Gigabyte GeForce GTX 660 Ti OC - Test

Marcin Wilczak, 2012-09-10 11:00 | Źródło |

GeForce GTX 660 Ti to najnowsza karta z oferty NVIDII wykorzystująca układ z rodziny Kepler, która swą premierę miała trzy tygodnie temu. Dostępna w cenie od ok. 1200 PLN karta ma rywalizować z dostępnym na rynku od kilku miesięcy Radeonem HD 7950, kartą bardzo udaną i prezentującą bardzo dobry stosunek wydajności do ceny - w szczególności po ostatnich obniżkach i zwiększeniu domyślnego (referencyjnego) taktowania. Po lekturze poniższej publikacji sami będziecie mogli ocenić, czy GeForce GTX 660 Ti jest równie atrakcyjną propozycją. Zapraszam do lektury testu karty GeForce GTX 660 Ti Windforce OC dostarczonej przez firmę Gigabyte!

GIGABYTE GEFORCE GTX 660 Ti OC (WINDFORCE, GV-N66TOC-2GD)
Cena detaliczna: od ~1200 PLN

Dostarczona do naszej redakcji karta to autorska konstrukcja firmy Gigabyte, która z referencyjną kartą NVIDII ma niewiele wspólnego. Gigabyte GTX 660 Ti OC wykorzystuje odmienną płytkę PCB, autorskie chłodzenie Windforce i pracuje z zegarami wyższymi niż przewiduje specyfikacja. Na chwilę obecną cena tego modelu w sklepach zaczyna się od ok. 1200 PLN, najtańsze karty GeForce GTX 660 Ti to wydatek od ok. 1150 PLN w górę. Karta jest objęta trzyletnią gwarancją producenta.  

 gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_01  gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_03

Karta Gigabyte'a pakowana jest w spore pudełko, na którym umieszczono szereg informacji jej dotyczących. Producent skupił się przede wszystkim na obszernym opisie zastosowanego na karcie chłodzenia Windforce, które ma zapewniać bardzo dobrą wydajność przy jednocześnie cichej pracy. Oczywiście nie zabrakło również informacji o tym, że karta została fabrycznie podkręcona. Niestety dostarczony do testów egzemplarz nie posiadał żadnego wyposażenia, niewielka to jednak różnica - standardowo w pudełku oprócz karty znajdziemy bowiem jedynie dwie przejściówki zasilania (2x MOLEX -> PEG 6-PIN) oraz nośnik z sterownikami i dodatkowym oprogramowaniem.   

gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_05  gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_22 gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_13  gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_14

Gigabyte GTX 660 Ti OC w pełnej krasie. Niemalże cały front karty przesłania plastikowa ramka z dwoma wentylatorami, spod których widoczny jest pokaźny aluminiowy radiator. Karta wykorzystuje dość długą płytkę drukowaną (w porównaniu do referencyjnych kart GTX 660 Ti i GTX 670) w kolorze niebieskim, to typowe dla autorskich konstrukcji Gigabyte'a. Karta wymaga co najmniej dwóch wolnych miejsc dla kart rozszerzeń (zajmuje dwa sloty). 

gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_08  gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_21 gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_09   gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_15

Autorskie chłodzenie Windforce wykorzystuje miedzianą płytkę, przez którą przebiegają dwie miedziane rurki cieplne. Bezpośrednio z podstawą kontakt ma pokaźny aluminiowy radiator, który odprowadza również ciepło z kości pamięci umieszczonych na froncie karty. Kolejny, mniejszy radiator znajduje w pobliżu wyjść wideo karty - odpowiada on za chłodzenie sekcji zasilania i jest połączony z głównym radiatorem za pomocą wspomnianych rurek cieplnych. Całości dopełnia sekcja aluminiowych żeberek umieszczonych na przeciwległym końcu rurek cieplnych, która zwiększa efektywną powierzchnię radiatora. Za odpowiedni przepływ powietrza odpowiadają dwa niskoprofilowe wentylatory o średnicy 100 milimetrów utrzymywane przez plastikową ramkę. 

gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_16  gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_17

Na rewersie PCB karty znajdziemy dwie kości pamięci firmy Hynix (H5GQ2H24AFR-R0C, nominalna prędkość 6,0 Gbps), które pozbawione są jakiegokolwiek dodatkowego chłodzenia.  

gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_19  gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_18 gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_20  gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_11

Przy końcu górnej krawędzi PCB karty znajdują się dwa złącza dodatkowego zasilania typu PEG 6-PIN, których podpięcie jest wymagane do poprawnego działania karty. Gigabyte GTX 660 Ti OC mierzy niespełna 25 centymetrów długości i jak już wspomniano - zajmuje dwa miejsca dla kart rozszerzeń. To wymiary, które nie powinny więc stanowić problemów przy montażu karty w większości współczesnych obudów. 

gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_13  gigabyte_geforce_gtx_660_ti_windforce_2x_-_07

Na śledziu karty znajdziemy cztery cyfrowe wyjścia wideo - dwa DVI-I (w tym jedno typu Dual Link), HDMI i DisplayPort. Karta umożliwia obsługę do czterech wyświetlaczy jednocześnie i obsługuje tryb 3D Vision Surround (3D na trzech wyświetlaczach), podobnie jak pozostałe karty wyposażone w układ GK104 (GeForce GTX 670 i GTX 680).

gigabyte_gtx_660_ti_windforce_2x_-_gpu-z

GeForce GTX 660 Ti wykorzystuje układ GK104, ten sam który NVIDIA zastosowała w przypadku kart GTX 670 i GTX 680. Oczywiście w przypadku najnowszej (na chwilę obecną) kart nie obyło się bez cięć względem droższych modeli. Układ graficzny kart GTX 660 Ti posiada zbliżoną specyfikację jak GPU GeForce'a GTX 670 z dwoma istotnym różnicami. Podobnie jak w przypadku droższej karty mamy tu do czynienia z układem graficznym dysponującym 1344 procesorami CUDA i 112 jednostkami teksturującymi (TMU), ograniczona jednak została liczba jednostek ROP - z 32 do 24. Referencyjna specyfikacja przewiduje przy tym zegary identyczne jak dla GTX 670 - zegar bazowy rdzenia wynosi 915 MHz, typowy zegar trybu Boost to 980 MHz. Układowi GK104 na kartach GTX 660 Ti domyślnie towarzyszy 2 GB pamięci GDDR5 taktowanej zegarem 1502 MHz (6008 MHz efektywnie, identycznie jak w przypadku GTX 680 i GTX 670) na szynie o szerokości 192-bitów a nie 256 jak w przypadku droższych modeli serii 600. W uproszczeniu mamy więc do czynienia z GTX 670 pozbawionym jednej czwartej jednostek ROP i jednej czwartej przepustowości pamięci. 

Karta Gigabyte'a w wersji OC pracuje standardowo z taktowaniem rdzenia wyższym od referencyjnego - zegar bazowy to 1033 MHz, typowy zegar trybu Boost wynosi z kolei 1111 MHz. 

Pod względem rozwiązań technologicznych GeForce GTX 660 Ti prezentuje się identycznie jak droższe karty z Keplerem na pokładzie (GTX 680 i GTX 670). Układ jest zgodny z API DirectX 11.1 i oferuje obsługę magistrali PCI-Express 3.0 oraz kilku nowych rozwiązań programowych, wśród tych najciekawszych wymienić należy adaptacyjną synchronizację pionową (która zadebiutowała wraz z Keplerem, jest jednak dostępna dla wszystkich kart NVIDII od GeForce 8800) oraz nowy algorytm wygładzania krawędzi - TXAA. TXAA (Temporal Anti-Aliasing) ma być algorytmem zdecydowanie efektywniejszym od powszechnie wykorzystywanego MSAA, gwarantującym lepszy efekt końcowy przy mniejszym spadku wydajności. Do dyspozycji są dwa tryby - TXAA1 oraz TXAA2. Pierwszy z nich ma gwarantować jakość wyższą od MSAA x8 przy zdecydowanie mniejszym spadku wydajności (porównywalnym z tym jaki towarzyszy włączeniu MSAA x2). Drugi z trybów (TXAA2) ma oferować wyższą jakość wygładzania niż MSAA x16 przy obciążeniu GPU porównywalnym z tym, jaki towarzyszy MSAA x4. 

 

 

Strona 1 z 4

Tagi: nvidia, karta graficzna, Gigabyte, test, GeForce, gpu, OC, wydajność, Kepler, GeFOrce GTX, WindForce 2X, windforce, gtx 660 ti, 660 Ti,

Komentarze (35)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

10.09.2012 11:07

Wątków: 547 | Odpowiedzi: 37757

to co najbardziej rozczarowuje w tej karcie

(po za ceną oczywiście Ikona: ;) ) to OC, przy hd7960 ten gtx wymięka Ikona: ;) z drugiej strony karta od nvidii jest jedną hierarchiczną półkę niżej. jak będzie kosztowała 800 zł będzie się można zainteresować Ikona: ;)

R.A.S.A - RooMaNian Aeronautics and Space Administration

10.09.2012 11:15

Wątków: 371 | Odpowiedzi: 6879

hmm..

Chcecie mi wmówić że 7950 po podkręceniu pobiera 90W więcej?

jajca se robicie..

Jesteśmy trafieni.... C2Quad 6600, Asus P5Q Deluxe, 8GB RAM, Patriot Inferno, GTX460 1GB Gigabyte, Samsung 305T...

10.09.2012 11:30

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 6567

powinno być

dobry stosunek wydajności do ceny sugerowanej przez producenta Ikona: ;)

10.09.2012 11:50

Wątków: 228 | Odpowiedzi: 2009

chmmm

albo hmmm (Hallack)

rozumiem, że przesiadka z GTX 560 Ti (SOC) nie ma najmniejszego sensu?

i5-3570K; HR-02 Macho140; MSI Z77A-GD55; MSIGTX970 GAMING4G; Crucial 8GB Ballistix; Crucial M4 128GB; 1 TB WD10EFRX; XFX PRO750W XXX ED; BENQ FP241W/ HD; Define R4; Roccat Kone; G35

10.09.2012 11:53

Wątków: 19 | Odpowiedzi: 6053

...

Dalej nie da sie zagrac w "wymaxowane" metro, pffff. Czekamy dalej xD

i5 4670K / MSI Z87-G43 /GB GTX 770 / KS 16GB 1600MHz / SSD m500 240GB + WD 1TB / Seasonic X-650KM3 / Carbide 300R / XL2411T / QuickFire TK Brown / G500

10.09.2012 11:59

Wątków: 371 | Odpowiedzi: 6879

szkoda że zabrakło 560ti oraz 7850 i 7870

Jesteśmy trafieni.... C2Quad 6600, Asus P5Q Deluxe, 8GB RAM, Patriot Inferno, GTX460 1GB Gigabyte, Samsung 305T...

10.09.2012 12:10

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 6567

Kenzo71

Szybciej kolejna część Metra wyjdzie niż pogramy w 2033 na max detalach Ikona: ;)

http://store.steampowered.com/app/43160/?snr=1_7_suggest__13 - jest już 13 minutowy gameplay

10.09.2012 13:32

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

Kenzo71

Patrząc na różnicę w wydajności pomiędzy very high, a very high + zaawansowany DOF zwątpiłem w programistów pracujących przy tworzeniu tej gry Ikona: ;)

Hallack
Nie od dzisiaj wiadomo, że po OC zawsze spada wydajność/wat, lub innymi słowy wydajność wzrasta, pobór prądu wzrasta jeszcze mocniej.
Tymczasem rdzeń tego Gigabyte gtx660 Ti udało się podkręcić o 3%, a Sapphire 7950 o 30% Ikona: :p

10.09.2012 20:24

Wątków: 76 | Odpowiedzi: 3222

Hmmmmmmmm.....................

Ale jak widzę z GTX460, nawet Gigabyte OC, już się opłaca przejść... Ikona: love

MSI Z77 MPower | Core i5 2500K | Noctua NH-U12P | Viper Extreme 8GB | MSI GTX 760 TFIV | Samsung 840 EVO 250GB | Xonar DX | Fractal Define XL | Corsair AX650 | klawa i mycha - wybieram

10.09.2012 23:28

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

mrosi

Ano różnica jest spora.
W sumie szkoda, ze w wielu recenzjach kart z danej półki nie przedstawia się również wydajności tych dużo tańszych i dużo szybszych, słowem im większy zakres tym lepiej, bo czasem trzeba przegrzebać kilka recenzji żeby dowiedzieć się np. jak się ma 7770 do 7950 Ikona: ;)
Choć u Weelka póki co problemem jest brak bazy Ikona: :p

11.09.2012 08:03

Wątków: 76 | Odpowiedzi: 3222

Freezer

Jak tak patrzę, to wydajność 660Ti kształtuje się mniej-więcej na poziomie 580, przy sporo niższym zapotrzebowaniu na "sztrum". Naaajjjsss.... Ikona: :D

MSI Z77 MPower | Core i5 2500K | Noctua NH-U12P | Viper Extreme 8GB | MSI GTX 760 TFIV | Samsung 840 EVO 250GB | Xonar DX | Fractal Define XL | Corsair AX650 | klawa i mycha - wybieram

11.09.2012 08:47

Wątków: 547 | Odpowiedzi: 37757

na TPU chłopaki miają spory wachlarz

a Weelkoo wymieniła platformę i stąd mało kart w zestawieniu, ale o tym juz była mowa Ikona: ;)

R.A.S.A - RooMaNian Aeronautics and Space Administration

11.09.2012 10:25

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

Rumian

No to przecież napisałem dlaczemu u Weelkaa jest mało Ikona: :P

A na TPU też niekoniecznie, bo jak chcesz zobaczyć FPSy w konkretnej grze a nie procenty ze wszystkich to też jest tylko kilka kart z podobnej półki.

11.09.2012 10:31

Wątków: 547 | Odpowiedzi: 37757

nie przesadzaj

14 gier to nie tak mało. to co mnie na TPU "boli", to mało testów po OC i odniesienie do kilku modeli

R.A.S.A - RooMaNian Aeronautics and Space Administration

11.09.2012 10:49

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

Nie mówię o ilości gier (choć brakuje Wiedźmina 2 Ikona: :P ) tylko ilości GPU na wykresie przy konkretnej grze - to zmusza nieraz do otwarcia kilku zakładek żeby mieć przekrój od mid do high-endu.

No i jw. mało testów po OC.
Do porównania głośności konstrukcji autorskich też trzeba otwierać test każdej z osobna, bo w zestawieniu są tylko referenty.

A mogliby zrobić rozwijaną listę z wyborem - wybierasz układ, potem producenta i po prawej to samo, i jest porównanie na miejscu. Ikona: ;)

11.09.2012 11:09

Wątków: 547 | Odpowiedzi: 37757

w sumie mogliby

Ikona: ;)

R.A.S.A - RooMaNian Aeronautics and Space Administration

12.09.2012 06:43

Wątków: 286 | Odpowiedzi: 6658

wiazalem nadzieje z ta karta, a tu taki fail Ikona: :( w sumie juz teraz taniej mozna nabyc 7950, a jak sie chwile poczeka to za niewiele wiecej 7970.

"In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends."

13.09.2012 01:18

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2

Wspaniały test!

Wiecie co Wam powiem. Nie ma dla mnie innej karty poza 660 GTX. (Ti /not Ti whatever)

13.09.2012 09:26

Wątków: 547 | Odpowiedzi: 37757

think again ;)

radeon hd7950 wypada zdecydowanie lepiej głównie przez duży potencjał OC. karty amd zaczynają powoli kosztować tyle ile powinny, nvidia nie spieszy się z obniżkami, bo nie za bardzo musi, ale przydałaby się korekta o kilka stówek

R.A.S.A - RooMaNian Aeronautics and Space Administration

13.09.2012 23:22

Wątków: 163 | Odpowiedzi: 13156

hmm

czyli dla posiadaczy gtx 570 oplaca sie przesiadac na 670 w gore Ikona: :P

And when I'm gone, just carry on, don't mourn Rejoice every time you hear the sound of my voice Just know that I'm looking down on you smiling And I didn't feel a thing..

17.09.2012 13:18

Wątków: 228 | Odpowiedzi: 2009

lol

ja mam 560Ti SOC i też nie wiem czy warto dopłacić do jakiejś nowej karty różnicę ze sprzedaży mojej.
Sprzedam za 400-500 a kupię za ~900 - mało to chyba opłacalne Ikona: :(

i5-3570K; HR-02 Macho140; MSI Z77A-GD55; MSIGTX970 GAMING4G; Crucial 8GB Ballistix; Crucial M4 128GB; 1 TB WD10EFRX; XFX PRO750W XXX ED; BENQ FP241W/ HD; Define R4; Roccat Kone; G35

17.09.2012 13:23

Wątków: 547 | Odpowiedzi: 37757

hmmm

średnio i teoretycznie Ikona: ;) gdybyś się skusił na gtx660 i podkręcił to uzyskałbyś wydajność na poziomie niekręconego gtx660Ti, a to wzrost wydajności o ~35%, ale sam nie wiem czy bym się skusił na taką przesiadkę.

R.A.S.A - RooMaNian Aeronautics and Space Administration

17.09.2012 13:56

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

Za 900zł nówkę to najwyżej gtx660 bez Ti, no chyba, ze pomyliłeś wątek Ikona: ;)

A trudno powiedzieć czy się opłaca, zależy ile grasz i jakie masz wymagania.

17.09.2012 14:08

Wątków: 547 | Odpowiedzi: 37757

do mnie ta mowa? ;)

pisałem, że nówka bez Ti po mocnym OC jest podobnie wydajna do gtx660Ti. średnio i teoretycznie Ikona: ;)

R.A.S.A - RooMaNian Aeronautics and Space Administration

17.09.2012 15:25

Wątków: 228 | Odpowiedzi: 2009

łożesz...

u mnie w szafie leży GTX260 (216) miała być sprzedana z poniższym kompem Ikona: ;)
a tu wypadało by jeszcze pchnąć GTX560Ti SOC...
warto to to zmieniać na 660 czy 660ti?...

i czy ty do mnie rozmawiasz? Ikona: ;)

i5-3570K; HR-02 Macho140; MSI Z77A-GD55; MSIGTX970 GAMING4G; Crucial 8GB Ballistix; Crucial M4 128GB; 1 TB WD10EFRX; XFX PRO750W XXX ED; BENQ FP241W/ HD; Define R4; Roccat Kone; G35

17.09.2012 15:57

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

RooMaN

Gdzieżbym śmiał Ikona: ;) Do kojota oczywiście.

kojot
gtx660 ma imho teraz atrakcyjniejszą cenę od modelu Ti. Niby różnica w ilości shaderów i TMU jest duża, ale i tak 24ROP/192bit skutecznie ukróca wydajność (zwłaszcza modelowi Ti, który przecież poza tym nie różni się od gtx670).
Dużo ci brakuje tej wydajności w gtx560 Ti SOC ? Wymagania gier ostatnio prawie nie rosną, i pewnie nie będą zbytnio dopóki nie wyjdą te nowe konsole, więc dobór karty to kwestia rozdzielczości, ile fps cię zadowala.

Ja mam gtx260 i nie myślę na razie o upgrade, bo i po co ? Ikona: :P Dużo nie gram, grafikę mogę ciut obniżyć (choć zwykle wystarcza do high na 1444x900).

17.09.2012 16:00

Wątków: 160 | Odpowiedzi: 8544

Willy_Coyote

też myślę nad przesiadką na jakiegoś fajnego GTX 660, ale nie wiem czy jest sens.. Póki co poczekam aż Weelkoo doda do testu słabsze grafiki, w tym 470'tke i wtedy będę myślał ( i miejmy nadzieje że karty przez ten czas stanieją o kilka złotówek Ikona: :P )

/// PC: i5-4670K + H100i // Z87MX-D3H // HyperX Beast 8GB 2400MHz // MSI R9 270X 2GB Gaming // Seagate 2TB // SP-SS500 // Obsidian 350D /// + /// Notebook Dell M6600

17.09.2012 16:43

Wątków: 547 | Odpowiedzi: 37757

hmmmm

skoro na sprzedaż byłby gtx260 i gtx560Ti, to jakbyś szybko się kart pozbył to możliwe, że 900 zł mógłbyś za nie wyrwać (jak się postarasz i jelenia znajdziesz Ikona: ;) ). dorzucasz te 300-400 zł i możesz kupić gtx660Ti albo radosława hd7950. fakt, że obie karty kosztują nadal ciut więcej niż są warte, ale po OC różnica w wydajności byłaby już spora.

ale Ikona: ;)

jeśli wierzyć plotkom i temu co piszą o radkach 88XX, to może warto poczekać tych kilka miesięcy, zwłaszcza jeśli mocy Ci nie brakuje

R.A.S.A - RooMaNian Aeronautics and Space Administration

17.09.2012 16:53

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

Czekać to sobie można do ... Ikona: ;)

IMHO na razie jest za mało info o tych radeonach 8800 żeby sobie tym zaprzątać głowę. Specyfikacja może prawdziwa, choć ja bym mógł wymyślić podobną na poczekaniu i też wyglądałaby wiarygodnie Ikona: :P
Tymczasem nie ma nawet info o dacie planowanej premiery. Radeon 7970 też miał wyjść wg. plotek już w połowie 2011, a wyszedł w grudniu, a "szeroko" dostępny był dopiero na początku 2012 Ikona: ;)

("szeroko" w cudzysłowu, bo początkowa cena była zaporowa, więc pewnie i dużo tego nie musieli produkować Ikona: ;) )

17.09.2012 16:59

Wątków: 76 | Odpowiedzi: 3222

Hmmmmmmmm.....................

Widzę, że trzeba powoli sprzedawać mojego GTX460 i zapodać albo 660Ti albo 660...

MSI Z77 MPower | Core i5 2500K | Noctua NH-U12P | Viper Extreme 8GB | MSI GTX 760 TFIV | Samsung 840 EVO 250GB | Xonar DX | Fractal Define XL | Corsair AX650 | klawa i mycha - wybieram

17.09.2012 17:10

Wątków: 163 | Odpowiedzi: 13156

bartu233 i koyot

ja bym czekal ale mi to co mam to starczy na najblizsze 3 lata Ikona: lol

And when I'm gone, just carry on, don't mourn Rejoice every time you hear the sound of my voice Just know that I'm looking down on you smiling And I didn't feel a thing..

17.09.2012 21:58

Wątków: 228 | Odpowiedzi: 2009

tia...

najgorsze jest to, że graty leżą w szafie (gtx260, be quiet 550w...) ja ciągle myślę (pewnie bez sensu) o zmianie platformy aby mieć SATA6 (dla SDD) oraz USB3 dla dysku 2,5"
do tego dochodzi, że karta grafiki też już nie jest topowa Ikona: :(

coś tam czasem zagram BF3, ogólnie mnie to kręci.
Gram na 24" 1920x1200 w możliwie najlepszych ustawieniach a i FPS dobrze aby było w okolicy 60

dlatego przed zmianą platformy zatrzymała mnie możliwość może zmiany grafiki + porządna buda...

i5-3570K; HR-02 Macho140; MSI Z77A-GD55; MSIGTX970 GAMING4G; Crucial 8GB Ballistix; Crucial M4 128GB; 1 TB WD10EFRX; XFX PRO750W XXX ED; BENQ FP241W/ HD; Define R4; Roccat Kone; G35

18.09.2012 09:10

Wątków: 163 | Odpowiedzi: 13156

willy

mialem taka plyte co miales i gdyby nie padla to naprawde nie widze sensu zmieniania jej na core i5 2500k.

crucial niezle bangla na sata2 a roznica miedzy sata3 jest niezauwazalna chyba ze lubisz benchmarki :P.

Jezeli grasz w cokolwiek (a widze ze grasz) ja bym wystawil co masz na gielde i dozbieral do 670 w wersji co kupil kolega z irlandii czyli gigabyte.

tyle ze pewnie bedziesz musial doplacic 700 zeta wiec musisz sie sam zastanowic Ikona: :P

ninja edit

z zasilatorem to moze bedzie troche mnie jak sprzedasz Ikona: :P

And when I'm gone, just carry on, don't mourn Rejoice every time you hear the sound of my voice Just know that I'm looking down on you smiling And I didn't feel a thing..

18.09.2012 09:16

Wątków: 547 | Odpowiedzi: 37757

no i radziłbym się spieszyć ze sprzedażą

niedługo gtx570 będzie można kupić pewnie za 700 zł Ikona: ;)

R.A.S.A - RooMaNian Aeronautics and Space Administration

18.09.2012 14:21

Wątków: 228 | Odpowiedzi: 2009

...

miała być wymiana sprzętu a tu mi tak "poszerzacie" horyzonty... Ikona: ;)
Reasumując: przesiadka z gtx260 na 560Ti nie była jakimś wielkim doświadczeniem, gry wyglądały podobnie no może faktycznie teraz jest płynniej i ładniej ale można było bez tego żyć. Wyrżnęło mi to tylko dziurę w kieszeni na prawie 800zł.
Więc, chyba kubeł na głowę i nie wywalę kolejnych 7 stów aby mieć kolejne "prawie to samo" chyba, że w tym przypadku "prawie" robi różnicę. Pytanie czy platforma nie będzie dławić samej karty?

Jak wspomniał @pieta, przesiadka nie ma sensu (choć myślałem bardziej nad IB 5370 + Z77) więc chyba odłożę rozbudowę kompa o kolejne kilka miesięcy. Jak przyrost ma być niewielki a prawdę mówiąc sprzęt daje sobie radę ze wszystkim to po co wymieniać? Prawda jedynie jego cena drastycznie spada, ale to myślę założę wątek co i za ile.

Tak na chłodno to zostanie mi do opchnięcia karta 260+ pamięci patriot S5+ zasilator 550W
za to kupię sobie nową budę... chyba, że ktoś zna fajne mody tej którą posiadam Chieftec B0

i5-3570K; HR-02 Macho140; MSI Z77A-GD55; MSIGTX970 GAMING4G; Crucial 8GB Ballistix; Crucial M4 128GB; 1 TB WD10EFRX; XFX PRO750W XXX ED; BENQ FP241W/ HD; Define R4; Roccat Kone; G35

18.09.2012 15:03

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

Nie no gtx260 to już byłoby mało do nowych gier w 1920x1200, ale jeśli przy tej rozdzielczości mówisz, ze różnica po przesiadce na gtx560 Ti była "bez szału" to po przejściu z gtx560 Ti na gtx660(Ti) pewnie byłaby jeszcze mniejsza Ikona: ;)

i5-750 też daje radę. Nad wymianą można pomyśleć gdy wyjdzie Haswell (i wtedy może od razu z jakąś grafiką, może już nawet serii gtx700 czy HD 8000 Ikona: ;) )

Jak już ostatnio wspominałem - złota zasada w upgrade hardware - jak różnica ma być spora i przy tym bez płacenia więcej niż poprzednio to "wymieniamy nie częściej niż co dwie generacje"

18.09.2012 23:20

Wątków: 163 | Odpowiedzi: 13156

willy_coyote

3800 nie bedzie dlawic gtx 670 zreszta mam jeszcze gdzies ustawienia pod 4000 Ikona: smoke

tyle ze karta kosztuje w wersji gb okolo 1600 zeta wiec najpierw sprzedaj 260+ pamięci patriot S5+ zasilator 550W a pozniej zacznij sie zastanawiac czy chcesz dorzucic jeszcze te kilka setek do gtx 670 bo jedynie wtedy poczujesz jaka tako roznice

jak dla mnie na chwile obecna szkoda sensu, ale moze do konca roku karty zjada do 1200 zeta a to juz bylo by fajniej Ikona: smoke

co do budy to tylko fractal Ikona: :P

And when I'm gone, just carry on, don't mourn Rejoice every time you hear the sound of my voice Just know that I'm looking down on you smiling And I didn't feel a thing..

19.09.2012 00:01

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

pieta

Nie zapominaj o IPC - megaherze megaherzom nie równe. Ikona: :P
i5-750@3,8GHz tak generalnie jeszcze jak najbardziej daje radę, ale do takiego potworka jak gtx670 to już wolałbym lepsze CPU Ikona: :P

IMHO tak jak pisałem - i5-750 i gtx560 Ti jeszcze spokojnie starczają, a za jakiś czas wymieni się i CPU i GPU. CPU najlepiej na coś na "świeżej podstawce" 1150 czyli Haswellu Ikona: ;)

19.09.2012 00:44

Wątków: 163 | Odpowiedzi: 13156

freezer64

to sobie zmieni na i7 pod stary socket, i tak wyjdzietaniej niz przesiadka na sandy Ikona: :P

And when I'm gone, just carry on, don't mourn Rejoice every time you hear the sound of my voice Just know that I'm looking down on you smiling And I didn't feel a thing..

19.09.2012 09:31

Wątków: 547 | Odpowiedzi: 37757

i co mu ma niby dać i7 1156?

HT, które w grach się nie przydaje? Ikona: ;)

R.A.S.A - RooMaNian Aeronautics and Space Administration

19.09.2012 10:36

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

pieta lubi polecać dziwne rzeczy - jak z tym referentem Evgi Ikona: ;)

Skoro ma i5-750 to przesiadka na lepszy procek 1156 do gier ma zero sensu, przesiadka na 1155 ma niedużo sensu, a poczekanie na Haswella brzmi najrozsądniej, bo skok będzie bardziej odczuwalny, a i5-750 jeszcze daje radę, więc nie ma pośpiechu (no i będzie nowy socket, w którego będzie się dało wsadzić Broadwella).

19.09.2012 11:09

Wątków: 547 | Odpowiedzi: 37757

dokładnie tak

jeśli nie ma potrzeby, bo wszystko działa dobrze (Willy jest jako tako zadowolony z obecnej platformy), to nie ma sensu zmieniać bebechów, bo tanio nie będzie, a przyrost mocy taki sobie (w smarkach pewnie można coś ciekawego zauważyć, ale samo granie już tak mile nie zaskoczy). podkręcony i5 750 to wydajny procek, gtx560Ti też jeszcze myszką nie trąci (jeśli się nie jest Ronsonem Ikona: ;) ).

ninja
jedyny sensowny w tej chwili zakup, który miałby coś w kompie zmienić (niestety nie w grach) to dysk SSD

R.A.S.A - RooMaNian Aeronautics and Space Administration

19.09.2012 12:17

Wątków: 163 | Odpowiedzi: 13156

freezer64

idz myszke lepiej podrec Ikona: ;)

romek,

ht przydaje sie w f1 2010 i pozniejszych Ikona: smoke chociaz na i5 750 to i tak pewnie nie robi roznicy

a dyzior ssd sie przydaje bo ogolnie sysyem bardziej responsywny, ale willy ma juz cruciala

Jak juz powiedzialem, ja bym czekal Ikona: :P

And when I'm gone, just carry on, don't mourn Rejoice every time you hear the sound of my voice Just know that I'm looking down on you smiling And I didn't feel a thing..

19.09.2012 17:59

Wątków: 228 | Odpowiedzi: 2009

o Bóstwa ;)

ratujecie mnie i mój budżet, jedynie mogę sobie popluć w brodę że tak długo zalegają w szafie graty i ceny ich tylko spadają. Trzymałem je jedynie aby opchnąć to co mam a zostawić zasilator oraz grafę, która jak mi wyośliliście nie jest już (raptem kilka miesięcy) jakimś tam średniakiem Ikona: :(

SSD mam, aczkolwiek czekał na system pod nową płytę z sataIII, ale już się go weźmie do roboty.

Aby jednak wydać jakąś kasę (odłożona) planuję jedynie wymianę budy, ale to chyba w nowym wątku i przypominam Romek miał się w nim rozpisać! Ikona: ;)

i5-3570K; HR-02 Macho140; MSI Z77A-GD55; MSIGTX970 GAMING4G; Crucial 8GB Ballistix; Crucial M4 128GB; 1 TB WD10EFRX; XFX PRO750W XXX ED; BENQ FP241W/ HD; Define R4; Roccat Kone; G35

19.09.2012 20:07

Wątków: 163 | Odpowiedzi: 13156

willy_coyote

nie ma o czym pisac, fractal i EOT Ikona: :P

And when I'm gone, just carry on, don't mourn Rejoice every time you hear the sound of my voice Just know that I'm looking down on you smiling And I didn't feel a thing..

22.09.2012 21:15

Wątków: 228 | Odpowiedzi: 2009

chmmm

polukałem te budy i:
1. Fractal XL - choć nie ma SWAP, i raczej problematyczny do WC
2. BitFenix Ghost - w sumie ma wszystko, albo nie ma tego o czym jeszcze nie wiem Ikona: ;)
3. CM Trooper, wstępnie mi się kiedyś podobał ale nie do końca byłem przekonany czy nie 500R

tak na poważnie, to mój CHief działa spoko, a że nie będę na razie (chyba) zmieniał jednak platformy to nie ma parcia na USB3 jak i układankę kabli.
Patrząc na nowy Define R4 można by przypuszczać, że buda z 2010r. XL też zobaczy jakąś nową odsłonę i dodadzą coś ciekawego Ikona: :)

i5-3570K; HR-02 Macho140; MSI Z77A-GD55; MSIGTX970 GAMING4G; Crucial 8GB Ballistix; Crucial M4 128GB; 1 TB WD10EFRX; XFX PRO750W XXX ED; BENQ FP241W/ HD; Define R4; Roccat Kone; G35

22.09.2012 21:22

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

Nie wiem co wy macie z tym Fractalami Define, jak Fractal to model Arc Ikona: :P

22.09.2012 22:14

Wątków: 228 | Odpowiedzi: 2009

e...

Arc jest mały a ja myślę, że jak brać coś to już w miarę dużego Ikona: :)
aczkolwiek można też i mniej zapłacić a częściej wymienić ale czy to w temacie obudów mądre?

cieszy jedynie opinia o Fractal, widać producent w tym segmencie polecany...
czekam na ceny Ghosta lub nowości od Fractal, te większe Ikona: ;)

i5-3570K; HR-02 Macho140; MSI Z77A-GD55; MSIGTX970 GAMING4G; Crucial 8GB Ballistix; Crucial M4 128GB; 1 TB WD10EFRX; XFX PRO750W XXX ED; BENQ FP241W/ HD; Define R4; Roccat Kone; G35

22.09.2012 23:03

Wątków: 16 | Odpowiedzi: 22489

Nie sugerowałbym się poleceniem producentów jako takich, a konkretnych modeli od posiadaczy. Ja Fractala nie mam tylko I-BOXa Ikona: :P

Arc mały ? No nie wiem, szerokości ma 23cm, więc wejdzie każdy cooler. Choć może jak ktoś chce montować całe WC w środku to jest mały Ikona: ;)