ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Recenzja słuchawek Xiaomi, Snab i Brainwavz oraz DAC od FiiO

Daniel Górecki, 2015-09-30 17:41 | Źródło |

Pod koniec ubiegłego roku miałem okazję testować dokanałowe słuchawki od trzech producentów, tj. Xiaomi, Snab i Brainwavz, a teraz - zupełnie przez przypadek - mam dla Was kolejny test, na który załapali się dokładnie Ci sami twórcy, ale z modelami Piston v3, Overtone EP-101M i Delta. Żeby jednak było ciekawiej, tym razem odsłuchy przeprowadziliśmy również z udziałem pewnego niepozornego „pudełeczka”, a mowa tu o wzmacniaczu słuchawkowym firmy od FiiO.

Xiaomi Piston v3

orientacyjna cena: 129 PLN

10_am_official_announce_g_fb_copy_02

Xiaomi mocno namieszało na rynku smartfonów w ubiegłym roku i kontynuuje ten trend również w bieżącym, ale warto pamiętać, że oprócz urządzeń mobilnych chiński koncern ma w swojej ofercie kilka innych ciekawych produktów. Możemy do nich zaliczyć niewątpliwie dokanałowe słuchawki z serii Piston - praktycznie rok temu recenzowaliśmy model v2.1, który okazał się być naprawdę sporym zaskoczeniem, oferując niesamowitą jakość wykonania i wzornictwo oraz bardzo dobrą jakość dźwięku w atrakcyjnej cenie, a tym razem w nasze ręce wpadła nowa odsłona tych słuchawek oznaczona po prostu jako v3. Czy Xiaomi po raz kolejny udało się dostarczyć na rynek tak dobry produkt, jak w przypadku poprzednika, który będzie cieszył się równie dużą popularnością? Przekonajmy się…

999 1002

Podobnie jak w przypadku wcześniejszej wersji słuchawki zapakowano w zaskakująco mały kartonik (teraz w białym kolorze) i niestety po raz kolejny specyfikacja oraz wszystkie dane umieszczone na jego tyle i we wnętrzu podane zostały w języku chińskim, przez co na niewiele nam się zdają. W środku znajdziemy również znajomo wyglądające etui z grubego plastiku, w którym umieszczono odpowiednio wyprofilowaną gumową wkładkę - tym razem lepiej przemyślaną, więc łatwiej umieszcza się w niej słuchawki i zwija kabel (niestety nie jest ona już perfumowana L). Pod wkładką kryją się natomiast 3 dodatkowe komplety gumek w rozmiarach XS, S i L (rozmiar M jest nałożony domyślnie) – pod tym względem nic się nie zmieniło i szkoda, że producent nie pokusił się tu o piankowe końcówki czy podwójne silikonowe typu Bi-Flange, ale i tak bardziej doskwierał mi brak klipsa do przyczepienia słuchawek do ubrania, który przecież znajdował się w wersji v2.1.

1001

Poprzednie Pistonki pochwalić mogły się też bardzo stylowym wzornictwem, które z miejsca przyciągało wzrok i zdecydowanie wyróżniało je na tle nudnych, plastikowych dokanałówek zalewających rynek. Tym razem Xiaomi nie zdecydowało się na oczywistą kontynuację, ale praktycznie całkowicie przeprojektowało słuchawki, zachowując tylko kilka charakterystycznych elementów. I o ile ostatnio otrzymaliśmy kopułki wykonane w całości ze szczotkowanego aluminium, tak tym razem Chińczycy zdecydowali się na połączenie plastiku z metalowymi wykończeniami. Te drugie zastosowano na zewnętrznych elementach kopułek (w postaci prążkowanego i szczotkowanego metalu w szaro-fioletowym kolorze), pilocie oraz końcówce z wtykiem jack. Przy produkcji membrany twórcy po raz kolejny sięgnęli jednak po stop berylu, który jest bardzo lekki i elastyczny, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie ponadprzeciętnej dynamiki i pasma przenoszenia. Swego czasu materiał ten był zdecydowanie częściej używany w sprzęcie audio, ale wyparły go tańsze rozwiązania, dlatego Xiaomi zasługuje tu na wyrazy uznania.

Przyszedł czas na przewód, który doczekał się chyba najmniejszej metamorfozy, ponieważ ponownie pochwalić może się oplotem z włókien Kevlaru, co zapobiega nie tylko mechanicznym uszkodzeniom i plątaniu, ale także niweluje tzw. efekt mikrofonowy (ten w minimalnym stopniu wciąż jednak występuje) - niestety tak jak w v2.1, zabrakło go w części prowadzącej do słuchawek. A jako że pilot z mikrofonem (ten pozwala na kontrolowanie muzyki i głośności oraz odbieranie i kończenie połączeń) przeniesiony został nieco wyżej, na odcinek prowadzący do prawej słuchawki, to nie pełni on już roli splitera i zastosowano tu dodatkowy metalowy rozdzielacz.

1003

I tu dochodzimy do kwestii ergonomii, bo o ile wizualna odsłona nowego modelu może okazać się dla niektórych krokiem wstecz, tak komfortu użytkowania wersji v3 odmówić nie można. Pod tym względem wypada ona zdecydowanie lepiej od poprzednika (często narzekano tu na zbyt duże kopułki) i jest to w głównej mierze zasługa zastosowania kątowych tulejek (swoją drogą te także zakończone są metalową siatką chroniącą przed zanieczyszczeniami), bo dzięki nim słuchawki leżą w naszych uszach bardzo wygodnie, bez uczucia rozpychania kanału. Wspomniane wyżej „podniesienie” mikrofonu też trzeba zaliczyć na plus, bo teraz korzystanie z niego jest mniej problematyczne i nasi rozmówcy po prostu lepiej i wyraźniej słyszą nas w trakcie rozmowy.

Pod względem designu nowe Pistonki wyraźnie różnią się więc od swoich poprzedników, ale nie pokusiłbym się o ocenę jednoznacznie wskazującą zwycięzcę. Elegancki styl drugiej generacji zastąpiony został tu bardziej nowoczesnym wyglądem i komfortowym kształtem, z drugiej zaś strony otrzymujemy zdecydowanie więcej plastiku, na którym możemy dostrzec linie łączeń poszczególnych elementów, czego nie odnotowaliśmy w v2.1. Tak czy inaczej, słuchawki Piston v3 to bardzo dobrze wykonany i ładny produkt, który pod tym względem przewyższa zdecydowaną większość konkurencji swojego segmentu cenowego, co jest już chyba charakterystyczne dla tej serii.

1004

Biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenie ze słuchawkami Xiaomi, mniej więcej wiedziałem już, czego mogę się po nich spodziewać, jednak mimo wszystko chińskiemu producentowi po raz kolejny udało się mnie mocno zaskoczyć. Pistonki w najnowszej odsłonie nie są bowiem jedynie lekko usprawnioną konstrukcją i duża metamorfoza wyglądu pociągnęła ze sobą równie dużą zmianę dźwięku. I o ile poprzednio mogliśmy mówić o charakterystycznym brzmieniu w kształcie litery V, czyli z wycofaną średnicą, tak tym razem dostajemy zdecydowanie bardziej zrównoważone granie, które nie opiera się już w tak dużym stopniu na niskich tonach.

Moim zdaniem takie zbalansowane brzmienie wypada zdecydowanie naturalniej niż mocno rozrywkowe basowe granie v2.1, ale opinia zależeć będzie tu od indywidualnych preferencji. Co jednak warto podkreślić, nie oznacza to wcale, że v3 brakuje basów albo że te grają płasko, ponieważ wciąż otrzymujemy przyciemnione brzmienie z wyraźnym i potrafiącym przyłożyć dołem, jednak już nie tak dominującym nad całością jak poprzednio (udało się też zachować nad nim większą kontrolę, więc jest teraz bardziej sprężysty i dynamiczny), przez co zyskujemy wierniejszy przekaz. Średnica została natomiast przybliżona w stronę słuchacza, co zaowocowało m.in. wyraźniejszymi wokalami, które nie są już tak tłumione przez pozostałe tony. Najmniej zmian doczekały się chyba niskie tony, które co prawda wciąż potrafią delikatnie szeleścić, ale są wyraźne i spójnie komponują się z resztą brzmienia.  

1005

Poprawie uległa także scena, która słyszalnie rozrosła się szczególnie wszerz, a lepsza separacja poszczególnych instrumentów pozwala nam bez problemu odnaleźć się w każdym utworze. Jeśli dodamy do tego wyższą rozdzielczość, to w moim odczuciu otrzymujemy słuchawki obiektywnie lepsze pod względem brzmienia od swoich poprzedników. Ale tak jak już zaznaczyłem wcześniej, osoby preferujące przede wszystkim mocne, basowe granie mogą poczuć się nieco rozczarowane, dlatego przed ostateczną decyzją warto przeprowadzić przynajmniej 50-godzinne wygrzewanie.

Podsumowując, Xiaomi Piston v3 okazały się być produktem zaskakująco różnym od swojego bezpośredniego poprzednika, a zmiany nie ograniczają się tu jedynie do wyglądu, ponieważ słuchawki pochwalić mogą się także odmiennym brzmieniem. W moim odczuciu większość tych modyfikacji, szczególnie w zakresie ergonomii oraz grania, zaliczyć trzeba na plus, dlatego też z czystym sumieniem mogę polecić nowe Pistonki zarówno osobom, które poszukują relatywnie niedrogich, dobrych słuchawek dokanałowych, jak i użytkownikom poprzednich modeli.

award-jakosc_01-150x150 award-rekomendacja_02-150x150

 

Strona 1 z 4

Tagi: specyfikacja, recenzja, test, słuchawki, Delta, dokanałowe, Brainwavz, Brainwavz Delta,

Komentarze (23)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.09.2015 18:27

Wątków: 463 | Odpowiedzi: 66669

Skoro tani, a dobry (wg recenzji), to dlaczego E10K nie ma wyroznienia "dobra cena" ?

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.09.2015 18:32

Wątków: 130 | Odpowiedzi: 10700

zdjęcia 4,6k*3k to lekka przesada.

nie da się tego oglądać inaczej niż w nowym oknie

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.09.2015 18:47

Wątków: 203 | Odpowiedzi: 5158

lol

Xiaomi Piston 3 można kupić nie za 129 a za 39 złotych na Aliexpress (w kolorze czarnym jest promo)

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-Original-Xiaomi-Earphones-Piston-3-In-Ear-Headphones-Headset-Reddot-Design-Award-apperance-comfort/32316454601.html?ws_ab_test=201556_10,201527_1_71_72_73_74_75,0_0

edit: do UK jest darmowa przesyłka, nie wiem czy do PL też ?

Asus ROG 751 JT, i7 , 16GB Ram, GTX 970m, 1TB HDD + 512GB SSD, 200GB of porn

30.09.2015 18:48

Wątków: 11860 | Odpowiedzi: 318

Colin_MC

słuszna uwaga, już dodane

30.09.2015 19:06

Wątków: 73 | Odpowiedzi: 7331

ludzik5

A tych xiaomi czasem nie podrabiają na potęgę? Ikona: ;)

4790K, 32GB DDR3, GTX1080

30.09.2015 19:41

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 13

ludzik5

Za te 39zł to masz Xiaomi Piston 3 Youth Edition. Kompletnie inne słuchawki. Mam zwykłe Pistony czarne i Youth białe i różnica w jakości dźwięku oraz wykonania na korzyść Pistonów V3. Youth to płaski ale nie kevlarowy kabel a pilot oraz sama słuchawka z plastiku. Ja kupowałem Youth w promocji z okazji premiery za 31zł i w cenie do 50zł jedne z lepszych słuchawek. Na dodatkowy + to to że działa regulacja głośności na androidzie, poprzednie TDK EB950 niby z tą funkcją faktycznie nie oferowały takiej możliwości, tylko dla iphone. Co do Pistonów V3 to dźwiękowo inna półka, najlepsze doki jakie miałem, bez problemu radzą sobie z TDK EB950 czy SoundMagicami PL11 a po premierze dorwałem je <70zł. Niestety do lepszych nie miałem porównania. Wracając do porównania V3 i Youth to jedynym minusem V3-ek względem tańszej wersji jest IMO pilot, niby z metalu i ładny ale użyteczność zerowa, kompletnie nie mogę wyczuć przycisków. Tańsze mają duże, łatwo wyczuwalne i dobrze oddzielone od siebie przyciski i na treningi zabieram właśnie je.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.09.2015 20:03

Wątków: 501 | Odpowiedzi: 13809

ja mam taki problem ze wiekszosc słuchawek dokanałowych

mi po prostu wypada z ucha nie pomogą zmiana gumek,na razie nie znalazłem modelu który by mi pasował idealnie..
Z "pistonkami"jest to samo...;(

30.09.2015 20:14

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 40799

umyj

uszy czasami.

thx za recenzje...mialem zamawiac jakies senki ale sprawdze porownam sobie jeszcze do tych tutaj Ikona: ;)

Semper frakkin fi!

30.09.2015 20:17

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8453

standardowe pytanie

ktore do sluchania PsyTrance by polecil autor Ikona: :D

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.09.2015 20:36

Wątków: 463 | Odpowiedzi: 66669

nikon12 - to chyba by nie mogły wyjść, a nie się utrzymać...

30.09.2015 20:46

Wątków: 391 | Odpowiedzi: 40799

slizgaja mu sie

od miodu ....

Semper frakkin fi!

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.09.2015 20:54

Wątków: 501 | Odpowiedzi: 13809

ehh

dupę sobie umyj ,następny naśladowca damianka. Ikona: sick

30.09.2015 21:01

Wątków: 11860 | Odpowiedzi: 318

LORD_ZED

zupełnie nie mój gatunek, poza tym raczej jest to zależne od osobistych preferencji co do brzmienia, o ile nie jesteś typowych bassheadem to wybrałbym nowe Pistonki, ale warto zwrócić uwagę także na JVC HA-KX100 (słuchawki zbierają naprawdę bardzo dobre opinie)

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.09.2015 21:09

Wątków: 501 | Odpowiedzi: 13809

coi do okazji za piston to byłbym ostrozny to chyba jedne

z najczęściej podrabianych słuchawek zaraz za gównianymi beatsami.Był chyba watek na frazie o podróbkach pistonow.

30.09.2015 21:19

Wątków: 2 | Odpowiedzi: 55

FiiO Olympus 2-E10K

Recenzent mógłby być nieco bardziej krytyczny, to wszystko wygląda jakoś szalenie pozytywnie.

Co do FiiO Olympus 2-E10K - jest zajebisty, ale:

- do smartfona potrzeba dodatkowego zasilania do odpalenia go (ale nie do używania)
- dioda LED wali po oczach przeokrutnie, uzwam tego do gier i muzyki na kompie stacjonarnym i wieczorami pół pokoju jest niebieskie
- basy na podbicu są nieco za mocne, a bez - nieco za słabe

Poza tym - bardzo fajny sprzęt.

Wracając do recki - daliście stare zdjęcie DACa i pewnie dane też.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.09.2015 22:30

Wątków: 144 | Odpowiedzi: 2939

ja to mogę zrozumieć

są inne priorytety,mało czasu itd.
Ale e10k to już sprzęt niezbyt nowy,na audiofanatyku recenzja była już rok temu,a wy wyskakujecie z recenzją sprzętu (niezłego),którego czas powoli już zaczyna przebrzmiewać Ikona: ;)

Kto wcześnie się z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera. (T. Pratchett)

30.09.2015 23:29

Wątków: 2 | Odpowiedzi: 17

Dobry wieczór ;)

Miło mi dołączyć do Waszego grona, mam nadzieję że nie oblejecie mnie pomyjami na dzień dobry Ikona: ;)
@LORD_ZED otóż nie ma czegoś takiego jak uniwersalne połączenie słuchawek do PsyTrance'u z jakimkolwiek odtwarzaczem, wiem coś o tym bo sam tego słucham na co dzień. Posiadam kilka porządnych nauszników z Denona, w tym jedne z lepiej grających nauszników serii DJ PRO - Denon HP700, o ile świetnie się zgrały z FiiO X3 (który ma wystarczający zapas mocy by je odpowiednio wysterować) który to niezależnie od tego czy służy jako grajek, czy jako zewnętrzna karta dźwiękowa - w tym duecie jest to idealne połączenie do uzyskania melodyjności i potężnego mięsistego basu w tej muzie, to już te same słuchawki podpięte do analitycznie grającego CUBE'a (mimo że podmieniłem mu wzmacniacz operacyjny na bardziej melodyjny (AD8066) od standardowego (TI OMAP 2134)) to grają one zupełnie inaczej niż pod FiiO X3, z którym zgrywają się idealnie. Co do wyboru słuchawek polecam dokonać odsłuchu np w Saturnie (w Katowicach w Galerii Katowickiej) są wystawione słuchawki z różnego przedziału cenowego, można tam podejść ze swoim grajkiem i posłuchać co nam pasuje najbardziej do naszego ucha. Wystrzegaj się telefonu jako źródła dźwięku - nie ma smartfona który odpowiednio napędzi porządne słuchawki, wiem coś o tym bo sam mam Galaxy S5 i nie gra on nawet w 10% porównywalnie do Cowona i7, nie wspominając o możliwościach FiiO X3.

https://valid.x86.fr/x6a6fk

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

01.10.2015 06:00

Wątków: 463 | Odpowiedzi: 66669

daniel_wl - to te? http://www.ceneo.pl/14067997 - 20zł?

marcinxx - a co teraz jest dobrego w tej cenie?

doopan - potwierdzam, ten LED jest przegięty Ikona: lol Smartfona nie podłączałem (ale tu to wolałbym E07K użyć)

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

01.10.2015 06:05

Wątków: 463 | Odpowiedzi: 66669

Ehh, podpięli inne słuchawki pod to, wsio jasne Ikona: ;)

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

01.10.2015 06:24

Wątków: 59 | Odpowiedzi: 2582

...

Ciekawe czy to z boku tych JVC to powietrze i plastik czy jakoś specyficznie ułożyli ten przetwornik.

05.10.2015 10:33

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 1309

zapytam specjalistów:

https://www.xiaomiforsale.com/pl/akcesoria/62-piston-earphone-gold.html?search_query=piston&results=5

To będą v2.1 ? bo nie widzę nigdzie jawnie napisane. jednak v3 mi designem nie pasują po dłuższym zastanowieniu.

czy może lepiej tu kupić:
https://www.ibuygou.com/p-original-xiaomi-piston-earphone-updated-version-brown-5708.html

Cena mocno porównywalna

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.10.2015 17:22

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 13009

a te JVC

to mozna gdzies dostac teraz w normalnej cenie( w sensie nie za 200zl) ??

ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็༼ ຈل͜ຈ༽ส้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

11.10.2015 13:29

Wątków: 75 | Odpowiedzi: 1961

...

A tak z ciekawości. Jak do tych słuchawek mają się standardowe słuchawki dodawane do Samsunga S4?
Duża jest różnica, dostrzegalna przez laika?

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.