Xtreamer - ekstremalnie dobry odtwarzacz sieciowy?

Antoni Woźniak, 2009-10-21 00:00 |

eXtreamer

Xtreamer - ekstremalnie dobry odtwarzacz sieciowy?

Bohatera niniejszej recenzji, w odróżnieniu od licznie prezentowanej konkurencji opartej na procesorach Sigma, wyposażono w układ Realtek RTD1283DD pracujący z zegarem 400MHz. To nowy gracz na rynku, kość typu SoC (System on Chip) zawierająca wszelkie moduły związane z bogatą funkcjonalnością odtwarzacza. System oparto na dostosowanym do potrzeb urządzenia kernelu Linuksa. Sprzęt oferuje LAN oraz dołączaną w formie antenki sieciówkę WiFi (802.11n), poza tym dwa porty USB 2.0 oraz jeden umożliwiający bezpośrednie podpięcie komputera, złącza analogowe i cyfrowe dla dźwięku wreszcie obowiązkowe HDMI (1.3v). W środku małej, kompaktowej obudowy możemy zainstalować dodatkowo dysk 2.5". To wszystko w urządzeniu, które kosztuje obecnie 550zł. Można więc mówić o jednym z najtańszych odtwarzaczy sieciowych (obecnie najtańszym, WD TV nie jest standardowo netplayerem). Czy niska cena oznacza jakieś daleko idące kompromisy odnośnie wspieranych funkcji, możliwości czy wreszcie jakości? Czytając niniejszy test poznacie odpowiedź na to pytanie. Na wstępie powiem tylko tyle, że nie spodziewałem się otwierając pudełko sprzętu, który stanie się dla konkurencji punktem odniesienia. Nawet mimo interesującej specyfikacji i sporej ilości informacji na temat możliwości tej niepozornej skrzyneczki...

Pudełko Xtremera w ogóle nie wskazuje, że mamy do czynienia z tanim sprzętem. Wręcz przeciwnie... ładne, gustowne, białe opakowanie wskazuje, że jest to sprzęt nie zaliczający się do grupy "tani chiński odtwarzacz za 100zł". Zresztą w tym konkretnie wypadku, choć producent pochodzi z kraju położonego w niewielkiej odległości od Chin, to jednak produkty z tego państwa kojarzą się raczej z dobrą jakością. Xtreamer pochodzi z Korei, a firmą która go zaprojektowała i wprowadziła na rynek to Unicorn Information Systems Co. Ltd. To znany w Korei producent elektroniki użytkowej. I faktycznie, samo urządzenie po wyjęciu z dobrze zabezpieczonego opakowania sprawia dobre wrażenie. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest naprawdę mała wielkość. Pamiętajmy, nie jest to recenzowany na łamach FrazPC WD TV, do którego dysku nie włożymy, tylko znacznie bardziej rozbudowany odtwarzacz z możliwością instalacji HDD. 18 centymetrów wysokości, 3 szerokości i 11 głębokości to faktycznie lilipucie rozmiary. Waga 330 gramów (bez HDD). Na górze mieści się klapka, przez którą wkładamy dysk, na dole zamontowano miniaturowy wentylatorek (o którym będzie jeszcze, niestety głośno, poniżej...) oraz mocowanie dla małej, ale stabilnej podstawki. Dobrej jakości plastiki, metal, czarna, jednolita powierzchnia wreszcie tylko jedna dioda (dyskretna) informująca nas o stanie urządzenia - pełna asceza. Moim zdaniem to jedna z zalet urządzenia - nie rzuca się ono w oczy, a jak już je dostrzeżemy to obędzie się bez załamywania rąk nad odpustowym projektem, czy po prostu szpetotą sprzętu zupełnie nie pasującego wyglądem do typowych komponentów A/V (vide modele A-100/110 Popcorna). Pilot dobrze leży w dłoni, niestety przyciski są nieco małe i mało się wyróżniają, nie da się bezproblemowo obsługiwać sterownika w sposób bezwzrokowy. Zapomniano także o chociaż minimalnym podświetleniu (wyróżnieniu najważniejszych funkcji typu odtwarzaj, stop jakimś fluorescencyjnym nadrukiem). Pilot działa zadowalająco, choć parę razy wybór określonego polecenia skutkował zupełnie przypadkowym zachowaniem Xtreamera, ale były to przypadki sporadyczne. Na plus należy zaliczyć niezły dobór funkcji, możliwość sprawnego sterowania dość rozbudowanymi możliwościami odtwarzacza. Z pudełka wypadnie także, oprócz pilota, podstawka, instrukcja, zasilacz, kabelek chinch (A/V) oraz USB (do podłączenia komputera). Dysk, antenkę / sieciówkę WiFi (dołączoną do testowanego egz.), kabel HDMI trzeba kupić osobno. Ten ostatni element powinien (nie tylko w tym przypadku) stanowić standard wyposażenia. Sumując - biorąc pod uwagę cenę nikt nie powinien narzekać.

Lista obsługiwanych formatów, kontenerów, kodeków jest bardzo obszerna i cóż... niczego po prostu nie brakuje. Więcej lista jest imponująca i wystawia dobre świadectwo układowi Realteka. To kość o naprawdę sporych możliwościach multimedialnych. Oczywiście jest takie powiedzenie, że papier przyjmie wszystko, stąd konieczność weryfikacji, sprawdzenia jak urządzenie radzi sobie z takim mrowiem kodeków, kontenerów, czasami dość egzotycznych, jakie przewidział twórca krzemu. Tak czy inaczej użytkownik, po zapoznaniu się z poniższą listą powinien być w pełni usatysfakcjonowany, szczególne że zapłacił stosunkowo niedużą kwotę za sprzęt dysponujący takimi możliwościami. Wyszczególnione w tabeli formaty wyróżniają urządzenie na tle rynkowej konkurencji. Pełne wsparcie dla AVCHD oraz możliwość przesłania złączem HDMI ścieżek nieskompresowanych audio to niewątpliwie spore atuty. I choć nie mam obecnie odpowiedniego amplitunera oferującego wsparcie dla wymienionych formatów to zarówno materiał demonstracyjny, jak i w przypadku AVCHD sprawdzenie urządzenia pod kątem obsługi obrazu i dźwięku z kamer HD, przynajmniej częściowo odpowiedziały na pytanie ile w podanym poniżej zestawieniu prawdy, a ile marketingowej papki. Dysk wewnętrzny można sformatować w NTFS z pełną funkcjonalnością (a nie tylko odczytem, jak to w przypadku odtwarzaczy sieciowych bywa).

To jeszcze nie koniec na razie suchego opisu możliwości odtwarzacza. Producent chwali się ogromną wprost listą obsługiwanych portali społecznościowych, wideoblogów, serwisów informacyjnych, pogodowych, dla dzieci, motoryzacyjnych, hobby... można by długo wymieniać. I faktycznie wraz z dostępem do sieci użytkownik ma możliwość skorzystania z imponującej liczby możliwości, nie tylko tych typowych miejsc, spotykanych u konkurencji, jak You Tube, Picassa czy Flickr, ale także: 

Informacje: BBC, CNN, FOX News, SKY
Zapowiedzi i recenzje: Apple Trailers, Europa Films, Movie Review i inne
Wideo muzyczne: wg wykonawców, typu myzyki, teledyski
Technologie i gadżety: Engadget, CNET, Cranke Geeks i inne
Nauka: Nationa Geographics, NASA Television, History Channel, Discovery Channel i inne
Moda i TV: Blooberg TV, HBO, Fashion TV, Victoria Secret i inne
Dla dzieci i gry: Cartoon Network, Pixar, Anime, EA Games, PS3, XBox i inne
Kuchnia i gotowanie: GoodFood, Chef tips, Kraft i inne
Sport: ESPN, NBA, FC Barcelona, FC Real Madrid i inne
Motoryzacja: TopGear, AutoMoto, AutoCar i inne
Odjechane: Guiness records, Banned from TV, Howcast i inne

 ...oraz kanałów RSS Yahoo News, BBC News, CNN News etc., serwisów pogodowych, serwisów giełdowych (beta), stacji internetowych (niebawem)  oraz najbardziej aktualnych wiadomości od producenta sprzętu czyli kanału Xtreamer News z informacjami na temat aktualizacji, problemów/wsparcia oraz poradami. Genialnie proste i jakże oczywiste... pytanie dlaczego żaden inny producent nie wpadł na podobny pomysł? Lista jest stale rozszerzana i uaktualniana (choć nie niektóre z serwisów serwują materiały sprzed roku, ale trudno za to winić producenta sprzętu). Na załączonych zdjęciach można zobaczyć bogactwo oferowanych treści. Oczywiście problemem jest tutaj bardzo słaba jakość obrazu i dźwięku. Niestety do chwili popularyzacji standardów HD w przekazie strumieniowym niewiele się tu zmieni, choć obraz w standardowej, dostosowanej do niezbyt szybkiego łącza rozdzielczości mógłby prezentować się znacznie, znacznie lepiej. Na plazmie można było to jeszcze od biedy oglądać, w przypadku telewizora LCD przyjemność z obcowania z powyższymi materiałami jest mocno ograniczona. Jakąś poprawę przyniosłaby możliwość skalowania wedle upodobań okienka z odtwarzanym wideo. Przeglądarka zbudowana jest w formie kanałów (a nie na kształt przeglądarki internetowej), co bardzo ułatwia nawigację i szybki wybór interesującego nas klipu, programu etc. Odnośnie szybkości wszystko działa bardzo szybko, bez zacięć (tylko ta jakość...)


Zanim przejdziemy do menu, interfejsu użytkownika oraz tego co najważniejsze - jak urządzenie radzi sobie z odtwarzaniem wideo, zdjęć oraz muzyki, trzeba wspomnieć o największej wadzie eXtreamera. Jest nią wspomniany powyżej wentylatorek. Ten malutki wysokoobrotowy wyjec (bo inne słowo nie pasuje do tego irytującego elementu wyposażenia) potrafi dać się we znaki. Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał, który mam nadzieję dobrze prezentuje możliwości wyprowadzenia z równowagi nawet najbardziej flegmatycznego czy wyluzowanego wielbiciela kina oglądanego w domowym ...zaciszu. No właśnie nie ma mowy o ciszy i nawet przy normalnym ustawieniu głośności sprzęt jest głośny! Na szczęście producent chyba dostrzegając problem zaoferował kontrolę obrotów wentylatora. I tak przechodząc płynnie od tematyki sprzętowej do tej związanej z oprogramowaniem wybieramy pilotem zakładkę różne, a w niej mamy kilka opcji: niskie, średnie, wysokie obroty, ręczna regulacja i wreszcie coś, z czego szybko skorzystałem, czyli opcja wyłącz. Problemem jest nagrzewanie się, nie tyle samego odtwarzacza, co zamontowanego w nim dysku. To właśnie z tej przyczyny producent zmuszony był zastosować aktywny układ chłodzący. Oczywiście same dyski 2.5 cala nie nagrzewają się zbytnio... chyba że w pobliżu dodatkowo zgromadzono na małej powierzchni inne gorące elementy elektroniki. I tak jest w omawianym przypadku. Przy odtwarzaniu z zewnętrznego dysku, strumieniowo, mimo wyłączenia wentylatora, sprzęt był ciepły, ale nie gorący. Niestety gdy tylko HDD w środku rozpoczął pracę temperatura gwałtownie rosła. Czyli albo dysk i dźwięk o nieznośnie wysokim natężeniu (bzyczenie), albo jego brak (dysku) i błoga cisza. Regulacja moim zdaniem niewiele daje - ot taką naturę ma ten miniaturowy wentylator, że albo "szczeka", albo "śpi". Może więc SSD? Kiedyś, jak stanieje.

Interfejs użytkownika to kolejna z listy wielu zalet Xtreamera. Czarno, czerwona stylistyka z dużym X, wszystko opracowane w wysokiej rozdzielczości, logiczny układ i parę rzeczy niespotykanych w innych odtwarzaczach. Po kolej jednak - strona tytułowa (pojawia się po paru sekundach od naciśnięcia na pilocie przycisku "włącz") to cztery główne zakładki: biblioteka multimediów, Internet, eksplorator plików oraz ustawienia. Na górze podświetlane ikonki poinformują nas o załączonych funkcjach sieciowych. Menu w trakcie odtwarzania jest ładnie nakładane na oglądany właśnie materiał, półprzeźroczysta plansza nie przerywa nam definitywnie seansu ;). W ustawieniach możemy skonfigurować obraz (możliwość wyboru odtwarzania w trybie 24p, możliwość modyfikacji poziomu jasności oraz kontrastu z podglądem odtwarzanego materiału), dźwięk, opcje sieciowe (Samba, UPnP, skonfigurować sieć, format napisów, sposoby odtwarzania (wideo, muzyki oraz fotografii). Interfejs działa szybko i pewnie. Warte podkreślenia jest to, że został spolszczony (nie w 100%). Zakładkę internetową już omówiliśmy, biblioteka zasobów multimedialnych z możliwością wyboru zakładek: USB, HDD, NET, UPnP, listy odtwarzania z wew. HDD oraz DVD (można podłączyć zewnętrznie napęd optyczny). Bardzo ułatwia to obsługę, bo w prosty, czytelny i szybki sposób możemy nawigować po dostępnych źródłach. Na górze wyświetla się logiczny podział na wszystkie materiały oraz muzykę, zdjęcia wreszcie wideo. Sprzęt wyświetla okładki płyt oraz miniaturowy podgląd danego materiału (wideo). Przy dużej ilości plików to dodatkowe ułatwienie, jest to także bardzo efektowny element wyglądu UI. Ponownie nie mam żadnych zastrzeżeń do szybkości działania (wszystko działa niezwykle szybko i płynnie). Można wzruszyć ramionami i uznać, że to w sumie przecież nic wielkiego. Tak, tylko tego typu rzeczy można znaleźć w odtwarzaczach, czy w ogóle urządzeniach A/V w znacznie wyższej cenie. Typowy odtwarzacz BD nie oferuje takiej funkcjonalności. Jednym zdaniem - niczego nie brakuje, jest wygodnie, przejrzyście i szybko. O czymś zapomniałem? No nie do końca, na deser zostawiłem sobie eksploratora, który umożliwia pełną kontrolę nad zgromadzonymi multimediami nie tylko w odtwarzaczu, ale także domowej sieci. To rewelacyjne ułatwienie życia użytkownikowi. Pełna kontrola nad plikami. Całość jest banalnie prosta w obsłudze. Nie mamy co prawda myszki komputerowej, więc odpada metoda kopiuj, wklej... ale jest blisko takiej prostoty. Wybierając zakładkę wchodzimy do menu z dwoma polami - źródło oraz cel. W obu jest niemal dokładnie to samo, czyli znane z biblioteki multimediów HDD, USB oraz NET. W przypadku zakładki "cel" mamy jeszcze kosz. Niby banał, ale niech ktoś w obecnych na rynku, najpopularniejszych odtwarzaczach spróbuje coś usunąć z dysku. Jak widać można także przeglądać, kopiować, wycinać i usuwać pliki w obrębie lokalnej sieci. Tego nie jestem w stanie zrobić w przypadku standardowego menu via http mojego ułomnego dysku sieciowego - za pomocą Xtreamera mam pełną kontrolę. Kolorowymi klawiszami na górze pilota wybieramy wybierz, następnie w polu miejsca docelowego potwierdź, jeszcze tylko wybór kopiuj/przenieś i już możemy cieszyć się z nowych plików na dysku, zewnętrznej pamięci czy przemieszczonych w obrębie lokalnej sieci. O funkcjach sieciowych i transferach przeczytacie pod koniec relacji, powiem tylko że taka funkcjonalność powinna stanowić standard wyposażenia każdego odtwarzacza sieciowego na rynku. To wyśmienicie ułatwia korzystanie ze sprzętu. Z jednej strony to zasługa układu Realteka, ale z drugiej także producenta, który maksymalnie ułatwił korzystnie z tej funkcji.


 
Jak Xtreamer radzi sobie z odtwarzaniem tego wszystkiego, co wymieniono powyżej w tabelce? Bardzo dobrze sobie radzi. ISO DVD odtwarzane są bezproblemowo, mamy dostęp do menu, napisów, wersji językowych. Podobnie jak w przypadku innych plików, możliwe jest wybranie odtwarzania od momentu w którym przerwało się oglądanie, jest możliwość nawigowania po rozdziałach, sprzęt oferuje także szeroki zakres przewijania (od x1.2 do x32). Poza tym można wybrać funkcję Go To. Nie ma najmniejszych problemów z odtwarzaniem materiału zarówno w plikach .ts jak i .m2ts (backup nośnika BD). To samo można powiedzieć o materiale AVCHD z kamery HD. Wszystko działa płynnie, bez zacięć - choć wcześniej recenzenci wskazywali na niedoskonałości wczesnych wersji firmware. Najnowsze oprogramowanie, jak widać, wprowadza tu sporo poprawek. Napisy działają bez problemu, można modyfikować ich wielkość, położenie... standard. Na górze pojawia się, po wybraniu info, belka z dokładnymi danymi na temat wyświetlanego pliku. Jedyne czego tutaj brakuje (porównując z wzorcem, czyli PS3) to aktualnej informacji o osiąganym w materiale bitrate. Odnośnie matroski nie udało mi się przyłapać sprzętu na braku odtwarzania któregoś z plików, z tym że, podobnie jak inne urządzenia na rynku, Xtreamer wspiera profil 4.1 (w najczęściej stosowanym H.264) oraz ma pewne problemy (chodziło o plik XviD) z GMC. Tak czy inaczej z kilkudziesięciu trailerów zapisanych w różnych formatach, zarówno tych najczęściej spotykanych (matroska/H.264), jak i nieco rzadziej czy rzadko (WMV HD (VC-1), MOV (MP4),  FVL...) wszystko chodziło bez zacięć, płynnie, innymi słowy - dokładnie tak, jak powinno. Na zamieszczonym wideo widać różnoraki materiał odtwarzany przez Xtremera, warto zwrócić uwagę na szybkość reakcji odtwarzacza. Drobne potknięcia, jak zacięcia podczas wyboru napisów (VOBSUB w matrosce) w praktyce są próbą szukania dziury w całym. Ten odtwarzacz robi dokładnie to, co powinien - nikt na pudełku nie wprowadza nas w błąd, co do tego jaki sprzęt kupujemy.

Czymś, co wywarło bardzo pozytywne wrażenie, jest wbudowana przeglądarka zdjęć. Na co dzień korzystam z Popcorna (A-110) oraz WD TV. O ile ten ostatni jakoś sobie z odtwarzaniem zdjęć jeszcze radzi (choć nie perfekcyjnie), tak pierwszy z wymienionych kompletnie się do tego celu nie nadaje. Wiele urządzeń tego typu ma problem z wygodnym, a co najważniejsze szybkim wyświetlaniem fotografii. Z Xtreamerem jest inaczej. Zupełnie inaczej. Może nie jest to wyśrubowany poziom wspomnianej już PlayStation (do czegoś się ten Cell jednak przydaje, że pozwolę sobie na małą złośliwość pod adresem konsoli Sony ;)) ale to bardzo wygodna, bardzo funkcjonalna, bardzo szybka przeglądarka. Zdjęcia 3-4MB? Nie ma problemu. Wyświetlane są natychmiast po wyborze. Zresztą wystarczy spojrzeć na podane przez producenta dane (pliki HD-JPEG do 40Mpikseli). Bardzo duże, o wysokiej rozdzielczości zdjęcia nie stanowią dla sprzętu problemu. Ciekawe efekty podczas pokazu, szczegółowa informacja na temat wykonanego zdjęcia z danych EXIF (przesłona, czas, rozdzielczość, typ aparatu / kamery, data etc.) oraz muzyczka sącząca się w tle. Czego chcieć więcej? Przeglądanie fotografii w katalogu odbywa się, nie za pomocą często nic nam nie mówiących nazw, tylko wyświetlanych obok miniatur. Do tego dochodzi szybki zoom z podglądem całego zdjęcia w ramce (wraz z wyszczególnionym, powiększonym polem), szybka rotacja fotografii. Zdjęcia wyświetlane są na pełnym ekranie, jedyne czego tutaj brakuje to możliwość wyboru sposobu ich wyświetlania. Tak czy inaczej to obecnie jedno z najlepszych urządzeń wyświetlających cyfrowe fotografie wprost na ekranie telewizora.

Odtwarzacz muzyczny potraktowano trochę po macoszemu. Wielka szkoda, że odtwarzaniu muzyki nie możne towarzyszyć żaden ciekawy efekt na ekranie, po wybraniu info niczego interesującego o odtwarzanym pliku się nie dowiemy. Wspomniane powyżej formaty odtwarzane są bez problemu. Przy przeglądaniu folderów z muzyką pojawi się (jeżeli oczywiście umieściliśmy odpowiedni plik graficzny) obrazek okładki, jednak już z poziomu odtwarzacza mimo specjalnie na tę okazję przygotowanego pola, widzimy napis brak obrazka. Ogólnie nie ma problemu z dźwiękiem, także tym odtwarzanym za pomocą analogowych złącz typu chinch. Muzyka brzmi całkiem przyjemnie, choć ktoś, kto chce uzyskać dobry efekt, wykorzystując omawiane urządzenie jako prosty serwer muzyczny, powinien sięgnąć po optyka i podłączyć urządzenie z amplitunerem. Możemy bardzo prosto uzupełniać zasoby na dysku, dodatkowo w trybie NAS nie trzeba martwić się włączonym TV, choć oczywiście pozostaje problem nawigacji po zasobach. Choć i tutaj jest pewna możliwość obejścia tego mankamentu, o czym będzie się można przekonać w ostatnim akapicie poświęconym funkcjom sieciowym.Sprzęt umożliwia pracę zarówno w sieci przewodowej, jak i bezprzewodowej. Za pomocą przeglądarki, FTP oraz Samby możemy nie tylko przesyłać w strumieniu obraz, dźwięk ale także, jak już wcześniej było wspomniane, administrować zasobami zgromadzonymi w urządzeniach dostępnych lokalnie w sieci. Połączenie z PC za pomocą dedykowanego portu USB działa bezproblemowo. Szybko możemy wymienić dane między podpiętym komputerem, a odtwarzaczem (patrz zdjęcia). Ponownie muszę pochwalić Xtreamera. W przypadku konkurencji niestety usługa ta działa bardzo kapryśnie (i praktycznie z niej nie korzystam). Znowu nie ma rzucanych na wiatr słów - coś ma być obsługiwane, to jest obsługiwane. Zacznijmy od kabla. Po LANie maksymalny transfer to 5.2MB/s (niestety to ograniczenia Samby). Oznacza to w praktyce czas około 14 minut, potrzebny do przesłania pliku 4.36GB (z NASa). Cóż przydałaby się gigabitowa sieciówka. W przypadku WiFi (szybkie wykrycie sprzętu przez odtwarzacz, bezproblemowa konfiguracja w ramach sieci n via router D-Link DIR-655) wybrałem dużo mniejsze pliki (żeby nie zasnąć podczas transferu ;). Połączyłem się z odtwarzaczem... za pomocą strony HTTP. Wystarczyło wpisać adres urządzenia w IE, dzięki obsłudze DDNS i nadaniu unikalnego identyfikatora moim oczom ukazał się dobry znajomy - menadżer plików podobny do tego w Xtreamerze. I tak średnia prędkość transferu dla pliku 693MB przesyłanego za pomocą sieci WiFi wyniosła 3.5MB/s. Materiał pojawił się na dysku odtwarzacza w czasie 3 minut i siedmiu sekund. Sprawdziłem też jak będzie w odwrotną stronę (z odtwarzacza do komputera). Wynik: około 5 minut, średni transfer 2MB/s. Plik 65MB (trailer, wartość odpowiadająca albumowi muzycznemu w mp3) przesyłał się w czasie 18 sekund. Co ciekawe, mimo linuksowego rodowodu firmware, użytkownik widzi znane z systemów Windows Xtreamer C: - ot, taka ciekawostka. Dodatkową atrakcją dostępną przez sieć jest możliwość skorzystania z firmowej aplikacji  XMJ Movie JukeBox, która umożliwi skatalogowanie dużej kolekcji filmów. Co się zaś tyczy UPnP (patrz obrazki) udało się uzyskać połączenie z PS3 ponownie bez problemu (może się to wydawać nużące, to ciągłe powtarzanie bez problemu, ale akurat w tym przypadku stanowi to przecież zaletę :)). W XMB pojawił się Xtreamer wraz z dostępem zarówno do dysku wbudowanego, jak i podpiętego via USB. Uruchomienie plików zgromadzonych na dysku eXreamera np. AVCHD, TS, MPEG4 na konsoli  nie stanowiło żadnego problemu (wszystkie urządzenia podłączone były do sieci lokalnej kablami). W zakładce NET możemy, używając własnych skrótów, nadać dowolne nazwy poszczególnym lokalizacjom w naszej domowej sieci. Natywna nazwa Xtremera to... Venus :) 

Czas na podsumowanie. Jestem zaskoczony. Urządzanie kosztujące połowę tego ile trzeba zapłacić za drogiego w tym kontekście Popcorna, niewiele droższe od znacznie gorzej wyposażonego WD TV, miażdżące moim zdaniem konkurentów za ponad 1100zł, wygląda na najlepszy obecnie wybór w kategorii koszt/efekt. Uważam wręcz, że Xtreamer jest jednym z najlepszych odtwarzaczy sieciowych z jakimi miałem do tej pory do czynienia. A mam tu na myśli także taki sprzęt, jak drogie odtwarzacze TViX czy lepiej wyposażone niż PH urządzenia NMT. Realtek zapowiedział wydanie najnowszego SDK dla układu zamontowanego w Xtreamerze. Sprzęt oparty jest na oprogramowaniu Open Source, ma szybko rosnącą rzeszę użytkowników... właściwie już możemy mówić o sporej społeczności. Ruszyła polska strona, na oficjalnym forum funkcjonuje dział dla polskich użytkowników odtwarzacza. Wielu z nich aktywnie angażuje się w kwestie wsparcia, niesie pomoc, ma nowe pomysły odnośnie funkcjonalności odtwarzacza. Szybkie i co najważniejsze niosące sporo usprawnień, kolejne wersje oprogramowania to dodatkowy plus. W zainstalowanej w testowanym sprzęcie najnowszej wersji oprogramowania znalazło się kilka ważnych poprawek postulowanych przez społeczność. Nie po pół roku, a po kilkunastu tygodniach od poprzedniej wersji. Jednym słowem - polecam. Szczerze i bez większych wątpliwości, bo to po prostu bardzo dobry produkt, który -choć nie pozbawiony wad- jest moim zdaniem w kilku aspektach wyznacznikiem jak powinien wyglądać idealny odtwarzacz sieciowy. SyBas, urządzeniom NMT, przybył bardzo groźny konkurent. Nie dość, że w wielu aspektach lepszy to jeszcze sporo tańszy. Tak wiele, za tak niewiele...

PRODUKT

UWAGI

Xtreamer
Sugerowana cena: ~550 PLN

+ Szybkość, wygoda, funkcjonalność (działanie, UI)
+ Możliwości sprzętowe w kontekście ceny (sieć)
+ Przeglądarka pików z możliwością administrowania zasobami
+ Bezproblemowe odtwarzanie wielu formatów wideo
+ Przesył ścieżek DTS-HD MA, DolbyDigital TrueHD, AVCHD
+ Wsparcie nie tylko dla AC-3, ale także dla DTS
+ Kompaktowe rozmiary
+ Firmware OpenSource, szybki i użyteczny support, społeczność
+ Wyśmienita przeglądarka zdjęć
+ Ogromny serwis materiałów sieciowych, RSS, kanał producenta

+ Dodatkowe oprogramowanie (JukeBox)
+ DDNS, bezproblemowe działanie Samby, FTP czy UPnP

+ Cena!

 

- Niezbyt ergonomiczny pilot, bez podświetlania
- Wentylator (największa wpadka)
 
- ...a wszystko to, to i tak drobiazgi...

 

SPRZĘT DOSTARCZYŁA FIRMA:

Xtreamer

  

Autor: Antoni Woźniak

 

 

Tagi: RTV,

Komentarze (113)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

21.10.2009 00:50

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 49

plasma

chyba kupie go zanim jeszcze wybiorę telewizor

Warto brać plasme?? Jak duże jest ryzyko podłączając plazmę do kompa? czy w takim wypadku da się odczytać tekst na ekranie?

w opiniach ceneo ludzie piszą, ze nigdy nie wymieniliby plasmy na lcd.

zresztą mam upatrzony model Panasonic TX-P42S10E:
http://www.ceneo.pl/2491324

21.10.2009 01:13

Wątków: 121 | Odpowiedzi: 3173

napisów .TXT nie widzi?

j.w.

www.pokojezacisze.dobrynocleg.pl

21.10.2009 01:26

Wątków: 192 | Odpowiedzi: 1395

jutro

kurier mi go podrzuci.
Zacieram rece i czekam.

..::Samsung 350V5C::...::IP6S::...::XperiaZ3Compact::...::Lenovo G505::...::PS4::...

21.10.2009 07:23

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1

Jaka jakość

Jaka jest jakość filmów odtwarzanych na TV w porównaniu z Popcornem czy innymi odtwarzaczami ?
Nasycenie kolorów ? Artefakty w przypadku DivX ?
Czytałem że Sigma jednak daje zauważalnie lepszą jakość, czy tak jest rzeczywiście ?

lbajon

21.10.2009 07:48

Wątków: 184 | Odpowiedzi: 3059

hmm

gdzie ten ostatni akapit z informacjami nt. odtwarzania plików muzycznych bez TV?

Jedynie wszechświat i ludzka głupota są nieskończone, aczkolwiek nie jestem pewny tego pierwszego - A.Einstein.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.10.2009 08:11

Wątków: 522 | Odpowiedzi: 36323

hm

Właśnie - jaka jest jakość filmów w porównaniu z odtwarzaniem na kompie i z innymi odtwarzaczami.
Jak jest z obsługą napisów? TXT obsługuje? Muszą się nazywać tak samo jak film?

i7-6700K + Noctua NH-C12P + Asus ROG Z270F Gaming + 16GB DDR4 3200 CL15 + Palit 1070 SuperJetstream + Samsung 240GB 840 EVO + 8TB + NZXT 340 Elite + Be Quiet! L8 630W + Dell 2407wfp

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.10.2009 09:33

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Zbiorczo

Jakość na kompie zawsze może być lepsza, bo można zastosować w KMP takie filtry o jakich się twórcom tego typu skrzynek nie śniło. W przypadku testowanego odtwarzacza jakość jest moim zdaniem całkowicie porównywalna z innymi playerami (PH), a takie rzeczy jak interfejs są wręcz lepiej wykonane.

Odnośnie napisów - Panowie w tabelce macie co i jak, przecież .txt używają w praktyce tylko i wyłącznie Polacy. Trudno to uznawać za wadę (brak wsparcia - praktycznie każda skrzynka na rynku), ale akurat w przypadku Xtreamera można liczyć na dobry support, no i jest to jakby nie patrzeć rzecz oparta na otwartym oprogramowaniu. Nie zdziwię się zatem, jeżeli takie coś wprowadzą. Pliki muszą się tak samo nazywać, jak w każdym tego typu sprzęcie.

Ponton - można sobie puścić np. w trybie szafy grającej (przez optyka do ampli podłączamy), oczywiście przydałby się bardzo wyświetlacz (wzorem PH C-200) pozwalający na nawigację po zasobach. Trzeba jednakże pamiętać, że ta skrzynka kosztuje tylko 550zł.

Jakość wideo jest bez zarzutu, nie ma żadnej przewagi Sigmy. Mam od dawna PH A110 i zarówno na LCD, jak i PDP obraz jest równie dobry, to samo tyczy się SD (divX, XviD etc.) Oczywiście jakość mpeg4 SD na dużym TV pozostawia wiele do życzenia, ale to banał - dotyczy każdego odtwarzacza. Pomaga PDP skutecznie maskujący niedostatki źródła. Kolory są bardzo dobre, śmiem twierdzić (choć z kolorymetrem tego nie sprawdzałem), że jakość koloru jaki oferuje skrzynka (przy skalibrowanej plazmie) nie odbiega od wzorca, czyli PS3 (pełen zakres od 0-255, spełnione wymagania normy dla złącza HDMI).

ojoj

21.10.2009 11:01

Wątków: 14 | Odpowiedzi: 1042

.

Na alledrogo same bez wifi :/ czyli taniej wyjdzie zamowic z ich stronki, wychodzi €119.00.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.10.2009 12:43

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Najnowszy

firmware 2.0, dostępny za około 2 tygodnie:

1. Nowy SDK (biblioteki programistyczne), który generalnie przyśpieszy pracę całego systemu (o tym napisaliśmy w recenzji)
2. Zwiększenie wydajności przez efektywniejsze wykorzystania procesora
3. Podniesienie jakości odtwarzanie materiałów AV
4. Menu w HD (720p) - dałem się nabrać, obecne jest w SD (576p) jednak jego jakość, co podtrzymuję, jest wyśmienita (i ta zmiana niewiele imho wniesie, jest wystarczająco czytelne, wyraźne / ostre)
5. Szereg poprawek i zmian związanych menu i interfejsem użytkownika
7. Poprawki błędów i zwiększenie wydajności połączeń sieciowych (LAN i WLAN)
8. Radio internetowe (live radio + shoutcast)
9. Nowy jukebox z pełnym wsparciem playlist PLS
10. Obsługa obrazów ISO płyt BD (możliwe, że także z dostępem do menu krążka)
11. Obsługa DTS-MA oraz Dolby TrueHD w trybie passthrough (do dekodowania na zewnętrznym dekoderze AVR... jak widać ampli z HD audio dopiero się przyda )

Na szczególną uwagę zasługują punkty: 1, 8-9, 10 i 11 (czyżby pełna obsługa BD? To jeszcze nikomu na dobrą sprawę w sieciowych odtwarzaczach się nie udało)

Dodatkowo producent obiecuje... pasywny układ chłodzący. Cooling kit ma trafić na rynek za 2-3 miesiące, będzie to stylowy radiator montowany z boku obudowy (albo wręcz zastępujący jedną ze ścianek). Ciekawy i miejmy nadzieję efektywny sposób na pozbycie się 'wyjca' (konieczność przy wew. HDD). Problemem może być stylistyka całości (pytanie co oznacza 'stylowy'?). Tak czy inaczej wspomniany dodatek pokazuje, że producent pracuje nad udoskonaleniem sprzętu, chcąc wyeliminować ewidentne wady.

ojoj

21.10.2009 12:45

Wątków: 192 | Odpowiedzi: 1395

ja się przyczepię

do pilota. Przyciski chodzą ciężko i literki potrafią przeskakiwać.
Podczas wpisywaniu WPA myślałem że pilotem rzucę o ścianę.

..::Samsung 350V5C::...::IP6S::...::XperiaZ3Compact::...::Lenovo G505::...::PS4::...

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.10.2009 12:55

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Jak podałem

pilot to jedna z najmniej udanych rzeczy w tym odtwarzaczu, u mnie jakiś problemów jak wyżej opisane nie zauważyłem, ale nie jest to dobry sterownik

ojoj

21.10.2009 13:08

Wątków: 192 | Odpowiedzi: 1395

ein aka 'Einerdżajzer'

czy da się ustawić poprawne wyświetlanie polskich czcionek ?

..::Samsung 350V5C::...::IP6S::...::XperiaZ3Compact::...::Lenovo G505::...::PS4::...

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

21.10.2009 13:14

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

A masz z tym

problem? Jakoś nie stwierdziłem żeby coś z czcionkami było nie tak. Jaki soft i czym robisz konwersję (bo pewnie z .txt idzie)

Polecam oficjalne forum Xtreamera (jest takoż po polsku), polską stronę oraz wypowiedzi posiadaczy na polskich portalach hdtv - znajdzie się na 99% odpowiedź na nurtujące pytania.

Oczywiście odnośnie BD chodzi tutaj o obsługę obrazów, żeby nie było wątpliwości...

ojoj

21.10.2009 13:26

Wątków: 192 | Odpowiedzi: 1395

zrobie jak piszesz.

Format napisow to srt ale mniejsza z tym. Ruszam do pracy i jutro rano bede działał.

Pozdrawiam

..::Samsung 350V5C::...::IP6S::...::XperiaZ3Compact::...::Lenovo G505::...::PS4::...

22.10.2009 01:22

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 87

chwila chwila

toż to nie wspiera napisów z polskimi czcionkami ??? Czyli co? Kupuje to "cudo" za 550zł dokładam dysk za 300, czyli sprzęt za 800-900 zł i nie supportuje np. napisów w formacie MicroDVD dla filmów w DivX-ie?? SRT ? Mam się jeszcze bawić na kompie w konwersje napisów ? Heh, to już nie te czasy...Każdy odtwarzacz DVD z obsługą DivX supportuje poprawnie pl krzaczory do filmów...Albo ja coś źle zrozumiałem albo to straszna kicha jest ten Xtremer

22.10.2009 01:30

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 17250

...

Tez sie zastanawiam co to za filozofia dodac obsluge txt, na razie to kolosalna wada.

22.10.2009 01:36

Wątków: 109 | Odpowiedzi: 1553

hmm

kolosalna żadna ale nie jesteśmy pępkiem świata standard to srt.

22.10.2009 01:40

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 17250

...

W pępku swiata nie kolosalna, a w Polsce kolosalna. Co usera obchodzi swiatowy standard, skoro go u nas nie ma.

22.10.2009 01:43

Wątków: 192 | Odpowiedzi: 1395

hmm

Co do polskich czcionek to są i działają.
Miałem z nimi problem ale zrobilem update softu i działa jak nalezy.

..::Samsung 350V5C::...::IP6S::...::XperiaZ3Compact::...::Lenovo G505::...::PS4::...

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.10.2009 07:52

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

l0b0

źle zrozumiałeś. jory - ale dla kogo mają te .txt zrobić? Nikt tego nie używa (oprócz nas)

ojoj

22.10.2009 08:36

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 87

hm

hm, niektórzy twierdzą, że nie jesteśmy pępkiem świata... a ja pytam się dlaczego praktycznie w każdym odtwarzaczu DVD z obsługą DivX-ów jest obsługa napisów w formatach SMI, SRT, SUB, TXT (TMPlayer, MicroDVD) i polskich ogonków ? Narazie 1:0 dla WD TV Live HD Media Player.

22.10.2009 08:38

Wątków: 23 | Odpowiedzi: 1747

ein

zgodnie z takim podejściem to dla kogo robią inni skoro nikt oprócz nas tego nie używa?
sprzęt bardzo fajny, ale bez obsługi txt i krzaków to tylko fajna ciekawostka.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.10.2009 09:04

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46216

hehe...

... nie ma to jak skreslic sprzet bo napisow w txt nie obsluguje...

...

22.10.2009 09:11

Wątków: 23 | Odpowiedzi: 1747

Mayor

nadinterpretujesz

22.10.2009 09:13

Wątków: 109 | Odpowiedzi: 1553

hmm

opensource kod to niedługo pewnie napisy się pojawią P

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.10.2009 09:48

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Ano,

ale niektórzy nie czytają tego co powyżej napisane. l0b0 nic nie stoi na przeszkodzie, by (podobnie jak to było w przypadku WD TV) taka obsługa się pojawiła. WD takoż nie miał jej od pierwszego softu, ta pojawiła się później. Aha podaj mi z łaski swojej te wszystkie odtwarzacze z obsługą .txt tak przy okazji. Ja Ci powiem że takową mają z markowych odtwarzaczy wyłącznie urządzenia z Korei (LG, Samsung) - te firmy można zresztą odnośnie regionalizacji produktów pokazywać jako wzór dla innych. Staraj się nie mijać po raz kolejny z prawdą.

ojoj

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.10.2009 10:01

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Odnośnie

zaś możliwości nie ma co porównywać - WD TV to prosty do bólu odtwarzacz multimedialny, co zresztą można uznać za pewnego rodzaju zaletę (ktoś nie potrzebuje sieci...). Tylko jego cena powinna być mniejsza, patrząc na niego przez pryzmat Xtreamera. Dużo mniejsza. Jakiekolwiek porównania są więc bez sensu - to zupełnie inna liga. Zobaczymy jak to będzie z WD TV-2... na razie jest to po prostu WD z LANem, ale zobaczymy dokładnie jak tę sieć wykorzystano w wyżej wymienionym produkcie.

ojoj

22.10.2009 12:05

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 87

ein,

podać ci odtwarzacze z obsługą .txt ? OMG, otwórz sobie chociażby stronę Euro-AGD a tam masz: odtwarzacz Panasonic (DVD-S33), Philips (DVP3360), Toshiba (SD-290), Pioneer (DV-320V-K), oczywiście te co wymieniłeś czyli LG, Samsung i z mniej "markowych" Manta... Obsługa napisów srt, sub, txt w odtwarzaczach z obsługą DivX to już praktycznie STANDARD i nie zaprzeczaj temu. Xtreamer OpenSource-owy, nie no fajnie, jak ktoś chce czekać (tydzień, miesiąć, 3-4 miesiące, może dłużej) to proszę bardzo, jednak jak ktoś po tej recenzji chciałby kupić ten sprzęt chcąc używać go do oglądania filmów DivX,MKV to narazie mija się to z celem... koniec kropka.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.10.2009 12:11

Wątków: 522 | Odpowiedzi: 36323

hm

Przerobienie napisów z txt na srt trwa 10 sekund. W czym problem?

i7-6700K + Noctua NH-C12P + Asus ROG Z270F Gaming + 16GB DDR4 3200 CL15 + Palit 1070 SuperJetstream + Samsung 240GB 840 EVO + 8TB + NZXT 340 Elite + Be Quiet! L8 630W + Dell 2407wfp

22.10.2009 12:41

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 17250

Mayor

A co w tym dziwnego, nie ma txt to go skreslam. Co zostaje z wygody posiadania odtwarzacza sieciowego jesli do kazdych napisow trzeba sie fatygowac i konwertowac je recznie do srt? Z wygody nie zostaje nic.

Zrobią txt, to bede mial upatrzony prezent dla kogos z rodziny, a na razie niech sie pocalują w dupe - zaimplementowanie obslugi txt to 30 minut roboty dla programistow.

22.10.2009 13:02

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 87

jory

true true, nic dodać nic ująć

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.10.2009 13:34

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46216

jory...

... spoko, jak wolisz wydac wiecej albo meczyc sie brakiem kompatybilnosci z plikami mkv itd. itp. to ja Ci nie bronie, dla mnie juz wiekszym powodem do skreslenia z listy zakupow jest hałas tego wentylatora, który ma wpływ na zadowolenie z ogladania, a te filmy i napisy i tak musisz gdzies wgrac, a konwersja do srt to jak juz ktos wspominał 10 sekund... no ale ja nie przekonuje, kazdy robi ze swoimi pieniedzmi co chce

...

22.10.2009 13:36

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 38

123

Co wy się tak na te txt uparliście? Ja już od dawien dawna mam ustawione na napisy24 domyślny format na srt i wspomniany problem jak dla mnie nie istnieje.

Wolę iść do piekła niż do nieba, gdyż w tym pierwszym znaleźli się wszyscy ciekawi ludzie.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.10.2009 14:57

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

l0b0

ale naprawdę nie musisz tak bardzo się starać. Rozumiem, że Ci sprzedaż spadnie...

"Xtreamer OpenSource-owy, nie no fajnie, jak ktoś chce czekać (tydzień, miesiąć, 3-4 miesiące, może dłużej) to proszę bardzo, jednak jak ktoś po tej recenzji chciałby kupić ten sprzęt chcąc używać go do oglądania filmów DivX, MKV to narazie mija się to z celem... koniec kropka." - Jest to kompletna bzdura, bo sprzęt świetnie się do tego celu nadaje, i nikt tu nikogo nie wprowadza w błąd (jak starałeś się nieudolnie to zrobić, pisząc o braku obsługi polskich czcionek) - obecnie, tak jak w recenzji jest napisane, nie ma .txt... może się pojawi (w WD trzeba było czekać), a twoje dywagacje na ten temat pokazują, że masz zdaje się w tym jakiś interes. Trudno trzeba będzie obyć się bez marży
Co do DVD odtwarzaczy - fakt - obecnie z tego co widzę, nie tylko wspomniani producenci z Korei oferują .txt, co nie zmienia wymowy twoich wcześniejszych wypowiedzi.

ojoj

22.10.2009 15:37

Wątków: 23 | Odpowiedzi: 1747

ein

Za przeproszeniem, pierniczysz.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.10.2009 15:43

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Jak ktoś

napisał, że "to narazie mija się to z celem... koniec kropka" to jak to nazwiesz? Jory napisał, że dla niego brak .txt to dyskwalifikacja. OK? OK. W przypadku l0b0 nie masz nigdzie _moim zdaniem_, _dla mnie_ tylko: "...jednak jak ktoś po tej recenzji chciałby kupić ten sprzęt...". Jak to nazwiesz? Chyba jaśniej się nie da. A emotikonka nie jest wstawiona przypadkowo

ojoj

22.10.2009 15:48

Wątków: 23 | Odpowiedzi: 1747

no dobra

masz racje, za bardzo uogólnił.

22.10.2009 17:48

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2

pobor pradu

witam!

swietna recenzja, chyba sobie cos takiego sprawie
obsluga txt jest mi niepotrzebna, juz od dawna uzywam srt

ciekawi mnie jeszcze tylko ile takie urzadzienie pobiera pradu?
najlepiej w trybie stanby jak i przy odtwarzaniu mkv

nie przepadam za pradozernymi urzadzeniami

yohan206

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

22.10.2009 18:12

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Sprzęt wspiera

"zielone normy", u angielskiego sprzedawcy (hardware.info) pojawiły się takie dane dotyczące zużycia energii:

Energy consumption standby 0.8 W
Energy consumption active 12 W

Zdaje się, że podano bez zamontowanego w środku dysku (jak zamontujemy to trzeba dopisać tyle, ile taki 2.5" HDD pobiera czyli 1-3W)

ojoj

22.10.2009 18:21

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2

super

dzieki wielkie za info

czyli jak dla mnie sprzet idealny

pozdrawiam

yohan206

22.10.2009 23:32

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 87

....

Co za koleś.... Nie, nie mam w tym żadnego interesu człowieku, nie jestem żadnym sprzedawcą odtwarzaczy tylko specjalistą IT (skoro już ten temat poruszasz). Po prostu wydając te 800zł chce mieć sprzęt dzięki któremu w szybki sposób obejrzę film bez jakiegoś zbędnego srania się z konwersją napisów, formatu video czy bóg wie czego jeszcze... Skoro głupie odtwarzacze za 150zł mają tą obsługę to odtwarzacz za 550zł powinien również to mieć... Z recenzji na PClab.pl wnioskuje, że WD Live nie ma z tym problemów i chwała mu za to. Mając w bardzo nieodległych planach zakup kina domowego szukam czegoś ciekawego na którym bez problemów będę mógł odwarzacz filmy HD z napisamy przy użyciu dysku sieciowego. Na dzień dzisiejszy musiałbym wybrać (nie?)stety WD Live, bo nie pasuje mi wariant typu "ten sprzęt jest opensource-owy, więc pewnie niebawem pojawi się taka i taka funkcjonalność". Tyle mam do powiedzenia w tym temacie.

22.10.2009 23:43

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 87

jeszcze jedno

ein, rozumiem, że Antoni Woźniak autor recenzji to ty, aha ok. Generalnie szacun za recenzje i w ogóle Rozumiem też, że testowany sprzęt ci się podobał, no ok, ale nie osądzaj innych ludzi, którzy mogą mieć inną opinie na temat tego sprzętu, że działają w jakiejś komitywie przeciwko innej marce czy coś, ok? dzięki.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

23.10.2009 03:19

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Niebawem

pojawi się recenzja WD Live. Staraj się na przyszłość nie generalizować, bo wygląda to jw.

ojoj

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

23.10.2009 04:21

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

W obecnej

wersji firmware nowy WD Live również .txt _nie obsługuje_ ...tak na marginesie. Niewątpliwie jest to bezpośredni konkurent Xtreamera.

Użytkownicy mający X-mera niech napiszą tutaj coś o fw 2.0 jak się pojawi... szczególnie ciekawi mnie kwestia ISO BD.

ojoj

24.10.2009 12:10

Wątków: 315 | Odpowiedzi: 10207

.:.

Jaki tam procek siedzi? Arm, x86, PPC?

Athlon II x4 630|Asus M4A87TD Evo|G.Skill 4GB 1600MHz|Gigabyte HD6850 OC|Transcend SSD 370 128GB|WD Green WD20EZRX 2TB|be quiet! Pure Power L7-430W|HP ZR24W

24.10.2009 12:19

Wątków: 21 | Odpowiedzi: 62

Napisy txt

Witam,

Od kilka lat czytam serwis Frazpc, po raz pierwszy jednak zarejestrowałem się tu by móc coś napisać.
Czepiacie się , że nie ma napisów txt a dla kogo producenci odtwarzaczy mają je robić ? Dla samych polaków ? Druga rzecz, jaki jest w tym problem ? Zachowujecie się jak banda zwykłych amatorów, wystarczy wejść w każdy program służący do konwersji napisów i w kilka sekund przerabiacie napisy txt na inny format, można również pobrać napisy Srt automatycznie z serwisów gdzie zamieszczane są napisy. Nie chcę być niegrzeczny ale to co tu poniektórzy wypisują jest to dla mnie śmiechu warte. Amatorzy, którzy są kompletnie zieloni, uważający iż jest to bardzo trudna czynność przekonwertować txt na srt a może po prostu macie zbyt ciężką rękę i się nie chce ? Żal...Inni ludzie zwracają uwagę na jakość video, dźwięku, hałas a idiota będzie się domagać txt !

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2009 13:16

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

zaklinacz

to wyspecjalizowany układ typu SoC. Niestety nie dysponuję jakimiś dokładniejszymi informacjami na temat architektury tego układu.

ojoj

24.10.2009 13:29

Wątków: 315 | Odpowiedzi: 10207

.:.

Żeby to tak na x86 przeportować, a potem jakaś płyta na mini ITX.

Athlon II x4 630|Asus M4A87TD Evo|G.Skill 4GB 1600MHz|Gigabyte HD6850 OC|Transcend SSD 370 128GB|WD Green WD20EZRX 2TB|be quiet! Pure Power L7-430W|HP ZR24W

24.10.2009 14:23

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 17250

jp44

Zrobmy tak, wywal sobie z takiego urządzenia menu/gui i odpalaj filmy zdalnie z komputera obok logujac sie do linuxa w urzadzeniu przez ssh. Mimo wszystkich zalet tego urzadzenia, powiesz wtedy ze to dla ciebie nie ma sensu, ale ja odpisze wtedy ze jestes najwidoczniej debilem ktory ma ciężką rączkę.

PS. Tak, gowno cie obchodzi punkt widzenia innych, zostan przy swoim i wroc do trybu read-only na frazpc.

24.10.2009 15:50

Wątków: 21 | Odpowiedzi: 62

Jory

Co ma piernik do wiatraka ?
Powstaje nowe urządzenie do odtwarzania filmów/muzyki i od razu jakie nasuwa się pytanie ? Czy obsługuje napisy txt i to pytanie zazwyczaj zadają idioci wiesz dlaczego ? Po pierwsze nie czytają recenzji gdyż gdyby czytali wiedzieliby iż nie obsługuje, po drugie nigdy nie rozumiałem i nie rozumiem problemu, gdyż konwersja odbywa się za pomocą jednego kliknięcia w programie, tudzież ściągnięcia srt od razu z serwisu z napisami .

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.10.2009 15:59

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46216

jory...

... jest jak Milo, zawsze ma racje, a jak nie ma to i tak go nie przekonasz FrazPC przyciaga chyba takich ludzi, bo wielu tu takich jest, powinienes sie przezwyczaic

...

24.10.2009 21:14

Wątków: 23 | Odpowiedzi: 1747

jp44

zarejestrowales sie tylko po to zeby nawstawiac od idiotow? to raczej slabo o tobie swiadczy...

jesli uwazasz, ze ktos kto kupi sobie tego typu sprzet ma ochote marnowac czas na przerabianie napisow na kompie to... no ok, nie zejde na twoj poziom.

24.10.2009 22:01

Wątków: 21 | Odpowiedzi: 62

North

Nie zamierzam nikogo obrażać nie po to się zarejestrowałem, jednakże czytam każdy test odtwarzaczy sieciowych i za każdym razem jest to samo...Zadajecie pytania o napisy txt choć wcale nie czytacie recenzji. Według ciebie jest to marnowanie czasu ? Dla mnie marnowanie czasu jest od strony producentów którzy dołączają napisy txt ,gdyż ten format napisów używają praktycznie jedynie Polacy, zrozumcie, że większość odtwarzaczy nie posiada napisów txt i większość nie będzie, i proszę was nie piszcie iż jest to marnowanie czasu, naprawdę widać iż chyba nigdy nie próbowaliście żadne konwersji...Pracochłonny może być profesjonalny authoring DVD/Bluray razem z napisami ! Przykro patrzeć na takie zjawisko, rozumiem , że coś może być rzeczywiście pracochłonne ale skoro dla was jest to konwersja napisów to może powinniście zainwestować w Mante a wszelki inny sprzęt odpuścić gdyż jest on pisany dla bardziej ambitnych .

24.10.2009 22:36

Wątków: 23 | Odpowiedzi: 1747

jp44

Pierdzielisz jak napalony trzynastolatek który dostał tydzień temu komputer. Na dodatek patrzysz na temat skrajnie wąsko. Takie urządzenia kupują nie tylko komputerowe geeki, świat nie kończy się tam gdzie twój nos. Nikt nie pisał, że konwersja jest skomplikowana, czasochłonna i co ty tam sobie jeszcze dopowiedziałeś. Sam fakt, że zamiast po prostu odpalić film, trzeba włączyć kompa i przerobić napisy JEST marnowaniem czasu niezależnie od tego ile to trwa i jak proste jest. Kumasz?
Brak obsługi dowolnego używanego i powszechnego na danym rynku formatu, w dowolnym urządzeniu, świadczy o tym urządzeniu, a nie użytkownikach formatu. Ty najwyraźniej uważasz inaczej... Czyżbyś zaliczał się do pokolenia MTV, które wytresowano tak by myślało, że to konsumenci są dla producentów, a nie odwrotnie?

PS: jeden jestem więc nie używaj liczby mnogiej i nie mów mi, że pytałem o txt

24.10.2009 23:05

Wątków: 21 | Odpowiedzi: 62

North

Stwierdzam iż rozmawiam z 13 latkiem gdyż po pierwsze komputer musi być włączony bo niby w jaki sposób pobierzesz plik MKV przez np sieć Torrent ? a z tego co się orientuje to jednak większość tak pobiera . Brak formatu txt jest tylko i wyłącznie związany z faktem iż jest to najmniej znany i popularny format, tak więc dlatego w urządzeniach go bardzo często nie ma . Nie trzeba być geniuszem aby poznać działanie konwersji napisów, zwykły zjadacz chleba jak i dziecko jest w stanie to zrobić . Polacy mają po prostu zbyt ciężkie dupska i są zbyt leniwi, taka jest prawda...Tak trudno odpalić kompa i kliknąć na ikonkę w programie ? Nie wiem ile liczysz wiosen ale wydajesz się być bardzo młodym człowiekiem ( dorośnij ) . Powstaje odtwarzacz sieciowy a polak na to są napisy txt ? Żal...Teraz już rozumiem dlaczego Japońce to inaczej tzw Geek .

24.10.2009 23:11

Wątków: 23 | Odpowiedzi: 1747

hahahah

to co napisałeś samo się komentuje...

25.10.2009 00:01

Wątków: 21 | Odpowiedzi: 62

North

North jak już pisałem, chcesz napisy txt inwestuj w Mante inny sprzęt odpuść, gdyż nie jest na twoje możliwości...Człowiek siedzi w authoringu DVD kilka godzin dziennie i używa do tego wielu programów gdzie konwersje zajmują ponad godzinę a ten narzeka na konwersje srt do txt oraz na to , że musi włączyć komputer. Ręce opadają. Zachowujesz się jak starszy siwy Pan z laską .

25.10.2009 09:23

Wątków: 23 | Odpowiedzi: 1747

jp44

Jeśli już mowa o możliwościach to skup się i choć raz napisz poprawnie mojego nicka. Jak już ci się uda to przejdziemy do trudniejszych zadań np próba zrozumienia tego co się do ciebie pisze. Level "kulturalna rozmowa" wydaje się na razie nieosiągalny.
Eot bo się offtop za duży robi.

25.10.2009 10:01

Wątków: 21 | Odpowiedzi: 62

Nroht

Brakuje ci argumentów widać...Z mojej strony temat zamknięty .

25.10.2009 12:52

Wątków: 503 | Odpowiedzi: 14822

.:.

Moje ja rzucę inny punkt widzenia panowie

Kupujemy dalej nie tak tani sprzęcik swojej teściowej. Mówimy że bez problemu otworzy wszystko co będzie chciała.
Kopiowanie plików na niego zaczyna sprawiać jej kłopoty, ale jeszcze sobie daje rade. Wtedy jeszcze mówimy, żeby sobie przekonwertowała napisy z txt na srt- zaczyna nas nie rozumieć w połowie zdania...

Wiadomo że dla mnie, Ciebie i 90% użytkowników fraza nie będzie żadnym problemem konwersja(chodź wg mnie upierdliwa czynność), ale tego typu odtwarzacze powoli powinny przechodzić na rynek typowo konsumencki, gdzie ludzie mają problemy z obsługą pilota, a co dopiero konwersją

C2D E8200 2,66@3,6, Blood Iron P35, 4GB, F1 500GB + M4 64GB + 500GB zew, 460GTX, Xonar D1, Genius 5005, Creativ Aurvana Live!, Windows 7, PS3, Xbox 360, PSP, Panas 50G30, Galaxy S II

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

25.10.2009 13:11

Wątków: 522 | Odpowiedzi: 36323

Brateq

Sorki, ale taki sieciowy odtwarzacz dla teściowej będzie czarną magią, w którym konwersja napisów będzie tym łatwiejszym zadaniem. Nie ta grupa docelowa i długo się to nie zmieni jeszcze.

i7-6700K + Noctua NH-C12P + Asus ROG Z270F Gaming + 16GB DDR4 3200 CL15 + Palit 1070 SuperJetstream + Samsung 240GB 840 EVO + 8TB + NZXT 340 Elite + Be Quiet! L8 630W + Dell 2407wfp

25.10.2009 13:15

Wątków: 21 | Odpowiedzi: 62

Teściowa

Dokładnie to samo miałem napisać co Flapjack7 - odtwarzacze sieciowe na pewno nie są dedykowane dla starszych osób, oni mają telewizor, pilota i ewentualnie video czy też odtwarzacz DVD . Gdyby taki sieciowy odtwarzacz był nie wiadomo jak prosty to i tak nie poradziliby sobie z nim. Pamiętajmy , że filmy nie spadają z nieba...

25.10.2009 13:25

Wątków: 21 | Odpowiedzi: 62

Narzekania userów

Narzekacie na proste, szybkie konwersje a pomyślcie co muszą robić użytkownicy, którzy ściągają zagraniczne filmy DVD, w których to nie ma polskich napisów. Muszą przeprowadzić authoring z tym , że jest on jak najbardziej prosty, dodajemy film ze ścieżką dźwiękową + dopasowane, odpowiednio zsynchronizowane napisy. Odtwarzacze sieciowe wyróżniają się niesamowitą wygodą, tutaj można pobrać film w każdym formacie nawet w ISO, wrzucamy to na dysk z plikiem z napisami i oglądamy ! Dlatego też bawią mnie wszyscy ci którzy narzekają . Pamiętam wiele lat temu mój pierwszy indyjski film DVD, oczywiście nie posiadał napisów, musiałem wszystkiego sam się nauczyć i zrobić, przeprowadzić cały authoring wtedy to nie było dobrych i prostych programów typu DVD LAB PRO, naprawdę ciężko się to robiło ale nie narzekałem...A teraz nastały czasy odtwarzaczy sieciowych wrzucasz każdy film zn apisami a oczy się radują !

25.10.2009 13:37

Wątków: 23 | Odpowiedzi: 1747

Brateq

święte słowa, ale jak widać niektórych "nic nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe"

25.10.2009 13:48

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 17250

jp44

Brateq ma w 100% racje, a ty masz niestety w 100% idiotyczny pogląd, rozgraniczając wylacznie wedle wlasnego uznania co jest wygodą a co wygodą nie jest. Co gorsza, takze kto jest debilem.

Z mojego punktu widzenia odtwarzacz bylby atrakcyjnym prezentem, w tym przypadku dla mojego ojca. Gdyby obslugiwal napisy txt. Obsluga sprzetu nie jest trudniejsza niz w przypadku standardowego zestawu av z pilotem (tv+dvd+sat). Ale dodaj do tego konwersje napisow i niestety wyglada to juz zupelnie inaczej. Do czasu az dostanie obsluge txt, ten sprzet po prostu odpada. Konwersja napisow w tym przypadku rujnuje całą wygodę tego urządzenia.


Jesli masz za mały mózg zeby to pojac, to co ja na to moge poradzic. Tak czy owak nastepnym razem kiedy postanowisz kogos szufladkowac i zwyzywac, lepiej ugryz sie w jezyk.

25.10.2009 13:53

Wątków: 503 | Odpowiedzi: 14822

Flapjack7 , jp44

Jak nie teraz, to jutro- kiedyś w końcu to będzie centrum domowej rozrywki(że tak brzydko to nazwę), i nawet moje (przyszłe) dziecko będzie musiało to jakoś obsłużyć.

Ale nawet dla mnie konwersja napisów to była by po prostu przeszkadzajka. Kumpel wpada z jakimś fajnym filmem i browarami, ja mam tylko podpiąć jego twardego/pena pod odtwarzacz i film ma lecieć. Nie no, zamiast tego, ja będę kompa włączał, aby skonwertować napisy, a browary będą sie niepotrzebnie grzać.

C2D E8200 2,66@3,6, Blood Iron P35, 4GB, F1 500GB + M4 64GB + 500GB zew, 460GTX, Xonar D1, Genius 5005, Creativ Aurvana Live!, Windows 7, PS3, Xbox 360, PSP, Panas 50G30, Galaxy S II

25.10.2009 13:55

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 17250

errata

Od razu powiem ci tez co ma piernik do wiatraka. Ten sprzet jest dla ludzi. Takich zajebistych authorow dvd jak ty, i takich zwyklych jak moj ojciec, ktory nie przerabia indyjskich dvd na komputerze. Dla ciebie konwersja napisow jest prosta, dla innych nie jest.
Skoro jestes taki zaawansowany, i uwazasz ze ten sprzet rowniez jest tylko dla zaawansowanych uzytkownikow - to proponuje w takim razie bysmy wywalili niepotrzebne GUI, niepotrzebny jezyk polski, niepotrzebny pilot i w ogole mase niepotrzebnych rzeczy.
Poradzisz sobie, nie jestes przeciez debilem z ciężką rączką.

W koncu, zgodnie z twoja filozofia, kiedys trzeba bylo gory przesuwac zeby sie wysrac. A teraz nikomu sie nie chce ruszyc dupy.

25.10.2009 14:10

Wątków: 14 | Odpowiedzi: 1999

a o co

tu kruszyć kopię jak zapewne na 99% ta niedogodność zostanie usunięta w przyszłości.

25.10.2009 14:13

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 17250

pumexx

Dokladnie, przypuszczam ze tak bedzie.

25.10.2009 14:14

Wątków: 14 | Odpowiedzi: 1999

a tak poza tym

fajny artykuł i urządzonko

25.10.2009 14:16

Wątków: 503 | Odpowiedzi: 14822

pumexx

Logiczne, w końcu w Polsce mamy akurat wielu niezłych programistów którym się czasami nudzi

C2D E8200 2,66@3,6, Blood Iron P35, 4GB, F1 500GB + M4 64GB + 500GB zew, 460GTX, Xonar D1, Genius 5005, Creativ Aurvana Live!, Windows 7, PS3, Xbox 360, PSP, Panas 50G30, Galaxy S II

25.10.2009 14:32

Wątków: 14 | Odpowiedzi: 1999

no tak

tylko czy przeciętny P będzie umiał zaktualizować soft

25.10.2009 15:59

Wątków: 21 | Odpowiedzi: 62

jory

Nie wiedziałem , że na Frazie jest tyle niedojrzałych osób . Zapominasz o najistotniejszej rzeczy kolego a mianowicie jaki pożytek jest z odtwarzacza sieciowego jeśli po pierwsze nie masz dojścia do internetu po drugie jeśli nie wiesz skąd i jak ściągać filmy ? Kupisz swojemu ojcu bezużyteczne pudełko ? Jak już wcześniej pisałem filmy z nieba nie spadają ! Zachowujecie się jak dzieci, wszystko wam przeszkadza i nic się nie chce, więcej profesjonalizmu chłopaki ! Być może w przyszłości otrzymacie czerwony guzik który po naciśnięciu wyświetli listę filmów na TV oraz puści dany film z napisami/lektorem ale jeszcze nie teraz ! Matko z takimi wymaganiami to chyba wasze niedoczekanie...Kolejna porażka .

25.10.2009 17:57

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 17250

jp44

Panie kolego, dzieki tobie jest plus jedna.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

25.10.2009 23:51

Wątków: 39 | Odpowiedzi: 1563

:-)

Płacę, więc wymagam - szkoda czasu na konwersje napisow skoro sprzęt może je obsłużyć automatycznie i to nawet nie kwestia umiejetnosci technicznych tylko priorytetow.

03.11.2009 18:02

Wątków: 250 | Odpowiedzi: 28339

ein

moim zdaniem sprzętowi należy się minus za brak jakiegoś normalnego standardu wyprowadzenia analogowej wizji... złącze composite to w dzisiejszych czasach archaik jednak... Szkoda, bo już chciałem wykładać kasę na ten sprzęt...

Noblesse oblige - crux mihi foederis ardens. F*ck bravo generation! Go to http://www.cieciewnecie.pl ;]

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

04.11.2009 20:28

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

To znaczy chodzi

Ci o component? Podobnie, jak w pierwszym WD, miniaturyzacja skrzyneczki wymusiła takie rozwiązanie. Można oczywiście (jak w Live) dać component via przejściówka (z jacka - mocno takie sobie rozwiązanie btw). W znacznie większym, asutekowym boksie na realteku, też nie ma componentu. Niestety producenci coraz częściej darują sobie analogowe HD.

ojoj

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

04.11.2009 21:58

Wątków: 522 | Odpowiedzi: 36323

hmm

Zamówiłem sprzęta. Zobaczymy co to i z czym to się je.

i7-6700K + Noctua NH-C12P + Asus ROG Z270F Gaming + 16GB DDR4 3200 CL15 + Palit 1070 SuperJetstream + Samsung 240GB 840 EVO + 8TB + NZXT 340 Elite + Be Quiet! L8 630W + Dell 2407wfp

04.11.2009 22:00

Wątków: 250 | Odpowiedzi: 28339

ein

mi akurat zależy na analogowym SD do starego telewizora kineskopowego, który jest jeszcze całkiem sprawny... WiFi byłoby świetnym rozwiązaniem, żeby nie ciągać kabli po całej chacie - akurat w tym pokoju nie ma żadnych wyprowadzeń instalacji :/ Popcorn ma analogowe SD, w postaci s-video - ale jest niestety za drogi jak na moje potrzeby...

Noblesse oblige - crux mihi foederis ardens. F*ck bravo generation! Go to http://www.cieciewnecie.pl ;]

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

04.11.2009 22:32

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Różnica

między svideo, a kompozytem na tradycyjnym kinolu jest raczej niewielka... gdyby montowano eurozłącze z RGB to co innego, ale tego nikt nie montuje w tego typu sprzęcie.

ojoj

05.11.2009 00:09

Wątków: 250 | Odpowiedzi: 28339

kurde...

no niedobrze trochę nie chcę matuli kupować telewizorni, bo muszę sobie syntha kupić No ale pewnie trzeba się będzie zmusić i przejść już w pełni na technologie "cyfrowe"...

Noblesse oblige - crux mihi foederis ardens. F*ck bravo generation! Go to http://www.cieciewnecie.pl ;]

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.11.2009 12:32

Wątków: 522 | Odpowiedzi: 36323

ble

No i mam sprzęcior od wczoraj. Bawiłem się z godzinkę może. Fajny jest, ale...
- pilot ma zasięg ze 2 metry maks i trzeba celować prosto w odtwarzacz. Koszmar. Szkoda, że kanapę mam 3 metry od tv
- jakość wykonania pilota jest koszmarna. Przyciski chodzą ciężko i nie można wyczuć czy już się wcisnęło czy nie.
- nie udało mi się jeszcze uruchomić wi-fi.
- kopiowanie po usb z komputera = transfer ok. 15 mb/s. Gdzie te USB 2.0?
- dźwięk w większości plików jest koszmarny, cichy, przytłumiony jakby. Ale niektóre odtwarzają się z dźwiękiem super. Nie wiem od czego to zależy. Coś jakby z downmixem DTS czy co?
- Duże różnice w głośności między odtwarzanymi plikami - włączam jeden film - muszę ściszać prawie na maksa, włączam drugi = muszę dawać na cały regulator, a i tak jest cicho. Te same pliki odtwarzane na kompie grają identycznie.

Sprzęt ogólnie fajny jak za takie pieniądze, ale trochę jednak żałuję, że nie dozbierałem do HTPC

i7-6700K + Noctua NH-C12P + Asus ROG Z270F Gaming + 16GB DDR4 3200 CL15 + Palit 1070 SuperJetstream + Samsung 240GB 840 EVO + 8TB + NZXT 340 Elite + Be Quiet! L8 630W + Dell 2407wfp

10.11.2009 14:25

Wątków: 250 | Odpowiedzi: 28339

flapu

może bateryje w pilocie są kiepskie?
Co do dźwięku - nie wiem, firmware może by pomógł? to samo z usb.

Noblesse oblige - crux mihi foederis ardens. F*ck bravo generation! Go to http://www.cieciewnecie.pl ;]

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

10.11.2009 14:35

Wątków: 522 | Odpowiedzi: 36323

hm

Firmware najnowszy ze strony - 2.0, później 2.0.1.
Baterie zmieniałem 2 razy.

i7-6700K + Noctua NH-C12P + Asus ROG Z270F Gaming + 16GB DDR4 3200 CL15 + Palit 1070 SuperJetstream + Samsung 240GB 840 EVO + 8TB + NZXT 340 Elite + Be Quiet! L8 630W + Dell 2407wfp

10.11.2009 14:43

Wątków: 250 | Odpowiedzi: 28339

no to więcej pomysłów

nie mam Z tekstami "zmień zasilacz" nie będę wyskakiwać

A może spróbuj na po prostu innych wersjach firmware'u? Bo wiesz, poprawili kilka błędów, dodali kilka nowych...

Noblesse oblige - crux mihi foederis ardens. F*ck bravo generation! Go to http://www.cieciewnecie.pl ;]

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

24.11.2009 08:51

Wątków: 522 | Odpowiedzi: 36323

hm

Ogólnie, po 2 tyg. używania stwierdzam, że urządzenie, to jest jedno wielkie niedorobione i tandetnie zrobione gówno, nie warte nawet tych stosunkowo niskich pieniędzy.

- pilot ledwo działa. komfortowe używanie dopiero na jakichś 30 cm celując prosto w urządzenie.
- sieciówka nie działa, będę reklamował
- wiatrak zaczął wyć (jak zacierający się wentyl w kompie) po 3 dniach używania
- wiesza się na potęgę
- problemy z cichym dźwiękiem (co dziwne w podglądzie dźwięk jest ok). Wkurwiające to jest, bo ustawisz sobie głośność na maksa żeby coś usłyszeć, wychodzisz z filmu i włącza się podgląd i jak nie pierd... z głośników aż chata huczy.
- problemy z napisami. Jak masz wbudowane w film napisy i chcesz skorzystać z zewnętrznych - nie zadziałają żadne. Firmware 2.x miał to poprawiać, ale jak widać nie poprawia.
- ogólnie forum kiepskie - zgłoszonych problemów pełno, rozwiązanych niewiele.
- Firmware pojawiają się często, to fakt ale zamiast poprawiać największe problemy i braki (jak brak ręcznej konfiguracji wi-fi), to poprawiają ikonki czy poprawki w napisach.
- bardzo mało miejsca dookoła portów usb - większe pendrive'y pokroju Patriota XT czy Corsaira GT albo nie wejdą w ogóle, albo będą się trzymały w porcie "na włosku". O podłączeniu jakiegokolwiek pena, gdy jest włożona wi-fi - zapomnij.

i7-6700K + Noctua NH-C12P + Asus ROG Z270F Gaming + 16GB DDR4 3200 CL15 + Palit 1070 SuperJetstream + Samsung 240GB 840 EVO + 8TB + NZXT 340 Elite + Be Quiet! L8 630W + Dell 2407wfp

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

26.11.2009 23:55

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Najnowszy soft

umożliwia sterowanie sprzętem za pomocą iPhone (takoż podobno ma to chodzić na Symbianie, na pewno na BlackBerry, ma być wspierany WM 6.x). Działa to pewniej i lepiej niż org. pilot. Podgląd okładek, bajery...

ojoj

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.11.2009 07:26

Wątków: 3319 | Odpowiedzi: 46216

ein...

... to mowisz ze to playera za 500zl trzeba kupic telefon za 1000zl zeby go obsluzyc?

...

27.11.2009 07:46

Wątków: 275 | Odpowiedzi: 17250

Mayor

ajpod tacz 500zl Razem i tak jeszcze w miare, a jaki bajer przy kumplach z tym przewijaniem okładek będzie.

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

27.11.2009 17:29

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Hehe

ano, ale ta wtyczka działa ze wszystkim - takoż pod Androidem, nawet na moim leciwym MDA2 z WM6.1 powinno polecieć. Znaczy się można tańszego pilota z GSM mieć

ojoj

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2009 10:37

Wątków: 522 | Odpowiedzi: 36323

ein

No ale sterowanie przez telefon odbywa się przez neta albo wi-fi - patrz moj minus o nie działającej sieciówce w xtreamerze. Nawet jakby nie działała, to i tak jej nie skonfiguruję, bo wi-fi jest tylko autokonfiguracja poprzez wyszukiwanie ssid sieci. A moja wifi jak na potęgę ukrywa ssid :] I dupa blada.

i7-6700K + Noctua NH-C12P + Asus ROG Z270F Gaming + 16GB DDR4 3200 CL15 + Palit 1070 SuperJetstream + Samsung 240GB 840 EVO + 8TB + NZXT 340 Elite + Be Quiet! L8 630W + Dell 2407wfp

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2009 12:17

Wątków: 993 | Odpowiedzi: 15983

odkopię troche temat... :)

zastanawiam sie nad kupnem takiego sprzętu jednak nurtuje mnie jedno.
chciałbym podłączyć do tego głośniki.
co możecie polecić w tym temacie?
zależy mi tez na tym, żebym mógł xboxa puścić przez te głosniki...
nie chce kompletować oddzielnie ampli + głośniki 5.1
jest jakiś zestaw bez niepotrzebnego odtwarzacza BD/DVD?

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

28.11.2009 13:18

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Pilot,

jak napisane w recenzji, jest chyba najsłabszym oprócz wyjca elementem urządzenia. Oczywiście, że opcja sterowania za pomocą smartfonów to sieć. Co się tyczy WiFi - cóż pechowo, u mnie zarówno na routerze Dlinka jak i Linksysa wszystko się powykrywało bez problemów.

maly126 polecam dekoder (procesor) audio Creative DDTS-100...niestety rzecz raczej trudno dostać, ale warto zapolować - u mnie rozwiązało problem podłączenia wszystkiego do zestawu głośnikowego. Bardzo dobre, tańsze niż zakup całego kina domowego rozwiązanie.

ojoj

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

29.11.2009 01:10

Wątków: 993 | Odpowiedzi: 15983

ein

a jak bym to kupił?
http://www.allegro.pl/item828682994_samsung_ht_x625_12_sprzet_rt...
da radę to spiąć wszystko?

czym X`a do tego podpiąć?
jak odtwarzacz sieciowy?

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.11.2009 19:01

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Wejściem

optycznym w Samsungu podłączysz Xtreamera i dźwięk popłynie sobie via zestaw - oczywiście do TV poleci z Xa dodatkowo kabel HDMI (w opcjach dać dźwięk via złącze optyczne/cyfrowe).

A co do modelu - ok. Choć jedna rzecz zwaliła mnie z nóg:
"Wykonane z alg morskich (gł. frontowe)"

ojoj

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.11.2009 21:27

Wątków: 993 | Odpowiedzi: 15983

a jak w takim razie dźwięk

z konsoli na DVD?

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.11.2009 21:59

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

No cóż,

tam jest tylko jedno wejście optyczne, ale są sprytne rozdzielacze (automatyczne) dla optyka - kupisz taki i oba sprzęty sobie podłączysz. Mam takie coś, wpinasz oba kable ze źródeł i do z rozdzielacza do skrzynki KD. Jeżeli odtwarzacz ma robić za NASa/klienta BT (24/7) to należy pamiętać o tym żeby na chwilę wyłączyć złącze optyczne, aby Xboks mógł "wejść w tor" - taki przełącznik działa na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy", jak wyżej selekcja źródła następuje automatycznie. Rzecz nie jest przesadnie droga - kosztuje 40-60zł

ojoj

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

01.12.2009 00:12

Wątków: 993 | Odpowiedzi: 15983

no to mnie zasmuciłeś... :(

chciałem coś całkowicie bezobsługowego.
żeby wszystkie sprzęty obsłużyło

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

03.12.2009 00:20

Wątków: 374 | Odpowiedzi: 11986

Ależ to będzie

bezobsługowe - działa to w pełni automatycznie. Podłączasz kabelki optyczne do takiego rozdzielacza i już. Selekcja tak naprawdę odbywa się w naturalny sposób - przecież nie będziesz jednocześnie grał i oglądał np. DVD... to imho bardzo sensowne rozwiązanie.

ojoj

 • Sprawdź bezpośredni link do posta

04.12.2009 08:22

Wątków: 993 | Odpowiedzi: 15983

właśnie zakładam wątek z prośbą

o pomoc...

może tam zajrzysz..

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.