ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Polecane smartfony - lipiec 2015

Daniel Górecki, 2015-07-08 18:00 | Źródło Redakcja |

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo interesujących smartfonów, a bardzo szybki rozwój tego segmentu rynku sprawia, że nowe modele wyrastają jak grzyby po deszczu. Postanowiliśmy więc nieco pomóc niezdecydowanym i przedstawić kilkanaście słuchawek w różnych przedziałach cenowych, które warto wziąć pod uwagę w trakcie ewentualnych zakupów. Aż siedem telefonów w tym zestawieniu to produkty chińskich marek, co dobrze obrazuje najnowsze trendy, gdzie popularne „chińczyki” w stylu Xiaomi czy Meizu zyskują coraz więcej zwolenników. Co więcej, coraz śmielej wchodzą one ze swoją ofertą na nasz rynek, dzięki czemu możemy zakupić je od polskiego dystrybutora. Oczywiście to nie wszystkie smartfony, którymi warto się zainteresować w tych przedziałach cenowych i jak zwykle czekamy na Wasze propozycje i opinie w komentarzach. 

Goclever Quantum 400 Lite

orientacyjna cena: 199 PLN

Przy tak ograniczonym budżecie nie możemy wymagać od telefonu cudów, powinniśmy raczej oczekiwać, że sprawdzać będzie się on przede wszystkim w podstawowych zadaniach. Trzeba jednak przyznać, że jak na niecałe 200 PLN, produkt polskiego producenta Govlever i tak potrafi pozytywnie zaskoczyć. Otrzymujemy tu bowiem dobrej jakości wyświetlacz IPS, wbudowany odbiornik GPS oraz obsługę dwóch kart SIM. Niemniej jest to oferta skierowana do osób poszukujących urządzenia do dzwonienia, pisania smsów oraz okazjonalnego przeglądania stron internetowych i skrzynki pocztowej, dlatego też musimy liczyć się z pewnymi niedostatkami technicznymi, jak np. słaba bateria, kiepski aparat czy nie najlepsza jakość zastosowanych materiałów.

lite

Lumia 520

orientacyjna cena: 239 PLN

Pomimo tego, że w ubiegłym roku doczekaliśmy się następcy Lumii 520, czyli modelu Lumia 530, to starszy smartfon wypada w bezpośredniej konfrontacji po prostu lepiej. Otrzymujemy tu bowiem więcej pamięci na dane (8 GB vs 4 GB), lepszy wyświetlacz (IPS vs LCD), wydajniejszy układ graficzny (Adreno 305 vs Adreno 302), lepszy aparat (nagrywanie wideo 720p vs 480p oraz autofocus) czy dłuższy czas pracy na baterii. Co więcej, Lumia 530 wykastrowana została nawet z czujnika oświetlenia, który znajduje się w Lumii 520, a sam telefon jest grubszy od poprzednika. Poza tym, Lumia 520 to smartfon, który pochwalić może się tytułem najpopularniejszego urządzenia z Windows Phone na pokładzie, więc kiedy możemy go nabyć za nieco ponad 200 PLN, zdecydowanie warto się nim zainteresować.

lumia_520

 

Strona 1 z 5

Tagi: Android, specyfikacja, cena, smartfony, telefony, Windows Phone, poradnik, LG G3, OnePlus One, Lumia 520, Nexus 6, Meizu MX4, Jiayu S3, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi 2, Sony Xperia Z3, LENOVO VIBE X2, EIZU M1 Note, Huawei Honor Holly, GOCLEVER Quantum 2 500, Motorola Moto E, GOCLEVER QUANTUM 400 Lite,

Komentarze (30)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

08.07.2015 21:31

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 11100

ze tak spytam

ta Lumia 520, to gdzie dostepna za 239, bo ceneo twierdzi, ze ceny zaczynaja sie od 319...

i7 4770K, 16GB DDR3, GTX780Ti, Z87-GD65 i EVO 840 zasilone RM650

08.07.2015 21:41

Wątków: 11860 | Odpowiedzi: 318

up

zajrzyj na popularny serwis aukcyjny a znajdziesz nawet taniej Ikona: :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

08.07.2015 22:05

Wątków: 162 | Odpowiedzi: 6126

hmm

@Xiaomi Redmi 2

"Szkoda tylko, że producent zdecydował się na zaledwie 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci na dane, a sam smartfon nie doczekał się jeszcze aktualizacji systemu do Lollipopa."

Mamy i 2 GB RAM
http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black.html

Poza tym w cenie do 1300 warto zwrócić jeszcze uwagę na Xiaomi Mi4i:

http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/195-xiaomi-mi4i-white.html

i7-2600k@4,5GHz @TR SA|P8P67 Deluxe (B2)|16GB DDR3@2133MHz@CL9|1070 Jet Stream |Crucial MX100 256 GB+2TB HDD|Corsair 750D + Dark Power Pro 750W + Samsung C34F791 :D

08.07.2015 22:08

Wątków: 506 | Odpowiedzi: 7987

Geralt

Wersja z 2gb ram nie ma wcdma 900

A co mi4i to już lepiej ale ludzie bardzo na niego narzekaja

HP Probook 4740s (SSD)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

08.07.2015 22:08

Wątków: 3321 | Odpowiedzi: 46592

tylko...

... 2 GB to już nieco drożej, ale polecam, żona ma i jedyne co to nieco lepsza bateria by się przydała.

...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

08.07.2015 22:28

Wątków: 162 | Odpowiedzi: 6126

drożej

ale nadal grubo poniżej 1000 zł, warto wspomnieć że jest taka wersja też.

@amapi3d

thx za info, czyli zasięg miejscami może być słabszy.

i7-2600k@4,5GHz @TR SA|P8P67 Deluxe (B2)|16GB DDR3@2133MHz@CL9|1070 Jet Stream |Crucial MX100 256 GB+2TB HDD|Corsair 750D + Dark Power Pro 750W + Samsung C34F791 :D

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

08.07.2015 22:42

Wątków: 257 | Odpowiedzi: 42730

..

czy w co poniektorych modelach jezli jest full hd nie powinno byc przypadkiem 1920x1080, bo widze 1280 Ikona: ;) jakis babok czy tak naprawde maja Ikona: ;)

pozdrówki, ChEsTeR

08.07.2015 22:57

Wątków: 11860 | Odpowiedzi: 318

up

babok, już poprawione Ikona: :P

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

08.07.2015 23:31

Wątków: 501 | Odpowiedzi: 13832

przeciez lepiej wykonany

Xiaomi Mi 4 kosztuje niewiele ponad 1000zł,bardzo udana słuchawka a brak w zestawieniu.

Sam mam zamiar nabyć wraz z Mi tabem w zestawie,miałem okazje się nim pobawić i wypada lepiej od ostatniego ipada mini praktycznie pod każdym względem.

09.07.2015 07:31

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 5600

Według mnie

Też zabrakło Mi4. Tym bardziej, że pojawił się Meizu...

MSI Z77 MPower | Core i5 2500K | Noctua NH-U12P | Kingston HyperX Savage 16GB | MSI GTX 760 TFIV | Samsung 840 EVO 250GB | Xonar DX | CM Silencio 650 Pure | Corsair AX650 | Logitech G410&G502

09.07.2015 10:46

Wątków: 77 | Odpowiedzi: 1159

...

Xiaomi Mi4 jest dostepny w polskiej dystrybucji ?

Jakiś mieciąc temu zanabyłem w polskiej dystrybucji Meizu M1 Note i szczerze mogę polecić ten telefon, nieprzeciętny ekran i solidna bateria połączone z przyzwoitymi bebechami- jedynie soft wymaga przyzwyczajenia (Flyme Os) ale po zgłębienu jego funkcji jest świetny.

M1 Note w Polsce chyba już jest niedostepny, niedawno była premiera M2 Note.

Kaby Sklejk

09.07.2015 10:46

Wątków: 77 | Odpowiedzi: 1159

...

Xiaomi Mi4 jest dostepny w polskiej dystrybucji ?

Jakiś mieciąc temu zanabyłem w polskiej dystrybucji Meizu M1 Note i szczerze mogę polecić ten telefon, nieprzeciętny ekran i solidna bateria połączone z przyzwoitymi bebechami- jedynie soft wymaga przyzwyczajenia (Flyme Os) ale po zgłębienu jego funkcji jest świetny.

M1 Note w Polsce chyba już jest niedostepny, niedawno była premiera M2 Note.

Kaby Sklejk

09.07.2015 10:46

Wątków: 77 | Odpowiedzi: 1159

...

Xiaomi Mi4 jest dostepny w polskiej dystrybucji ?

Jakiś mieciąc temu zanabyłem w polskiej dystrybucji Meizu M1 Note i szczerze mogę polecić ten telefon, nieprzeciętny ekran i solidna bateria połączone z przyzwoitymi bebechami- jedynie soft wymaga przyzwyczajenia (Flyme Os) ale po zgłębienu jego funkcji jest świetny.

M1 Note w Polsce chyba już jest niedostepny, niedawno była premiera M2 Note.

Kaby Sklejk

09.07.2015 12:16

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 5600

Witto

Xiaomi oficjalnie jest dostępne tylko na terenie Chin. Ikona: ;)
Niedawno w USA uruchomili oficjalny sklep, ale tylko z akcesoriami.
Telefony trzeba sprowadzać własnym sumptem. Zajrzyj do wątku http://www.frazpc.pl/b/312145
Najbliższy, sprawdzony sklep z telefonami Xiaomi to xiaomiforsale.com.

MSI Z77 MPower | Core i5 2500K | Noctua NH-U12P | Kingston HyperX Savage 16GB | MSI GTX 760 TFIV | Samsung 840 EVO 250GB | Xonar DX | CM Silencio 650 Pure | Corsair AX650 | Logitech G410&G502

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.07.2015 14:39

Wątków: 501 | Odpowiedzi: 13832

hmm

http://sklepxiaomi.pl/kategoria-produktu/telefony-xiaomi/

Dwa lata gwaranci i serwis realizowany w PL ale ceny kosmos...

09.07.2015 15:23

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 5600

Marlon

Ten sklep, nie dość że ma ceny wybujałe, bo - nie przymierzając - Mi4 LTE 16 GB jest droższy o blisko 400 PLN:

http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/29-xiaomi-mi4.html#/kolor-white/rozmiar_pamieci-16/typ_sieci-lte

to jeszcze nie ma serwisu, tak jak w przypadku XFS, gdzie z imienia, nazwiska, numeru telefonu i adresu jest podany gość serwisujący sprzęt, tylko pojawia się formularz kontaktowy do wypełnienia.
Najlepszy jest licznik naprawionych urządzeń.... Ikona: lol

MSI Z77 MPower | Core i5 2500K | Noctua NH-U12P | Kingston HyperX Savage 16GB | MSI GTX 760 TFIV | Samsung 840 EVO 250GB | Xonar DX | CM Silencio 650 Pure | Corsair AX650 | Logitech G410&G502

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

09.07.2015 17:04

Wątków: 501 | Odpowiedzi: 13832

to nie moj sklep wiec nie miej do mnie pretensji

,znalazłem to wkleiłem linka,opinie ma dobre zarówno jeśli idzie o serwis jak i sprzęt ale ceny ma kosmiczne.

09.07.2015 19:19

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 5600

marlon

Przecież nie mam pretensji. Po prostu trzeba zajrzeć w każdy zakamarek witryny żeby sprawdzić wszystko. Brak danych adresowych (jakichkolwiek) powinien zapalić czerwoną lampkę ostrzegawczą. Ikona: ;)

MSI Z77 MPower | Core i5 2500K | Noctua NH-U12P | Kingston HyperX Savage 16GB | MSI GTX 760 TFIV | Samsung 840 EVO 250GB | Xonar DX | CM Silencio 650 Pure | Corsair AX650 | Logitech G410&G502

10.07.2015 09:49

Wątków: 336 | Odpowiedzi: 3852

Czemu prawie wszystkie

modele to wielkie "palety"?
Szukam czegoś co mogłoby mi zastąpić SGS3 LTE, czyli: LTE, dobry aparat i rozmiar najlepiej mniejszy niż S3 (pokroju SGS 2). Z powyższego zestawienia najnowsze Moto E chyba nie do końca spełnia wymogi ze względu na aparat i w sumie gorszą specyfikację.

d(-_-)b

10.07.2015 09:56

Wątków: 75 | Odpowiedzi: 1490

123

Xperia Z3 Compact

i9 9900K | Asus Z390 HERO | H115i AIO | 16 GB 3200 CL14 | GTX 1070 MSI Gaming X | SX8200 480 | MX500 500 | MX200 256 | M4 128 | Xonar DX | HX850i | XL2420Z | Define R5 Blackout

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.07.2015 11:36

Wątków: 3321 | Odpowiedzi: 46592

albo...

... Xiaomi Redmi 2 2GB

...

10.07.2015 16:24

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 53724

Już poniżej 500zł można dostać Moto E 2015 z LTE - o niebo lepsza propozycja od starego modelu.

10.07.2015 19:47

Wątków: 506 | Odpowiedzi: 7987

plopki

kup sobie galaxy alpha. aparat lepszy niz w s5, wykonanie perfekcyjne, cieniutki i wielkosciowo pomiedzy s2 a s3

HP Probook 4740s (SSD)

12.07.2015 13:23

Wątków: 399 | Odpowiedzi: 16362

czy za ok. 600 zł

znajdę lepszy telefon od Motoroli Moto E 4G z następującymi wymaganiami:

Android
4,5 -4,7 cala
dobra bateria
LTE
nie-chińczyk

?

12.07.2015 13:36

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 5600

mościu22

Weź się zastanów. Ile telefonów na świecie jest produkowanych poza Chinami? "nie Chińczyk" - ten warunek jest niemożliwy do spełnienia.

MSI Z77 MPower | Core i5 2500K | Noctua NH-U12P | Kingston HyperX Savage 16GB | MSI GTX 760 TFIV | Samsung 840 EVO 250GB | Xonar DX | CM Silencio 650 Pure | Corsair AX650 | Logitech G410&G502

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.07.2015 13:38

Wątków: 501 | Odpowiedzi: 13832

mosciu22

Witam,w okolicach 600zł sa galaxy s4 z Chin refuby ale miałem takie w rekach i są to praktycznie nowe telefony.

Edit.Tylko to 5 cali.

Mrosi

Pewnie chodziło o telefon z normalnego europejskiego źródła z polska 2 letnia gwarancją.

12.07.2015 13:52

Wątków: 399 | Odpowiedzi: 16362

nie-chińczyk, bo zależy mi

na fakturze VAT 23%

12.07.2015 13:57

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 5600

mosciu22

Na Allegro kilka osób sprzedaje "Chińczyki" z fakturą 23%. Tylko to automatycznie przedraża aparat, to fakt.

MSI Z77 MPower | Core i5 2500K | Noctua NH-U12P | Kingston HyperX Savage 16GB | MSI GTX 760 TFIV | Samsung 840 EVO 250GB | Xonar DX | CM Silencio 650 Pure | Corsair AX650 | Logitech G410&G502

12.07.2015 16:16

Wątków: 42 | Odpowiedzi: 13808

...

Fraz [ PC ] poleca madrefony... no kurwa rzeczywiscie... Moze zaczniecie polecac tostery czy inne lokowki?

i5 4670K@4.5 / MSI Z87-G43 / MSI 970 Gaming 100ME / Ares 16GB 2133MHz / SSD M500 240GB + MX300 525GB / Seasonic X-650KM3 / Carbide 300R / XL2411T + AOC i2757Fm / QuickFire TK Brown / G502

13.07.2015 12:09

Wątków: 316 | Odpowiedzi: 10261

Mój Redmi 2 narazie leży na regale u celników, ale wkrótce dojdzie i papa Ace2. Jak ktoś chce CM11 na Redmi 2, to tutaj najlepsza wersja, często aktualizowana
http://en.miui.com/thread-122713-1-1.html
Stąd bierzemy pliki
https://basketbuild.com/devs/zwliew/hm2014811
Recovery
http://en.miui.com/thread-120001-1-1.html
Root
http://en.miui.com/thread-121619-1-1.html
Kopia IMEI (EFS), dla tych co chcą sprawdzać dziwne romy
http://en.miui.com/thread-114514-1-1.html

CM12.1 (lolipop) lepiej sobie odpuścić
Rom dopracowuje gość o nicku zwliew. Powinien być znany posiadaczom Ace2

Athlon II x4 630|Asus M4A87TD Evo|G.Skill 4GB 1600MHz|Gigabyte HD6850 OC|Transcend SSD 370 128GB|WD Green WD20EZRX 2TB|be quiet! Pure Power L7-430W|HP ZR24W

13.07.2015 14:03

Wątków: 336 | Odpowiedzi: 3852

trochę

nad tym Galaxy Alpha myślałem, ale brak obsługi karty microSD mnie zniechęca, a 32GB może być za mało na moje zapędy fotograficzno-filmowe i sporą kolekcję muzyki.

d(-_-)b

18.07.2015 15:13

Wątków: 506 | Odpowiedzi: 7987

plopki

To pewnego rodzaju wada ale coś za cos

HP Probook 4740s (SSD)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

11.08.2015 17:24

Wątków: 59 | Odpowiedzi: 21909

hmmm

Takie szybkie pytanko:
jakiego fona na WP do 400zł byście polecili? L535? Widzę na alle, że dało by się coś lepszego, ale wysyłka z Chin albo WB...

i7 2700k@4.5GHz+Olymp /P8p67r.3.1/2x8GB 2133MhzCL8 DDR3 /980Ti Strix@1380Mhz / 850EVO-250GB+V4-128GB+5TB-HDD /RMx 750W White /NZXT Phantom White/ Prodigy Cube@8066+DenonD400+Solo7C /XL2720z