WD My Book Live - domowa, osobista chmura

Kamil Pieczonka, 2011-10-24 19:00 | Źródło |

Twoja osobista chmura

Przejdźmy zatem do tej mitycznej chmury, która ma być remedium na wszystkie nasze bolączki związane z dostępem do danych wszędzie tam gdzie chcemy. W swoich materiałach prasowych, Western Digital porównuje projekt WD 2go do takich serwisów jak Dropbox czy Amazon CloudDrive i po części pewnie jest to trafne, ale jednak nie da się ukryć, że przeznaczenie tych usług jest jednak nieco inne. Największe zalety My Book Live to przede wszystkim cena i pojemność, płacimy tylko raz za sam dysk i do dyspozycji mamy nawet 3 TB na dane, do których możemy mieć dostęp wszędzie (pod warunkiem, że mamy w domu dostęp do internetu ;-)). Ponadto wgrywanie plików w sieci lokalnej, szczególnie jeśli posiadamy urządzenia zgodne ze standardem Gigabit Ethernet jest bardzo szybkie, co za chwilę też pokażę.

Na temat konfiguracji kont WD 2go napisałem na poprzedniej stronie, zajmijmy się teraz zatem wykorzystaniem tego narzędzia. Jeśli chcemy uzyskać dostęp do danych na komputerze, to po prostu wchodzimy na stronę http://www.WD2go.com i podajemy swój adres email i wcześniej ustanowione hasło. Przy zakładaniu kont lokalnie na My Book Live, dane te zostały automatycznie przesłane na serwery Western Digital, aby było możliwe ich późniejsze uwierzytelnienie. Zarówno ten proces, jak i cała obsługa WD 2go odbywa się za pośrednictwem szyfrowanego, bezpiecznego połączenia TLS korzystającego z klucza AES 128 bit. Ekran logowanie wygląda tak:

Obrazek: http://static.frazpc.pl/cms/2011/10/wd2go_login-500x250.jpg

Jeśli dodatkowo ustawiliśmy hasło sieciowe, to przy autoryzacji poprzez WD 2go, będziemy je musieli podać. Moim zdaniem to jedna z największych zalet rozwiązania proponowanego przez WD. Tego typu serwis może być wykorzystywany przez wszystkich, nawet takich użytkowników, którzy z nowymi technologiami są nieco na bakier. Cała trudność polega na wpisaniu maila i hasła, nie trzeba pamiętać żadnych adresów czy korzystać z dedykowanych aplikacji, wszystko możemy zrobić w ramach przeglądarki internetowej. Po zalogowaniu się, wybieramy urządzenie, z którego dane chcemy odczytać, poza My Book Live, z WD 2go jest tez kompatybilny odtwarzacz WD TV Live Hub wyposażony we własny dysk (Live Hub potrafi także streamować media bezpośrednio z My Book Live, podobnie zresztą jak WD TV Live, co daje pewien obraz na to jak WD chce stworzyć nam cały ekosystem powiązany głównie z plikami multimedialnymi w domu). Gdy wybierzemy urządzenie, pojawią się katalogi przypisane do zalogowanego użytkownika i możemy albo pobierać pliki przy pomocy przeglądarki, albo uzyskać do nich dostęp w okienku eksplorera, co też jest dużym ułatwieniem.

Obrazek: http://static.frazpc.pl/cms/2011/10/wd2go_devices-300x150.jpg  Obrazek: http://static.frazpc.pl/cms/2011/10/wd2go_files-300x149.jpg

Jednak dostęp w przeglądarce to tylko jedna z możliwości, poza tym WD oferuje jeszcze aplikację WD 2go i WD Photos dla smartfonów/tabletów z systemem Android oraz iOS. Pierwsza z nich, po wcześniejszym zalogowaniu się, pozwala na dostęp do danych na ekranie smartfona. W bardzo intuicyjny sposób uzyskamy dostęp do zdjęć, a nawet możemy streamingować bezpośrednio z My Book Live pliki muzyczne oraz wideo! WD Photos to aplikacja dedykowana stricte przeglądaniu zdjęć, która działa na bardzo podobnej zasadzie. Pod ręką miałem tylko Samsunga i5700 z nieoficjalnym ROMem, ale aplikacja działała poprawnie jeśli chodzi o zdjęcia i streaming audio. Nieco więcej problemów było z plikami wideo, choć to akurat problem tego smartfona. Nie ma przeciwskań, aby pobrać film na kartę pamięci.

Obrazek: http://static.frazpc.pl/cms/2011/10/img_7658-300x460.jpg  Obrazek: http://static.frazpc.pl/cms/2011/10/img_7654-300x454.jpg

Obrazek: http://static.frazpc.pl/cms/2011/10/img_7656-300x465.jpg  Obrazek: http://static.frazpc.pl/cms/2011/10/img_7657-300x435.jpg

Wady? Do głowy przychodzi mi jedna, jeśli korzystamy z tej naszej chmury zdalnie, to jesteśmy ograniczeni do maksymalnej przepustowości naszego łącza w zakresie uploadu, a biorąc pod uwagę, że większość z nas ma łącza asynchroniczne, może to być czasami sporym problemem. W końcu w sieci 3G jesteśmy w stanie pobierać dane nawet z prędkością 7,2 Mbps (a jak wejdzie LTE to nawet 100 Mbps), a za szczęściarza, przynajmniej w Polsce, może się uznać ten, kto ma upload większy niż 1 Mbps.

Wydajność

Teoretycznie w materiałach reklamowych WD chwali się transferami na poziomie 100 MB/s, ale to idealny, w zasadzie nieosiągalny dla Gigabit Ethernet przypadek i na pewno takich wartości nie osiągniemy. Nie mniej jednak My Book Live i tak spisuje się całkiem nieźle, na poniższych wykresach znajdziecie zestawienie między innymi z My Book Essential wyposażonym w interfejs USB 3.0, który oferuje prawie pięciokrotnie większą przepustowość i na jego tle wersja Live wcale tak źle nie wygląda. Dysk był podłączony bezpośrednio do karty sieciowej komputera kablem o długości 1 metra. Transfery zostały zanotowane pod kontrolą systemu Windows 7. Trzeba też dodać, że wszystkie urządzenia na poniższych wykresach wyposażone były w interfejs USB 3.0, Ethernet posiadał tylko My Book Live.

Obrazek: http://static.frazpc.pl/cms/2011/10/wd_mbl_odczyt-598x427.png

Obrazek: http://static.frazpc.pl/cms/2011/10/wd_mbl_zapis-598x427.png

68 MB/s przy odczycie i 45 MB/s przy zapisie to wartości więcej niż przyzwoite, tym bardziej, że w sieci można znaleźć opinie, których autorzy utrzymują, że udało im się osiągnąć prędkość odczytu na poziomie nawet 78 MB/s. Jak na NAS to całkiem sporo. Korzystając z okazji, że w redakcji mieliśmy również iMaca, sprawdziłem też transfery w systemie Mac OS X, jest nieco gorzej, szczególnie przy odczycie gdzie prędkość spada do 59 MB/s, przy zapisie różnica jest marginalna, transfer spadł do 44 MB/s. Ogólnie rzecz ujmując wyniki są całkiem przyzwoite i jak na domowe zastosowania powinny zapewnić komfortowe korzystanie z urządzenia. Do streamingu nawet filmów w rozdzielczości FullHD, prędkość jest wystarczająca i nie ma żadnych problemów z przycinaniem obrazu, zostało to sprawdzone organoleptycznie ;-).

Podsumowanie

Zdaje sobie sprawę, że cała recenzja może mieć nieco zbyt pozytywny wydźwięk, ale w mojej ocenie produkt Western Digital wraz z całą swoją otoczką jest naprawdę wart polecenia. Co prawda WD każe sobie płacić dodatkowo około 200 PLN za funkcjonalność NAS, w stosunku do dysków z serii Essential o tej samej pojemności, ale jednak i możliwości też są znacznie większe. My Book Live z powodzeniem może stać się źródłem domowych multimediów dostępnych dla każdego urządzenia w domu, a nawet (a może i szczególnie) poza nim. Osobną kwestią pozostaje bezpieczeństwo danych, bo w razie sytuacji losowych mających miejsce w domu, możemy stracić dane zarówno na komputerach jak i na dysku, a dzięki "prawdziwej" chmurze chociaż część z nich się uchowa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby co jakiś czas wykonać kopię bezpieczeństwa, co bardzo ułatwia mechanizm Safepoint. Podsumowując, pomimo dosyć wysokiej ceny, która w nadchodzących tygodniach zapewne jeszcze wzrośnie z racji problemów fabryki WD w Tajlandii spowodowanych powodzią (w ostatnim kwartale 2011 firma spodziewa się spadku produkcji dysków o połowę, z 58 mln do 26 mln sztuk), jest to z pewnością urządzenie warte uwagi i dlatego też otrzymuje Rekomendację FrazPC.pl.

WD My Book Live 1 TB
Orientacyjna cena: ~490 PLN

Obrazek: http://static.frazpc.pl/cms/2011/10/rekomendacja-101x101.jpg

+ Szybki procesor i dobre oprogramowanie
+ Łatwość zarządzania
+ Osobista chmura (WD 2go, WD Photos)
+ Prosta konfiguracja i użytkowanie zdalnego dostępu
+ Automatyczne kopie zapasowe
+ Bardzo dobra wydajność
+ Wieloplatformowość (Windows, Mac OS X obsługiwane jednocześnie)
+ Obsługa DLNA i streamingu mediów

- BRAK!

Sprzęt dostarczyli:

Obrazek: http://static.frazpc.pl/cms/2011/10/westerndigitallogo-150x123.jpg

Autor: Kamil Pieczonka

Strona 3 z 3

 

Tagi: dysk, western digital, wd, chmura, nas, gigabit ethernet, My Book, My Book Live, WD2Go, WD Cloud,

Komentarze (38)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2011 19:06

Wątków: 1233 | Odpowiedzi: 25693

. . .

tego sie nie da czytac, nie mowiac juz o wszedobylskich literowkach - czy ktos w ogole sprawdza tekst zanim zostanie on opublikowany?

""Chmura", czyli angielskie "Cloud" to od dłuższego czasu chyba jeden z najbardziej nadużywanych wzrotów, który ma kojarzyć przeróżne usługi z ich usieciowieniem, czy może inaczej, ich dostępnością z każdego miejsca na świecie, gdzie dostępny jest Internet, bez przywiązania do pojedynczego komputera, który mamy zazwyczaj w domu."

24.10.2011 19:09

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

A wlasciwie czemu

"realna" pojemnosc? "Rzeczywista" byloby juz niemodnie? Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2011 19:13

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46183

co za...

... różnica, realna czy rzeczywista? Ikona: :P

a co do błędów, robie korektę, tekst pojawił się online trochę za szybko.

...

24.10.2011 19:26

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

Rozumiem,

ze takie urzadzonko podlaczam kablem sieciowym do jednego z wyjsc lan routera i... juz? Pojawi sie jako dysk sieciowy na wszystkich kompach w zasiegu WIFI? Troche to dziwne...

AA i ta cala chmura ma pojemnosc rowna pojemnosci dysku w tym urzadzeniu? do 3TB? 0.o

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2011 19:46

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46183

ElGrEeEn

jest dokładnie tak jak mówisz, nic nie trzeba robić, dysk pojawia się automatycznie Ikona: :)

i tak, w tej tzw. chmurze mozesz miec nawet 3 TB Ikona: :D

...

24.10.2011 19:51

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

Oj to chyba musze

kupic zanim zdrozeje Ikona: :)

24.10.2011 21:01

Wątków: 195 | Odpowiedzi: 3769

...

zyxel 310 jest na ibood za 519zł - ma dysk 2TB, CPU 1,2Ghz i 256MB RAM, 2xUSB, eSATA ... wiec ten WD to słaba propozycja

IBM Mainframe z10 EC

24.10.2011 21:33

Wątków: 173 | Odpowiedzi: 8416

babol

zamiast

że większość z nas ma łącza asynchroniczne

powinno raczej być

że większość z nas ma łącza asymetryczne


Bernardio zyxel ma też w gratisie wentylator 4cm Ikona: ;)

~G4560~Spartan 3 LT HE1012~ASRock H170M-ITX/ac~Vengance LPX 2x8GB 3000~Crucial MX300 275GB~WD20PURX~1050Ti~Vero L1 500W~Kolink Satellite Plus~49LH570V~M$ Arc~M$ Explorer Touch~

24.10.2011 21:38

Wątków: 195 | Odpowiedzi: 3769

...

Spireneusz - a WD nie posiada ... tylko że miałem poprzedni model WD MyBookWorld i był bardzo gorący, wiec lepiej niech ma jakies dmuchadło, które i tak jest sterowane przez soft

IBM Mainframe z10 EC

24.10.2011 22:54

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 52320

ElGrEeEn

Co w tym dziwnego, że jest dostęp z wszystkich kompów w zasięgu wi-fi routera ? Ciekawszy jest zdalny dostęp z każdego miejsca z internetem Ikona: :)

Tylko, żeby transfer większych ilości danych nie trwał wieczność dobrze miec router 10/100/1000
Niestety przy dostępie przez internet zawsze będzie wolno. Może kiedyś będzie na tyle szybki, żeby oglądać u kolegi film Blu-ray buforując dane w tle z dysku u siebie w domu Ikona: smoke

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2011 23:29

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46183

bednario...

... za ten 600 pln to ja wole jednak MyBook Live, co Ci po procku, jak tutaj masz dobre transfery, a ten WD 2go działa naprawdę super, dla mnie ten MB Live to swietne rozwiazanie, jeszcze jak to polaczysz z WD TV Live, jak mocno nie podrozeje to bedzie pod choinkę na święta Ikona: ;)

Freezer - chodziło raczej o to, ze jest dostepny bez zadnej konfiguracji i to do tego jednocześnie dla Maca jak i dla Windowsa, ja się naprawdę nie dopatrzyłem dużych wad tego dysku, a 1 TB wcale sie tak nie grzał Ikona: ;)

...

24.10.2011 23:36

Wątków: 195 | Odpowiedzi: 3769

Mayor

Ja też byłem zadowolony ze starego WD, tylko niestety wiem ze wydajność procka jest tam kluczowa, bo to jest wolne gardło. wole więc 1,2Ghz niż 800Mhz, 2TB zamiast 1TB i zewnętrzne złącza. Tam masz odpaloną masę usług na tych linuxach - trzeba by sprawdzić jak sie zachowuje taki serwer po obciążeniem wielu klientów - wtedy mogą wyjść różne wyniki. Takie rozwiązania stawia się po to żeby robiły wiele usług .. nie tylko SMB

IBM Mainframe z10 EC

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2011 23:51

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46183

bednario...

... ale w starym My Book World miales procka 300 MHz? tutaj masz 800 MHz i to info prosto od WD bo nigdzie sie tym nie chwalą, fakt, może pod większym obciążeniem, przy wiekszej liczbie klientów, byloby gorzej, ale to jednak rozwiazanie domowe, a na rynek enterprise. A poza tym wydajność tego ZyXela na dobrą sprawę nie jest znana...

...

25.10.2011 00:05

Wątków: 195 | Odpowiedzi: 3769

Mayor

jak go dostane w swoje ręce to będzie znana jego wydajność. Stary WD ma nawet chyba 200Mhz - info o taktowaniu można zweryfikować w samym systemie

IBM Mainframe z10 EC

25.10.2011 10:49

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

ja juz kliknalem przez neta na tego WD (2TB)

i prosze mi tu nie Zyxelowac Ikona: hammer
Tylko jeszcze musze kogos znalezc kto mi to owinie w papierek i polozy pod choinka.

25.10.2011 11:18

Wątków: 20 | Odpowiedzi: 1106

;)

Wady:
-BRAK

No jak to - są! Dla niektórych wadą będzie sam fakt, że to nie jest produkt Apple'a... i że nie kosztuje 2x więcej Ikona: :P

25.10.2011 11:38

Wątków: 195 | Odpowiedzi: 3769

...

moim zdaniem ogromną wadą jest brak USB (nawet starusieńkie WDki miały USB) ... mocno ogranicza możliwość szybkiej rozbudowy, albo podpięcia drukarki

... ale może miało być bez wad Ikona: ;)

IBM Mainframe z10 EC

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

25.10.2011 15:05

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46183

stare...

... WD mialy USB z funkcja print serwera? to raczej funkcja routera, a nie NASa i czepianie się na siłę i nic nie miało być, WD wpływu na ocenę nie miało.

...

25.10.2011 16:23

Wątków: 195 | Odpowiedzi: 3769

w starych WD można było sobie zainstalować printserwer
w starym WD można było podłączyć dodatkowy dysk na USB i udostepnić go w sieci

IBM Mainframe z10 EC

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

25.10.2011 16:28

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46183

didn't

know that, w takim razie zapytam się WD czemu z tego zrezygnowali i czy zamierzają jeszcze taką funkcjonalność wprowadzić, bo w Live nawet nie mozna zrobić safepoint inaczej niz na innego NASa, a to troche słabe rozwiazanie Ikona: ;)

...

25.10.2011 17:12

Wątków: 195 | Odpowiedzi: 3769

...

ten port USB był domyślnie do łaczenia dwóch WDków - jednego nASa który to wszystko udostępniał, a drugi wystarczył jedynie zwykły na USB

... oczywiście po dostaniu się do SSH mogłeś do tego portu włożyć wszystko i zainstalować

IBM Mainframe z10 EC

26.10.2011 08:56

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 13958

...

ceny NASów poszły równie mocno jak same dyski Ikona: :D przy cenie 490 to by była dobra oferta bo szukałem do niedawna jakiegoś NASa ale pozamiatane

tak przy okazji , może ktoś zna jakąś obudowę "NAS" z podobnymi możliwościami przydałoby się FTP / DLNA itp torrent nie konieczny

i5 4590,ASUS Z97-P,12GB 1600,Noctua U12S,GTX660 Ti,2TB Barracuda // HP Probok 4510s C2D 2,1,HD4330 ,2GB ,120GB HyperX 3K // Samsung NP530 i5

26.10.2011 10:15

Wątków: 434 | Odpowiedzi: 23491

sorry, ale musiałem...

"Ja jednak preferuje samodzielną zabawę..." - nie idź tą drogą ! Ikona: hahaha

A sam dysk jest nie głupią propozycją, nie tylko jako NAS ale i prywatna chmurka.
Szkoda tylko, że przy obecnej psychozie związanej z cenami dysków, zaraz ceny skoczą o 50%... :/

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

26.10.2011 12:45

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

HAHA

w sklepie, w ktorym zlozylem zamowienie cena na 2TB wersje wzrosla z 575pln do 1251pln. Jakie sa szanse, ze nie anuluja mojego zamowienia? Ikona: lol
No to se q.... kupilem dysk Ikona: :P

26.10.2011 12:53

Wątków: 434 | Odpowiedzi: 23491

ILE URWA !?

1251zł ? Poje... oszaleli ? HWD tym sklepom, co podnoszą ceny - powinni wyprzedaćto co mają po starych cenach...

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

28.10.2011 16:09

Wątków: 261 | Odpowiedzi: 4461

...

Czy to jest po prostu dysk sieciowy z serwerem? Jeżeli tak to mam coś takiego od jakiegoś czasu, fajna sprawa.

            

28.10.2011 20:32

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

got it!

udalo sie kupic w Vobisie po "starej" cenie. Teraz juz jest za 899. Uff zdarzylem :]

29.10.2011 09:16

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 9790

890

Mayor
tak sie zastanawiam czym sie toto rozni od dobrego routera z podpietym dyskiem? interfejsem?
przelecialem na szybkosci arta i z tego co widze, opisywane fukncje realizuje rownie dobrze moj stary wl500gp

co do koszul powiem tak, wole polo od Ralpha Laurena niz od Lacoste -sa lepiej skrojone chociaz mam tez polowki Lacoste`a =) spierdolina by Milo

29.10.2011 13:23

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 210

Teraz trzeba szybko kupić bo przez powódź w tajlandi wszystkie dyski zaczynają drożeć.

29.10.2011 15:19

Wątków: 434 | Odpowiedzi: 23491

christer

rada spóźniona przynajmniej o kilka dni. Ceny już dawno skoczyły o ok. 100% w górę...

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

29.10.2011 20:31

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 52320

O 100% to tak w najlepszym wypadku, zwykle jeszcze drożej

christer
Nie strasz, że dopiero zaczynają drożeć.
Podobno producenci mają zapasy, tylko klientela (w tym sklepy) się rzuciła, przewidując, że będzie drożej i zrobiło się jeszcze drożej (podobna sprawa jak u nas z cukrem).

29.10.2011 22:05

Wątków: 434 | Odpowiedzi: 23491

Freezer64

zupełnie jak z cukrem Ikona: :P Zapasy były, podwyżka cen się nie zapowiadała... A ludzie (czytaj: bezmózgi tłum) zrobili panikę i ceny poszły w górę. Dlaczego ? Bo kupowali na potęgę, to czemu sklepy nie miałyby podnieść cen i więcej zarobić ? Ikona: ;)

PS. Wystarczy w takim tesc, biedronce czy innym markecie walnąć w całym kraju wielkie plakaty "Jeden klient może kupić maksymalnie 5kg cukru" i znów się zacznie...

A ceny HDD wrócą do normy najwcześniej za pół roku... Ikona: sciana

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

29.10.2011 22:58

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 52320

_Torwald_

Jeszcze większe heca z cukrem były jak wchodziliśmy do UE - sam wtedy słyszałem plotę, że ma być po 4zł, a to był w końcu 2004 rok Ikona: :P Jak dokładnie było z podwyżkami to nie pamiętam, ale wykładowca z mikroekonomii twierdzi, że ceny wzrosły zanim do tej uni w ogóle weszliśmy Ikona: lol

Tylko najgorsze w tym wszystkim jest to, że w Polsce wygląda to tak, że jak boom na kupowanie się skończy to ceny niewiele spadają (tzn. sklepy wykorzystują okazję do zwiększenia marży)

30.10.2011 12:24

Wątków: 434 | Odpowiedzi: 23491

true...

wolny rynek rządzi się swoimi prawami: jak jest popyt to i ceny rosną, mimo tego, że nie ma szczególnych powodów, żeby tak się działo.

Tak jak pisałem, ceny spadną do poprzedniego poziomu za min. pół roku (prędzej 9 miesięcy) - wtedy dopiero np. WD osiągnie normalną wielkość produkcji.

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

10.01.2012 16:33

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

Pytanie:

Co tu sie q.... dzieje? Gdzie jest WD2go?

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi z HDD usera (zmniejszony z 931x590) Zobacz oryginał

10.01.2012 16:45

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

przy pobieraniu tego Mionetu

"To połączenie jest niezaufane"
"update.mionet.com używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa."
I nie da sie sciagnac softu.

Cos tu poszlo na psy Ikona: :P

10.01.2012 17:08

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

cd...

"Dear ElGrEeEn,

Welcome to MioNet and thanks for signing up for the 30 day trial. You've joined over 70,000 people just like you who use MioNet for remote access and secure file sharing."

30 day trial ?!Kupil ktos to moze ostatnio? Moze mnie ktos oswiecic co sie dzieje? Nie ma juz uslugi danych w chmurze z tym dyskiem sieciowym?

10.01.2012 17:34

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

no dobra

</panic mode>

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi z HDD usera (zmniejszony z 974x660) Zobacz oryginał


Po 30 dniach pozostana najwazniejsze uslugi.

Mysle, ze wypadalo by zaktualizowac recenzje.

21.03.2012 16:11

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

edit

oczywiscie recenzja aktualna. MioNet zostal zastapiony WD2go. Potrzebna byla aktualizacja firmware dysku. Nie zaktualizowal sie od razu do najnowszego firmware - trzeba bylo troche odczekac. Podobnie z oprogramowaniem - wersja softu z listopada wgrala sie dopiero teraz.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.03.2012 16:13

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46183

czyli...

... wszystko ok i nie trzeba płacić? ;-)

...

21.03.2012 18:45

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 5264

na to wyglada

Ikona: :P
Ale zmyla z ta "chmurą" w tytule arta. Myslalem, ze dane laduja do chmury, a tu tylko zdalny dostep do dysku jest. Dalem sie nabrac Ikona: :P

W dodatku po ostatniej aktualizacji softu wcialo mi 38GB danych backupu smartware. Teraz wgrywaja sie od nowa a przestrzen dysku zmniejszyla sie o 38GB. Zenua z tym softem.

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.