Karta graficzna do 1000 PLN - która najlepsza? Test 7 modeli

Kamil Pieczonka, 2013-08-13 18:05 | Źródło |

Karty graficzne od lat uznawane są za segment sprzętu, który najbardziej elektryzuje sprzętowców. Premierowe artykuły kolejnych serii czy to GPU ze stajni AMD czy nVidii działają niczym magnes na użytkowników domowych komputerów. W dzisiejszym teście mamy okazję zaprezentować Wam siedem kart graficznych, które walczą o pozycję w przedziale cenowym 700-1000 złotych. Sama rywalizacja na pewno będzie zacięta, ponieważ różnice w cenie pomiędzy poszczególnymi modelami są niewielkie. Przekonajcie się, więc w co warto zainwestować swoje pieniądze!

Autor: Piotr Szymański

Test sam w sobie rozpoczyna nowy etap artykułów o kartach graficznych na łamach wortalu FrazPC.pl. Można rzec, że zaczynamy od zera. Dobra wiadomość jest taka, że nie przedstawimy Wam dziś testu pojedynczego egzemplarza, a sprawdzimy aż siedem różnych modeli. Wybór odpowiednich kart do testu uważamy za bezproblemowy, bo na rynku mamy bogactwo ciekawych modeli. Na samym początku zaczęliśmy od poszukiwania „GPU” w cenie oscylującej wokół 700-800 złotych. W redakcji już wcześniej dysponowaliśmy GeForce GTX 660, dlatego wyruszyliśmy na łowy kolejnych GPU.

Sytuacja jeszcze kilka tygodni temu wcale nie była taka prosta jak jest w dniu dzisiejszym. Na nasze szczęście ostatnia obniżka kart okazała się niezwykle pomocna. Model, który jawi się na rynku jako ten wydajniejszy od GTX 660, a więc GeForce GTX 660 Ti odczuł najmocniej spadek cen. Na dzień dobry, więc listę naszego sprzętu otworzył produkt firmy MSI, który jest dostępny w sklepie ESC.pl w cenie 759 złotych. To czy jest on produktem opłacalnym i wartym zainteresowania dowiecie się na ostatniej stronie artykułu. Czysty zbieg okoliczności sprawił, że do testu otrzymaliśmy dwa sample GTX 660 Ti – od firm MSI i Asus. Z tym, że za drugi z modeli przyjdzie nam zapłacić sporo powyżej 800 złotych. Na razie jednak nie przekraczajmy tej bariery i zatrzymajmy się na 769 złotych. W tej właśnie cenie, w ręce konsumenta może trafić Radeon HD 7870 od firmy Sapphire. Szczególnie jesteśmy zainteresowani porównaniem tej karty z GTX 660 Ti, walka o wydajność i opłacalność w jednym. Co czeka nas w dalszej kolejności? Kwotę 800 złotych zamykają dość popularne modele Radeon HD 7870 XT od firmy Club3D i Vertex. Jednakże kultura ich pracy i pewne problemy wykluczyły je z naszego porównania. Niemniej nie zrezygnowaliśmy z testu tego modelu karty, dlatego postawiliśmy na nieco droższy produkt firmy Sapphire – 869 złotych.

Pierwszy akapit możemy oddzielić grubą kreską. Różnica pomiędzy ostatnią opisywaną kartę, a więc HD 7870 XT, a najtańszym z produktem kategorii 1000 złotych wynosi aż 150 złotych. Po kilku dniach namysłu stwierdziliśmy, że zamknięcie porównania na HD 7870 XT nie dałoby naszemu testowi odpowiedniej wymowy. Okej – konsument wiedziałby dlaczego dołożyć 60 złotych do droższej konstrukcji, ale co w takim razie z wiedzą o innych GPU? Poza tym nic tak nie cieszy czytelników jak recenzja nowego produktu. Drugi powód, to pojawienie się na półkach cenowych GeForce GTX 760. Premierowy produkt, który włączyliśmy do recenzji powinien cieszyć się u Was największym zainteresowaniem. Na sam koniec przyszykowaliśmy porównanie GTX 760 z HD 7950. Konkurencja cenowo sobie najbliższa, a jak będzie pod względem osiągów? Sami nie możemy się doczekać.

Platforma testowa

platforma_testowa_01

Zastosowany system operacyjny to Windows 7 SP1, wersja sterowników dla kart z serii GeForce to 320.49, a dla Radeonów to Catalyst 13.4.

Taktowania kart w trakcie testów (kolejno: rdzeń/boost/pamięć):

Gigabyte GTX 660 OC (980/1033/1502 MHz)
Asus GTX 660 Ti DCII OC (915/980/1502 MHz)
MSI GTX 660 Ti OC (1020/1102/1502 MHz)
Gigabyte GTX 760 OC (980/1045/1502 MHz)
Sapphire HD 7870 (1000/-/1200 MHz)
Sapphire HD 7870 XT (925/975/1250 MHz)
Sapphire HD 7950 OC Edition (860/-/1250 MHz) 

specyfikacje-kart-radeon-geforce-1000pln_01

Kliknij aby powiększyć

 

Strona 1 z 12

Tagi: karta graficzna, karty graficzne, Asus, recenzja, test, MSI, Gigabyte, Lifestyle, wydajność, opinia, Sapphire, artykuł, frazpc, Radeon HD 7950, Radeon HD 7870, GeForce GTX 660, GeForce GTX 760, testy wydajności, opłacalność, karta graficzna za 800 PLN, karta graficzna do 1000 PLN, Radeon HD 7870XT, GeForxe GTX 660Ti,

Komentarze (77)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

13.08.2013 18:37

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

Całkiem nieźle ... czyżby Weelkoo zaginął (razem z sonometrem) ? Ikona: ;)

No i trochę za mało gier, aby wynik "wydajności sumarycznej" (chyba powinno być "uśrednionej", no chyba że dodaliście wszystkie fpsy do siebie Ikona: ;) ) był dostateczne obiektywny.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.08.2013 19:07

Wątków: 3110 | Odpowiedzi: 44147

sonometr...

... wróci już przy okazji następnej recki Ikona: ;)

...

13.08.2013 19:19

Wątków: 52 | Odpowiedzi: 10240

hmmm

Zaje*iście Ikona: pub

dodane do ulubionych, będzie co czytać zwłaszcza, że pomału będę chciał coś kupić.


btw

A taka kluczowa sprawa: kupować już czy czekać na nowości od AMD?

2500k@4.5GHz /P8p67 rev.3.1/ 4x4GB@1600MHz/ MSI7970BE /850 EVO250GB+V4 128GB+1.5TB HDD /XFX XXXCore650W/ NZXT Phantom White/ Prodigy Cube+HybrydaByMicszu+Denon D400+Solo7C /Xl2720z/ W10x64

13.08.2013 19:22

Wątków: 27 | Odpowiedzi: 20006

wow

recka sprzetu komputerowego na frazie Ikona: ;) i to nawet calkiem dobra i wyczerpujaca w miare temat Ikona: :)

trzeba zaznaczyc jakos ten dzien w kalendarzu, zeby nie zapomniec Ikona: ;)

i7-5820K@4,4GHz^16GB DDR4 2666^Asus: X99-Deluxe, Xonar U7^MSI GTX 980Ti Gaming^Corsair: H100i, 600Q, AX860, K95, SP2500^Crucial MX100 512GB^WD Red 3TB^Mionix Naos 7000^Benq XL2420Z^3D Vision

13.08.2013 19:25

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

Bodzio88

póki co na horyzoncie tylko high-end od AMD za >2k PLN, więc jak zamierzasz wydać <2k to raczej nie ma sensu czekać Ikona: ;)

13.08.2013 19:31

Wątków: 52 | Odpowiedzi: 10240

hmmm

W sumie racja. Wychodzi dopiero high end, a dopiero za jakiś czas będzie coś dla pospólstwa Ikona: ;)

Mój teoretyczny przedział to taki jaki w arcie właśnie.

Chyba, że na KDK za dużo przepije Ikona: lol

2500k@4.5GHz /P8p67 rev.3.1/ 4x4GB@1600MHz/ MSI7970BE /850 EVO250GB+V4 128GB+1.5TB HDD /XFX XXXCore650W/ NZXT Phantom White/ Prodigy Cube+HybrydaByMicszu+Denon D400+Solo7C /Xl2720z/ W10x64

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.08.2013 19:44

Wątków: 3110 | Odpowiedzi: 44147

hmm...

... imho obniżka GTX 660Ti może namieszać i ściągnąć 7870XT troche niżej, zapowiedź tego już była w newsach.

...

13.08.2013 20:04

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 2598

Panie!

Metro: Last Light a nie Night Ikona: :)

A recka ciekawa nie przeczę ale w sumie i tak poczekam ze zmianą karty na kolejną generację, chyba że lada moment wyjdą jakiś extra wymagające gry.

i5-6600K@4.4GHz, Asus Z170-A,RipjawsIV 3000MHz CL15,Adata SP920 128GB, Crucial MX100 256GB/ WD Red 1 TB,Gigabyte G1 Gaming 390.Iiyama GB2788HS 27" 144Hz TN

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.08.2013 20:17

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

Jest błąd przy MSI 660Ti.
Autor dodał 400MHz, bo tak widział w MSI Afterburner. Ale te 400 to jest do zegara DDR. Prawdziwy zegar przy +400 idzie w górę o 200.
Innymi słowy:
default: 1500/3000
OC: 1700/3400

a nie 1900/3800.
No chyba, że przypadkiem karta z Ti, mając fabrycznie ten sam zegar pamięci co moja MSI 660, kręci się równo 2x wyżej niż 660 bez Ti, ale wątpię. W każdym razie jeśliby jednak, to z góry sorry, nie zamierzałem się czepiać/krytykować, no może trochę "błysnąć wiedzą" hehehe Ikona: ;) (jak już akurat mam MSI 660 TFIII i przypadkiem wiem Ikona: :P ) a przy okazji pomogę poprawić Ikona: :)

Uninstallation successful

13.08.2013 20:22

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 7876

o jest moj 760 Ikona: :) od wczoraj mam go w budzie

4690K / Cryorig R1 Ultimate / MSI Z97 Gaming 5 / TeamGroup Vulcan 8GB 2400MHz / eVGA GTX970 SC ACX 2.0 / Crucial BX100 OCZ Arc100 240GB / Seasonic S12II-620 / FD Define S / LG 24EA53

13.08.2013 20:28

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

Mayor

tyle, że według jakiejś roadmapy z przecieków 660Ti ma jesienią zniknąć z rynku (będzie tylko 760 i 660), a 7870 XT to nadal egzotyka - w sprzedaży są tylko 3 modele, w tym dwa referenty i Sapphire, który oferują raptem 3 sklepy i tylko jeden w rozsądnej cenie.

No chyba, że 660Ti będzie jeszcze trochę na rynku i efektem domina obniżki dotrą do 660/7870 ?

13.08.2013 21:22

Wątków: 117 | Odpowiedzi: 3288

"cicho filii" ?

ciszofili jeśli już Ikona: :P

Dzięki za arcik Ikona: :)

plastic age :::::::::::::::::: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=377566

13.08.2013 21:42

Wątków: 304 | Odpowiedzi: 10105

...

...fajny artykuł :-)

Trochę mnie zasmucił bo mam 660 GTX OC od MSI. Choć może jest ono ciut lepsze od tego co proponuje Gigabyte ;-)

"Press ANY key to continue..." no i wcisnal RESET... :)

13.08.2013 21:44

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Wita Was autor artykułu Ikona: ;)
Już wszystko wyjaśniam.

Test dla pospólstwa (czyt. do 700 złotych) mamy w planach jako ostatni (choć, to temat do dyskusji, może sonda?). Na razie trzeba podgonić całą serię GTX 700. Docelowo w bazie planujemy posiadać większość dostępnych modeli.

Nazwa Metro - rzeczywiście wkradł się błąd. W następnym teście już go nie będzie. Odwrotnie wygląda sytuacja z sonometrem. Nie ma go, a będzie Ikona: :D

Ronson - z taktowaniem jest wszystko okej. Spójrz na OC wersji Asusa. GTX 660 Ti od MSI przejawia się tymi samymi możliwościami overclockingu, co wersja TF. Na początku byłem w szoku, licznik stanął dopiero na 1920 MHz.

HD 7850 już przestali produkować, to samo dzieje się z HD 7870. GTX 660 Ti, to końcówka partii. Chcieliśmy ten test wypuścić dopóki te konstrukcje utrzymują się na rynku. Jak widzicie, udało się.

Obniżki mogą dotrzeć do GTX 660 i HD 7870, ale będą one krótkoterminowe.
Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze, wyłapujcie jak najwięcej błędów aby w przyszłości mógłbym się ich ustrzec!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.08.2013 21:49

Wątków: 4 | Odpowiedzi: 2969

fajny art

Z zakupem nowej grafy wstrzymam sie chyba jednak do premiery BF4.

i750, GF 460 1GB, Corsair 520W, SSD Intel 160GB, XL2420T X-Fi Elite Pro, Bose Companion 3,Logit. G9 Wii & Ps3, Nikon D90,Galaxy S3, Audi A6 C5

13.08.2013 21:55

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 2834

Jestem w szoku.

Test kart graficznych na frazie!
wow!

No to wracam do myślenia czy wymieniać 660-kę:D

www.pokojezacisze.dobrynocleg.pl

13.08.2013 21:58

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

JFK

mnie pewnie przekona do zmiany dopiero zamulający na obecnej konfiguracji Wiedźmin 3 Ikona: ;)

piotr.szymanski
Skąd info, że przestali produkować 7850 i 7870 ? (ja słyszałem tylko o zaprzestaniu produkcji 7850 1GB)
Czyżby we wrześniu miałaby się pojawić cała gamma nowych GPU ? (no i pytanie czy na choć nieco nowszej architekturze czy głównie 'rebrandy' ?)

PS Jesteś od Ibisza ? Ikona: ;)

13.08.2013 22:06

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 93

Test

sponsorowany.
Taka konkluzja mi się nasuwa po przeczytaniu całości.

Pozdrawiam. Filon by A-men - yet another AmigaPPC user.

13.08.2013 22:17

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Nie dopełniłem mojej wypowiedzi. Chodziło oczywiście o wersje 1024 MB. HD 7850 i HD 7870 jest na rynku w nadwyżce. Produkty muszą zejść w porównywalnych cenach, aby nikt na tym zbytnio nie stracił... Jak nie w indywidualnej sprzedaży, to w tzw. hipermarketowej. Z rynku będą znikać na pewno GTX 670 i 680. W Polsce wyprzedawane są ostatnie partie tych produktów. Trzeba zrobić miejsce dla GTX 760 i 770 Ikona: ;)

BTW: Wejście nowych GPU obstawiam na połowę października, maksymalnie początek listopada. Na dzień dzisiejszy jest za mało szumu, aby mówić o szybkim pojawieniu się ich na rynku. Wydajność? Liczby nie szokują, ale wszystko i tak będzie zależało od nowej architektury.

A dlaczego mam być od Ibisza? O czymś nie wiem? Ikona: :D

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.08.2013 22:30

Wątków: 3110 | Odpowiedzi: 44147

AmigaPPC

Kto sponsorował? Bo nie wiem, od kogo mam się domagać zapłaty.

...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.08.2013 00:18

Wątków: 4 | Odpowiedzi: 2969

Freezer64

każdy powód do wymiany jest dobry Ikona: rotfl

i750, GF 460 1GB, Corsair 520W, SSD Intel 160GB, XL2420T X-Fi Elite Pro, Bose Companion 3,Logit. G9 Wii & Ps3, Nikon D90,Galaxy S3, Audi A6 C5

14.08.2013 00:27

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Jeżeli chcielibyście więcej gier w platformie, to śmiało proponujcie tytuły Ikona: ;)
Zobaczymy czy uda się coś dodać.

14.08.2013 00:32

Wątków: 304 | Odpowiedzi: 10105

hm...

...Alice Madness Returns z PhysX na High :-) Ewentualnie ogólnie jakieś spojrzenie na ten bajer od NV, żeby sobie wyrobić zdanie czy warto brać dla tego NV jak się wahamy nad Radkiem w tej samej cenie :-)

Moim zdaniem w takiej Alicji gra nawet sporo zyskuje jak się włączy fizykę na najwyższy poziom. Mam porównanie bo pół gry przechodziłem na Low/Medium na 8800GT, a drugie pół na High na 660 GTX :-)

"Press ANY key to continue..." no i wcisnal RESET... :)

Ten post został usunięty przez moderatora.

14.08.2013 00:32

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 5629

14.08.2013 00:35

Wątków: 304 | Odpowiedzi: 10105

noo...

...i może warto wrzucić wyniki w najnowszych benchamrków Unigine Heaven i Unigine Valley :-)

"Press ANY key to continue..." no i wcisnal RESET... :)

14.08.2013 00:43

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

benchmarki

yep, na pewno w kolejnym teście się pojawią.

14.08.2013 01:05

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 569

dla mnie też art jak najbardziej na czasie

brakło w sumie tylko gtx 670 który po ostatnich obniżkach też mógłby się na górną granicę załapać

Asrock Z77 Ext4/ i3570k/ CNPS10xPerforma/ Kingston HyperX Blu 2x8GB/ MSI GTX 670 PE/ Seasonic S12II500W/ Xonar D1/ Samsung 830 256GB/ WD 1TB/ Dell 2412M

14.08.2013 02:08

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

piotr.szymanski

brakuje jakiejś ścigałki, może NFS:MW 2012 ?
i RPG, choć w sumie Skyrima i Wieśka 2 i tak mają na większości polskich portali, do tego ten pierwszy ma niewielkie wymagania i sens byłby chyba tylko do testu tanich kart (lub wręcz integr), chyba, że zaaplikować mu jakieś super mody Ikona: ;)
________________
swoją drogą co z Weelkoo ? Miał już platformę testową na której było sporo wyników, np. :
http://static.cms.netshare.pl/cms/2012/11/gigabyte_gtx_680_super_overclock_-_wiedzmin_2_-_3-648x707.png

14.08.2013 07:25

Wątków: 856 | Odpowiedzi: 16981

AmigaPPC

Hołdys z ppa ??

i7 4790K 4,7Ghz,MSI Z97 Gaming 7,Enermax ELC240,2x4GB G.Skill 2133,MSI R9 290 4GB,SSD 850 PRO 256GB,WD Red 3x2TB,WD Red 2x4TB,Sound Blaster Z,Seasonic 650W,LG IPS234V,PS3 500GB

14.08.2013 10:25

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Freezer64

Był GRID2, ale zrezygnowałem z umieszczenia jego wyników. Nie wiem dlaczego, ale w każdym z testów dawał nierealne wyniki, np.: GTX 660 Ti - 64 kl/s, GTX 660 Ti OC - 56 kl/s Ikona: :D

Z RPG poczekam do premiery Wieśka 3. Myślę, że nie będzie problemu z otrzymaniem jeszcze raz jednej karty z tego testu i porównaniem do nowych GPU.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.08.2013 10:35

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

piotr.szymanski

Pewnie power limit trzeba było zmienić. Grid 2 sporo prądu ciągnie.

Co do zegarów tej MSI jeszcze. Na pewno? Z tego co widzę, to na techpowerup większość 660Ti się kończy na 17xx a tutaj 1900?

Przekleję:
MSI GTX 660 Ti Power Edition 1800 MHz
ASUS GTX 660 Ti DC II 1740 MHz
Palit GTX 660 Ti 1795 MHz
ZOTAC GTX 660 Ti Amp! Edition 1740 MHz

Fakt, że tutaj MSI wypadła najlepiej, ale od innych różni się o 5, 60, 60MHz a Tobie o 105/160/160?
Dziwię się i zastanawiam czy może nowa rewizja dostała nowsze kostki czy co, poza tym zazdroszczę - mojej nie sprawdzałem, ale asekuracyjnie dałem +200 (1700Mhz) bo dalej to widziałem się w reckach te karty "kończą" to szkoda mi czasu na walkę o 50MHz i nie chcę zamęczać karty. Ale jak faktycznie Ci poszła w pełni stabilnie na 1900 ta Ti, to jednak chyba do swojej (zwykła 660 bez Ti) też spróbuję przysiąść - też dopiero co kupiona, więc może też się na ewentualną nową rewizję pamięci załapałem. Sądząc po fabrycznych zegarach, wątpię aby Ti dostała inne kostki. Choć jeszcze kwestia kontrolera pamięci, a ten jest w GPU.

Uninstallation successful

14.08.2013 10:58

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Ronson

Już wiem skąd problem pamiątek. Udało mi się wykonać testy bez żadnych problemu na wartości podanej w teście. Natomiast w pewnym momencie musiały wystąpić problemy ze stabilnością (w innym tytule lub Unigine) i skręciłem taktowania do 1847 MHz. Pod względem wydajności jest wszystko okej, pod względem stabilności niekoniecznie. Przy innych kartach nie ma błędów.

14.08.2013 11:05

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

wypadałoby sprawdzać stabilność kart po OC przed spisywaniem wyników do recki Ikona: :P

14.08.2013 11:20

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Freezer64

Zawsze sprawdzam. Jak nie Unigine, to Battlefield 3 + Crysis. Pamiątki, to nie rdzeń. Niekoniecznie problem pojawi od razu.

14.08.2013 14:01

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 4978

Na chwile obecna

Stabilnosc OC karty najlepiej testuje mi....
Nowy 3d mark na maxymalnych ustawieniach Potrafi mi oc poskladac
Allbenchmark potrafi zwiesic nie stabilne OC
Crysis 3 Plansza w dzungli tam karta sie doslownie mi piecze w 3D Ikona: :D


Unigine nie polecam do testow stabilnoscioc. Mi tam karta przechodzi testy na extra 20mhz na rdzeniu i 50 mhz na pamieciach mimo ze ANI JEDEN inny test na tych zegarach nie przejdzie.

Ps. Osobiscie nadal mysle ze 7950 jest nie do ruszenia. Kupa gier z karta i wszystkie gry smigaja na niej az milo Ikona: :D

Oculus Rift + MSI X99 Gaming + 5820k@4.5 + Gskill@2666 14-14-14 T1 -Inno3d LC 980ti 1515/8230+ XSPC Custom Water cooling + PCP&C Silencer 750w + Adata Premier Pro SP900 256gb SSD i PS4.

14.08.2013 14:21

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Gry

Rzeczywiście, nowe promo AMD robi szał Ikona: ;)
Szczególnie, że kod będzie można wykorzystać w późniejszym czasie. Jeżeli nV nie ruszy cen, to HD 7950 w cenie 900 złotych wydaje się bardzo dobrym wyborem. Przecież sam BF4 będzie warty zdecydowanie więcej niż 100 złotych.

14.08.2013 23:45

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Błąd na wykresie...

Panowie z GTX 660 Ti jest wszystko okej. Popełniłem błąd przy wpisywaniu taktowania na wykresie. Pod tekstem o overclockingu są podane prawidłowe taktowania pamięci Ikona: ;)

To GTX 760 wykazywał tak duże możliwości, a nie 660 Ti. Na potwierdzenie zrzut z GPU-z:
http://img.pl/PfLc

15.08.2013 00:11

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 7876

powiem szczerze

ze mi powyzej tych wartosci karta juz nie bangla za bardzo, ale bede probowal dalej Ikona: :)
C3 chodzi super naprawde, uruchamiam skarbonke na druga grafike do SLI Ikona: ;)

4690K / Cryorig R1 Ultimate / MSI Z97 Gaming 5 / TeamGroup Vulcan 8GB 2400MHz / eVGA GTX970 SC ACX 2.0 / Crucial BX100 OCZ Arc100 240GB / Seasonic S12II-620 / FD Define S / LG 24EA53

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

15.08.2013 00:35

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

<LB SPAM>

binek


Kiedyś widziałem takiego co to miał dość dobry sprzęt i chciał lepszy. Patrzył w stronę SLI jak i Ty. Przy użyciu rozgrzanego żelaza i łamania kołem, nakłoniłem go do poglądu, że wiem lepiej jaka inwestycja w przypadku posiadania takiego sprzętu da najwięcej korzyści.
Masz ten sam sprzęt - masz wymaganego mocnego (w grach) proca, masz wystarczająco mocną jak na "entry level" kartę graficzną.

rozgrzane żelazo = "jak nie podpasi to sprzedaż tracąc jakieś 100zł, może 50, może 150, ale nie więcej".
łamanie kołem = linki do różnych for/dyskusji o LightBoost.

Ofiara tortur, Cornelius, z zakupu zadowolony. Ikona: :) O mnie nie ma co mówić, bo wiadomo że sikam z radości od momentu gdy znowu mogę grać "jak na kineskopowcu".
Druga 760 to ok 1000zł. Nówka XL2411T kosztuje dwie stówy więcej. Za kolejne 2-3 stówy da się wyhaczyć okularki 3D. Napisałbym "minus to co dostaniesz za stary monitor" ale kupowanie monitora z LB z myślą o posiadaniu go jako jedynego do wszystkiego to nie jest najlepszy pomysł, bo taki plan dla wielu może skończyć się rozczarowaniem.
Ale serio - IMHO zmiana Twojego kompa na to samo z 2x Titan nie da nawet 10% tego co doda do wrażeń zakup monitora, który pozwoli zagrać w wiele gier w jednym z trybów:
- bez laga, w 120fps, ze sterowaniem gdzie te 120Hz odczujesz BARDZO wyraźnie i z jakością ruchu, gdzie będziesz mógł cieszyć się elementami gier i gatunkami zupełnie niedostępnymi dla śmiertelnik... elsidików.
- normalnie, ale w 3D (poza głębią, dochodzą takie drobne różnice jak zmiana wrażenia grania na 24" na wrażenie grania na 60")

Teraz LB, potem zbieraj na drugą kartę. A w takich BFach 3 czy 4 silnik renderuje osobne ("zalety" silnika deferred Ikona: sick ) obrazy zupełnie od zera i bardzo pasuje to do dwóch kart w kompie, bez których o maksymalnej jakości w 3D nie masz co marzyć.

</LB SPAM>
Ikona: ;)
Zagracam tym postem trochę temat, ale każdy kto ma i5 4+GHz i kartę od 650Ti boost w górę, moim zdaniem będzie zachwycony z inwestycji w jakikolwiek monitor z LB i okularki 3D, o ile ma jako-tako zdrową parę oczu.
Niektóre gry wgniatają w fotel prawie tak samo jak odpalenie znanej sobie gry, ale po raz pierwszy na 3Dfx VooDoo, z filtrowanymi teksturami i w "hi-res" Ikona: :)

Uninstallation successful

15.08.2013 01:49

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 7876

ja mam wrazenie ze to cale 3D jest przeraklamowane, gralem chwile na jakiejs konsoli, ogladalem demo na tv, nie zachwycilo mnie zbytnio, a wzrok meczy niesamowicie, a jak komus nie meczy to moze z czasem pogarsza, takie mam zdanie, aczkolwiek nie powiem bo trzy monitory 24" dla mnie wlasnie najwieksza zajawka i zastanawiam sie czy nie isc w tym kierunku Ikona: :)

4690K / Cryorig R1 Ultimate / MSI Z97 Gaming 5 / TeamGroup Vulcan 8GB 2400MHz / eVGA GTX970 SC ACX 2.0 / Crucial BX100 OCZ Arc100 240GB / Seasonic S12II-620 / FD Define S / LG 24EA53

15.08.2013 12:54

Wątków: 593 | Odpowiedzi: 4261

hmm

pochwale się że posiadam aktualnie Gigabyte GTX 760 OC (GV-N760OC-2GD) razy 2 spięte w SLI i wszytko ładnie śmiga Ikona: :)

config w profilu ....

15.08.2013 12:58

Wątków: 27 | Odpowiedzi: 20006

Michal5

2x gtx 760 w budzie, ale szkoda wydac 15 PLN na kod do sims, z czego i tak to kasa na cele dobroczynne?

http://www.frazpc.pl/board/odp/275546/5445225

oj... Ikona: :(

i7-5820K@4,4GHz^16GB DDR4 2666^Asus: X99-Deluxe, Xonar U7^MSI GTX 980Ti Gaming^Corsair: H100i, 600Q, AX860, K95, SP2500^Crucial MX100 512GB^WD Red 3TB^Mionix Naos 7000^Benq XL2420Z^3D Vision

15.08.2013 13:42

Wątków: 593 | Odpowiedzi: 4261

hmm

tu 15zł tam 15 zł i na 760 jest -> jeśli można zaoszczędzić to czemu tego nie zrobić a co do celów dobroczynnych to wole wspomagać osobiście i mam kilka takich osób

config w profilu ....

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

15.08.2013 14:15

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

binek
Nie będę się rozwodził, ale powiem Ci mając słuszność jedno - NIE widziałeś jeszcze ani jednej gry w 3D.

Uninstallation successful

15.08.2013 18:05

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1

Mam takie pytanie czy lepszy jest HD 7950 Flex czy GTX 760 OC?

15.08.2013 18:38

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

oba od Sapphire ? jak chłodzenie wizualnie takie samo to bierz który tańszy, a jak cena podobna to bierz tego o wyższych zegarach

15.08.2013 21:26

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 7876

Ronson

nie wiem jak tam gry sie przedstawiaja, ja pamietam tylko Q3 i okulary w 2002r.

az taka ze tak napisze zajawka jest? co potrzebuje? Ikona: ;)

4690K / Cryorig R1 Ultimate / MSI Z97 Gaming 5 / TeamGroup Vulcan 8GB 2400MHz / eVGA GTX970 SC ACX 2.0 / Crucial BX100 OCZ Arc100 240GB / Seasonic S12II-620 / FD Define S / LG 24EA53

16.08.2013 00:31

Wątków: 233 | Odpowiedzi: 2561

Ronsi :)

o mnie mówicie?
wygrzewam się w SLI Ikona: :)

i5-3570K; HR-02 Macho140; MSI Z77A-GD55; MSIGTX970 GAMING4G; Crucial 16GB Ballistix; Crucial M4 128GB/240GB; 1 TB WD10EFRX; XFX PRO750W XXX ED; BENQ XL2411z; Define R4; Roccat Kone; G35

16.08.2013 11:34

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 333

@Ronson:

Tjaa... a upscalling dalej kupa. A FF7 dalej wygląda lepiej na psx podłączonym CRT TV niż na kompie z LCD w Fool HD :/ .

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.08.2013 12:01

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

No to znowu LB/3D spam Ikona: :P
(kto czytał może przescrollować, ale szkoda mi ludzi, którzy mając już dobrego PC szukają czegoś więcej i pakują kasę w SLI zamiast w to, więc staram się pomóc, nikt mi za promocję LB/3D nie płaci, więc mam nadzieję, że się nikt nie będzie przychrzaniał za to Ikona: ;) )




Willy_Coyote

Nie, Corneliusa ze SLI na LB/3D "nawróciłem". Ale po zakupie monitora z 3D/LB druga karta do SLI jak najbardziej ma sens. W ogóle w moich oczach ZACZYNA mieć sens wtedy, bo inaczej się po prostu nie pogra. Jak ktoś chciałby 3D na 3 monitorach to już w ogóle 3x Titan + OC Ikona: :P


binek
Monitory z LB mają TONY wad, samo 3D na okularkach też waha się między "łojezuuuu !!! AAAAaa!!! Nie wierzę w to co widzę!" a "kurde, ale przeszkadza mi ten crosstalk tutaj". Także nie zrozum mnie źle, to nie jest cud nad cudy, który absolutnie każdemu się spodoba. Ale jak masz do obecnego zestawu dokładać cokolwiek, to uderzenie w LB+3D da Ci sto razy więcej niż JAKAKOLWIEK inna inwestycja, przy czym nie liczę nawet budżetu, chyba, że masz setki tysięcy i sobie siłownik (na nim fotel + TV) kupisz, żeby Tobą rzucało na zakrętach w wyścigach, no to tutaj już 3D raczej wysiada Ikona: ;)

Konsole tak pokazują co 3D potrafi, jak Maluch może pokazać frajdę z driftowania Ikona: :P
(są drobne wyjątki, ale jeszcze musisz mieć do tego odpowiedni TV, odpowiednio ustawiony. Szanse, że trafiłeś na taką grę (gry 3D na konsolach to ułamek, a pokazujące pełen potencjał to ułamek tego ułamka), że trafiłeś na taki TV i że trafiłeś na ustawienia pod swoje oczy - są zerowe. Dlatego IMHO nie widziałeś 3D jeszcze.

Co do bólu oczu - oczy jako takie nie bolą, mózg za to się "plącze", bo ma lekko inny rozstaw obrazów (zanim się naumiesz ustawiać pod siebie), bo ma crosstalk (na szczęście w przypadku monitorów LB+3D Vision, jest to widoczne bardzo sporadycznie, w jednym tytule nie będzie wcale, w innym czasem, w innym prawie cały czas (do czasu korekcji ustawień, ale to już bolesny kompromis). Przede wszystkim jednak ostrość. W naturze sobie oczy lokują ostrość na danej odległości, we współpracy z informacją z oczu na temat głębii 3D. W przypadku generowanego sztucznie obrazu - masz obiekty na różnej odległości (głębii) ale przecież wyświetlane ciągle w tej samej odległości od monitora. To powoduje problem, przez który nie wolno grać np. 5 godzin dziennie nonstop bo szybko sobie oczy popsujesz. Ale krótsze sesje są OK.
Najważniejsza kwestia - nie dasz rady ocenić 3D "na dzień dobry". Na początku mózg masz nie wytrenowany, prędzej zaczniesz czuć dyskomfort i ból głowy niż dojdziesz do ustawienia takiej głębi, żeby Cię wgniotło w fotel. Ale pograsz po pół godzinki przez tydzień i postępy będą ogromne. Po jakimś czasie będziesz grał sesje po godzince nonstop bez żadnych negatywnych skutków, na ustawieniach głębii przy których nie mogłeś wytrzymać 30s na początku.
Niestety podobnie jest z LB. Na początku przeżyjesz szok (negatywny) w kwestii obrazu statycznego. Potem zaczniesz się uczyć ustawiać pod swoje preferencje. U mnie skończyło się to tym, że świadomie ucinam sobie detale w cieniach, ale obraz mam zamiast wypranego - super żywy. Jak na telewizorze praktycznie. Jak wpadnę na level gdzie jest za ciemno, to ALT+TAB, korekcja, i wracam. Ale ja jestem perfekcjonistą, muszę mieć ZAWSZE i wszędzie NA MAXA Ikona: :P - więc nie ma przymusu. Ja po prostu kocham to co LB daje gdy może:
- 120fps
- wszystko SUPER wyraźne
- dobry kontrast i kolory oznaczają, że głębia obrazu jest świetnie widoczna.
to wszystko w 2D. Jak dodać do tego 3D to już jest całkiem kosmos (choć oczywiście wtedy 120Hz oznacza 60fps dla każdego oka, więc zalet grania w FPSy online w 120Hz przy 3D nie ma. Jak ktoś chce to może sobie w takie gry pograć w 120Hz LB, 120fps jest, choć 3D nie ma. Chciałbym wierzyć, że przed końcem dekady pojawią się hełmy VR przyjmujące sygnał 240Hz, czyli 120fps dla każdego oka, ale pewnie marne szanse.

Także zabawy trochę jest. Ale efekt powala. Dzięki LB zobaczysz detale w grach i GATUNKI GIER, o których nawet nie wiedziałeś. Takie np. Nail'd czy Pure - dopiero na takim wyświetlaczu wkręca tak, że chce się krzyczeć z radości - na zwykłym monitorze, a nawet na plazmie w mniejszym stopniu, przy ostrych zakrętach quad prawie się zatrzymuje. Na LCD wybijasz się w tym momencie z gry. Na LB widzisz każdy liść na krzakach, które śmigają z lewej strony ekranu do prawej przy ogromnym tempie. NIE TRACISZ uczucia, że ciągle zapierdalasz. Wkręta w grę rośnie dziesięciokrotnie.
We Flatout widzisz shadery na wodzie jak po niej jedziesz przy 200km/h. Na LCD widzisz tylko to co w oddali, bo blisko kamery jest za szybki ruch i się robi rozmyta plama.
W Trine 2 widać fajnie strumienie wody, widać, że są robione z wielu warstw, nie zwykła płaska tekstura. Na LB widać to dużo fajniej mimo tego, że niby woda leci powoli. Tańce słońca na tarczy tak samo - na LCD niby widać, ale dopiero na LB faktycznie cieszą oko.

Co potrzebujesz? Nic poza samym wyświetlaczem i okularami. Wymagany dobry proc typu SB/IB 4-rdzeniowy i 8GB RAMu - to masz, więc gitara.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=xl2411t
http://www.amazon.co.uk/Nvidia-Geforce-Vision-Wireless-Glasses/dp/B005XULTG6/ref=pd_sim_sbs_computers_4

Vision Kit 2 to nowa wersja, ale różni się wyglądem, komfortem i rozmiarami. Normalna cena to 550-700zł. Ale ja polując ze dwa tygodnie na allegro kupiłem Vision Kit 1 za... mniej jak 300zł z przesyłką Ikona: :P (w stanie jak nowe).
Albo kupisz tańszy monitor (1100-1200 w sklepach) i potrzebujesz nadajnika (same okularki na allegro już po 150 widywałem) albo droższy (1600-1800zł) z wbudowanym nadajnikiem IR.
Ja kupiłem za 1100+270, licząc z wysyłkami. 1370zł. Gdyby upgrade do 2xTitan tyle samo kosztował, wolałbym jednak monitor+okulary. A jak wiadomo kosztuje nie 1400, a 7000.
Mnie Trine 2, Grid 2, Flatout UC, Max Payne wgniata w fotel. W 3D z bliska na monitor nie popatrzysz, ale jak odpalić 3D i grać z ok. 30cm między oczami a monitorem - to projektory wymiękają.

Uninstallation successful

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.08.2013 12:04

Wątków: 1366 | Odpowiedzi: 45579

spieszyłem się z editem. Przesadziłem, nie 30 a 40cm. 30 też się da, ale jak zrobią monitory zakrzywione do środka, bo zaczyna to przeszkadzać, że boki są dalej Ikona: :P Oczywiście z 50cm jest bardzo fajnie, ale im bliżej tym bardziej zapiera dech.

Uninstallation successful

16.08.2013 19:17

Wątków: 86 | Odpowiedzi: 2598

Ja miałem przedsmak 3D

bo ostatnio odpaliłem sobie ten śmieszny tryb do okularków niebiesko-czerwonych które mam jeszcze z premiery kinowej Freddiego Kreugera 6 Ikona: :) Wiem że wygląda to po wuju biegnie jeśli chodzi o ostrość i kolory ale daje jako taki pogląd jak to całe 3D mniej więcej wygląda - a nie powiem wygląda zajebiście Ikona: :)

i5-6600K@4.4GHz, Asus Z170-A,RipjawsIV 3000MHz CL15,Adata SP920 128GB, Crucial MX100 256GB/ WD Red 1 TB,Gigabyte G1 Gaming 390.Iiyama GB2788HS 27" 144Hz TN

17.08.2013 00:15

Wątków: 52 | Odpowiedzi: 10240

hmmm

skoro o kartach do 1k to warto brać 7970 za tyle? Młoda używka Ikona: ;)

2500k@4.5GHz /P8p67 rev.3.1/ 4x4GB@1600MHz/ MSI7970BE /850 EVO250GB+V4 128GB+1.5TB HDD /XFX XXXCore650W/ NZXT Phantom White/ Prodigy Cube+HybrydaByMicszu+Denon D400+Solo7C /Xl2720z/ W10x64

17.08.2013 00:48

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 7876

No raczej brac Ikona: :)

4690K / Cryorig R1 Ultimate / MSI Z97 Gaming 5 / TeamGroup Vulcan 8GB 2400MHz / eVGA GTX970 SC ACX 2.0 / Crucial BX100 OCZ Arc100 240GB / Seasonic S12II-620 / FD Define S / LG 24EA53

17.08.2013 04:37

Wątków: 589 | Odpowiedzi: 40975

brać i kręcić

Ikona: ;)

radki mają ogromny potencjał OC. jakby nie szło za bardzo, to trzeba poszukać starszych biosów i na nich próbować. dla przykładu - mój hd7950 potrafi latać na 1250MHz (stock = 850MHz) przy ~1,137V. testowane ostatnio na frazie karty mają nowszy bios, gdzie fabrycznie napięcie jest podbite i ciężko osiągać wysokie zegary (testowany szafir flex mial fabrycznie ustawione 1,2V na rdzeniu! Ikona: sick nie dziwne, że się karty gotują przy wysokim OC). zresztą Freezer pisal to juz przy okazji hd7870xt jeśli dobrze paiętam

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

17.08.2013 04:55

Wątków: 27 | Odpowiedzi: 20006

przebijam

1320 MHz na rdzeniu, 7600 MHz pamieci Ikona: ;)

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi z HDD usera Zobacz oryginał



70 stopni powietrze Ikona: ;)

i7-5820K@4,4GHz^16GB DDR4 2666^Asus: X99-Deluxe, Xonar U7^MSI GTX 980Ti Gaming^Corsair: H100i, 600Q, AX860, K95, SP2500^Crucial MX100 512GB^WD Red 3TB^Mionix Naos 7000^Benq XL2420Z^3D Vision

17.08.2013 05:03

Wątków: 589 | Odpowiedzi: 40975

7600 na pamięciach

to jest 1900MHz? jak tak to szacun Ikona: ;)

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

Ten post został usunięty przez moderatora.

17.08.2013 05:03

Wątków: 589 | Odpowiedzi: 40975

17.08.2013 06:48

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 7876

Muszę swoją wreszcie ogarnąć i podkręcić troszkę Ikona: ;) chociaż wczoraj się już denerwowałam bo miałem chwilkę by w c3 zagrać rundkę przed snem i co chwilę kick dostawalem nie wiem czemu, więc nie było testu stabilnosci

4690K / Cryorig R1 Ultimate / MSI Z97 Gaming 5 / TeamGroup Vulcan 8GB 2400MHz / eVGA GTX970 SC ACX 2.0 / Crucial BX100 OCZ Arc100 240GB / Seasonic S12II-620 / FD Define S / LG 24EA53

17.08.2013 10:06

Wątków: 52 | Odpowiedzi: 10240

hmmm

To chyba nie będę miał wyjścia Ikona: :D

Mam nadzieję, że młoda się nie dowie. Dopiero co kupiłem nowy telefon Ikona: ;)

Gtx470 z dobrym chłodzeniem ile może być warte? 400zł? Ikona: ;) Wolałbym sprzedać osobno karte i chłodzenie. FrazEdition Shaman Ikona: :D

2500k@4.5GHz /P8p67 rev.3.1/ 4x4GB@1600MHz/ MSI7970BE /850 EVO250GB+V4 128GB+1.5TB HDD /XFX XXXCore650W/ NZXT Phantom White/ Prodigy Cube+HybrydaByMicszu+Denon D400+Solo7C /Xl2720z/ W10x64

17.08.2013 11:13

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 7876

Ja też przed swoją przemycilem kartę i odziwo nic się nie pytała Ikona: ;)

4690K / Cryorig R1 Ultimate / MSI Z97 Gaming 5 / TeamGroup Vulcan 8GB 2400MHz / eVGA GTX970 SC ACX 2.0 / Crucial BX100 OCZ Arc100 240GB / Seasonic S12II-620 / FD Define S / LG 24EA53

17.08.2013 11:22

Wątków: 856 | Odpowiedzi: 16981

...

zabawne jest to ukrywanie sprzętu przed żonami/dziewczynami Ikona: :)

i7 4790K 4,7Ghz,MSI Z97 Gaming 7,Enermax ELC240,2x4GB G.Skill 2133,MSI R9 290 4GB,SSD 850 PRO 256GB,WD Red 3x2TB,WD Red 2x4TB,Sound Blaster Z,Seasonic 650W,LG IPS234V,PS3 500GB

17.08.2013 11:25

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 7876

Jak by się dowiedziała że tysiaka wydałem na kartę zamiast odłożyć na wycieczkę to by krucho było z każdym raczej Ikona: ;)

4690K / Cryorig R1 Ultimate / MSI Z97 Gaming 5 / TeamGroup Vulcan 8GB 2400MHz / eVGA GTX970 SC ACX 2.0 / Crucial BX100 OCZ Arc100 240GB / Seasonic S12II-620 / FD Define S / LG 24EA53

17.08.2013 11:38

Wątków: 52 | Odpowiedzi: 10240

hmmm

Zabawne jest unikanie wesela Ikona: :P

Nie no jak się dowie to mam to gdzieś. Nie musi wiedzieć ile to kosztowało przeca Ikona: :D


Jak jesteś taki mocny to czemu nie powiesz, że nie idziesz na wesele poprostu????? Ikona: :P

2500k@4.5GHz /P8p67 rev.3.1/ 4x4GB@1600MHz/ MSI7970BE /850 EVO250GB+V4 128GB+1.5TB HDD /XFX XXXCore650W/ NZXT Phantom White/ Prodigy Cube+HybrydaByMicszu+Denon D400+Solo7C /Xl2720z/ W10x64

17.08.2013 11:50

Wątków: 589 | Odpowiedzi: 40975

bo on jest prawdziwym facetem!

i nie rozmawia o swoich uczuciach Ikona: ;)

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

17.08.2013 11:52

Wątków: 856 | Odpowiedzi: 16981

...

jest różnica między nie chcieć, a nie zrobić przykrości. Raz na jakiś czas mogę dupę ruszyć, tym bardziej, że laska nigdy nic nie ma przeciwko moim komputerowym szaleństwom. Wie, że to mi sprawia fun, więc nie ma mi za złe, że ciągle coś zmieniam w kompie.

i7 4790K 4,7Ghz,MSI Z97 Gaming 7,Enermax ELC240,2x4GB G.Skill 2133,MSI R9 290 4GB,SSD 850 PRO 256GB,WD Red 3x2TB,WD Red 2x4TB,Sound Blaster Z,Seasonic 650W,LG IPS234V,PS3 500GB

17.08.2013 11:59

Wątków: 589 | Odpowiedzi: 40975

tak na prawdę to nie ma

bo w obu przypadkach nie chcesz iść na to wesele. tylko w jednym dorabiasz sobie ideologię Ikona: ;)

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

17.08.2013 12:07

Wątków: 856 | Odpowiedzi: 16981

...

trochę już po fakcie Panowie, bo przecież byłem Ikona: :) A wcześniej powiedziałem, że nie chcę pójść, ale poszedłem żeby nie sprawić zawodu. Może nie wiecie, ale istnieje coś takiego jak kompromis Ikona: :)
Dzięki niemu nie trzeba przemycać sprzętu i ukrywać wydatków jakie się poniosło na jego zakup Ikona: :)
Jak żona/dziewczyna tego nie rozumie to jest to o wiele poważniejsza sprawa niż kwestia pójścia czy nie pójścia na wesele.

i7 4790K 4,7Ghz,MSI Z97 Gaming 7,Enermax ELC240,2x4GB G.Skill 2133,MSI R9 290 4GB,SSD 850 PRO 256GB,WD Red 3x2TB,WD Red 2x4TB,Sound Blaster Z,Seasonic 650W,LG IPS234V,PS3 500GB

17.08.2013 12:10

Wątków: 589 | Odpowiedzi: 40975

gratki

za to, że się "zmusiłeś" Ikona: pub dobrze to wróży na waszą przyszłośc Ikona: :)

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

17.08.2013 12:13

Wątków: 84 | Odpowiedzi: 5016

Caco

Nie ma nic przeciwko upgrade'om sprzętu, bo nic o tym nie wie Ikona: lol
Witaj w rodzinie.... Ikona: ;)

MSI Z77 MPower | Core i5 2500K | Noctua NH-U12P | Kingston HyperX Savage 16GB | MSI GTX 760 TFIV | Samsung 840 EVO 250GB | Xonar DX | CM Silencio 650 Pure | Corsair AX650 | Corsair M65 & K65

17.08.2013 12:22

Wątków: 289 | Odpowiedzi: 7876

To jak było na tym weselu? Wypiłeś chociaż kielicha w końcu? Ikona: ;)

4690K / Cryorig R1 Ultimate / MSI Z97 Gaming 5 / TeamGroup Vulcan 8GB 2400MHz / eVGA GTX970 SC ACX 2.0 / Crucial BX100 OCZ Arc100 240GB / Seasonic S12II-620 / FD Define S / LG 24EA53

17.08.2013 12:25

Wątków: 856 | Odpowiedzi: 16981

...

taaa... a kto pomagał mi przytargać z auta obudowę Thermaltake, płytę i proca ? Ikona: :)

Serio, nie mam z tym żadnego problemu, ale to też działa w drugą stronę. Nie wnikam w jej zakupy, a wiadomo, że laski lubią kupować sobie buty, torebki itp.
Mnie to w ogóle nie przeszkadza, bo wiem, że ma z tego taki sam fun jak ja z kompa, gry czy konsoli Ikona: :) A życie krótkie, więc dobrego funu nigdy za wiele :))

i7 4790K 4,7Ghz,MSI Z97 Gaming 7,Enermax ELC240,2x4GB G.Skill 2133,MSI R9 290 4GB,SSD 850 PRO 256GB,WD Red 3x2TB,WD Red 2x4TB,Sound Blaster Z,Seasonic 650W,LG IPS234V,PS3 500GB

17.08.2013 13:52

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

HD 7950

Ten HD 7950 od Sapphire nie ma na fabryce 1.2V. Tylko w czasie OC miał tyle ustawione Ikona: ;)
Zresztą jak pokazuje wykres z temperaturami, jest on najchłodniejszym samplem.

17.08.2013 14:38

Wątków: 589 | Odpowiedzi: 40975

w takim razie ponaco tyle V na rdzeniu?

mam szafirowego vapor-x (hd7950) i na codzień karta śmiga na 1100MHz@1,087MHz (tak, zero nie jest pomyłką Ikona: ;) ) i jak wskazuje wątek na overclock.net to nie jest wybitny egzemplarz Ikona: ;) nie mam pojęcia czym się różni flex od vapora, ale wydaje się, że chłodzenie mają takie same. w znaczeniu tak samo zjebane. bo o ile odprowadzenie temperatury z rdzenia działa rewelacyjnie, tak sekcja chłodzenia VRM została kompletnie olana i to właśnie ona robi największe problemu podczas OC

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

17.08.2013 17:05

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Przyjęło się, że w testach szukamy wartości na maksymalnych ustawieniach. Fabryka daje możliwość zwiększenie papu do 1.3V, ale niestety Valeo nie podołał temu zadaniu Ikona: :D

Ten Sapphire, który u nas był, latał po wszystkich redakcjach. Niestety - wszędzie wyznaczał się tak kiepskim OC rdzenia. To już nie nasza wina.

17.08.2013 17:18

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

RooMaN

jest w ogóle jakiś radiator na tej sekcji zasilania ?
Zwykle VRM mają najlepiej chłodzone referenty, dlatego tam okolice 80 stopni na rdzeniu są bardzo ok., w innych konstrukcjach zwykle przy takiej temperaturze rdzenia sekcja zastanawiałaby się czy wybuchnąć Ikona: ;) bo standardowo jest zwykle 55-70 stopni w stresie.

Najgorsze połączenie do OC to chyba niereferent bez radiatora na sekcji ... w dodatku jeśli rdzeń jest dobrze chłodzony to ludzi to myli nieraz niska temperatura na rdzeniu "60 stopni więcej spoko luz, podbijam napięcie i kręcimy" Ikona: ;)
Choć w tańszych kartach (w tym np. 660tkach) zwykle nie ma chłodzenia sekcji, ale i napięcie jest zablokowane Ikona: ;)

piotr.szymanski
Wziąłbyś jakiś porządny zasilacz do platformy testowej, a nie takiego średniaka Ikona: :p

17.08.2013 17:30

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Piotr.Szymanski

Na Flex nie masz typowego radiatora, a coś podobnego do backplate. Tak naprawdę, to jest all in one - chłodzi VRM i kości pamięci. Czy skuteczne? Śmiem wątpić.

Jeżeli jesteście ciekawi temperatur na sekcji, to mogę włożyć sondę i jazda z wynikami Ikona: :D
Na pewno w następnym teście taki wykres pojawi się.

Freezer64
Do single GPU wystarczy. Problemem jest płyta, która wariuje z napięciami CPU. Ustawiam na 1.25V, a bez kalibracji offsetu sypie mi po 1.32-1.33V. Być może po testach większości GPU zdecydujemy się na artykuły o SLI, ale do tego trzeba wymienić płytę, zasilacz i kilka innych rzeczy Ikona: :D

17.08.2013 17:37

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

ile ma ten Tacens na lini 12V ? na pierwszy strzał z google widzę, że na tabliczce tylko info o 2x22A, ale nie podają łącznie, a tego się chyba nie dodaje, zresztą nawet jeśli to wyjdzie 528W ... do kręconego i7 i mocnego OC topowych kart zapasu zbyt wielkiego nie ma ... zresztą sam napisałeś Ikona: ;)

Z tanich a mocnych np. OCZ SXS2 600W w testach wyciąga 700W ciągłego obciążenia (a SXS2 700W też ~700W Ikona: ;) )

17.08.2013 17:44

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Podejrzewam, że był to zasilacz. Na wskazaniach miernika wychodziło około 510W, po czym dobranoc - czarny ekran. Zastanowimy się, co z tym zasilaczem. Na testy kart z samego topu mamy jeszcze trochę czasu.

17.08.2013 18:48

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

czyżbyś czekał na nowy high-end od AMD ?
Co do zasilacza to tutaj piszą, że Valeo III 600W może łącznie oddać jedynie 432W na liniach 12V Ikona: shocked Ikona: lol
http://www.infobit.pl/kategoria/hardware/tacens-czyli-cisza/10

Czyli zakładając, że ma ~87% procentową sprawność pod takim obciążeniem to 510W = 444W Ikona: ;)
Niektóre zasilacze brutalnie "mówią nie" gdy choć trochę przekroczy się deklarowany pobór prądu (producent dba o żywotność Ikona: ;) ), a obecnie zdecydowaną większość obciążenia stanowią właśnie linie 12V.

17.08.2013 21:30

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

btw. a co z testami procesorów ? Ikona: :P

17.08.2013 22:23

Wątków: 589 | Odpowiedzi: 40975

@Freezer

nie wiem jak we flexie (ale podejrzewam, że jest tak samo jak w vaporze), ale vapor ma radiatory na VRM. tylko, że są "małe", nie dociera do nich powietrze z wentyli i "element" przewodzący jest marnej jakości (na forach użyszkodnicy pisali, że wymianie OC się bardzo poprawiło)

@piotr
no to szafir marną karte udostępnił do testów. 1080MHz to jest śmiech jak na hd7950. nawet moje 1250MHz to nie jest jakiś wybitny wynik. Morgoth (jeśli dobrze pamiętam to miał flexa) osiągał podobne zegary do moich

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 1047x1092) pochodzi stąd

szkoda, że tak się producent nie przyłożył do wybrania testowego egzemplarza, bo karta na prawdę ma potencjał

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

18.08.2013 10:22

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

RooMaN

W następnym teście mogę zapewnić, że wyposażymy się przede wszystkim w egzemplarze sklepowe Ikona: ;)
Tutaj było podobnie - jedyny wyjątek stanowił właśnie Flex.

18.08.2013 21:18

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 4978

no moj

calkiem ludzki 7950 jest 1240 przy 1.238 napieciu pamieci 1640. Wiecej to juz zwiechy i artefakty na rdzeniu. Pamieci do 1700 spoko zwlaszcza ze na benchmarki podbijalem napiecie na pamieciach o 20mv

To jest zawsze fajne w wodzie. Przy grafie w sumie temperatury nie graja roli tylko jak dbry chip sie trafi Ikona: :P

Oculus Rift + MSI X99 Gaming + 5820k@4.5 + Gskill@2666 14-14-14 T1 -Inno3d LC 980ti 1515/8230+ XSPC Custom Water cooling + PCP&C Silencer 750w + Adata Premier Pro SP900 256gb SSD i PS4.

19.08.2013 23:47

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Testowanie stabilności

Z tym musicie mocno uważać. Jak się okazuje karty mogą bez problemu przejść najnowszego sMARKa, a w Battlefield 3 po dwóch sekundach wyskakują z restartem sterownika Ikona: ;)

20.08.2013 09:36

Wątków: 332 | Odpowiedzi: 14392

z tym testowaniem

to rzeczywiście lipa, wszystkie testy mi przechodzi gry dzialaja, a przy przeglądaniu stron zwiecha.

20.08.2013 19:31

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 4978

starhus

to nie wina oc tylko sterowniki sa pojebane.
Wylacz HW acceleration w przegladarce noobie ^^

Oculus Rift + MSI X99 Gaming + 5820k@4.5 + Gskill@2666 14-14-14 T1 -Inno3d LC 980ti 1515/8230+ XSPC Custom Water cooling + PCP&C Silencer 750w + Adata Premier Pro SP900 256gb SSD i PS4.

20.08.2013 21:11

Wątków: 48 | Odpowiedzi: 4169

nom

W radeonowym wątku RooMaNa wklejałem wyniki testów swojego flexa (teraz siedzi bodaj u kostucha55 Ikona: :) ). Na 1100 szedł od palca. Tylko tyle, bo skala w sterowniku się skończyła Ikona: :D Potem tylko trixx.

Weelko w swojej recenzji wyciągnął z tego modelu 1175/1650 MHz przy napięciu równym 1,187 V
http://www.frazpc.pl/artykuly/920858-5/Radeon_HD_7950_6970_i_GeForce_GTX_570_-_test

edit: szukałem linka, a nie zauważyłem, że już wkleiłeś mojego screena, heh.

i7 4770k 4.5ghz@1.265v • evga gtx 980 ti • 8gb ddr2400 c10 • ssd mx100 512 gb • 3x benq gw2760hs • phanteks tc14pe @af140

21.08.2013 09:55

Wątków: 332 | Odpowiedzi: 14392

LORD_ZED

sam jesteś noob, to nie to.


ps. ja mam suwak tylko do 1000MHz.

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi z HDD usera (zmniejszony z 796x756) Zobacz oryginał

21.08.2013 10:20

Wątków: 332 | Odpowiedzi: 14392

fajny ten trixx

gpu ustawiłem 1150MHz i 1,128v temperaturki znośne 74stopnie, tyle samo mam bez podkręcania, ale napiecie domyślne mam 1,21v.

Kart ma oryginalnie 860MHz, czyli nie jest zle Ikona: :)

21.08.2013 13:22

Wątków: 101 | Odpowiedzi: 4978

starhus

Najwyrazniej nie potrafisz zmodyfikowac biosu i rejestru aby zmienic maxymalne dopuszczalne zegary.

Wiec dal;ej jestes noob :]

Oculus Rift + MSI X99 Gaming + 5820k@4.5 + Gskill@2666 14-14-14 T1 -Inno3d LC 980ti 1515/8230+ XSPC Custom Water cooling + PCP&C Silencer 750w + Adata Premier Pro SP900 256gb SSD i PS4.

21.08.2013 14:33

Wątków: 332 | Odpowiedzi: 14392

mi sciagniecie programu i podkrecenie

zajelo 30 sekund.

no ale ja jestem noob!

21.08.2013 15:40

Wątków: 52 | Odpowiedzi: 10240

starhus

Przy takim guru jak LORD_ZED to mu nooby jesteśmy przecież Ikona: ;)
On to jest wielki miszcz!! Ikona: sick

2500k@4.5GHz /P8p67 rev.3.1/ 4x4GB@1600MHz/ MSI7970BE /850 EVO250GB+V4 128GB+1.5TB HDD /XFX XXXCore650W/ NZXT Phantom White/ Prodigy Cube+HybrydaByMicszu+Denon D400+Solo7C /Xl2720z/ W10x64

21.08.2013 15:54

Wątków: 332 | Odpowiedzi: 14392

...

zachowuje się jakby gimnazjum konczyl Ikona: :)

22.08.2013 07:14

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 45

???

Mi tutaj zabrakło jeszcze GTX 650 TI Boost Ikona: :)

wielu wie dużo ale nikt nie wie wszystkiego...

22.08.2013 09:50

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

boost

Przecież ta karta kosztuje 600 złotych Ikona: :D
Będzie czas, to i 650 się pojawi.

22.08.2013 12:58

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 39020

Tak po prawdzie to oferta Nv i AMD jest na tyle kompletna, że ciężko znaleźć istotne dziury między segmentami i jakoś sensownie to podzielić.
650Ti Boost jest nieznacznie słabsza i nieznacznie tańsza od 660 (oczywiście wersja 2GB i obie z sensownym chłodzeniem, np. MSI TF), więc najchętniej widziałbym zarówno 660 jak i 650Ti Boost w jednym teście, razem z 7850, ale skoro jest 660 to i 7870 byłby miłe widziany i już zaczyna się nakładać na widełki tego testu Ikona: ;)

IMHO najlepiej byłoby testować na bierzaco, ale już po ptokach Ikona: ;)

22.08.2013 14:36

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 989

Trzeba wytyczyć pewną granicę. Równie dobrze mogłem wziąć 30 modeli i przetestować je w jednym teście. Raz złożona platforma, raz zrobione wykresy. Te przedziały wydajności są bardzo ciekawe, nawet jeśli spojrzymy na karty kosztujące grubo ponad 1000 złotych. Zresztą już niedługo sami się przekonacie Ikona: :D

22.08.2013 15:27

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 3

Zagwozdka :
Posiadam
i5 2500k @ 4,4ghz
8gb ramu,
GF 560 Ti.
Zastanawiam sie nad wymiana grafiki, chodzi mi po glowie rozdzielczosc nie wieksza niz 1680/1050
Wchodzi w gre wydatek do 1900zl, ale czy warto wydawac tyle na grafike keidy bede chcial grac tylko w takiej rozdzielczosci ?

22.08.2013 15:29

Wątków: 589 | Odpowiedzi: 40975

nie warto

jw

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy