PGA 2009 – Święto każdego gracza

Dawid Kosiński, 2009-10-23 00:00 |

PGA 2009 - święto każdego gracza

PGA 2009 - święto każdego gracza

Poznań, rozrywka, gra - te trzy słowa z całą pewnością starczą, by pokrótce i bardzo lakonicznie opisać największą imprezę gamingową w Polsce - Poznań Game Arena 2009. Tak jak w poprzednich latach, tak i teraz możemy spodziewać się wielu atrakcji przeznaczonych dla graczy, czyli między innymi prezentacji najnowszego i najbardziej pożądanego sprzętu komputerowego, wyczekiwanych od dawna gier oraz innowacyjnych technologii. Oprócz tego nie powinno zabraknąć wielu osobistości ze świata komputerowej rozrywki, zapierających dech w piersiach efektów audio-wizualnych oraz wielu konkursów z cennymi nagrodami. Nie muszę chyba dodawać, że każda osoba uważająca się za prawdziwego gracza nie powinna opuścić tego wydarzenia. Jednak jeśli mimo to nie mogliście stawić się dzisiaj w Poznaniu i osobiście sprawdzić, czego można spodziewać się po tegorocznej edycji PGA, zapraszam do przeczytania relacji z tej właśnie imprezy.
 

Pierwsza hala

Po wejściu na teren targów, przepchnięciu się przez tysiące zwiedzających i odebraniu akredytacji skierowałem się ku pierwszej i największej, ale mimo wszystko, nie najważniejszej hali PGA 2009. Tutaj właśnie znajdowały się wszystkie stoiska firm produkujących sprzęt dla graczy, takich jak np. Asus, Gigabyte, Enermax, Microsoft. Co kilka metrów dało się zauważyć szklane gabloty lub półki, na których znajdowały się najnowsze podzespoły komputerowe oraz laptopy, wszystko przygotowane z myślą o graczach! Każda z firm postarała się, by to właśnie jej fragment hali prezentował się jak najlepiej i przyciągnął możliwie dużą liczbę odwiedzających.Największym stoiskiem wśród producentów sprzętu mógł pochwalić się Asus wraz z Intelem. Zajmowało ono naprawdę dużą część hali i mogliśmy na nim znaleźć m.in. najwydajniejsze karty graficzne i płyty główne. Jednak pierwsze skrzypce grały tu gamingowe laptopy wyposażone w topowe procesory Intela z serii Core i7. W tym momencie uchylimy rąbka tajemnicy i zdradzimy Wam, że zgodnie z oczekiwaniami są one niezwykle szybkie. Będziecie się mogli o tym przekonać już za kilka dni, podczas czytania przygotowywanej przez nas recenzji Asusa M60J. Jednak nie samym sprzętem człowiek żyje, na omawianym stoisku znalazła się też wielka scena, na której odbywały się liczne konkursy i inne atrakcje. Uwagę każdego zainteresowanego stoiskiem Asusa na pewno przyciągnął też sportowy samochód Nissan 200SX, przy którym setki osób robiły sobie zdjęcia.

 

 

  

Bardzo dużym stoiskiem dysponowała firma Creative. Można było na nim osobiście przetestować połączenie kart dźwiękowych oraz słuchawek z serii X-Fi, ale równie interesującą atrakcją była możliwość zagrania meczu w Quake Live z jednym z najlepszych graczy w Polsce - Proxem, który nie tak dawno zasilił odradzający się zespół Creative Fear Factory X-Fi. Nie muszę chyba dodawać, że chętnych do uczestnictwa w realizacji nie brakowało. Cieszy fakt, że mecze można było oglądać podczas zwiedzania hali, gdyż były one wyświetlane na wielu telebimach i monitorach. Nie zabrakło również twarzy firmy Creative, czyli znanego przez każdego gracza Fatal1ty!

 

 Spodobał się nam również punkt przygotowany przez firmę Gigabyte. Tak jak u Asusa, również i tutaj mogliśmy znaleźć mnóstwo płyt głównych i kart graficznych. Oprócz tego odbył się pokaz podkręcania procesora Core i7 w wykonaniu Ryby oraz konkurs, w którym co godzinę można było wygrać cenne nagrody, w postaci płyt głównych oraz kart graficznych.


Kolejne stoisko należało do fanów konsol i było po prostu dwoma rzędami ustawionych monitorów oraz konsol Xbox 360 i Playstation 3. Jak widać, nie grzeszyło ono pomysłowością, ale mimo to przyciągnęło do siebie naprawdę sporo ludzi. Niemal każda obecna na targach osoba chciała zagrać w najnowsze hity stworzone z myślą o konsolach Microsoftu oraz Sony. Dodatkowo Microsoft pomiędzy halami posiadał stoisko, na którym można było się zmierzyć z mistrzem Polski w Forza Motorsport - Pawłem Pilarczykiem i wygrać konsolę Xbox360 Elite.

  Podobną ekspozycję przygotowała firma Sapphire, która promowała niedawno wydane karty ATI Radeon HD 5800. Można było tu pościgać się z drugą osobą w grze samochodowej, oczywiście za pomocą kierownicy, a nie pada czy klawiatury. Jeśli zaś ktoś preferował rozgrywkę w trybie single, mógł spróbować swoich sił w GRID, którego grafika była wyświetlana na trzech monitorach. Jak łatwo się domyślić, efekt ten zawdzięczaliśmy szeroko opisywanej ostatnio technologii ATI Eyefinity, która jest obsługiwana przez nowe karty ze stajni AMD/ATI.Na innych stoiskach mogliśmy znaleźć produkty firm takich jak m.in. Hama i Enermax, zaś w tymczasowym przygotowanym jedynie na czas targów salonie Empiku mogliśmy kupować gry. Warto wspomnieć w kilku słowach o punkcie sprzedaży oficjalnych gadżetów PGA 2009 takich jak koszulki, czapki z daszkiem oraz lampki USB. Wadą tego punktu było to, że zapłacić za nasze zakupy mogliśmy jedynie kartą zbliżeniową BZ WBK, którą całkiem przypadkiem mogliśmy wyrobić sobie tuż obok. Zaskakujący zbieg okoliczności, nieprawdaż?Ale starczy o tematach około sprzętowych, w końcu niemal każdego gracza bardziej niż to, na czym gra interesuje to, w co gra. Nie zabrakło tu więc również wielu punktów promocji najnowszych, a także niewydanych jeszcze gier komputerowych i konsolowych, m.in. Need for Speed: Shift, Dragon Age, Mass Effect 2 oraz Fifa 2010. Zostały one oczywiście odpowiednio przygotowane i tak w przypadku Dragon Age oraz Mass Effect 2 mieliśmy do czynienia z oddzielnymi pomieszczeniami wyposażonymi w kilkanaście komputerów z zainstalowanymi właśnie tymi grami. Zgoła inaczej prezentowało się stoisko recenzowanego ostatnio na naszym portalu Need for Speed: Shift znajdował się tam po prostu.. sportowy samochód. Zdziwiło nas, że przy jego bagażniku tłoczyło się wiele osób. Okazało się, że po otworzeniu go naszym oczom ukazał się monitor oraz pad, czyli zestaw, który umożliwił zabawę z najnowszą samochodówką ze studia Electronic Arts. Reszta monitorów była umieszczona na przednich drzwiach oraz w desce rozdzielczej samochodu i musimy przyznać, że całość prezentowała się wręcz oszałamiająco


Stanowisko Fifa 2010 również dało się rozpoznać już z daleka. Odbywał się na nim turniej, który prowadzili dwaj panowie w piłkarskich strojach, zaś jego uczestnicy rywalizowali ze sobą siedząc na okrągłych pufach ozdobionych znaną z podwórkowej piłki czarno-białą biedronką. Nie zawiedli tu również kibice, niektórzy z nich głośno wspierali swoich faworytów. Można się pokusić o stwierdzenie, że mogliśmy zobaczyć tam więcej miłośników footballu niż na ostatnim meczu Polska-Słowacja. Poziom gry również był zauważalnie wyższy ;-).Scena główna

W końcu dotarliśmy do bezapelacyjnie najważniejszego miejsca tegorocznych targów PGA 2009, czyli do sceny głównej. To właśnie tutaj odbywały się wszystkie prezentacje gier takich jak Assasin's Creed 2, Need for Speed: Shift, Mass Efect 2, Splinter Cell: Conviction, Pro Evolution Soccer 2010 oraz Avatar. Jak widać, zdecydowana większość z tych tytułów to pozycje jeszcze niewydane, więc tym bardziej pokaz był wart obejrzenia, co swoją obecnością potwierdził to tłum stojący pod sceną. Ważne jest, że pokazy te często nie były zwykłymi filmikami z gry, a po prostu gameplayem prowadzonym przez przedstawiciela polskiego dystrybutora danego tytułu.

Szczególnie zapadł nam w pamięć pokaz drugiej części Mass Effect, który był komentowany przez Jaya Watamaniuka - pracownika kanadyjskiej firmy Bioware, projektanta tego właśnie tytułu, krótko mówiąc człowieka, który Mass Effect 2 zna od podszewki. Przekazał on publiczności naprawdę wiele informacji na temat rozgrywki, między innymi to, że postać kapitana Sheparda, którą kierowaliśmy w pierwszej części Mass Effect będzie mogła zostać przeniesiona do drugiej części i że w grze pojawi się nowy typ broni, a mianowicie bronie ciężkie. Podczas gameplayu zaprezentowano również nowy system przypisywania wybranych umiejętności do klawiszy oraz możliwość strzelania w różne części ciała przeciwnika. Oczywiście od tego, w co trafimy zależy jakie obrażenie zadamy wrogowi - strzał oddany w rękę nie zabierze mu dużo życia, ale postrzelenie go w głowę spowoduje jego śmierć. Pod koniec prezentacji Jay zapewnił nas jeszcze o tym, że gra wyjdzie na konsolę Xbox 360 i komputery PC oraz... zasugerował, że pojawi się wersja Mass Effect 2 przeznaczona dla konsoli Playstation 3. Oczywiście nie jest to oficjalna informacja, więc teraz musimy czekać na jej jednoznaczne potwierdzenie lub zanegowanie.

Jay Watamaniuk pojawił się na scenie również podczas przedstawiania kolejnej wyczekiwanej produkcji ze stajni Bioware, czyli Dragon Age: Początek. Dowiedzieliśmy się od niego, że Dragon Age będzie grą naprawdę rozbudowaną i jej ukończenie zajmie od 80 do 100 godzin. Z całą pewnością jest to dosyć długi czas w porównaniu z najnowszymi FPSami, które można przejść w ciągu jednego posiedzenia. Następnym elementem pokazu było przedstawienie gameplayu, który przedstawiał jedną z misji gry. Podczas niej należało dostać się na wieżę i nadać sygnał do sprzymierzonej z nami armii. O wiele ciekawiej jednak przedstawiała się walka ze smokiem - jednym z najcięższych przeciwników w Dragon Age. Jeśli chcecie zapoznać się ze światem z tej gry, już niedługo będziecie mieli okazję to zrobić. 6. listopada gra ukaże się w wersjach przeznaczonych na konsolę Xbox 360 oraz na komputery PC. Wersja PS3 również powstaje, lecz nie wiemy, kiedy dokładnie pojawi się w sklepach.Teraz czas na kilka słów na temat Assassin's Creed 2. Na PGA 2009 mieliśmy okazję zobaczyć grywalną wersję gry. Ważne jest również, że Polska była drugim po Japonii krajem, w którym mogliśmy ją ujrzeć. Co prawda nadal występowały małe problemy z płynnością wyświetlanej grafiki, ale zapewniono nas, że do premiery gry niedogodność ta zostanie wyeliminowana. Rozgrywana podczas prezentacji misja miała miejsce mniej więcej po przejściu 1/3 gry. Nasz zabójca o imieniu Ezio (tak, już nie mamy do czynienia ze znanym z pierwszej części Altaïrem) na zlecenie szefa gildii złodziei ma zabić człowieka o imieniu Emilio, jednak by móc to zrobić, musi najpierw unieszkodliwić jego strażników ulokowanych na dachach budynków. W trakcie rozgrywki mieliśmy okazję zobaczyć nowe ataki zabójcy, m.in. atak z krawędzi dachu, po którym następuje strącenie ofiary z budynku. Dowiedzieliśmy się również, że kierowana przez nas postać potrafi w końcu pływać, co jest oczywiste, skoro akcja gry rozgrywa się w Wenecji. Premiera gry odbędzie się już 17. listopada.Ciekawa była również prezentacja najnowszej odsłony znanej chyba każdemu gry piłkarskiej Pro Evolution Soccer 2010. Bardzo dużo zmieniło się w niej od ostatniej odsłony, między innymi interfejs i silnik gry. Niestety w dalszym ciągu nie doczekaliśmy się klubu Chelsea Londyn, który występuje tu pod nazwą London FC. Na szczęście znajdziemy w nim piłkarzy znanych właśnie z Chelsea, dzięki czemu nawet mimo niezgodności nazwy możemy poczuć się jakbyśmy prowadzili tą londyńską drużynę. Prezentacja zakończyła się sparingiem przedstawiciela CDProjektu z pewnym fanem serii wziętym spod sceny. Mecz skończył się wynikiem 2:0, oczywiście dla gracza. Reprezentant CDProjektu pierwszą bramkę stracił już w 3. minucie i co tu dużo mówić, nie miał zbyt dużych szans na zwycięstwo. Niestety chwilowe problemy z aparatem uniemożliwiły nam uwiecznienie tej wiekopomnej chwili.

Przedstawiciele innych firm byli niestety o wiele bardziej oszczędni w słowach i nie chcieli zdradzić nam zbyt wielu informacji na temat swoich produkcji. Nie dziwi nas to, zwłaszcza, że pracownika polskiego oddziału Ubisoftu, który próbował zbyt wiele powiedzieć na temat nowej gry z serii Splinter Cell, po prostu wyprowadzili komandosi (prawie na pewno prawdziwi ;-)). Otóż pokazał on gameplay nowej części przygód Sama Fishera i przedstawił kilka nowych rozwiązań w serii, do których należą m.in. pojawianie się celów i zadań na ścianach oraz pojawianie się naszej przeźroczystej figury w miejscu, gdzie byliśmy ostatnio widziani. Dzięki temu rozwiązaniu możemy przewidzieć, gdzie przyjdą strażnicy, co ułatwi nam ewentualne ciche unieszkodliwienie ich. Tak, przy pozbywaniu się przeciwników nadal musimy być bardzo ostrożni, zrobienie hałasu może zaowocować przybyciem większej ilości przeciwników powodującym nagłe zmniejszenie prawdopodobieństwa wypełnienia przez nas misji.

Ostatnią opisaną przez nas prezentacją będzie przedstawienie gry Mount & Blade: Ogniem i mieczem. Prawda, że tytuł ten brzmi znajomo? Z całą pewnością będzie to doskonała propozycja dla miłośników historii  i ludzi, którzy sami chcieliby się wczuć w rolę XVII wiecznego żołnierza. Akcja gry zaczyna się w 1654 roku, czyli rok przed Potopem Szwedzkim. Jeśli uczęszczaliśmy w młodości na lekcje historii lub przeczytaliśmy przekoloryzowaną Trylogię Sienkiewicza, wiemy, że w naszym regionie liczyły się wtedy silna, ale otoczona przez wrogów Rzeczpospolita, łakoma na nasze ziemie Szwecja, podnosząca się po nieudanym powstaniu Chmielnickiego Ukraina, Ruś oraz rządzony przez tatarów Chanat Krymski. Właśnie te państwa pozwolą nam walczyć u swojego boku. Warto jednak zastanowić się nad tym, co będziemy mogli robić w grze. Otóż możliwości mamy wiele - zwiedzanie otwartego świata, przejmowanie majątków, branie ludzi do niewoli, a to nie wszystko. Jedno jest pewne, podczas grania w Mount & Blade: Ogniem i mieczem nie będziemy mogli się nudzić. Jednak najciekawszym elementem gry będzie walka, w tym również prowadzenie bitew, czy przeprowadzanie oblężenia zamku. Oprócz zwykłych, znanych z innych gier sposobów na eliminowanie wrogów, będziemy mogli  pokusić się o zatrucie studni, z której wodę czerpie wroga armia, czy przekupienie odpowiednich ludzi, którzy wyżej niż honor cenią ciężką sakiewkę. Wszystko to brzmi pięknie, ale gra ma jedną, bardzo dużą wadę - nieszczegółową i po prostu brzydką grafikę. Gdy pierwszy raz zobaczyłem Mount & Blade: Ogniem i mieczem, byłem przekonany, że mam do czynienia z tytułem sprzed kilku dobrych lat. Właśnie z tego powodu nie wróżę tej grze sukcesu - by z tak kiepską oprawą wizualną  zdobyć uznanie graczy, musiałaby być to produkcja wyjątkowa pod każdym innym względem, co raczej nie jest możliwe. W końcu każda gra ma swoje wady.


Oprócz pokazów gier na scenie odbywały się liczne konkursy z nagrodami, którymi były gry, akcesoria komputerowe oraz parasolki z logiem firmy Ubisoft. Konkursy były naprawdę całkowicie różne, niektóre gry można było dostać za tańczenie i śpiewanie, inne za udział w quizie na temat danej gry, zaś znaczna większość nagród po prostu została rozrzucona wśród publiczności, która przyjęła to z naprawdę wielkim entuzjazmem. Jeżeli ktoś znalazł sie pod sceną w odpowiednim czasie i zgłosił się (nawet kilka razy) do konkursu, mógł wyjść z PGA o kilka kilogramów cięższy i jednocześnie o kilkaset złotych bogatszy..

Warto też wspomnieć o tym, kto trzymał pieczę nad tą częścią imprezy i ją poprowadził. Osobą, która podjęła się tego zadania był Tymon, znany też jako Hut Sędzimir, redaktor magazynu CD-Action. To on rozrzucał i rozdawał gry, magazyny CD-Action, parasolki, filmy oraz wypytywał przedstawicieli branży o wyczekiwane przez wszystkich graczy tytuły. Swoją pracę wykonywał całkiem dobrze, jednak w przyszłości w tej roli widziałbym kogoś, kto da radę poprawnie wymówić głoskę "r". Może trochę przesadzę, ale momentami czułem się jakby Huta dubbingowała Kazimiera Szczuka w latach swojej świetności.


Hostessy

Zwykle w ostatnich akapitach relacji prezentujemy zdjęcia hostess - pań o niebywałej urodzie, które swoim wdziękiem (może lepszym określeniem będzie swoimi wdziękami?) reklamują produkty, w tym wypadku sprzęt oraz gry, zarówno komputerowe, jak i konsolowe. Czy pod względem urody Poznań prezentował się tego dnia lepiej niż reszta Polski? Każdy ma swoje zdanie, więc zamiast dzielić się z Wami swoim, po prostu zaproszę do obejrzenia tych oto kilku zdjęć:

 

Podsumowanie

PGA 2009 można z całą pewnością uznać za imprezę udaną. Każdy z przybyłych tu gości mógł zobaczyć i skorzystać z najnowszego dostępnego na rynku sprzętu i sprawdzić go podczas gry. Podobać się mogły również liczne pokazy przedpremierowych gier oraz możliwość zagrania w nie. Każdy fan elektronicznej rozrywki bez względu na rodzaj używanej platformy mógł tu znaleźć coś dla siebie, a przy odrobinie szczęścia i uwagi wyjść z imprezy ze zdobytymi w wielu konkursach grami, akcesoriami i podzespołami komputerowymi, a nawet konsolą Xbox 360. Co prawda wielu ludzi ostatnimi czasy twierdzi, że PGA co roku jest coraz gorsze, ale pozwolę sobie się z nimi nie zgodzić - targi bardzo mi się podobały i jestem pewien, że wrócę do Poznania za rok, dlatego już dzisiaj zapraszam na kolejną relacje ;-). Jednak nawet jeśli ktoś ma inne zdanie niż ja i uważa, że PGA 2009 prezentuje się gorzej od swoich poprzednich edycji, to musi przyznać, że w kraju nad Wisłą nie ma lepszej imprezy gamingowej i prawdopodobnie nic się w tej materii nie zmieni. Właśnie choćby dlatego warto za rok pojechać na Poznań Game Arena 2010, do czego Was gorąco namawiam!

Dawid "kosa64" Kosiński

Tagi: Relacje,

Komentarze (37)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

24.10.2009 02:22

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 2708

'

klikam w zdjecie i przenosi mnie na strone glowna....

c2de4300@3,3/MSI P35 NEO2 /2GBGEil/ATi4770/be quiet550W/NikonD80/X360/http://www.facebook.com/kaminero

24.10.2009 09:44

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 9790

890

"można było się zmierzyć z mistrzem Polski w Forza Motorsport - Pawłem Pilarczykiem" - chodzi o Pile z pclaba czy kogos innego?

co do koszul powiem tak, wole polo od Ralpha Laurena niz od Lacoste -sa lepiej skrojone chociaz mam tez polowki Lacoste`a =) spierdolina by Milo

24.10.2009 09:59

Wątków: 3 | Odpowiedzi: 1012

..

Całkiem niezły artykuł, gratuluję
Tylko hostess mało..

Komputer już nowy jest, Vedia T8 zepsuta i chyba czas kupić DSa

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2009 10:19

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 1075

Przepraszam bardzo...

Czekam na rozwiązanie problemu z fotami, na moim kompie wszystko działało :|.

www.Benchmark.pl

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2009 10:20

Wątków: 317 | Odpowiedzi: 22868

akurat mnie

w Pń nie ma.. a hostessy można powyrywać pewnie jakieś fajne xD

¡ ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2009 10:22

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 1075

KreetVP

Paszteciarnia, tylko kilka było fajnych.

www.Benchmark.pl

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2009 10:23

Wątków: 317 | Odpowiedzi: 22868

eee...

to dobrze
ale ogólnie w Pń duzo ładnych panienek ^^

¡ ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2009 10:32

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 1075

KreetVP

Te chyba były z Gliwic :E.

www.Benchmark.pl

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2009 10:52

Wątków: 317 | Odpowiedzi: 22868

w

Gliwicach też pare fajnych jest ^^

¡ ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן

24.10.2009 15:25

Wątków: 100 | Odpowiedzi: 2462

rofl

dlaczego jak biore ctrl+f to nie znajduje mi w tym arcie najwazniejszego, czyli info o stoisku retro?

prosz:


Plik graficzny (zmniejszony z 640x480) pochodzi stądhttp://retro-mania.pl/8bit-retro-at-pga-09/ <- fotiren

http://atarionline.pl/v01/index.phtml?ct=nowinki&id=1255910358&u...

http://tdc-smakowitosci.blogspot.com/2009/10/pga-bo-kiedys-grao-...

??

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2009 15:27

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 1075

atom3k

Skoro to dla Ciebie jest najważniejsze, to sorry ; ). A przyczyna jest prozaiczna - człowiek nie może być w kilku miejscach na raz, a gdy zwiedziałem halę, to nic ciekawego się tam nie działo. Wolałem skupić się na nowościach.

www.Benchmark.pl

24.10.2009 15:37

Wątków: 100 | Odpowiedzi: 2462

nie mowie

o tym, ze to ma byc glowny temat

ale mogles wspomniec, bo to wydazenie jest ewenementem troche
i bardzo cieplo przyjete przez media, magazyny w tym www o grach

tylko na frazie cisza

takie male fo pa

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2009 15:42

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 1075

atom3k

Wspomniałbym, gdybym zobaczył coś interesującego. Nie mogłem być we wszystkich miejscach na raz, więc opisałem to, co widziałem lub to, co było transmitowane na telebimach/szeroko komentowane. Bo gdy przechodziłem obok tego stoiska, było ono po prostu niemalże puste . Wniosek z tego jest prosty: za rok będzie trzeba wybrać się w kilka osób i się rozdzielić na dwie hale. Wtedy zdołamy opisać większą część atrakcji.

www.Benchmark.pl

24.10.2009 17:49

Wątków: 102 | Odpowiedzi: 9790

890

atom3k
ciekawa i rzadko spotykana na tego typu targach inicjatywa. faktycznie szkoda, ze chociaz slowem nie wspomnianio o tym w arcie

co do koszul powiem tak, wole polo od Ralpha Laurena niz od Lacoste -sa lepiej skrojone chociaz mam tez polowki Lacoste`a =) spierdolina by Milo

24.10.2009 18:00

Wątków: 282 | Odpowiedzi: 9985

yy

naciskam na fotke dupeczki zeby sobie obejrzec a tu glowna, beton

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2009 18:54

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 1075

cfaniak

Rano to naprawiłem, teraz czekam, aż boss to włączy ; ).

www.Benchmark.pl

24.10.2009 20:00

Wątków: 27 | Odpowiedzi: 532

mielone.jpg

??

7700k+Cryorig C1; MSI B250i; Palit 1080GR; 16GB LPX; Crucial MX300; RM650i; Obsidian 250D; Dell u3014; Magicforce 68; xm300

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

25.10.2009 12:23

Wątków: 463 | Odpowiedzi: 66669

hehe

faktycznie Asusowo-Intelowe mielone

25.10.2009 14:24

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 20

ehhh

i siedzi taki otyły kolo klepie w pada zapatrzony w jakąś żałosną gierkę zamiast poznawać empirycznie wdzięki siedzącej obok niego hosteski

25.10.2009 15:52

Wątków: 637 | Odpowiedzi: 5965

....

Mi się najbardziej podoba Pani na tym zdjęciu


Plik graficzny (zmniejszony z 1280x850) pochodzi stąd

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

25.10.2009 16:23

Wątków: 1234 | Odpowiedzi: 25736

. . .

mialem kiedys Atari XE Video Game System - przywiozlem go z Wiednia, bo w Polszy nie bylo takich cudow - piekna maszyna:


Plik graficzny (zmniejszony z 640x480) pochodzi stądPlik graficzny (zmniejszony z 640x480) pochodzi stąd

25.10.2009 17:01

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 7975

hostessy

te hostessy to jakaś tragedia. Same koleżanki !!! Jak po terapii jakiejś lol.

Oculus Rift +1700x@4ghz +Asus Crosshair VI+Team Group Dark@3333c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

25.10.2009 23:11

Wątków: 39 | Odpowiedzi: 3089

.

w tym roku nie bylem, ale ze zdjec wnioskuje, ze podobnie jak rok temu najlepsze hostessy mial xbox

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

25.10.2009 23:54

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 1075

maxim

Ogólnie poziom hostess był taki sobie ; ).

www.Benchmark.pl

26.10.2009 00:05

Wątków: 44 | Odpowiedzi: 3872

...

A ja nigdzie nie moge znalezc na necie wyrazistego zdjecia pieknej brunetki reklamujacej paintballa (w szarych leginsach)Plik graficzny pochodzi stądTo jest max co mam

i5-4670K @ 4,4gHz, MSI Z87-G43, MSI GTX970 Gaming, 2x8GB Corsair 1600mHz CL10 Vengeance, Kingston HyperX 3K SH103S3/120G, OCZ Stealth Stream 2 500W, Creative SB Z, SilentiumPC Fortis HE1225

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

26.10.2009 11:56

Wątków: 344 | Odpowiedzi: 25876

gemini4all

noooo.... fajna, fajna

ale siedzi tam jak na ścięciu chyba nie bardzo kręci ją ta imprezka

A panowie co ? a nic, dla nich ważniejszy xbox niż panna obok siedząca - ot małe skrzywienie jaźni

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

26.10.2009 12:01

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 111

cycki!!!

dokładnie, nerdy patrzą tylko w monitor, chociaż ten obok wygląda jakby kukał lekko za dekolt:)

_D304366.JPG

zaje*isty komp || design: estetyczny.net | beatbox: zegartiktaka.pl

26.10.2009 19:41

Wątków: 637 | Odpowiedzi: 20373

.

no, ba wiadomo, że xbox rula!
a nie jakieś tam dupy

A jakie to ma znaczenie? ;) :* ((-_-))

27.10.2009 06:19

Wątków: 619 | Odpowiedzi: 11642

hm

PGA było słabe jak sik pająka. Co do Mount&Blade - to była ruska alfa przywieziona na ostatnią chwilę - tej gry w ogóle nie mieli pokazywać, więć nie sugerować się jakością grafiki.

skoda - rozwiązania do przemyślenia.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.10.2009 08:58

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 1075

snoopster

A mi się PGA podobało, poza hostessami i Hutem "labalbalem" Sędzimirem .


Co do M&B, jednak pokazali, więc warto skomentować.

www.Benchmark.pl

27.10.2009 11:37

Wątków: 210 | Odpowiedzi: 7396

..

no również byłem i całkiem miło było. w niedziele nieco spokojniej, chociaż szkoda, ze wszystko nieco rozbite było.

Co do hostess - na x360 jak pojawiała się tancerka to niemal wszyscy aparaty wyciągali... zwierzaki... Nie które tak były "oblane" perfumami, że nawet spokojnie na zewnątrz nie można było posiedzieć.

error :) https://actioncoin.io/ref/428832/

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.10.2009 12:35

Wątków: 344 | Odpowiedzi: 25876

Bo zamiast taką

z Hamy na kawę zaprosić to towarzystwo ślini się przy iksie a poźniej jęczy na Frazie, że dziewuchy nie ma albo, że żadna go nie chce

ehhhh.... jak ma mozliwość to nie korzysta a poźniej będzie pluł sobie w brodę jak już będzie starym prykiem, że nie skorzystał

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.10.2009 19:45

Wątków: 463 | Odpowiedzi: 66669

na

egieldzie wrzucili parę fotek i filmów z PGA.
Np:


Plik graficzny pochodzi stąda tą fotę "ukradli"?Plik graficzny pochodzi stąd
Następnie kolejne nowe fotki


Plik graficzny pochodzi stąd
Plik graficzny pochodzi stąd
Plik graficzny pochodzi stądPóźniej - żona piłkarza


Plik graficzny pochodzi stądI lecimy dalej:


Plik graficzny pochodzi stąd
Plik graficzny pochodzi stąd
Plik graficzny pochodzi stąd
Plik graficzny pochodzi stąd
Plik graficzny pochodzi stąd
Plik graficzny pochodzi stąd
Plik graficzny pochodzi stąd
Plik graficzny pochodzi stąd
Plik graficzny pochodzi stąd

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

29.10.2009 08:12

Wątków: 64 | Odpowiedzi: 1075

Fotek nie ukradli...

...z Denkiem (autorem relacji na egiełdzie) jesteśmy dobrymi znajomymi i wymienialiśmy się niektórymi fotami.

Ale hostessy i tak w większości brzydkie .

www.Benchmark.pl

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

29.10.2009 09:12

Wątków: 463 | Odpowiedzi: 66669

nie

twierdzę, że były ładne, ale niektóre były sympatyczniejsze z wyglądu od musztardy

29.10.2009 10:36

Wątków: 637 | Odpowiedzi: 20373

.

skąd brali te hostessy? z Niemiec?

A jakie to ma znaczenie? ;) :* ((-_-))

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

29.10.2009 10:48

Wątków: 463 | Odpowiedzi: 66669

z drogi

krajowej nr 50, na odcinku między Grójcem a Rawą Mazowiecką

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.