MSI Trident - mały PC z VR - recenzja

Daniel Górecki, 2017-02-24 19:45 | Źródło |

Kiedy Valve w 2013 roku zapowiedziało Steam Machnies, czyli niewielkie salonowe PC do grania z uproszczonym systemem Steam OS, który można łatwo obsłużyć padem, wydawało się, że tego typu komputery mogą być ciekawą alternatywą dla debiutujących w tym samym czasie konsol nowej generacji.

Niestety pomysł nie chwycił, a przyczyn upatrywać można w długich opóźnieniach debiutu platformy (na oficjalną premierę pierwszych Maszyn Steam trzeba było poczekać dwa lata), wysokich w stosunku do konsol cenach, słabszej wydajności w porównaniu do konkurentów na Windowsie czy braku tytułów na wyłączność, które mogłyby przekonać niezdecydowanych. Producenci sprzętu nie porzucili jednak koncepcji salonowych komputerów, a co więcej wraz z pojawieniem się pecetowych systemów VR mają one większą rację bytu. Szczególnie w przypadku headsetu HTC Vive, który wymaga od graczy naprawdę dużo miejsca, co poniekąd wymusza korzystanie z niego w salonie.

msi_trident

Tu właśnie szansy szuka MSI ze swoim nowym komputerem o nazwie Trident, który zdaje się stanowić idealne rozwiązanie dla wirtualnej rzeczywistości oraz domowego centrum rozrywki. Sprzęt jest bowiem wyjątkowo kompaktowy, nie odstaje pod tym względem od PS4 i Xbox One, a tajwański producent chwali się nawet, że jest on najmniejszym PC przystosowanym do VR. Jego wymiary to tylko 346 x 72 x 232 mm, a waga wynosi nieco ponad 3 kg, co sprawia, że urządzenie jest także łatwe w przenoszeniu. Poza tym, sprzęt możemy położyć niczym konsolę albo postawić pionowo, dzięki dołączonej do zestawu podstawce, więc nikt nie powinien mieć większych problemów, by znaleźć na niego miejsce.

msi-trident-recenzja-test_01

msi-trident-recenzja-test_16

Trident dostępny jest na naszym rynku w kilku wersjach, a różnice sprowadzają się głównie do zastosowanego procesora i pojemności dysku SSD - do celów testowych otrzymaliśmy wersję z Core i7 6700 i 256 GB SSD na pokładzie, ale jest także tańsza opcja z Core i5 6400 i 128 GB SSD, a do sprzedaży trafiły również warianty z układami Kaby Lake (odpowiednio Core i7 7700 oraz Core i5 7400). Dodatkowo możemy zdecydować się na wersję z padem SteelSeries Stratus XL, a na stronie producenta widnieje informacja, że wraz z komputerem otrzymujemy kod na grę Mafia III, a produkt objęty jest także promocją na For Honor, zatem już na starcie otrzymujemy solidne tytuły do ogrania.

msi-trident-recenzja-test_05

msi-trident-recenzja-test_15

Na początek przyjrzyjmy się nieco bliżej temu PC - muszę przyznać, że ten prezentuje się naprawdę oryginalnie, szczególnie na tle konkurentów i zwraca na siebie uwagę, nie będąc jednocześnie zbyt ostentacyjnym. Na pierwszy rzut oka wygląda jak konsola i to nie tylko za sprawą niewielkich rozmiarów, ale i charakterystycznego graniastego designu. Obudowa Tridenta wykonana została z szaro-czarnego plastiku, który z jednej strony imituje szczotkowany metal, a z drugiej posiada spory grill, przez który możemy obejrzeć w akcji wentylator karty graficznej, co nie tylko wygląda ciekawie, ale ma też praktyczne zastosowanie, ponieważ poprawia chłodzenie. Komputer przykuwa także wzrok za sprawą systemu podświetlenia Mystic Light, który rozchodzi się po krawędziach narożnika. Technologia ta pozwala nam (dzięki dedykowanej aplikacji) wybrać dowolny kolor iluminacji (pełen zakres RGB), np. zgrywając podświetlenie z posiadanymi akcesoriami (słuchawki, myszka, klawiatura) oraz jeden z trybów jej pracy: stały, pulsujący, w rytm muzyki (polecam w tym celu Dooma) czy przechodzący w różne barwy. Tym samym Tridentowi nie można odmówić stylu, a wzornictwo zastosowane przez MSI może się podobać. Szkoda tylko, że musimy się borykać z dużym zewnętrznym zasilaczem o mocy 230 W, który zniknął już z ostatnich konsol Sony i Microsoftu, ale w przypadku tego gamingowego PC jest wciąż niezbędny.

msi-trident-recenzja-test_19 msi-trident-recenzja-test_18

msi-trident-recenzja-test_17

 

Strona 1 z 4

Tagi: specyfikacja, cena, PC, recenzja, test, MSI, VR, trident, MSI Trident, VR-Link, Mystic Light, Trident-014EU,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.