ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Plecak dla kreatywnego fotografa - Thule Covert DSLR

Kamil Pieczonka, 2015-01-15 16:33 | Źródło |

Firma Thule przez większość z was zapewne kojarzona jest z bagażnikami samochodowymi na rowery, jednak ten producent ma w swojej ofercie dużo więcej ciekawych rzeczy. Począwszy od wcześniej wymienionych bagażników (nie tylko na rowery), toreb i walizek wszelkiego rodzaju, plecaków, futerałów na laptopy, wózków dziecięcych, a kończąc nawet na obudowach ochronnych dla telefonów. Dzisiaj chcemy przedstawić wam jeden z ich produktów - a mianowicie plecak Covert DSLR. Ciekawi jesteście czy to dobra inwestycja? Zapraszamy do lektury.

Ergonomia

Plecak Covert do małych nie należy,  co mogą potwierdzić poniższe dane techniczne, jednak nosi się go dobrze i wygodnie. Wyprofilowane szelki wykonane zostały z miękkiego materiału. Ich zaokrąglona budowa świetnie dopasowuje się do ciała. Dodatkowo poza regulacją ich długości, możemy wyregulować także ich górną pozycję. Szelki te zostały wyposażone również w pasek spinający je w części piersiowej. Zapięcie to również można regulować jeśli chodzi o wysokość jak i moc ściągania szelek ku sobie.

thule-covert-dslr-plecak-recenzja-15  thule-covert-dslr-plecak-recenzja-13

Dobre szelki to połowa sukcesu jeśli chodzi o wygodę noszenia plecaka. Thule świetnie wykonało robotę, podczas projektowania średnio twardych gąbek chroniących nasz kręgosłup przed odgnieceniami. Dwa pasy gąbek świetnie okalają kręgosłup, a co ważne umożliwiają dobrą wymianę cieplną na plecach, nie powodując znacznego nagrzewania się naszych pleców podczas spacerów. Jest tylko jedna rzecz, która jest zastanawiająca – brak pasa biodrowego. Jego obecność na pewno przydała by się, w bardziej trudnych warunkach wycieczkowych, stabilizując dość wysoki plecak.

Dane techniczne:

Wysokość zewnętrzna: 54.1 cm
Długość zewnętrzna: 45.0 cm
Głębokość zewnętrzna: 20.1 cm
Wysokość wewnętrzna: 25.9 cm
Długość wewnętrzna: 26.9 cm
Głębokość wewnętrzna: 10.9 cm
Masa: 2.26 kg
Kolor: Dark Shadow
Materiały: Nylon
Gwarancja: 25 lat

Syndrom wiewiórki ... gdzie ja upakowałem swoje orzeszki

Thule Covert to mistrzostwo, jeśli chodzi o kreatywne chowanie swoich przyrządów fotograficznych (i nie tylko). Patrząc na plecak, od razu widzimy, że jest w stanie pomieścić  wiele. Nie przeczuwamy jednak, jak wiele naprawdę pomieści. Osobiście naliczyłem w nim 8 komór. Prawie każda z nich ma co najmniej dwie przegródki. Co daje niezliczoną ilość możliwości aranżacji swego dobytku w środku plecaka.

thule-covert-dslr-plecak-recenzja-17  thule-covert-dslr-plecak-recenzja-16

Główna komora jest ogromna. Jeśli tylko usuniemy wewnętrzny pokrowiec i odepniemy materiał dzielący główną komorę na dwie części, plecak będzie w stanie pomieścić zapas ubrań na tygodniową (jak nie dwutygodniową) wycieczkę. Po umieszczeniu pokrowca SafeZone przestrzeń zmniejsza się o połowę, jednak to nie zmniejsza funkcjonalności samego plecaka. Główna komora zamykana jest na zamek  firmy YKK oraz system zawijanej klapy, która dodatkowo zabezpiecza przed dostawaniem się deszczu do środka plecaka.

Pod klapą z odblaskowym logo Thule, znajduje się mniejsza przestrzeń podzielona na „zakładki” gdzie umieścić możemy np. swoje dokumenty, portfel i klucze – do których to przygotowano specjalny uchwyt. Dodatkowo mamy do dyspozycji jeszcze dwie małe kieszenie zamykane klapkami na rzepy.

thule-covert-dslr-plecak-recenzja-06  thule-covert-dslr-plecak-recenzja-08

Poniżej klapy z logo, znajduje się zamek błyskawiczny zabezpieczający dużą komorę, w której możemy schować np. instrukcję obsługi aparatu, mapę czy ulubioną książkę. Na wierzchu tej przestrzeni znajduje się mniejsza komora zamykana klapką na rzep. W tym przypadku to może być miejsce na kanapkę, kompas, lub co tylko zapragniemy. Możliwości jest wiele.

thule-covert-dslr-plecak-recenzja-10  thule-covert-dslr-plecak-recenzja-09

thule-covert-dslr-plecak-recenzja-12  thule-covert-dslr-plecak-recenzja-04

Po prawej stronie plecaka (patrząc od strony głównej), znajduje się mała kieszonka na napój, lub nogi statywu. Na niej oraz nad nią producent umieścił paski do przypinania statywu. Lewa strona plecaka skrywa dwa zamki, jeden z nich ułatwia nam dostęp do pokrowca na aparat i obiektywy, natomiast drugi z zamków to wrota do komory na laptopa i tablet. Producent wspomina o tym, że ta druga pomieści ona 15” Macbooka Pro oraz iPada.

System SafeZone  - wewnętrzny pokrowiec

Z doświadczenia wiem, że wrzucanie luzem sprzętu fotograficznego do plecaka jest niebezpieczne. Gdyby nie szklana osłona wyświetlacza mojego D7000, którą przezornie przykleiłem na tył aparatu, dziś mój portfel byłby lżejszy o kilkaset złotych a nie 20 (koszt szybki zabezpieczającej). Wracając do sedna sprawy, porządek w plecaku fotografa to obowiązek! Nie przestrzegasz zasad – możesz liczyć się z dodatkowymi kosztami swej pasji. Thule wyszło więc na przeciw tej potrzebie i umieściło w plecaku coś w rodzaju dodatkowego pokrowca -  SafeZone. Jest to rozwiązanie zarazem dobre i złe (tylko w jednym przypadku).

thule-covert-dslr-plecak-recenzja-11  thule-covert-dslr-plecak-recenzja-03

Czemu złe? Otóż, gdy staniecie się zapalonymi fotografami i zarazem „zbieraczami” sprzętu, osiągniecie moment w którym ów pokrowiec nie da rady (tak też jest w moim przypadku). Zmieszczenie zestawu czterech obiektywów, pierścieni macro,  dwóch body (oba z gripami), lampy systemowej oraz zestawu wyzwalaczy bezprzewodowych,  jest praktycznie niemożliwe. Mowa nadal tylko i wyłącznie o wewnętrznym pokrowcu, gdyż jak napisałem, jest to plecak dla kreatywnego fotografa. Tak więc do pokrowca wewnętrznego, umieścimy maksymalnie 3 obiektywy i jedno body, lecz bez dodatkowego gripa. Bez obaw, resztę swojego sprzętu na pewno zmieścicie w przepastnych przestrzeniach plecaka. Z drugiej strony, w ofercie firmy znajdziecie również plecaki, w których zmieścić można znacznie więcej sprzętu foto (seria Perspektiv), więc w sumie jest to kwestia dobrania odpowiedniego produktu do swoich potrzeb.

thule-covert-dslr-plecak-recenzja-02  thule-covert-dslr-plecak-recenzja-01

Czemu dobre? Otóż, dodatkowy pokrowiec to dodatkowa ochrona. Poza grubymi ściankami plecaka, nasz sprzęt chroniony jest przez miękki materiał oraz sztywne przegródki. SafeZone to również wygoda – ponieważ dostęp do pokrowca mamy poprzez boczną klapę plecaka. Po jej otwarciu na wierzchu znajdziemy swoje body wraz z obiektywami, które uznamy za najbardziej nam potrzebne na wyprawie (resztę sprzętu możemy upakować do głównej komory plecaka i mnogiej ilości małych przegródek). SafeZone to również swoboda. Pokrowiec ten możemy wyciągnąć poza plecak i np. zabrać tylko jego ze sobą (choć wygląda to jak damska kosmetyczka w rozmiarze XL). System ten to również dopasowanie, gdyż sztywne przegródki możemy ustawić tak, jak tylko zechcemy. Do dyspozycji mamy trzy krótkie oraz dwie małe przegródki wyposażone w rzepy, dzięki którym możemy przestrzeń SafeZone dopasować do swoich potrzeb.

Podsumowanie

Plecak Thule Covert DSLR to ciekawy produkt, który ma wiele do zaoferowania entuzjaście fotografii. Jeśli twoją pasją jest fotografia, podróżujesz dużo zabierając ze sobą umiarkowanie duże ilości sprzętu foto, nie zawiedziesz się. Zapomnij o bólach pleców związanych z noszeniem toreb naramiennych, ten plecak to czysta ergonomia . Choć brak mu pasa biodrowego, to nosi się go świetnie. Dodatkowo co ważne, na pewno wasz sprzęt wyjdzie cały i suchy podczas nieoczekiwanej ulewy.  Szkoda jednak, że całość waży ponad 2 kg, jednak przy tak dobrym zabezpieczeniu sprzętu, można przymknąć oko na tę niedogodność.

Thule Covert DSLR

Orientacyjna cena: ~749 PLN

award-jakosc

+ Wygoda noszenia
+ Mnogość przegródek
+ Wodoodporność
+ Sztywność zestawu
+ System SafeZone
+ Nie zapomniano o przestrzeni na 6-ciopak piwa (patrz film)
+ 25 lat gwarancji !!!

- Waga netto
- Brak pasa biodrowego

Sprzęt dostarczył:

thule-logo

Autor: Tomasz Pawlus

Tagi: recenzja, test, zdjęcia, opis, plecak, wymiary, plecak dla fotografa, Thule, Covert DSLR, plecak fotograficzny, Covert TCDK101,

Komentarze (19)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

15.01.2015 16:55

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 3212

Cena

Z dupy....

www.pokojezacisze.dobrynocleg.pl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

15.01.2015 16:58

Wątków: 3321 | Odpowiedzi: 46594

ano...

... cena nie jest najlepsza, ale jak masz tam zapakować sprzęt o wartości minimum 4000-5000 PLN to chyba warto.

...

15.01.2015 17:14

Wątków: 211 | Odpowiedzi: 5661

cena z dupy

bo malo kto bedzie zainteresowany zakupem, a zarobic trzeba Ikona: ;)

Vendetta musi być

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

15.01.2015 17:37

Wątków: 191 | Odpowiedzi: 4980

hmm

niestety plecaki foto z osobną kieszenią na aparat i osobną na rzeczy nigdy za wiele nie pomieszczą. jak zawsze na tych filmikach, mikro korpusy bez gripów, obiektywy bez osłon przeciwsłonecznych, lampy bez futerałów... do plecaka z artykułu nie zmieści się nawet pełnoklatkowa lustrzanka z gripem i 24-70 2.8.

Niestety jeszcze nikt nie wymyślił plecaka tak pojemnego jak dobre torby, a dodatkowo porządny plecak z gąbkami, usztywnieniami i uszczelnieniami sam w sobie waży tak dużo, że odechciewa się go nosić Ikona: :D najmniejszy, który pomieścił niezbędny mi sprzęt, to tamrac 7x, który sam w sobie waży prawie 3kg Ikona: :(

MSI Z87-GD45, 4770K @ 4.5ghz, 32gb 2400mhz, GTX980Ti, Plextor M5 Pro 256GB, Sony FW900. Wciąż gram na CRT :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.01.2015 07:46

Wątków: 879 | Odpowiedzi: 19269

...

który to z chałupy przytargał żeby było o czym strzelić arta ?

i7-2600K, ENERMAX LIQMAX II 240, ASUS P8P67 PRO, 16GB DDR3 2133 G.Skill, 40TB HDD, Samsung PRO 850 256GB, GTX 1080, Sound Blaster Z, LG IPS234 76hz. 2600k wystarcza do wszystkiego. AMEN

16.01.2015 08:11

Wątków: 395 | Odpowiedzi: 14262

Hehe

sprzet za 4-5k w plecaku za 750zł? A taki za 11k w jakim? A nexik za 3k? Oczywiście dla kreatywnych:p

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.01.2015 08:43

Wątków: 3321 | Odpowiedzi: 46594

rmn1...

... minimum tam jest napisane, ten za 11k też możesz w nim nosić, a na Nexika to chyba aż takiego dużego nie potrzeba, ale co ja tam wiem.

...

16.01.2015 10:26

Wątków: 395 | Odpowiedzi: 14262

no, Nexika mozna w takiej sniadaniowce CaseLogic

Za 79zl. Ale ledwo wchodzi i trzeba odpiac pasek:(

16.01.2015 14:07

Wątków: 237 | Odpowiedzi: 7368

Plecak moim zdaniem jest nieporeczny

Zrobienie zdjecia zajmuje z 5 minut - no chyba ze chodzi o transportowanie na rowerze. Na wycieczki do "cykania" ostatnio zanabyłem super torbe Kopako Kalahari

I test cudenka

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.01.2015 14:40

Wątków: 87 | Odpowiedzi: 5010

Niczym nieuzasadniona cena.

Argument cyt.:"ale jak masz tam zapakować sprzęt o wartości minimum 4000-5000 PLN" jest jak ceny w dziale giełda.

Gdyby był ręcznie szyty, ba... tak szyty jak np. siodła, to wtedy można rozpatrzyć ew. cenę powyżej 500 PLN.

16.01.2015 14:42

Wątków: 40 | Odpowiedzi: 1026

bartnik

fajna ta torba. Pasuje ta muza do recenzji w tym filmiku Ikona: :)

1 Kor 13, 1-13

18.01.2015 02:35

Wątków: 224 | Odpowiedzi: 37672

cena z dupy

bo za taka kase mozna kupic cos jednak lzejszego, za to majacego pas biodrowy i pare innych "must have" w przypadku nszenia 1-2 body i 2-3 ciezszych szkiel.

18.01.2015 10:44

Wątków: 379 | Odpowiedzi: 16824

300-350zl

to max, a nie 750.

http://www.speedtest.net/result/6901318932 ☺

18.01.2015 13:19

Wątków: 395 | Odpowiedzi: 14262

no ale jak masz sprzęt za 5k? Albo nawet 6?

Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

19.01.2015 09:48

Wątków: 409 | Odpowiedzi: 34398

ile?

Ikona: shocked
kreatywny, to chyba był marketing Ikona: lol

oox\/xoo

19.01.2015 10:01

Wątków: 122 | Odpowiedzi: 3212

Hmm

Ta cena w wadach powinna być wpisana.

Albo w zaletach żeby było kreatywnie:D:D:D

www.pokojezacisze.dobrynocleg.pl

19.01.2015 11:54

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 1309

+1

cena z czeluści.

Dużo lepsze torby są w cenach <500 (przynajmniej były jak jeszcze nosiłem namiętnie DSLR'a przy sobie).

19.01.2015 22:01

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 626

@ igsux3

Sprawdź system FSTOPGEAR, mają różne wielkości plecaków i wewnętrznych modułów na sprzęt. Możesz sobie złożyć zestaw który odpowiada Twoim wymaganiom jeżeli chodzi o ilość zarówno ładunku na wyprawę jak i samego sprzętu fotograficznego.

Używam ich plecaka Satori od ponad roku i sprawuje się świetnie szczególnie na kilkudniowe wyprawy w góry.

http://shop.fstopgear.com/us/products/mountain.html

pozdr

386SX 16/4MB RAM/FDD1,44 FDD5,25/Hercules32KB/WD80MB/Mono/PC-Speaker :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

19.01.2015 23:35

Wątków: 191 | Odpowiedzi: 4980

mr_ozi

wyglądają super, tylko nie ma dystrybucji PL. a zanim kupię to chętnie bym przymierzył, zobaczył jakie moduły mi będą pasowały itp. może jak będę na wakacjach w US Ikona: ;)

MSI Z87-GD45, 4770K @ 4.5ghz, 32gb 2400mhz, GTX980Ti, Plextor M5 Pro 256GB, Sony FW900. Wciąż gram na CRT :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.01.2015 13:45

Wątków: 706 | Odpowiedzi: 18753

zawsze chciałem być kreatywnym fotografem, próbowałem wszystkiego i na nic. Rozwiązanie jest takie proste. Gdzie można to kupić?

edycja podpisu

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.01.2015 17:42

Wątków: 879 | Odpowiedzi: 19269

dobre lonio

Ikona: lol

i7-2600K, ENERMAX LIQMAX II 240, ASUS P8P67 PRO, 16GB DDR3 2133 G.Skill, 40TB HDD, Samsung PRO 850 256GB, GTX 1080, Sound Blaster Z, LG IPS234 76hz. 2600k wystarcza do wszystkiego. AMEN

21.01.2015 15:08

Wątków: 222 | Odpowiedzi: 13289

ja chyba jestem za mało kreatywny na ten plecak... szkoda.

57cm, 3200g i całe życie do przemeblowania :)

01.09.2015 13:12

Wątków: 270 | Odpowiedzi: 5392

Do plusów

należy dodać ze jest tak brzydki iż nikt nie ukradnie

When it looks to me the grass is greener on the other side

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.