Xtreamer - odsłona druga z dodatkiem PRO

Antoni Woźniak, 2010-11-04 01:01 | Źródło |

Wcześniej, na łamach FrazPC, przetestowaliśmy pierwszego Xtreamera, który pojawił się na Polskim rynku. Urządzenie wywarło bardzo pozytywne wrażenie, choć nie było pozbawione wad, to jednak uzyskało naszą rekomendację. Przyszedł czas na kolejny odtwarzacz Koreańczyków, tym razem już nie tak kompaktowy, bo i mieszczący w środku dyski. No właśnie nie dysk, a dyski. Xtreamer PRO to dwa dyski twarde, co oznacza że w środku, w dwóch kieszeniach możemy zaparkować 4TB danych. Daje to możliwość trzymania na szafce RTV całego zasobu, archiwum multimediów. Skrzyneczka nie jest duża, ale tak jak poprzedni model można powiedzieć, cechował się wagą piórkową to opisywany jest dość ciężki, szczególnie jeżeli umieścimy w środku dwa HDD. Jak zatem poradził sobie nowy model? Jak wypadł na tle bardzo pozytywnej oceny poprzednika (jego bezpośrednim następcą jest Sidewinder)? Jak wiele zmieniło się w oprogramowaniu oraz interfejsie - na te pytania odpowiem poniżej, starając się zwrócić uwagę na zasadnicze różnice oraz skonfrontować możliwości PRO z konkurencyjnymi produktami tego typu, które trafiły do tej pory na stół naszego laboratorium.

Co fabryka dała...

Od strony sprzętowej, głównych układów, nic się nie zmieniło. Nadal więc mamy starego znajomego, chip Realteka RTD1283DD taktowany zegarem 450MHz. Nie jest to wada - układ nadal wywiązuje się z powierzonych mu przez konstruktorów zadań bardzo dobrze. Wszystko działa płynnie, szybko, a biorąc pod uwagę spore zmiany jakie zaszły od strony programowej procesor nadal dysponuje odpowiednim zapasem mocy. W konfrontacji z najnowszą Sigmą, montowaną w Popcornach kość Realteka wychodzi obronną ręką. Rzecz jasna nie należy zapominać, że w przypadku konkurencji mamy dodatkowo obsługę nośnika Blu-ray, ale patrząc na zastosowania typowe do odtwarzaczy sieciowych trudno tu mówić o jakiejś wyraźnej przewadze tego, co zamontowano w Kukurydzy. Nowością jest nowy kontroler dysków twardych - rzecz której nie było w poprzedniku, który zresztą oferował miejsce wyłącznie dla (wolniejszych) dysków 2.5". W przypadku zrecenzowanego modelu możemy w kieszeniach umieścić dowolny dysk 3.5", a szybki kontroler powinien poradzić sobie z obsługą zamontowanych dysków.

Specyfikacja:

Procesor: Realtek RTD1283DD 450MHz Pamięć: 256MB DDR2 SDRAM (2x1Gbit), 256MB Flash (1x2Gbit) Dedykowany kontroler dysków: JM20336

Wymiary: 82x175x120 mm (S x G x W), waga 1000 gramów (bez HDD)

Obudowa: Metalowa, przygotowana do pracy w pionie (praca w poziomie dopuszczalna). Obudowa chłodzona cichym wentylatorem 40x40mm, obroty regulowane z poziomu menu. Zestaw złącz AV znajdują się z tyłu. Dyski wsuwane od frontu, po zdjęciu przedniej pokrywy. Z przodu umiejscowiono diody kontrolne, czujnik IR, złącze eSata oraz jedno gniazdo host USB (z tyłu pozostałe gniazda USB, w tym USB slave do podłączenia PC).

Złącza:

Wyjście HDMI 1.3a (do 1080p 60Hz) Wyjście Video Composite (PAL/NTSC) Wyjście audio stereo (analog, 2x chinch) Wyjście cyfrowe audio (optyczne) Złącze LAN 10/100 Base-TX Złacze WLAN przez adapter USB 802.11b/g/n (jako opcja, adapter sprzedawany oddzielnie) Złącza HOST USB 2.0 (do jednego, bezpośrednio można podłączyć PC) Złącze eSATA (na froncie obudowy) Złącze PC USB - do łączenia z komputerem, transfery do 35MB/s (280Mbps) Złącze zasilania 5V/12V

Dyski:

Opcjonalny montaż jednego lub dwóch dysków twardych. Rozmiar 3.5" Złącze: SATA / SATAII Pojemności: do 2000GB / dysk Dyski wewnętrzne formatowane są z menu urządzenia (partycja użytkownika formatowana jest w NTFS). Dla dysków zewnętrznych (USB) obsługiwane są formaty: FAT16, FAT32, NTFS, UDF, EXT3 oraz NFS-

Z tyłu pełen komplet wyjść AV, nietypowe złącze zasilania i naprawdę sporych rozmiarów zewnętrzny zasilacz. Porty USB umiejscowiono z tyłu oraz z przodu obudowy (podłączymy m.in. opcjonalną sieciówkę WiFi w formie antenki), na froncie znalazło się także szybkie złącze eSATA, które ułatwi szybkie przerzucanie danych z zamontowanych w środku HDD na zewnętrzną pamięć masową. Poza tym zastosowano szybką pamięć i jest jej wystarczająco dużo, aby obsłużyć wszystkie rozbudowane funkcje odtwarzacza - w środku znalazło się miejsce dla modułu 256MB DDR2 SDRAM (2x1Gbit) oraz dodatkowo dla 256MB pamięci Flash (1x2Gbit). Z tyłu znajduje się mechaniczny przełącznik wyboru dysku - w przypadku podłączenia Xtreamera do komputera będziemy mogli widzieć w tym samym czasie tylko jeden z zamontowanych HDD. Wybór (A i B) można wykonać swobodnie "na oślep" - nie ma specjalnie potrzeby zaglądania, wystarczy tylko zapamiętać jak umiejscowiliśmy dyski w środku.

O wyglądzie nie ma się co rozpisywać - wygląd odtwarzacza kojarzy się z obudową zewnętrzną dla HDD, względnie z typowym NASem, dyskiem sieciowym. Na uwagę zasługuje fakt zastosowania metalowej obudowy, która pełni funkcję radiatora. Jak już wspomniałem o chłodzeniu to warto napisać coś o zamontowanym wentylatorze. To niewielkie śmigiełko, z regulacją obrotów zrealizowaną za pomocą odpowiedniej zakładki w menu ustawień odtwarzacza. Trzeba pamiętać o tym, że dwa dyski to spore wyzwanie dla układu chłodzącego - na szczęście podczas samego odtwarzania (a przecież chodzi o to, by właśnie wtedy było cicho) można spokojnie zredukować obroty, a nawet wyłączyć wentylator. Inaczej się sprawa przedstawia, gdy coś zapisujemy, albo transferujemy z zamontowanych w środku dysków. Wtedy należy wybrać obroty maksymalne, choćby dla pewności o bezpieczeństwo danych i dbałości o żywotność zainstalowanych w obudowie HDD. Pilot wygląda identycznie, jak ten w przetestowanym wcześniej modelu. A więc powiela wady i zalety poprzednika. Dobrze leży w ręce, układ przycisków poprawny, przydałoby się podświetlanie albo chociaż jakaś warstwa fluorescencyjna, podstawowe przyciski sterowania: play, stop, przewiń powinny być większe. Nie jest też najlepiej z kątami, pod którymi pilot działa.

Zmiany, zmiany... interfejs

Na wstępie wspomnę jeszcze o obsłudze formatów, rozszerzeniu możliwości odtwarzacza za pomocą podłączonych, dodatkowych urządzeń. Bez problemu odtworzymy materiał z kamery HD w obowiązującym standardzie zapisu AVCHD. Do odtwarzacza możemy podpiąć napęd CD/DVD, urządzenie w pełni obsłuży tego typu nośniki, łącznie z menu. W przypadku obrazów (ISO) to, podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednika, obsługa Blu-ray jest uproszczona... odtworzymy film, ale tylko z podstawową obsługą funkcji (tj. wybór języka) bez menu, bez dodatków. Do tego wspomniana, opcjonalna antenka z kartą sieciową WiFi.

Jednak miałem pisać o zmianach, nowościach ...zostawmy zatem hardware na razie w spokoju i skupmy się na tym co nowego w interfejsie oraz nowych funkcjach jakie wprowadzono do Xtreamera. Wygląd menu zmienił się zasadniczo. Duże, takie dość posępne grafiki, witają użytkownika na wstępie. Każda z funkcji menu to nowy "pulpit". Całość prezentuje się elegancko. Być może niektórzy popadną w lekką melancholię. Z drugiej strony komuś mógł nie odpowiadać wcześniejszy layout z potężną dawką intensywnej czerwieni na ekranie. Co się tyczy obsługi dysków to mamy możliwość sformatowania ich bez konieczności przekładania ich do komputera. Mamy także, bardzo pozytywnie ocenioną wcześniej, możliwość sprawnego administrowania zasobami - dzięki panelowi eksploratora można szybko dokonywać zmian, kopiować pliki między dyskami etc. Podsumowując, nakładane na obraz menu wysokiej rozdzielczości wygląda efektownie i na szczęście pozwala przy tym na efektywnie zarządzanie pracą odtwarzacza.

...usługi, funkcje sieciowe, Internet

Największe jednak zmiany zaszły w obsłudze serwisów. Każdy fan buszowania za pośrednictwem odtwarzacza sieciowego po portalach internetowych, sprawdzania wiadomości, oglądania wideo w streamingu, oglądania zdjęć czy słuchania muzyki będzie usatysfakcjonowany. Mamy więc dostęp do YouTube (w tym także do materiałów w HD) oraz dziesiątek innych serwisów tego typu, jakie dostępne są w Internecie. Posłuchamy sobie radia internetowego, obejrzymy zdjęcia na Pciasa oraz Flickr, przeczytamy najświeższe wiadomości na kanałach RSS: Yahoo News, BBC News, CNN News etc, sprawdzimy pogodę oraz najnowsze wieści dotyczące odtwarzaczy Xtreamer, wsparcia (FAQ).

Obsługiwane formaty: Kontenery wideo: -MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V) -MPEG1/2 PS (M2P, MPG) -MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS) -VOB -AVI, ASF, WMV -Matroska (MKV) -MOV (H.264), MP4, RMP4 -FLV - Flash Video Kodeki wideo -XVID SD/HD -MPEG-1 -MPEG-2 (MP@HL) -MPEG-4.2 (ASP@L5 720p 1-point GMC) -WMV9 (MP@HL) -H.264 (BP@L3, MP@L4.0, HP@L4.0, HP@L4.1) -VC-1 (MP@HL, AP@L3) Formaty odtwarzania strumieniowego: -RTSP -FLV Kontenery audio: -AAC, M4A -MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA) -WAV -WMA -FLAC -OGG -AVC HD Kodeki audio: -Dolby Digital (AC3) -Dolby TrueHD (downmix do PCM 2.0) -DTS -DTS-HD (downmix do DTS 5.1/PCM 2.0) -WMA, WMA Pro -AAC -MP1, MP2, MP3 -LPCM -FLAC -Vorbis Obsługa audio passthrough: -DTS -Dolby Digital (AC3) -PCM 2.0 do 5.1ch Obsługa HD audio: -DTS-HD MA* -DTS-HD HR* -Dolby True HD* -Dolby Digital Plus* * przy odtwarzaniu Xtreamer wykonuje konwersję (downmix) do podstawowych formatów DTS lub AC3 (Dobly Digital). Od wersji oprogramowania 2.4 wszystkie formaty HD będą obsługiwane także w trybie passthrough. Formaty zdjęć: -JPEG, HD JPEG -BMP -PNG -GIF Inne formaty: -ISO, IFO (dla obrazów płyt Video DVD) -ISO (dla obrazów płyt BluRay, bez obsługi menu) -RM, RA, RAM -M3U (playlist) -PLS, PLSX (playlist, internet audio) Formaty napisów: -SRT (SubRip) -SMI (Sami) -SUB (MicroDVD) -SSA (Sub Station Alpha) -IDX -PGS (BD) Zasoby sieciowe:

- SAMBA (SMB) - UPnP AV / DLNA Serwery: - SAMBA (SMB), udostępniany jest dysk wewnętrzny, oraz pamięci USB - FTP - NFS - UPnP - WEB Serwer (zarządzanie i dostęp do zasobów przez przeglądarkę internetową)

Możliwość podłączenia adaptera USB-WiFi (dedykowany adapetr 802.11b/g/n na układach Ralink RT3070) oraz złącze LAN (RJ45) 10/100Mbit

Opcja przełączenia odtwarzacza w tryb NAS (cała moc procesora przeznaczona jest na obsługę usług sieciowych). Obsługa darmowego konta DDNS dla domen [wybrana-nazwa].myxtreamer.net

Źródło: Human Media

-

Największą nowością jest nowy moduł, który zwie się Xtreamer LIVE. To kilkadziesiąt pogrupowanych tematycznie serwisów. Dobrej jakości wideo, w tym erotyka, ciekawe materiały dokumentalne, całkiem sporo materiałów w HD. Jak to działa w praktyce? Różnie - całość nadal jest w fazie beta, niektóre materiały (vimeo) odtwarzane są płynnie, bez problemów. Są jednak serwisy, których nie da się oglądać. Piszę to z perspektywy kogoś, kto dysponuje szerokopasmowym dostępem do sieci. W przypadku streamingu SD można korzystać z WiFi (antenkę / kartę otrzymałem w komplecie z odtwarzaczem) jednak gdy zapragniemy obejrzeć coś w "HD sieciowej jakości" warto podpiąć Xtreamera kablem do routera. Aktualizacji Live dokonujemy z poziomu menu odtwarzacza, tak samo jak firmware oraz pozostałych modułów. Warto nadmienić, że moduł ten nie jest objęty wsparciem producenta, który zastrzega wyraźnie iż "nie odpowiada za działanie dodanych elementów oraz funkcjonalność interfejsu". Ogółem ilość materiałów dostępnych z poziomu czy to Live, czy pozostałych zakładek w menu Internet jest przytłaczająca. Na marginesie odtwarzaczom sieciowym przybywa groźny konkurent pod postacią Google TV oraz innych hubów / serwisów jakie pojawiły się ostatnio w najnowszych odbiornikach HDTV. Ten element funkcjonalności może się zatem niebawem dublować z tym, co oferuje telewizor. Oczywiście dotyczy to każdego odtwarzacza, także stacjonarnych odtwarzaczy Blu-ray, które obowiązkowo wyposażone są w obsługę funkcji sieciowych. Warto na koniec tego akapitu wspomnieć o VOD - niestety u nas jest to rzecz niedostępna, ale można sprawdzić w oprogramowaniu, czego jeszcze (czy czego u nas) nie ma. Widać kinowe przeboje, seriale - jednym słowem wypożyczalnia materiałów wideo (są też klipy) dostępna z poziomu sieciowego odtwarzacza.

Sprzęt możemy obsługiwać nie tylko za pomocą dołączonego pilota. Są dwie opcje. Pierwsza to obsługa na ekranie telefonu via WWW lub dedykowane oprogramowanie z App Store (lub Marketu) pozwalające na kontrolę za pomocą posiadanego przez użytkownika smartfona. Wygodne, bo po pierwsze ułatwia obsługę w ciemnościach, po drugie nie trzeba w nic celować pilotem. Drugą, znacznie bardziej rozbudowaną, jest obsługa sprzętu za pomocą specjalnej strony www. Pisaliśmy o tym już w przypadku poprzednika. To najbardziej rozbudowana funkcja tego typu, jaką znajdziemy w oferowanych dzisiaj na rynku odtwarzaczach. Wygoda nawigowania za pomocą myszki i klawiatury, możliwość administrowania zasobami (nie tylko pliki, ale także radio, serwisy) to spora zaleta, jaką oferuje Xtreamer.

Jedną z zakładek w menu jest "Jukebox", czytaj szafa grająca. Moduł pozwala ułożyć sobie graficzne playlisty, przeglądać historię odtworzonych materiałów, zawiera informacje o naszej bibliotece multimediów (z opisami, w planach współpraca z FimWeb.pl). Problem w tym, że nie udało się szafy uruchomić. To znaczy po pierwszym włączeniu i zainstalowaniu najnowszych wersji oprogramowania (w przypadku Jukeboksa także instalujemy osobne pliki) rzecz się uruchomiła i to by było tyle z testowania szafy. Po kolejnym odpaleniu odtwarzacza moduł przestał się uruchamiać, nie pomogło ponowne wgrywanie - coś się ewidentnie popsuło.

Wielką zaletą opisywanego urządzenia, czy w ogóle Xtreamerów jest szybkość wprowadzania zmian, prężny support oraz wielka baza aktywnych użytkowników - społeczność, która bierze udział w pracach nad poprawą jakości oprogramowania oraz proponuje swoje rozwiązania. Na rynku jest jeszcze tylko jeden producent, który w tym względzie oferuje podobny poziom wsparcia oraz aktywne forum użytkowników - to Popcorn Hour. Inni producenci nie działają tak prężnie, także użytkownicy zazwyczaj nie są tak aktywni.

Sprzęt może pełnić funkcję serwera Samba (NAS), UPnP, FTP i WWW. W takiej sytuacji, gdy dyski przez cały czas pracują, jak już wspomniałem, warto ustawić obroty wiatraczka na maksimum. Poza tym producent przewidział obsługę QoS. W Xtreamerze PRO zastosowano technologię QoS, która "analizuje przewodowy i bezprzewodowy ruch w sieci i optymalizuje go, tworząc wiele równoległych strumieni danych". Xtreamer dodatkowo obsluguje także technologię WISH (Wireles Intelligent Stream Handling), która podnosi efektywność pracy sieci bezprzewodowej przez "inteligentne kolejkowanie transmisji z uwzględnieniem pakietów, które muszą być przesłane bez opóźnień w ustalonych ramach czasowych". WISH po prostu wykrywa transfery materiałów wideo przeznaczone do odtwarzania na żywo. Pomaga zatem wykorzystać możliwości urządzenia w kwestii obsługi mediów strumieniowych, które dostępne są w Internecie. Wraz z QoS zapewnia to dobrą obsługę WiFi, jednak jak wspomniałem powyżej - transfer HD (nawet 720p, które jest najczęściej spotykane) wymaga jednak kabla LAN. Do tego wszystkiego dodajmy obsługę Bittorenta.

Jakość obrazu i dźwięku

Nie mam żadnych zastrzeżeń. Bardzo dobry obraz, nie wymagający ingerencji w ustawienia telewizora, dobry dźwięk (szkoda, że w wyposażeniu zabrakło elektrycznego złącza cyfrowego dla audio). Pewnie ciekawą funkcjonalność wprowadza szafa grająca, ale jak wyżej, niczego sensownego nie jestem w stanie o tym module napisać, bo przestał on działać i nie udało się go przetestować. Odtwarzanie filmów oraz muzyki nie nastręcza odtwarzaczowi żadnych problemów. To samo można napisać o obsłudze napisów. Te powinny być dostarczone w jednym z poniższych formatów: ASS, SMI, SRT, SSA oraz SUB. Zdjęcia ładowane są bardzo szybko, także te o naprawdę dużej rozdzielczości.

Jest świetnie, czy "tylko" dobrze?

Sprzęt ma potencjał, działa bardzo pewnie (udało mi się raz go zawiesić, podczas intensywnego testu, który trwał przez parę tygodni), odtwarzacz jest często aktualizowany (od kwietnia kiedy sprzęt trafił na rynek ukazały się do września 4 nowe wersje firmware - jak na pół roku to naprawdę sporo), prężnie działa społeczność użytkowników,  pojawiają się nowe, ciekawe pomysły na rozwój xtreamerowej platformy. Jest więc dobrze, ale czy świetnie? Do świetnie jednak nieco brakuje. Obsługa mediów strumieniowych nie zawsze jest bezproblemowa. Być może winni są dostarczyciele treści, jednak czasami czekamy nieprzyzwoicie długo aż odtwarzacz uruchomi wideo, albo... nie uruchomi. W przypadku HD na razie działa to tak sobie, cześć materiałów klatkuje, nawet przy podłączeniu sprzętu kablem do routera. Jeżeli już mamy ambicję oferowania rozbudowanych serwisów, to przydałaby się lokalizacja tego typu funkcjonalności - wprowadzenie polskich serwisów IPTV. Pilot mógłby być lepszy, na szczęście można zrezygnować z niego na rzecz smartfona. Obsługa via WWW to ogromna zaleta, nie da się tego porównać do dostępu z eksploratora Windows, czy jakiejś prostej aplikacji udostępniającej zasoby odtwarzacza na ekranie peceta. Z serwisów sieciowych można korzystać na monitorze, ale przynajmniej niektóre (te lepszej jakości) materiały wyglądają lepiej na dużym ekranie HDTV. Xtreamer daje nam wybór: monitor czy telewizor. Jakość bywa w pełni akceptowalna i tylko pozostaje trzymać kciuki za rozwój IPTV - bardziej demokratycznej telewizji bez koncesyjno-regulatorskich ograniczeń. Pytanie czy Live będzie odpowiednio rozwijany - producent nie jest odpowiedzialny za rozwój tego modułu i może być różnie. Oferowane transfery są wystarczające, ale... przydałaby się obsługa interfejsu sieciowego 1Gb/s. Szczególnie, że w tym wypadku mamy dwa dyski i łącznie możliwość zapisu nawet do 4TB danych. Jest co prawda eSATA, wygodnie umiejscowione z przodu, ale nazwa zobowiązuje... jest to w końcu odtwarzacz sieciowy i to właśnie LAN, względnie WiFi powinny być główną drogą dla przesyłanych danych. Osiągane w zapisie nieco ponad 5MB/s (zapis do) oraz przy odczycie 8.5MB/s (duże pliki), to nie najlepsza wartość. Na razie jednak nikomu z producentów tego typu sprzętu nie udało się wprowadzić w pełni bezproblemowej obsługi LAN 1000/1000/10. Xtreamer PRO kosztuje obecnie 779 złotych (bez dysków). Nie jest to dużo, patrząc na możliwości przetestowanego sprzętu. Cena jest porównywalna do tej, jaką przyjdzie zapłacić za podstawowy model Popcorn Hour A200. Oczywiście nie zapominajmy, że PH daje nieoficjalnie możliwość odtwarzania Blu-ray, ale też 4TB zgromadzonych i udostępnionych zasobów multimedialnego archiwum Kukurydza nie zaoferuje.

Xtreamer PRO Sugerowana cena: 779 PLN

+ bezproblemowe odtwarzanie wielu formatów + duża pojemność archiwum multimedialnego przy zastosowaniu dwóch 2TB dysków + serwis sieciowy Xtreamer Live + bardzo dobre wsparcie oraz aktywna społeczność użytkowników + interfejs + szybki kontroler dysków + dobre transfery (lokalnie) + cicha praca, wydajne chłodzenie + zarządzanie via WWW + obsługa za pomocą telefonu

- pilot (brak podświetlanych przycisków, zbyt małe klawisze, precyzja) - forma (dla estetów) - funkcja szafy grającej z problemami - brak polskich serwisów - brak dostępu do niektórych z usług sieciowych: serwisów, portali (być może winni są tutaj dostarczyciele, ale lepiej żeby w oprogramowaniu było ich mniej, ale działających, niż więcej, ale z tego część nieaktywnych... może to wywołać niepotrzebne frustracje, jakieś przedmioty mogą polecieć w stronę ekranu) - takie sobie transfery, przydałby się gigabitowy LAN

Tradycyjnie dziękujemy firmie Human Media za udostępnienie sprzętu do testów.

Autor: Antoni Woźniak

Tagi: WiFi, odtwarzacz sieciowy, esata, mkv, Matroska, dwa dyski, Xtreamer PRO,

Komentarze (3)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

04.11.2010 10:58

Wątków: 55 | Odpowiedzi: 8024

...

Po tygodniu zabawy z tym modelem jestem bardzo zadowolony, w sumie spełnia wszystkie moje oczekiwania. Jak na razie miałem problem z JEDNYM (dosłownie) plikiem mkv, miał zbyt dużą rozdzielczość poziomą i Xtreamer się wypiął na niego

Co do pilota i wyglądu - kwestia gustu i przyzwyczajenia. Po chwili zabawy nie mam już problemu z trafieniem w odpowiedni przycisk w ciemnym pokoju (a tak na prawdę korzysta się z kilku w trakcie projekcji maksymalnie).

Przez sieć nie da się płynnie odtworzyć tylko plików z baaardzo dużym bitratem (w praktyce u mnie powyżej 35-40 Mbit/s), wszystko inne śmiga bez problemu. Chociaż zrzucanie przez sieć sporej porcji danych na wewnętrzne dyski wymaga już nieco cierpliwości i mogłoby być szybciej.

Serwisy - no cóż, kwestia czasu, pewnie w końcu będzie to działało jak należy, a na razie jest z tym różnie. Ale ponieważ to usługa dodana (mówię o Live!), to darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda.

Jukebox - u mnie co prawda działa, ale jakaś dziwna bania jest z dodawaniem filmów do tego - nie wiem, czy on musi przekopiować sobie plik do swojego katalogu, żeby dopiero w pełni go obsłużyć? W wolnym czasie pobawię się tym, jak na razie zbędny bzdet

Z zalet - rock hard stability, widać, że w środku hula linux i soft porządnie napisany, na prawdę ciężko to zawiesić
Dekodowanie i downmix do PCM 2.1 - fajna sprawa, bez kina domowego można jednym kabelkiem HDMI podpiąć Xtreamera do TV i gra muzyka I o to chodzi

I wiele, wiele innych Za te pieniądze fajna zabawka (chociaż też nie jest tak, że na komputerze nie można zrobić czegoś, co można tutaj...) - polecam

25.11.2010 20:09

Wątków: 40 | Odpowiedzi: 57

nie polecam

http://www.frazpc.pl/b/269820

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

07.12.2010 20:15

Wątków: 55 | Odpowiedzi: 8024

A ja polecam,

szczególnie, że wyszedł nowy firmware :

http://www.xtreamer.net/downloads/xtreamerpro/firmware/ver-2-5-2...

który znakomicie rozszerza i tak już bogate możliwości sieciowe Parę błędów też poprawili - między innymi samba sharing z Windows 7, które za nic w świecie nie mogłem ostatnio uruchomić - okazało się, że to bagol

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.