ilość i oddanie! Polska jest jednym z trzech krajów, w których esport rozwija się najlepiej.  Tak czytałem i kiedy patrzę na kibiców podczas imprez esportowych w Polsce, to wierzę, że tak jest. Polacy kochają esport i uwielbiają polskich graczy. Wsparcie dla drużyny Virtus.pro i Innocenta, szóstego Polaka na majorze, jest ogromne. Serce rośnie, gdy patrzę na to ile lat VP gra ze sobą. Cały ten czas zapewniają nam emocje, których na pewno nie zabraknie w meczu ćwierćfinałowym, na dużej scenie Tauron Areny.

Czy to faktycznie był dobry wybór - widziałeś wiele esportowych imprez na całym świecie, jak organizacyjnie na tym tle wypadająte w naszym kraju, a w szczególności ten Major?

Wszystko jest świetnie zorganizowane. Na miejscu jest mój management, Fantasy Expo odpowiedzialne za polską transmisję, dzięki temu nie muszę się zajmować niczym poza komentowaniem rozgrywek. Główny organizator - PGL – również wie jak zadbać o graczy i talenty. Uważam, że wszyscy powinni brać z nich przykład, nie tylko w zakresie profesjonalizmu, ale także w wyborze Polski do tak dużych imprez.
Gracze mają zapewnione wszystko, czego potrzebują. Zostali zakwaterowani w najlepszych krakowskich hotelach. Busy, które dostępne są dla nich przez cały czas, nie wymagają zajęcia kompletu miejsc. Jeżeli dwóch zawodników chce przejechać się Alejami Trzech Wieszczów, mówią o tym kierowcy. Świetne jedzenie dostępne jest przez cały dzień.  Zawodnicy mają też komputery, przy których mogą się rozgrzać przed meczem. Oczywiście, pierwszego dnia była sytuacja z procesorami i5 opisana na Twitterze. PGL zajął się tym tego samego dnia, wymieniając wszystkie komputery w Tauron Arenie, tak szybko jak tylko się dało. Każde zastrzeżenia zawodników są poważnie brane pod uwagę. Major ma być świętem nie tylko dla fanów, ale także dla zawodników i talentów. Bardzo podoba mi się to podejście.

Swoją drogą, czemu właśnie CS? Co w nim takiego wyjątkowego, że polscy gracze sięgają po niego tak chętnie?

Historia polskiego CSa sięga czasów, gdy w Polsce nikt nie miał Internetu.W gry typu multiplayer grało się w kafejkach internetowych. Gra ta od zawsze zakorzeniona jest w polskiej kulturze graczy, można powiedzieć, że jest to nasz esport narodowy. Duży udział mają w tym wyniki Virtus.pro, jedna z najbardziej znanych i utytułowanych drużyn świata. Wszyscy jesteśmy im wdzięczni za to, że tak wiele lat dostarczają nam wspaniałych emocji. Dodam jeszcze, że CS jest dużo łatwiejszy dla odbiorcy, nawet takiego, który nigdy nie grał w gry komputerowe, niż League of Legends. Fani często piszą mi, że oglądają stream razem z rodzicami, którzy nigdy nie grali w gry komputerowe i już od pierwszych rund wiedzą, o co chodzi.

Obaj dobrze wiemy, że popularność esportu ciągle rośnie, ale wiele osób wciąż ma problem z traktowaniem go jak tego „prawdziwego” sportu – jak byś ich przekonał do zmiany zdania?

Mogę zaprosić wszystkich do Krakowa w sobotę na pierwszy mecz Virtusów. Każdy, kto zobaczy ogromną scenę i usłyszy doping piętnastu tysięcy fanów, na pewno poczuje emocje przynajmniej tak samo duże, jak na meczu piłki ręcznej czy siatkówki. Nie można też pominąć tego, że gra toczy się o milion dolarów, co też świadczy o statusie esportu.

Sam do niedawna byłeś zawodnikiem, więc prosiłbym jeszcze o szczerą odpowiedź na pytanie związane ze stosowaniem przez esportowców dopingu - spotkałeś się kiedyś z takimi przypadkami? I co sądzisz o pomyśle wprowadzenia testów antydopingowych na takich samych zasadach jak we wszystkich innych dyscyplinach sportowych?

Nie no, trochę wody w Wiśle upłynęło, odkąd przestałem profesjonalnie grać. Od lat jestem komentatorem, aktywnie gram, ale nie nazwałbym się zawodnikiem. Kiedy nie komentuję, jestem właścicielem organizacji Izako Boars. Teraz moim głównym celem jest zapewnienie młodym graczom, z którymi wygrałem Join The Republic, jak najlepszych możliwości rozwoju.  Polska to kraj pełen talentów, szkoda byłoby tego nie wykorzystać.
Doping w esporcie to trudny temat. Nie są to tylko substancje chemiczne, jak w przypadku klasycznych sportów, ale także haxy, czyli oszukiwanie za pomocą programów. Uważam, że koniecznie należy z tym walczyć.

No dobra, ale mieliśmy rozmawiać o Majorze, na którym zajmujesz się komentowaniem. Jak oceniasz poziom pierwszej rundy, szczególnie występ polskich drużyn – Virtus.pro i Penta Sports?

Szkoda mi Penty, ale i tak jestem dumny, że zagrali na majorze! Pierwsze dwa mecze Virtus.pro były niesamowite. Lataliśmy pod sufitem w komentatorce. Kolejne mecze prawie przyprawiły nas o zawał, bo gra była wyrównana do samego końca. Finałowe rundy piątego meczu komentowaliśmy krzycząc, możecie zobaczyć to na moim profilu na Facebooku. Mecze były po prostu świetne!System szwajcarski jest super, alerozgrywek do komentowania jest bardzo dużo, a do tego wszystkie są na najwyższym poziomi. W końcu jest to turniej z najwyższą rangą. To są igrzyska CS:GO w Krakowie!

A kto był dla Ciebie największą niespodzianką tej rundy, zarówno pozytywną, jak i negatywną? Które zespoły prezentują najlepszą formę i wyrastają na faworytów?

Dużą niespodzianką było zakwalifikowanie się Penta Sports na majora.Widać, że zawodnicy ciężko pracowali, by pokazać się na tym turnieju. Kolejnym zaskoczeniem jest drużyna BIG, która została okrzyknięta czarnym koniem zawodów po wyjściu z fazy grupowej z wynikiem 3:0. Negatywną niespodzianką jest zakończenie fazy grupowej z wynikiem 0:3 przez Faze Clan, który był na drugim miejscu w rankingu HLTV.

 

Strona 1 z 2

Tagi: e-sport, esport, wywiad, CS: GO, Counter Strike: Global Offensive, Virtus.pro, Izak, PGL Major 2017, Piotr Skowyrski,

Komentarze (45)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.07.2017 18:59

Wątków: 70 | Odpowiedzi: 1054

.

lol z kim?

21.07.2017 19:04

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50417

nrl

Z jaskini wyszedłeś?

i może chcesz puchar za to manifestowanie nieznajomości?

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.07.2017 20:28

Wątków: 70 | Odpowiedzi: 1054

.

Freezer64

Oświeć mnie. Kim jest ten jegomość?

21.07.2017 22:46

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4618

Google cie oswieci, podpowiem NIE twoim starym ;(

4690k@4.5ghz/z87Pro/2x8gb TeamGroup Zeus 2133\CL10/Evga 1060 SC/Xonar Dx/Fsp raider 750wat@Schyte/Corsair 800D

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.07.2017 06:08

Wątków: 70 | Odpowiedzi: 1054

.

frost160

A ty co obrońca uciśnionych. Taki stary, a taki głupi.

22.07.2017 09:09

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 379

...

stary kuń pod wąsikiem i w gierki gra i jeszcze bohatera z siebie robi Ikona: :) Sport to piłka, koszykówka, siatkówka, boks, hokej... mam wymieniać dalej ?

22.07.2017 09:24

Wątków: 87 | Odpowiedzi: 4145

Szachy, nie zapominaj o szachach.

biurkowym żartownisiom mówimy stanowcze "ciach"

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.07.2017 09:26

Wątków: 70 | Odpowiedzi: 1054

.

addi64

A kto tak napisał? Naucz się trollu czytać ze zrozumieniem.

22.07.2017 09:56

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 379

...

szachy są oficjalnie sportem, ale nijak się ma to do tężyzny fizycznej i ducha rywalizacji. Uznane zostały za sport chyba z szacunku do wielowiekowej i silnej tradycji tej gry. Szachy to gra. Ze sportem ma niewiele wspólnego.

22.07.2017 10:41

Wątków: 357 | Odpowiedzi: 15930

najwiekszym sportem jest box

czasem ten sport trwa 2 sekundy.

http://www.speedtest.net/my-result/6723986962 ☺

22.07.2017 12:32

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4618

nrl

jakie pytanie takie odpowiedz.

Albo skoki narciarskie 5sek w powietrzu ale treningu ile h dziennie ? Prze boksować 1-2 pełne rundy to wiekszość ludzi by wypluła płuca po po mniej niż minucie mysle.

4690k@4.5ghz/z87Pro/2x8gb TeamGroup Zeus 2133\CL10/Evga 1060 SC/Xonar Dx/Fsp raider 750wat@Schyte/Corsair 800D

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.07.2017 14:06

Wątków: 394 | Odpowiedzi: 26507

To, co uważacie w swoich głowach ma zerowe znaczenie.

Koś uznał, ze to sport i zostało to oficjalnie przyjęte.
Warto to dla samego siebie i dla minimalnego szacunku dla innych pojąć.

Ryzen 1800X/Cross6Hero/16GB3000 + 4790K/Z87-G43/16GB2133 + GTX1080 deal with it. Dzięki ;)

22.07.2017 14:24

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4618

KZI no dokładnie byłem na IEM i jeśli nie grając chinczyki/korea gdzie każdy taki sam ;D i znasz gre to się to fajnie ogląda.

Zdecydowanie lepiej i ciekawiej niz np. olimpiade i jakieś rzuty/skoki itp. pierdoły i to jeszcze na przetoczonej krwi zrobione Ikona: :)

(już z czystej grzeczności o polskiej lidze piłki nożnej nie wspominając Ikona: lol ).

4690k@4.5ghz/z87Pro/2x8gb TeamGroup Zeus 2133\CL10/Evga 1060 SC/Xonar Dx/Fsp raider 750wat@Schyte/Corsair 800D

22.07.2017 14:58

Wątków: 39 | Odpowiedzi: 13288

...

Jedyny sport to curling. Dziękuję, zamykam.

i5 4670K@4.5 / MSI Z87-G43 / MSI 970 Gaming 100ME / Ares 16GB 2133MHz / SSD M500 240GB + MX300 525GB / Seasonic X-650KM3 / Carbide 300R / XL2411T + AOC i2757Fm / QuickFire TK Brown / G502

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.07.2017 18:07

Wątków: 321 | Odpowiedzi: 27957

lubię curling. i snooker.

jestem przegrany.

23.07.2017 01:18

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13515

szkoda VP

ale fajnie, że Pasza znów napierdala z AWP, że Taz wciąż ma momenty, że Biały wciąż kosi na Nuke, Snax jest kurwa ninja. Go go VP!

http://rmn1.pl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

23.07.2017 01:38

Wątków: 394 | Odpowiedzi: 26507

Nio szkoda.

Ikona: :)

Ryzen 1800X/Cross6Hero/16GB3000 + 4790K/Z87-G43/16GB2133 + GTX1080 deal with it. Dzięki ;)

23.07.2017 01:46

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13515

No i zapomniałem o Neo

Ikona: ;)

http://rmn1.pl

23.07.2017 11:36

Wątków: 3 | Odpowiedzi: 7649

mi cos ublock wycial

czy ty serio zrobiles 'wywiad' zadajac biedne 4 pytania z czelusci i jebnales to jako newsa?

7900x+r6e+64gbRAM+titanxD+fullCL+NVM, 1950x+RZE+64gbRAM+vegaFE+aio+NVM, do tego twoj buldupy i duzo monitorow, handluj z tym

23.07.2017 12:43

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13515

wymiot

to tzw. wywiad rzeka... coś jak D-River;)

http://rmn1.pl

23.07.2017 16:01

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 379

a jak

UE mówi że marchew to owoc to też tak uważasz KZI ?

To, co uważacie w swoich głowach ma zerowe znaczenie.

Koś uznał, ze to sport i zostało to oficjalnie przyjęte.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

23.07.2017 17:05

Wątków: 394 | Odpowiedzi: 26507

Jakie ma to znaczenie co ja uważam?

Jeśli UE tak zadecyduje to będzie to owoc i będzie na półce z owocami.
Jeśli UE czy ktoś tam inny twierdzi, że gry to sport, to jest to sport.

Jeśli masz z tym problem, to Twój problem Ikona: :)

Widzę po Twoich ostatnich wpisach, że masz dużo problemów, bo w koło coś tu trolujesz Ikona: :)

Ryzen 1800X/Cross6Hero/16GB3000 + 4790K/Z87-G43/16GB2133 + GTX1080 deal with it. Dzięki ;)

23.07.2017 18:44

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 379

...

UE stwierdza że jesteś nacjonalistą i ksenofobem. Zgadzasz się z tym ? A mówi tak o Polakach którzy nie chcą uchodźców. Ty również nie chcesz prawda, więc zgadzasz się z osądem UE ?

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

23.07.2017 19:15

Wątków: 394 | Odpowiedzi: 26507

Troszkę odbiegasz od tematu.

Uznano gry jako sport i tyle. Możesz się z tym nie zgadzać. Ale jest to oficjalnie sport.

O czym tu zresztą mówić. Nasze dzieci już tylko grają. Za dłuższy czas, jak my poumieramy, to - podejrzewam - granie będzie największą i najbardziej dochodową formą sportu.

Ryzen 1800X/Cross6Hero/16GB3000 + 4790K/Z87-G43/16GB2133 + GTX1080 deal with it. Dzięki ;)

23.07.2017 19:26

Wątków: 11207 | Odpowiedzi: 274

wymiot

Niestety ucięło większą cześć wywiadu podczas publikacji (nie wiem jak do tego doszło, pewnie mój błąd). Teraz można już przeczytać całość i przepraszam za kłopot :P.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

23.07.2017 19:31

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 46487

fraztrix Ikona: cygar

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

23.07.2017 19:54

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50417

Ikona: :D

23.07.2017 21:01

Wątków: 3 | Odpowiedzi: 7649

daniel_wl

thx, teraz ma to wiecej sensu Ikona: :P

7900x+r6e+64gbRAM+titanxD+fullCL+NVM, 1950x+RZE+64gbRAM+vegaFE+aio+NVM, do tego twoj buldupy i duzo monitorow, handluj z tym

24.07.2017 09:12

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 379

...

co ten pan ma na głowie ?

24.07.2017 09:39

Wątków: 87 | Odpowiedzi: 4145

Włosy. Jak inni młodzi ludzie.

biurkowym żartownisiom mówimy stanowcze "ciach"

24.07.2017 10:15

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 379

...

wolałbym chodzić łysy niż z tym czymś na głowie

24.07.2017 16:54

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13515

Ja też

tylko kogo to interesuje co bym wolał ja czy ty w temacie fryzury?

http://rmn1.pl

25.07.2017 09:31

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 379

...

intryguje mnie skąd ta "moda" przybyła, że na ulicach i centrach handlowych 80% takich uroczych fryzur

25.07.2017 10:02

Wątków: 13 | Odpowiedzi: 1897

Z południa

zapewne. Jak każda moda, ta również przeminie.

25.07.2017 20:06

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 1187

_

Obok Pana Włodzimierza no i Zedda Ikona: :D Izak to najlepszy polski komentator, a fryzura jak każda inna, tylko ten wąsik irytuje Ikona: lol

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

25.07.2017 20:20

Wątków: 394 | Odpowiedzi: 26507

Do niego wąsik pasuje,

bo on jest taki troszkę "damski" Ikona: :) Zniewieściały czy nie, ma pełen szacun ode mnie za znajomość i umiejętności gry w CSA. Taki od gracza dla gracza. Ikona: :)

Ryzen 1800X/Cross6Hero/16GB3000 + 4790K/Z87-G43/16GB2133 + GTX1080 deal with it. Dzięki ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

25.07.2017 20:38

Wątków: 331 | Odpowiedzi: 23960

no to jestem drugi

z kim ten wywiad? Ikona: what

Btw. Czym wy goście żyjecie, że śledzicie jakichś dziwaków - goście w wieku 30 - 30+

Na Boga z jakiegokolwiek kościoła Ikona: ;)

[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024] **

26.07.2017 00:29

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13515

Brudka

Wyczuwam lans na nie znanie człowieka, nie każdy musi znać każdego, więc dlaczego dziwisz się że ktoś zna kogoś, kogo nie znasz Ty? Gość jak każdy inny, 2 nogi, 2 ręce, tylko jeden z bardziej znanych w PL Youtubie. Poszperaj ile kasuje z samego Tłicza miesięcznie to się jeszcze nakręcisz na kolejne posty Ikona: ;)

http://rmn1.pl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

26.07.2017 08:27

Wątków: 331 | Odpowiedzi: 23960

rmn

no ja wyczuwam raczej lans na znanie, niż na nieznanie Ikona: ;)

i tak prawdę mówiąc - ciul mnie obchodzi ile kasuje za posty,

teraz widzę moda na utożsamianie się z "celebrytami" - trochę jak "panie domu" co śledzą życiorysy "gwiazd ekranu" - tutaj widzę znaczącą analogię Ikona: ;)

[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024] **

26.07.2017 08:45

Wątków: 419 | Odpowiedzi: 22794

Brudka

Rozumiem, że wywiad z Szaranowiczem też byś tak skomentował?
A nie czekaj - to przecież zupełnie co innego, bo piłka nożna to sport....

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

26.07.2017 09:15

Wątków: 331 | Odpowiedzi: 23960

_Torwald_

no na pewno bym jego "wąsika" nie analizował Ikona: ;)
jak i jego samego - tylko ew to co komentuje.

i tym się różni facet od baby Ikona: ;)

[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024] **

26.07.2017 18:56

Wątków: 381 | Odpowiedzi: 13515

Tym się różni...

pierdolenie od sensownego gadania. Jaki lans na znanie Izaaka? Wchodzimy wszyscy do tematu z wywiadem z jakimś gościem (mnie nie interesuje to nie czytam, a co tu mówić o jakimś komentowaniu) i ty piszesz "a kto to kurwa jest ten placek, bo nie znam? Musicie nie mieć swojego życia że sie interesujecie innymi facetami - jak baby kurwa. Idę Porąbać drewno za domem jak wczoraj i przedwczoraj..."

i mówisz że wygląda na to, że ja czy ktokolwiek inny lansuje się wiedzą kto to jest ten gość wyżej? Poważnie?;) Tu nikt nie analizuje wąsika, inny samiec alfa od siekiery wszedł skomentować fryzurę, ktoś się pośmiać z wasów - czy to jest analiza wyglądu męskiej twarzy? Pod zdjęciem chujonosego też takie zarzuty pisałeś? Że jak baby się zajmujemy jego twarzą zamiast przygotować trochę opału na zimę? Oj Brudka Brudka...

Utożsamianie się z celebrytami Ikona: lol

http://rmn1.pl

26.07.2017 21:56

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4618

Ikona: lol Ikona: lol Ikona: zakrecony

4690k@4.5ghz/z87Pro/2x8gb TeamGroup Zeus 2133\CL10/Evga 1060 SC/Xonar Dx/Fsp raider 750wat@Schyte/Corsair 800D

26.07.2017 22:59

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50417

touche Ikona: :D

zresztą podobnie zachowywał się nrl, w pierwszych postach Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.07.2017 07:10

Wątków: 331 | Odpowiedzi: 23960

rmn

nieważne Ikona: ;)

Bardziej interesuje mnie impreza, niż jakiś komentator - może ta różnica. Ikona: ;)

I już nic więcej nie napiszę, bo szkoda sęsu.

[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024] **

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.07.2017 07:13

Wątków: 331 | Odpowiedzi: 23960

btw

a nad wąsikiem się spuszczaliście wyżej - stąd nawiązanie Ikona: zakrecony Ikona: ;)

[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024] **

27.07.2017 13:38

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50417

W sumie ciekawe, że według e-sportowców i5 nie nadaje się do CSa Ikona: ;)
http://cybersport.pl/100136/gracze-narzekaja-na-komputery-przygotowane-na-pgl-major/

28.07.2017 02:19

Wątków: 18 | Odpowiedzi: 5170

NIc mi do tego, ale twarz to nie wszystko. A w wypadku tego gościa raczej mało. Ta niżej - to jest prawidłowa sylwetka e-sportowca.

Pani będzie łaskawa spojrzeć: to frazowicze.

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 667x1000) pochodzi stąd



Królowa szweckiego e-sportu. Julia. Julia...

Trzeba zrobić tak, żeby wszędzie było nic...

01.08.2017 00:46

Wątków: 99 | Odpowiedzi: 3579

Izak ?

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 600x425) pochodzi stąd

i5-6600K@4.4GHz, Asus Z170-A,Ripjaws V 3000MHz CL15 16GB,Crucial MX100 256GB/ WD Red 1 TB,MSI Gaming X 470 4GB.HP Omen 32 1440p VA 75HZ Freesync.