Świetny NAS o jeszcze lepszych parametrach – TS-453B

Kamil Pieczonka, 2017-05-08 17:18 | Źródło |

Wstęp

Po wcześniejszej recenzji modelu TS-231P, nadszedł czas na coś większego i zapewne lepszego. Choć nie nastawialiśmy się jakoś specjalnie na kolejne testy NAS'a, bo przecież ile można testować ten sam świetny (według nas) system QTS (gdyby nie jego częste aktualizacje, znali byśmy go już na pamięć). Postanowiliśmy skupić się bardziej na funkcjonalności i testach urządzenia. Tak właśnie do naszej redakcji trafił bardziej rozbudowany i zarazem wydajniejszy NAS od firmy QNAP, czterozatokowy TS-453B. Jeśli jesteście ciekawi jego funkcji i jak spisał się w testach, zapraszamy do czytania.

qnap-ts453b-recenzja_test_01

Wyposażenie i opakowanie

Kolejny raz podczas rozpakowywania urządzenia, zachwycamy się prostotą jaką cechuje się pudełko. Ten szary karton z nielicznymi nalepkami pozwala skupić się na konkretach, czyli specyfikacji NAS'a. Urządzenie opakowane w piankowe wydmuszki, zabezpieczone jest świetnie przed wypadkami w transporcie. W samym zaś pudełku poza urządzeniem znajdziemy dodatkowo:

qnap-ts453b-recenzja_test_20

- pilot zdalnego sterowania
- dwa kable RJ45 ethernet
- zasilacz + kabel
- zestaw śrubek
- instrukcję obsługi
 
 
Specyfikacja
 
Model: TS-453B-4G
Processor: Intel® Celeron® J3455 quad-core 1.5 GHz, up to 2.3 Ghz
Karta graficzna: Intel® HD Graphics 500
Pamięć RAM: 4GB DDR3L (2 x 2GB) (Max 2x4GB)
Zatoki: 4 zatoki HotSwap (4x3.5"/2.5" SATA 6GB/s HDD/SSD
GbE LAN Port: 2 x RJ45 Gigabit LAN Port
10GbE LAN Port: Opcja poprzez kartę rozszerzeń PCIe
Porty USB: 5 x USB 3.0 Type-A
USB QuickAccess: USB Type-C
Czytnik kart: Czytnik kart SDXC
Porty PCIe: 1 x PCIe 2.0 X2
HDMI: 2 x HDMI v1.4b (max 3840x2160, 30 Hz)
Wejścia Audio: 2 x 3.5 mm wejście typu JACK
Wyjśie Audio: 1 x 3.5 mm wyjście typu JACK
Wyświetlacz: 0,96" monochromatyczny OLED
Diody LED: Status/Power, LAN, USB, Dyski, SD card, USB QuickAccess
Przyciski: Power, przycisk szybkiego kopiowania nośników zewn., Reset, przyciski dotykowe (select, enter)
Odbiornik podczerwieni: w pakiecie z pilotem QNAP RM-IR004 (kompatybilny również z RM-IR002)
Dodatkowo: Kensington security slot
Wymiary: (Wys x Szer x Głęb)           168 x 170 x 226 mm
Waga:  2.33 kg
Głośność: podczas wolnych obrotó wentylatora 18.8 dB(A)
Zakres pracy temperaturowej: 0 ~ 40˚C
Zużycie prądu:
HDD w uśpieniu - 15.00W
Typowa praca - 30.04W
Zasilacz: 90W zasilacz AC, 100-240V
Wentylator: 1 x 12 cm

CENA: ~3000zł !!!

 

Strona 1 z 5

Tagi: recenzja, test, opinia, artykuł, nas, dysk sieciowy, QNAP, TS-453B,

Komentarze (17)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

08.05.2017 17:53

Wątków: 254 | Odpowiedzi: 37658

ee sama pucha

3k zeta kosztuje ?? odechcialo mi sie dalej czytac Ikona: :(

pozdrówki, ChEsTeR

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

08.05.2017 21:11

Wątków: 2287 | Odpowiedzi: 20750

nie ma linku "calosc na jednej stronie" - nie czytam

boomshanka#2569

08.05.2017 22:40

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 39

O kurde, ale cena...

Za ok. 1500 zł złożyłem własnego nasa w oparciu o podobny procesor, z dwoma dyskami WD Red 3TB i dyskiem SSD 120GB na system. Pobiera podobną ilość mocy, a ponieważ nie byłem do końca zadowolony z systemów stricte NASowych to postawiłem na nim normalny, legalny Windows 10 (załapałem się jeszcze na darmowy upgrade z posiadanego wcześniej klucza do Win 7). Sam się updatuje, jak coś potrzebuję to łączę się przez zdalny pulpit. Działa szybko. Jedyny minus to trochę większa obudowa - klocek ITX, ale jest schowana w szafie więc strasznie nie przeszkadza.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.05.2017 05:31

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 46

Cena...

Z jednej strony dla Kowalskiego duża, ale czy Kowalski choć przez chwile myśli o ciągle rozwijanym QTSie, licencji na 4kamery IP, pracy wlozonej w zaprojektowanie obudowy? Fakt powinno to kosztować ok. 2tys. Ale i tak jest dobrze.

CPU: Core i7 5930K | GPU: GTX 970 | RAM 32 GB / DDR4 |2x240 SSD RAID 0| 2x4 TB HDD

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.05.2017 05:31

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 46

Cena...

Z jednej strony dla Kowalskiego duża, ale czy Kowalski choć przez chwile myśli o ciągle rozwijanym QTSie, licencji na 4kamery IP, pracy wlozonej w zaprojektowanie obudowy? Fakt powinno to kosztować ok. 2tys. Ale i tak jest dobrze.

CPU: Core i7 5930K | GPU: GTX 970 | RAM 32 GB / DDR4 |2x240 SSD RAID 0| 2x4 TB HDD

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.05.2017 07:14

Wątków: 522 | Odpowiedzi: 35854

No cena jak to większości NASów kosmiczna do zastosowań domowych, ale sprzęt i soft wymiatają.

i7-6700K + Noctua NH-C12P + Asus ROG Z270F Gaming + 16GB DDR4 3200 CL15 + Palit 1070 SuperJetstream + Samsung 240GB 840 EVO + 8TB + NZXT 340 Elite + Be Quiet! L8 630W + Dell 2407wfp

09.05.2017 07:46

Wątków: 537 | Odpowiedzi: 2945

fakt - drogo

poniżej tej kwoty zbudowałem maszynę opartą o:
- i5 3330S
- płyte ITX
- scytche schuriken
- bude Elite 120
- zasiłkę (mała moc, wysoka sprawność)
- 16GB ram
- 3x2TB HDD
- 160GB SSD na L2ARC
- dodatkowy 2x1Gb LAN (3x1Gb LAG)
- pendrive na system (freenas)

fakt niektóre elementy kupiłem używane, ale sprzęt znacznie wydajniejszy, a soft naprawdę wymiata. Zarówno na polu funkcjonalności typowych dla NAS-a jaki i wokół NAS-owymi za sprawą pluginów.

i7 6850k@4,1GHz, Fortis3, MSI X99A RAIDER,16 GB 2400MHz, GTX 780 Ti SLI,24"+34"+24" w formacie █■■█ , SSD Samsung 950 Pro 512GB, Crucial MX300 2050GB , BeQuiet 1000W @ Win10

09.05.2017 08:28

Wątków: 383 | Odpowiedzi: 15111

---

Skończyłem czytać na tym:

Processor: Intel® Celeron® J3455 quad-core 1.5 GHz, up to 2.3 Ghz

To się do niczego poza magazynem danych nie nada.

Jakiś czas temu ktoś w Giełdzie sprzedawał HP Server Mini G8. To już jest coś.

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

09.05.2017 09:34

Wątków: 132 | Odpowiedzi: 5529

hmm

mam w domu synology dwuzatokowe za ~700zł kadłubek bez dysków i wydajność ma naprawdę przyzwoitą, do domu wg mnie nie ma sensu brać nasa za ~3000zł zwłaszcza o takich parametrach. Ale to moje subiektywne zdanie w tym temacie.

Blog żonki :) http://kiedymamaniespi.pl

09.05.2017 10:14

Wątków: 3 | Odpowiedzi: 10265

czekam na recenzję

rozciągniętą na 10 stron Ikona: :)

i5 4590, MSI Z97S SLI Krait Edition, MSI GTX 1060 ARMOR OCV1 6GB, Kingston Fury 1866MHz 8GB, Toshiba Q300, Hitachi 7K1000.C,Enermax Ostrog White, Enermax Triathlor 550W

11.05.2017 10:56

Wątków: 258 | Odpowiedzi: 6504

Marek1712

Dokładnie. Ja mam TS-453A i ten Celeron zabija wszystko. Czasami jak NAS nic nie robi mam zapis 100MB/sek. Jak mam odpalone VMki (nic nie robią w zasadzie) a do tego leci PLEX czy KODi to tyle. Zapis 20MB a "w porywach" i 10MB/sek.

11.05.2017 11:14

Wątków: 383 | Odpowiedzi: 15111

---

Ciesz się - ja mam TS-439 Pro II i Atoma w środku...
Podłączyłem to po iSCSI do kompa by pozbyć się dysków z obudowy. Chodzi to gorzej od pojedynczego WD Red 5400RPM (a w środku są 4x WD Red 5400RPM w RAID10) Ikona: :(
Próbowałem migracji Exchange 2010->2016: 2x serwery EXCH, 1x DC, 1x klient. Nawet MP3 nie mogłem posłuchać...

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

11.05.2017 12:22

Wątków: 258 | Odpowiedzi: 6504

.

Mi właśnie zaczyna brakowac miejsca na nasie 4x WD Red 3 TB 5400rpm w raid 5 i się zastanawiam co robić. Dokupić rozszerzenie do nasa, kupić drugiego nasa, zmigrować te 3TB do 6TB albo HP microserver. Jeszcze mam 1TB wolnego miejsca więc mam chwilę czasu ale będę musiał się nad tym zastanowić.

12.05.2017 15:42

Wątków: 383 | Odpowiedzi: 15111

---

Jeśli wydajność to HP Microserver.
Wstawiasz tam porządny kontroler sprzętowy, dodajesz SSD jako cache i wyjdzie Cię to taniej niż NAS od QNAPa czy Synology.

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

14.05.2017 09:16

Wątków: 145 | Odpowiedzi: 5031

Marek1712

ja sprzedawałem tego HPeka, ale chętnych nie było... nawet na negocjacje. Na olx poszło w parę godzin.
Szkoda, bo wolałem, żeby ktoś na frazie skorzystał.

2xXeon E5620.

14.05.2017 23:08

Wątków: 383 | Odpowiedzi: 15111

---

O właśnie - zapomniałem nicka Ikona: :(
Gdyby nie to, że potrzebuję kasę na co innego wziąłbym HPka, którego oferowałeś i pchnąłbym złomiastego QNAPa. Nie ma w ogóle porównania Ikona: :(

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

07.07.2017 13:43

Wątków: 223 | Odpowiedzi: 37610

litosci

to nie sprzet do trzymania 5 mln divixow w domu. do tego mozna zlozyc byle jakie co na ITX i tez bedzie ok.

U2415|i3|Z97|R9|8GB|2SSD+2HDD|ITX