Test słuchawek dokanałowych Xiaomi, Snab i Brainwavz

Daniel Górecki, 2014-10-23 21:00 | Źródło |

Przed kilkoma miesiącami testowaliśmy dla Was małą kolekcję słuchawek, których głównym przeznaczeniem były gry wideo, a teraz do naszej redakcji trafiły modele dedykowane fanom muzyki - warto od razu zaznaczyć, że wszystkie są dokanałowe i mieszczą się w półce cenowej 70-150 PLN.  Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno temu zakup tanich dokanałówek, które oferowałyby dobrą albo choćby przyzwoitą jakość dźwięku, był naprawdę karkołomnym zadaniem, obecnie natomiast, głównie za sprawą wzmożonej konkurencji, na rynku pojawiło się sporo interesujących propozycji – dowodem niech będzie 5 poniższych modeli firmy Xiaomi, Snab oraz Brainwavz.

Xiaomi Piston v2.1

Orientacyjna cena - ~109 PLN

xiaomi_01

Na pierwszy ogień idą słuchawki Piston v2.1 od chińskiego producenta Xiaomi, którego kojarzycie zapewne przede wszystkim z tanimi, ale wydajnymi smartfonami, wyprzedającymi się w błyskawicznym tempie. Jakiś czas temu koncern postanowił jednak sprawdzić się także na rynku dokanałowych słuchawek, czego owocem są tzw. „Pistonki”. Nam przypadło w udziale sprawdzić ich najnowszą wersję (v2.1) i musimy przyznać, że z wielką ciekawością podeszliśmy do tego modelu, który cieszy się tak dużą popularnością, iż rynek wręcz zalały jego liczne podróbki (oryginalne znajdzie np. tutaj, również w kolorze srebrnym). Co ciekawe, same słuchawki raczej nie należą do drogich, ponieważ możemy je nabyć za nieco ponad 100 PLN, ale jak wiadomo duże zainteresowanie sprzętem zazwyczaj powoduje pojawianie się „tańszych” wariantów – przestrzegamy więc przez zakupami z niesprawdzonego źródła.

xiaomi-piston-v2-01_01  xiaomi-piston-v2-02_01

xiaomi-piston-v2-03_01  xiaomi-piston-v2-04_01

Słuchawki dotarły do nas w zadziwiająco małym kartoniku, na którym umieszczono opis, specyfikację oraz instrukcję obsługi – te jednak nie na wiele się zdały, ponieważ były w języku chińskim. Nieco zdziwiła nas też waga paczuszki, która jest relatywnie ciężka, ale szybko okazało się, że to za sprawą solidnego etui wykonanego z grubego plastiku, w którym umieszczono odpowiednio wyprofilowaną gumową wkładkę (co ciekawe, lekko perfumowaną zapachem czekolady) bardzo przydatną przy pakowaniu słuchawek. Pod nim znajdziemy zaś 3 dodatkowe komplety gumek w rozmiarach S, M i L, dzięki czemu raczej nikt nie powinien mieć problemów z dobraniem rozmiaru do swojego kanału.

xiaomi-piston-v2-05_01  xiaomi-piston-v2-06_01

xiaomi-piston-v2-07_01  xiaomi-piston-v2-08_01

To jeszcze nie wszystko, ponieważ producent postarał się także o taki szczegół, jak klips służący do przypięcia przewodu, by ten nie obijał nam się o ubrania w trakcie rozmowy. Element ten nie jest jednak prostym plastikowym dodatkiem, który złamie się przy pierwszym użyciu, bo wykonano go ze sztywnego metalu, który dobrze współgra z całością (aczkolwiek mógłby być złoty jak reszta zestawu). Zresztą szybko okazało się, że jakość wykonania i dbałość o wykończenie to w ogóle bardzo mocna strona tego produktu - nie uświadczycie tu żadnych nadlewek czy nierówno spasowanych elementów i pod tym względem inni producenci (w tym Ci zdecydowanie bardziej znani i poważani na tym rynku) mogliby się sporo od Chińczyków nauczyć – jakkolwiek to brzmi. Moja jedyna uwaga w tym aspekcie odnosi się do wspomnianych już gumowych końcówek, które są nieco zbyt cienkie, przez co bardzo łatwo uszkodzić je podczas wymiany. 

xiaomi-piston-v2-09_01  xiaomi-piston-v2-10_01

Przejdźmy teraz do samych słuchawek, które są przecież głównym obiektem naszego zainteresowania – twórcy chwalą się tu zastosowaniem stopu berylu przy produkcji membrany, który sprawiać ma, że konstrukcja jest bardzo lekka i elastyczna, co z kolei owocować powinno niespotykaną dynamiką i pasmem przenoszenia. Materiał ten dość często wykorzystywany był w starszych konstrukcjach audio z wyższej półki, jednak z czasem zaczęto od niego odchodzić na rzecz tańszych rozwiązań – jest to więc kolejny element, którego nie spodziewaliśmy się znaleźć w słuchawkach w tej cenie. Kopułki, pilot, złącze jack oraz elementy wykańczające wykonano z aluminium w kolorze starego złota, które ładnie gra z pozostałymi brązowymi elementami i może się pochwalić prążkowaną fakturą dodającą eleganckiego wykończenia. Warto również odnotować obecność siateczki zabezpieczającej na zakończeniu tulejki, która chroni słuchawki przed zanieczyszczeniami, np. woskowiną, a także kolejnej na zewnętrznej ściance kopułki, odpowiadającej za odprowadzanie powietrza.

xiaomi-piston-v2-11_01  xiaomi-piston-v2-12_01

Na szczególną uwagę zasługuje również przewód, który od złącza jack do pilota pochwalić może się oplotem z włókien Kevlaru, co zapobiega nie tylko mechanicznym uszkodzeniom i plątaniu, ale także niweluje tzw. efekt mikrofonowy (szkoda tylko, że zabrakło go w części prowadzącej do słuchawek). W miejscu jego połączenia z pilotem/mikrofonem zastosowano dodatkową gumową osłonkę, która zapobiegać ma przecieraniu się kabla – chociaż nie wiemy, czy możliwe jest przetarcie Kevlaru przy normalnym użytkowaniu. Wracając jeszcze na chwilę do pilota, ten pozwala nie tylko na kontrolowanie muzyki, ale również odbieranie i kończenie połączeń (wbudowany w niego mikrofon ocenić należy jako średni, ale w razie konieczności spełniający swoje zadanie). Można więc pokusić się o stwierdzenie, że w kwestii designu Xiaomi dostarczyło na rynek świetny produkt, który wygląda bardzo stylowo i sprawia wrażenie dużo droższego niż w rzeczywistości.

Jeśli zaś chodzi o jakość dźwięku, to muszę przyznać, że nie byłem przygotowany na to, co Pistony miały do zaoferowania. Ich brzmienie określić można jako czyste i bardzo klarowne, a przy tym analityczne, ale tym, na co zwrócicie uwagą na samym początku, jest ciemna barwa z akcentem przede wszystkim na bas. Słuchawki mogę zatem polecić przede wszystkim osobom, które preferują lekko podbite niskie tony oraz stonowane i zrównoważone granie. Nie oznacza to wcale, że średnica i soprany potraktowane zostały po macoszemu, bo tutaj sprzęt również radzi sobie bardzo dobrze (w przypadku średnich tonów czasem może nieco zbyt płasko) - niemniej jednak to basy wysuwają się na pierwszy plan, co w tym wypadku uznać można nawet za zaletę, ponieważ grają one dynamicznie i punktowo, nie rozlewając się. Warto mieć to na uwadze, szczególnie jeśli preferujecie jasne brzmienie z metalicznymi sopranami, bo wtedy słuchawki te niekoniecznie przypadną Wam do gustu – ja natomiast byłem nimi bardzo usatysfakcjonowany, również za sprawą selektywności dźwięku, która jak na ten segment jest praktycznie bezkonkurencyjna. Na koniec chciałbym dodać jeszcze, że Pistony są relatywnie głośne i cechują się przyzwoitą izolacją, chociaż nie ukrywam, że w tym drugim aspekcie mogłoby być lepiej.

Jest to jednak tylko szczegół, który w żaden sposób nie będzie wpływał na naszą ostateczną ocenę, ponieważ Xiaomi Piston v2.1 to naprawdę świetny produkt. Słuchawki zdecydowanie warte są swojej ceny, bo chociaż znaleźć możemy tu drobne niedociągnięcia, to wysoki komfort użytkowania, ciekawy design i świetna jakość dźwięku powinny być wystarczającymi argumentami. Z czystym sumieniem mogę polecić je wszystkim osobom szukającym relatywnie niedrogich i dobrze grających słuchawek dokanałowych, bo w tej kategorii wydają się być idealną propozycją.

 

Strona 1 z 5

Tagi: słuchawki, Xiaomi, słuchawki dokanałowe, Brainwavz, Snab, Brainwavz M1, Brainwavz R1, Brainwavz Alpha, Overtone Earplug EP-81M, Xiaomi Piston v2.1, Piston v2.1,

Komentarze (40)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

23.10.2014 21:19

Wątków: 58 | Odpowiedzi: 2557

Wow

Tego się nie spodziewałem Ikona: :)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

23.10.2014 21:26

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46414

ale...

... czego się nie spodziewałeś? ;-)

...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

23.10.2014 21:58

Wątków: 463 | Odpowiedzi: 66669

Że będzie jakiś nowy test na frazie Ikona: ;) Ikona: :P

23.10.2014 21:59

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

a te słuchawki xiaomi to gdzie można kupić za 109 zł?

na ali express? może chcecie sprzedać te testowane? Ikona: ;)

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

23.10.2014 22:01

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46414

RooMaN...

... jakbyś przeczytał tekst to byś wiedział Ikona: ;)

http://sklep.hard-pc.pl/k334,strefa-dzwieku,,298,xiaomi.html

...

23.10.2014 22:03

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

dobre, nieważne

znalazłem linka Ikona: ;)

ninja
no i się spóźniłem Ikona: ;)

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

23.10.2014 22:51

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 402

Te pistony można spokojnie taniej kupić w sprawdzonym sklepie:
http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_piston_earphone_updated_version_brown-5708.html

Sklep polecany przez miui polska także warto rozważyć jeśli możemy na przesyłkę poczekać.

Mam nadzieję, że zaczniecie w końcu testować produkty z Chin (Xiaomi, Meizu) - robią porządne smarty.

SAMSUNG RF711 supercharged by SSD 120GB Kingston & Intel Core i5 & 8GB RAM & GeForce GT 540M * Samsung Galaxy S8

24.10.2014 00:43

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 3800

a jak mają się

pistony do R1? Nie chodzi mi o charakterystykę, tylko klasę grania.

Brak mi porównania słuchawek między sobą, ich opłacalności itp. ale poza tym jest całkiem konkretnie i przejrzyście.

d(-_-)b

24.10.2014 00:54

Wątków: 696 | Odpowiedzi: 36853

brakuje tu jednej waznej rzeczy

i autor doskonale wie, o jaką to część artykułu może mi chodzić...

Zapach obietnicy mam... :O

24.10.2014 07:18

Wątków: 11851 | Odpowiedzi: 316

plopki

klasa w tym wypadku jest bardzo zbliżona, ja wybrałbym jednak pistony.
Nie porównywałem konkretnych modeli bezpośrednio ze sobą, bo wszystko zależy w tym wypadku od osobistych preferencji, dlatego też najlepiej kierować się właśnie charakterystyką brzemienia, którą chciałem przybliżyć

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2014 09:21

Wątków: 159 | Odpowiedzi: 12853

reklama

http://www.amazon.co.uk/MegaTek®-Original-Xiaomi-Headphone-Smartphone/dp/B00KS21I1K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1414134751&sr=8-1&keywords=xiaomi+piston

spójrzcie na linka, szczególnie na szczegóły/opis
i teraz, to fake czy nie? Ikona: ;)

Z77N-WIFI / 3570K@4GHz / 16GB@1600 / SV300S37A120G / BITFENIX PRODIGY / Ebox R99

24.10.2014 09:27

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 3800

nie do końca od preferencji

właśnie klasą grania, czystością, sceną można porównywać. Charakterystyka owszem, co kto lubi.
Słuchałem kiedyś R1 i mi się nie podobały - średnie były strasznie wycofane. Porównywałem z proAlpha i były dużo przyjemniejsze (szkoda, że się w teście nie znalazły, to takie inne brzmieniowo M1).
Jednak od technicznej strony, to proAlpha były słabsze, gorsza separacja, zabrudzone średnie tony. Paradoksalnie środek lepiej wypadł w R1 a góra w proAlpha.

d(-_-)b

24.10.2014 12:34

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8220

daniel_wl

ty mi powiedz ktorych szlak nie trafi po 6 tygodniach ??
Brainwavz M1 wygladaja najsensowniej do biegania ale czy ich diabli nie wezma po paru tygodniach ?? srednio mi sluchawki wytrzymuja 2 miesiace potem kabel leci albo kolo jacka albo w sluchawce.

PS. Ktore bys polecial do sluchania 140bpm trance ??

BTW. Wkoncu jakies sluchawki z klipem mnie rozwala ze musze doklejac tasma klipy do papieru cyby mozna bylo przypiac do ubrania.

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

24.10.2014 13:59

Wątków: 62 | Odpowiedzi: 498

.

robia jeszcze jakies sluchawki nie-dokanalowe?

DFI P55-T3eH9 | i5 760 | Zalman Flex | Fander Roxo | GB GTX460 768MB | F3 500GB | BQ L7 530w | CM Elite 332 | Crucial M4 128gb | Dell U2311H | Win8

24.10.2014 14:27

Wątków: 11851 | Odpowiedzi: 316

daniel_wl

Jeśli chodzi o solidność wykonania to zdecydowanie najlepiej zapowiadają się Pistony i M1, aczkolwiek zbyt krótko je mam by ostatnie wyrokować (co prawda Xioami nie zastosowało wtyku kątowego, ale masz oplot z kevlaru), ale na Twoim miejscu wybrałbym Pistony, które przy tak dynamicznej muzie, który lubi podbity bas spiszą się lepiej

24.10.2014 20:20

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 5600

berni1982

To nie reklama czy autoreklama. To strzał ostrzegawczy w swoją stopę Ikona: ;)

Z opisu nie wynika czy to fake. Tym bardziej ze zdjęć ściągniętych z strony Xiaomi. Z reguły ci, którzy sprzedają fałszywki, unikają własnych zdjęć.... Ikona: ;) (nie dotyczy sklepów typu Spemall czy iBuyGou, bo oni mają tylko oryginały).


@ marcus1212
Co do recek... Żeby zrobić reckę sprzętu z Chin, trzeba go samemu kupić. Niestety...
Sam pisałem reckę Xiaomi Redmi Note, którego kupiłem dla siebie, to wiem Ikona: ;)

MSI Z77 MPower | Core i5 2500K | Noctua NH-U12P | Kingston HyperX Savage 16GB | MSI GTX 760 TFIV | Samsung 840 EVO 250GB | Xonar DX | CM Silencio 650 Pure | Corsair AX650 | Logitech G410&G502

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.10.2014 10:06

Wątków: 193 | Odpowiedzi: 24374

totalnie

się nie zgadzam z "ciemną barwą nastawioną na bas" w przypadku Xiaomi... Mam te słuchawki, w połączeniu z HTC One M8 i bas to jest to, czego im najbardziej brakuje Ikona: ;) Niezależnie od gumek/pianek, jest to moim zdaniem ich największa bolączka... o ile brak zejścia i "łupnięcia" mógłbym przeżyć, o tyle instrumenty dęte czy strunowe, są odwzorowane zwyczajnie bez polotu... :/ brakuje dołu i to bardzo, co do reszty się wypowiem jak przeczytam całość Ikona: :)

Z tym, że są głośne również się nie zgadzam... Są jednym z cichszych, które testowałem w połączeniu z M7/M8, a jeden i drugi telefon należą do najgłośniejszych odtwarzaczy na rynko...

Generalnie są to słuchawki spokojne i analityczne, moim zdaniem dobre do wokalu i muzyki spokojnej, ale nie orkiestry... na pewno nie dla osoby lubiącej dynamiczne brzmienie, mocne uderzenie etc.

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.10.2014 10:16

Wątków: 193 | Odpowiedzi: 24374

generalnie

odnoszę wrażenie, że więcej w tej recenzji fejmu i placebo, towarzyszącego Pistonom, niż rzeczywistej jakości brzmienia... Nie mam czasu pisać długiej recki, ale mnie te słuchawki nie porwały... Są ok, ale zachwyty są moim zdaniem przesadzone i albo ktoś mało słuchał, albo zbyt cieszy go cena...

Inna sprawa, że po tym jak się miało audio z prawdziwego zdarzenia (np. w samochodzie Ikona: :P ) to ciężko szukać radości w dokanałówkach Ikona: ;)

w Warszawie mogę Pistony dać do testów jak ktoś chce, bo rzadko używam Ikona: :)

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

27.10.2014 10:30

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

kurna

jeśli to co pisze ancymon o basie się potwierdzi, to się wkrówię i zażądam zwrotu kasy od FPC Ikona: ;)

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.10.2014 10:41

Wątków: 193 | Odpowiedzi: 24374

albo

mam podróbki, albo totalnie inne uszy niż auto recki Ikona: ;)

kupiłem z linka od mrosiego, raczej oryginały Ikona: ;)

Ja się w tym obszarze bardzo zawiodłem, a nie jestem fanem łupania...

Żebym wiedział, to bym Ci podesłał do testów, bo mam kilka par różnych słuchawek, a używam bardzo rzadko ostatnio. Myślałem na początku, że może trzeba je dogrzać, rozruszać zawiasy etc. ale po wygrzaniu wcale dołu więcej się pojawiło. Środek też nie jest zbyt mocny, owszem - czysty i lekki, ale brakuje "pierd#@$cia"... Ikona: ;)

Jest szybko i sprawnie, ale totalnie bez mocy i "wow".

Moim zdaniem to takie słuchawki, które chciały być hajendem w niskiej cenie, przez co obcięli "boom" i dali analizę Ikona: ;) Fajne, ale na dłuższą metę bez polotu i czegokolwiek się wyróżniającego.

Zachwytów nad rzekomą jakością wykonanai też do końca nie rozumiem... Co z tego, że kabel w oplocie, jak mega cienki i oplot tylko do pilota. Do tego ergonomia - dramat. Fajnie, że w końcu pilot działa we wszystkich słuchawkach (sprawdzałem z 5 telefonów i dwa tablety) w pełni, ale co z tego, jak przyciski są beznadziejne i wygodniej sięgnąć po urządzenie... do tego króciutkie kabelki od pilota, do słuchawek, brak zaczepu etc. Bardzo kiepskie oznaczenie L i R słuchawek, w ciemnościach trzeba podświetlać urządzeniem.

Za 109zł jak najbardziej ok, ale mam wrażenie że to kolejny "hit" wykreowany przez internet i niesiony falą legendy/placebo Ikona: :) Znam tańsze i lepsze modele np. Philipsa Ikona: :)

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

27.10.2014 11:35

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

jutro się przekonamy

o ile do mnie dojadą. oby tylko były lepsze od moich obecnych soniaczy za 30 zł Ikona: lol

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.10.2014 11:40

Wątków: 193 | Odpowiedzi: 24374

np.

do rocka byłyby ok, ale stopy w ogóle nie ma, którą ja uwielbiam... Cóż - może się okazać, że Ci bardzo będą pasowały, ale ja zachwytów nie rozumiem. W tej cenie - bardzo ok, ale nic ponad "bardzo ok" Ikona: :)

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

27.10.2014 15:27

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8220

ancymon

ty mi powiedz jak nadaja sie do power trance ??

http://www.mixcloud.com/tranceye/tranceye-pure-energy-sessions-043/

takie cus co slucham do biegania itp.

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

29.10.2014 10:39

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

wczoraj przyjechały do mnei pistony

i pierwszych kilka godzin to cała masa mieszanych uczuć. to co drażni mnie najbardziej, to komfort noszenia. mam nadzieje, że to wina źle dobranych gumek, ale kurna co chwila muszę je w uchu poprawiać. tragedia.

co do grania to nie jest źle, powiedziałbym nawet, że takie 4 z małym plusem albo uśmiechem Ikona: ;) po podłączeniu do nexusa 4 miałem bardzo podobne odczucia do ancymona - bardzo "płasko" i praktycznie brak basu. szybko przypomniałem sobie, że nie miałem zainstalowanego korektora ViperFX. po dorzuceniu małe szoke. pojawił się bas, a konkretniej w ciul tego basu. aż musiałem ustawienia zmieniać. słuchawki na pewno mają potencjał i jak na 109 zł to grają bardzo dobrze.

żeby jeszcze tylko się lepiej nosiły Ikona: ;)

@LORD
nie mam czasu teraz przesłuchać tego co zlinkowałeś, ale posłuchałem sobie wczoraj trochę Infected Mushrooms i słuchawki bardzo dobrze dają sobie radę z takimi kawałkami jak np Before

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

30.10.2014 09:27

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8220

RooMaN

to chyba sie skusze mimo ze te co mam jeszcze dzialaja Ikona: :)

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

08.11.2014 14:09

Wątków: 117 | Odpowiedzi: 12817

no kupilem te pistony

wedlug tego co pisal Mrosi sa to oryginaly na 100%. Kupilem w Hard PC koncu Ikona: :)

Hmm wszystko pieknie ale niestety soprany kalecza mi uszy na ustawieniu flat w xperii L. Wszystkie wspomagacze wylaczone.

Zapuscilem dzis zeby sie wygrzaly czy cos bo podobnie mialem z pl11 jak byly nowe a pozniej sie uspokoily. W sumie to uzywalbym chyba tych pl11 a Xiaomi schowal do szafy ale nie moge zyc bez pilota na sluchawkach. Mialem taaka fajna przejsciowke z mikrofonem i przyciskiem(mozna przelaczac tracki do przodu i tylu przy uzyciu tej apki http://play.google.com/store/apps/details?id=se.jays.headsetcontrol&hl=pl ) ale kabel zdechl.

Tu kabelek:
http://www.fones.com/mobile-accessories/griffin-smart-talk-headphone-adapter-mic-control-5505.html

Przy okazji.
Nie wiecie moze gdzie mozna kupic cos podobnego (w normalnej cenie)???
Ten Griffin wytrzymal z 7 miesiecy.
Ciezko znalezc cos co dziala na androidzie. Wiekszosc jest do Appla. Wiem ,ze sa przejsciowki (mam taka) ale to za duzo kabli sie robi.

PS.
Jesli chodzi o basy w pistonach to maja pierdolniecie jak sie wlaczy jakes delikatne podbicie w tel.
Mega wazne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru gumek. Bez tego basu moze wcale nie byc.

Generalnie nie jestem zachwycony zakupem. Kupilem zachecony tym zdaniem:
"Warto mieć to na uwadze, szczególnie jeśli preferujecie jasne brzmienie z metalicznymi sopranami, bo wtedy słuchawki te niekoniecznie przypadną Wam do gustu " (nie cierpie metalicznych sopranow)
Wiec mialem nadzieje na sluchawki, "które preferują lekko podbite niskie tony oraz stonowane i zrównoważone granie".

Podsumuje jednym zdaniem.

Bez wahania zamieniłbym xiaomi na pl11 z pilotem Ikona: :)


ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็༼ ຈل͜ຈ༽ส้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้

08.11.2014 14:22

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

pavulon

rootuj telefon i instaluj viper4android Ikona: ;)

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

08.11.2014 15:14

Wątków: 117 | Odpowiedzi: 12817

a co mam mi dac to cos??

Telefonu i tak nie zrootuje bo jestem leniwy. Ikona: :)

Tel uzywam do dzwonienia,muzy i whats app .
Na pl11 jestem bardzo zadowolony z dzwieku bez zadnych modyfikacji.

ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็༼ ຈل͜ຈ༽ส้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

08.11.2014 15:36

Wątków: 61 | Odpowiedzi: 2215

takie tam zestawienie

opisy:

http://www.head-fi.org/t/478568/multi-iem-review-328-iems-compared-lear-luf-4f-luf-4b-luf-4c-added-11-07-14-p-994#user_xiaomi_piston_2

a tu tabela:

http://theheadphonelist.com/headphone-list/

za te piniendze, to jest bardzo dobrze.

M.Z.iO.S. sugeruje: polerowanie perły pozwala uniknąć jechania na ręcznym, w trakcie wąchania własnych majtek * z87i-pro * i7-4770k * 840pro256 * 2x8 1600ddr3 * ax650 * rotel ra-12

08.11.2014 20:31

Wątków: 117 | Odpowiedzi: 12817

To nie wiem.

Moze jestem zbyt wrazliwy na soprany.??
Widocznie potrzebuje sluchawek leciutko przytlumionych.
Jesli chodzi o barwe to mi pasuja PL11 najbardziej. Moge na nich sluchac kilka godzin i nie boli mnie glowa.

ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็༼ ຈل͜ຈ༽ส้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้

19.11.2014 16:39

Wątków: 117 | Odpowiedzi: 12817

Po tygodniu sluchania

wydaje mi sie ,ze jest coraz lepiej Ikona: :)

ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็༼ ຈل͜ຈ༽ส้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้

21.11.2014 15:35

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8220

Brainwavz Alpha wlasnie doszly

Kupilem bo maja klipa i przez to do biegania beda idealne. A co do dzwieku jak ktos slucha Trance Goato sa mega !!! Z tym ze ja mam je podpiete do Sony Walkmana z baaaardzo fajnym equalizerem bas jest tak gleboki i czysty ze nie wiem jak moga kosztowac 11 funtow z dostawa Ikona: :D Jak narazie bija sluchawki Sony ktore dokupilem do walkmana za 20 funtow jakis czas temu.

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

22.11.2014 00:30

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 3800

LORD_ZED

a po ile w UK są Sony MH1c? Imo to są świetne dokanałówki w swojej cenie. Tylko ten nieszczęsny kabel...

d(-_-)b

27.11.2014 16:20

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8220

plopki

tez widze 11 funtow ale nie maja klipa

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

01.12.2014 00:09

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 3800

zgadza się

nie mają klipsa, ale one puszczane są z tyłu szyi, bo są asymetryczne - klips wtedy nie potrzebny tak bardzo. Najgorsze jest w nich, zę ten kabel jest sztywny i nie chce się układać dobrze do tego mocno przenosi ocieranie o ubranie, czyli tzw "efekt mikrofonowy".

d(-_-)b

01.12.2014 17:09

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8220

plopki

mi kabel leci po golym ciele bo player przypiety do spodni pod koszulka. Przerabilem mase par i ustawien i bez klipa nie ma szans. Mialem taki ktory przechodzil ze sluchawek na sluchawki az pekl Ikona: :(

Teraz mam te i jestem bardzo zadowolony

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

07.02.2015 11:35

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

no to moje pistonki wytrzymały 3 miesiące

kabel przy wtyczce się przełamał najprawdopodobniej. kurde niby kewlar, niby specjalny oplot, człowiek dba żeby się kabel nie załamywał a tu taka kurna niespodzianka :/ zobaczymy jak hard-pc zrealizuje moje zgłoszenie. mam nadzieję, że nie będzie problemów tak samo jak przy zakupie

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

07.02.2015 11:57

Wątków: 117 | Odpowiedzi: 12817

masz jakas fote

tego pekniecia??
Pekło zaraz jak sie ta czarna gumka konczy?

u mnie zaczely sie tam pojawiac farfocle. Chyba trzeba bedzie jakas tasma wzmocnic.

ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็༼ ຈل͜ຈ༽ส้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้

07.02.2015 12:16

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 3800

w razie

jakby nie uwzględnili reklamacji, to ja naprawiam takie rzeczy.

d(-_-)b

07.02.2015 12:27

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

@pavulon

kabel jest w stanie doskonałym i nigdzie nie widać ani przerwania oplotu, ani załamania. sposobem macany sprawdziłem, ze to w okolicach wtyczki coś nie kontaktuje

@plopki
dzięki za info, będę pamiętał

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

07.02.2015 13:23

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8220

brainwavz

Jakies 200-300 mil w nich przebieglem i nie widac zurzycia.

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

18.02.2015 20:03

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

pewnie wszyscy ze zniecierpliwieniem oczekują finału mojej przygody z reklamacją słuchawek w hard-pc Ikona: ;) przeklejka z innego wątku

wszystko pięknie i sprawnie. no, może prawie wszystko Ikona: ;)

zgłosiłem do naprawy 07.02
wysłałem 10.02 (albo i 11.02) pocztą (polecony priorytet)
13.02 dostałem maila, że dojechały
16.02 dostałem maila, że sprawa zamknięta i, że do mnie wyjechały
dziś (18.02) przywiózł je kurier

dostałem kartkę z info, że przyjęte warunkowo, ale wymienione na nowe i proszą, żeby nie załamywać kabla (jakbym to robił). otwieram kopertę, ale oryginalna plomba na opakowaniu zaklejona jakąś taśmą klejącą, plastikowe pudełko w środku strasznie porysowane, ale same słuchawki wyglądają na nowe. także możliwe, że dostałem "sprawne" ale niekoniecznie "nowe".

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

18.02.2015 20:11

Wątków: 117 | Odpowiedzi: 12817

hmmm

i tak dobrze. Zwykla pisza ,ze gwara nie obejmuje uszkodzen mechanicznych.

Ciesze sie ,ze Ci sie wszystko udalo Ikona: :)

ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็༼ ຈل͜ຈ༽ส้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้

18.02.2015 20:40

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

kurde

własnie zauważyłem coś czego jeszcze na żadnym zdjęciu pistonów nie widziałem i nie wiem czy się cieszyć czy płakać Ikona: ;) moja wcześniejsza para wyglądał dokładnie tak jak na zdjęciach w recce. te, które do mnie przyjechały mają dodatkowe logo na gumce zaraz pod samą słuchawką (na zdjęciu pewnie tego się nie da zauważyć. tak, zdjęcie robione lodówką Ikona: ;) ) i oznaczenie L/R nie jest namalowane tylko wypukłe. dostałem jakieś podróbki, czy to może jakaś nowa partia z dodatkowymi bajerami do odróżnienia od podróbek?

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi z HDD usera (zmniejszony z 3264x2448) Zobacz oryginał

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

18.02.2015 20:44

Wątków: 117 | Odpowiedzi: 12817

hmm

ja mam dokladnie takie same jak dostales Ikona: :)

Stawiam na najnowsza wersje. Bo ja kupowalem chyba najpozniej z Was w tamtym watku.
A na bank nie mam podrobek bo w uj czytalem na ten temat.

ส็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็༼ ຈل͜ຈ༽ส้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้

18.02.2015 20:52

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41529

ufff

Ikona: :)

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy