Przydatne serwisy i usługi online - Wszystko na chmurce

Redakcja, 2009-05-29 00:00 |

Wszystko na chmurce - przydatne serwisy i usługi online

Wszystko na chmurce - przydatne serwisy i usługi online

Cloud computing jest coraz popularniejszy zarówno w biznesie, jak i wśród użytkowników domowych. Przygotowaliśmy zestawienie 50 serwisów, usług, a także gier, które chcemy wam polecić. Podczas wyboru stawialiśmy na użyteczność poszczególnych produktów oraz zróżnicowanie - by każdy mógł dla siebie znaleźć coś interesującego.

Usługi online zyskują na popularności głównie dzięki temu, że pozwalają oszczędzać pieniądze. Aby z nich korzystać nie musisz kupować sprzętu komputerowego (np. serwisy do backupu online) lub oprogramowania (np. usługi pozwalające edytować zdjęcia), ponieważ niezbędne narzędzia udostępnia dany serwis. Co więcej, wszystkie usługi zawarte w naszym zestawieniu są całkowicie bezpłatne, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Polecane przez nas witryny nie zastąpią wszystkich programów rezydujących na twardym dysku komputera, ponieważ ciągle nie potrafią wykonywać niektórych zadań (np. nagrywać płyt CD/DVD). Często zdarza się też, że internetowe usługi wymagają szybkiego łącza, by zaoferować wysoki komfort pracy. Na szczęście tylko niewielka część serwisów z naszej listy ma tę cechę - reszta powinna działać bez większych zgrzytów także na komputerach korzystających ze słabszego połączenia. Mamy nadzieję, a nawet liczymy na to, że będziecie zaskoczeni możliwościami obecnie dostępnych usług online, które uruchamiają się bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Zapraszamy do wypróbowania każdej z nich, włącznie z grami, które umieściliśmy na końcu.

01. 10 Minute Mail.com | http://10minutemail.com

Jeżeli jakiś serwis wymaga rejestracji i podania adresu e-mail, a ty chcesz skorzystać z niego tylko jeden-jedyny raz, rejestrujesz się czy uznajesz, że gra nie jest warta świeczki? Często przecież zdarza się, że dana strona będzie później wysyłać do nas e-maile reklamowe lub jakiekolwiek inne listy, których sobie nie życzymy. Zawsze można założyć nową skrzynkę e-mail i potraktować ją jako narzędzie jednorazowego użytku, ale jest to czasochłonne. Dlatego polecamy 10 Minute Mail.com - to anonimowa skrzynka e-mail! Gdy tylko wejdziesz na tę stronę, otrzymasz świeży adres pocztowy i będziesz mógł wysyłać i odbierać e-maile przez 10 minut, czyli wystarczająco długo by potwierdzić rejestrację w jakimś serwisie. Po upływie tego czasu skrzynka jest likwidowana.

02. Destructing Message.com | http://destructingmessage.com

Chcesz wysłać wiadomość, która po przeczytaniu ulega samozniszczeniu? Jeśli tak, skorzystaj z serwisu Destructing Message.com. Po prawej stronie znajduje się formularz pozwalający przygotować wiadomość. Zacznij od wybrania metody - możesz zdecydować się na Generate Link, czyli przygotować swojemu odbiorcy odsyłacz z wiadomością, albo Email, co pozwoli wysłać samozniszczalny e-mail. Następnie określ czas, po upływie którego wiadomość ma ulec autodestrukcji - możesz wybrać od 15 sekund do 5 minut. Później przygotuj wiadomość w polu Message i wyślij ją korzystając z przycisku Create Message. Gotowe!

03. Zamzar.com | http://www.zamzar.com

Chcesz zmienić format dokumentu z rozszerzeniem .docx na .doc albo .odt? A może szukasz narzędzia pozwalającego zmienić zdjęcie .jpeg na .png lub chcesz zmienić plik muzyczny .mp3 na .ogg czy .wma? Co powiesz na zmianę formatu filmu .avi na .flv lub skompresowanego pliku .rar na .7z? Jeśli chcesz zmienić format jakiegoś pliku i nie masz pod ręką odpowiedniego narzędzia, skorzystaj z serwisu Zamzar.com. Obsługa jest bardzo prosta: wgrywasz odpowiedni plik (może ważyć maks. 100 MB), wybierasz format, na jaki ma zostać zmieniony, podajesz swój adres e-mail i klikasz przycisk Convert. Zamzar przekonwertuje twój plik i wyśle e-mail z odsyłaczem, z którego będziesz mógł go pobrać. Pełna lista obsługiwanych przez serwis formatów dostępna jest tutaj.

04. Photofunia.com | http://photofunia.com

Chcesz poczuć się sławny i zobaczyć swoją twarz na wielkim billboardzie reklamowym? A może pragniesz zostać prawdziwym supermanem, bohaterem Gwiezdnych Wojen lub sprawić, by twoja twarz znalazła się na banknocie studolarowym? Możliwości jest naprawdę sporo, a efekt końcowy robi wrażenie. Skorzystaj z serwisu Photofunia.com, jeśli chcesz przygotować zabawny fotomontaż, który będziesz mógł później umieścić w dowolnym serwisie lub zapisać na twardym dysku. Wystarczy wejść na tę stronę, wybrać pożądany efekt, wstawić swoje zdjęcie z dysku i odczekać chwilę. Photofunia przygotuje odpowiedni plik graficzny i zaoferuje kilka funkcji, w tym możliwość wydrukowania. Miłej zabawy!

05. Gubb.net | http://gubb.net

Ten serwis pozwala tworzyć listy "do zrobienia" - to świetne narzędzie dla osób, które mają dużo spraw na głowie i zarazem nienajlepszą pamięć. To także bardzo dobra strona dla użytkowników lubiących organizować sobie pracę i czerpiących przyjemność z tego, gdy po wykonaniu jakiegoś zadania mogą je odhaczyć na liście i zabrać się za następne. Gubb to jeden z lepszych serwisów tego typu! Możesz tworzyć listy, wybierać kolory, ustawiać priorytety, dodawać komentarze, a nawet skorzystać z przypomnień wysyłanych e-mailem w ustalonym wcześniej terminie. Dodatkowo cały interfejs jest niezwykle intuicyjny, a poszczególne elementy można dowolnie przenosić. Aby korzystać z Gubb trzeba się zarejestrować i wypełnić krótki formularz (imię, e-mail, hasło). Polecamy, zwłaszcza że serwis jest także bardzo szybki!

06. Pakiet biurowy Zoho | http://www.zoho.com

Zoho to dobrej jakości pakiet biurowy online. Oferuje sporo programów, w tym edytor tekstu, narzędzie do tworzenia prezentacji, do zarządzania kontaktami z klientami czy też do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Zadowolony będzie zarówno użytkownik domowy, jak i biznesman. Co ważne, Zoho obsługuje polskie czcionki, znajdziemy też rodzimy słownik, który wyłapie literówki i inne błędy. Warto też wspomnieć, że interfejs obsługi jest częściowo spolszczony, co ułatwi pracę z narzędziami Zoho początkującym użytkownikom. Gotowe dokumenty możesz także eksportować do pliku - obsługiwane formaty to m.in. .doc, .docx, .odt, .rtf i .pdf.

07. 4Shared | http://www.4shared.com

Ten serwis daje ci 5 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Możesz trzymać tam pliki dostępne wyłącznie dla siebie albo dzielić się nimi z pozostałymi użytkownikami. Rozmiar pojedynczego pliku wgrywanego na 4Shared może mieć maksymalnie 100 MB. Przydatną funkcją jest możliwość wgrywania wielu plików jednocześnie. Dzięki temu nie musimy np. wgrywać z osobna każdej fotografii z wakacji. Choć interfejs 4Shared jest po angielsku, obsługa nie powinna nastręczyć większych problemów, ponieważ konkretne funkcje symbolizują kolorowe ikony ułatwiające wybór. Znajdziemy także różne motywy graficzne oraz kilka opcji konfiguracyjnych. Jeśli przydałoby ci się dodatkowe 5 GB na pliki i dokumenty, 4Shared udostępnia je bezpłatnie.

08. Ósemka | http://www.osemka.pl

Ósemka oferuje przydatne i bezpłatne usługi. Wśród nich znajdziesz hosting, kreatora stron WWW, katalog zdjęć, blog, aliasy www, radio czy też pocztę e-mail. Co istotne, jeden login wystarczy do korzystania ze wszystkich usług! Podczas rejestracji wystarczy podać adres e-mail - wówczas otrzymasz wiadomość z kodem aktywacyjnym i możesz zaczynać. Ósemka oferuje także "frykasy". To coś w rodzaju wirtualnych kredytów serwisu, za które możemy wysyłać pozdrowienia lub zamówić piosenkę w radiu Friko, jak i zareklamować się na stronie głównej portalu Osemka.pl. Obecnie często można spotkać się z opinią, że internauta bez własnej strony jest jak żołnierz bez karabinu. Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Internetu, Ósemka może cię zainteresować.

09. Phrasr | http://www.pimpampum.net/phrasr

Oto niekonwencjonalna usługa dla osób, które chciałyby tworzyć kolaże ze zdjęć dostępnych w gigantycznym serwisie Flickr.com. Phrasr pozwala układać takie kolaże: wystarczy wpisać słowa kluczowe dla poszczególnych fotografii, wybrać odpowiednie pliki i stworzyć z nich ładny pokaz slajdów. Co istotne, słowa kluczowe należy wpisywać bez polskich znaków. Gdy już wybierzesz zdjęcia, nadaj tytuł swojej galerii i kliknij przycisk Publish. Wówczas będziesz mógł obejrzeć efektowną fotogalerię i na końcu m.in. wysłać znajomym odsyłacz, dzięki któremu również oni ją zobaczą. W tym celu kliknij funkcję Send to a friend i wpisz adresy e-mail swoich przyjaciół. Gdy to zrobisz, wybierz przycisk Send!. Gotowe.

10. Flowgram | http://www.flowgram.com

Flowgram to serwis pozwalający tworzyć prezentacje multimedialne, które później można odtwarzać w przeglądarce internetowej. Swoimi pracami możesz się także dzielić z przyjaciółmi lub z klientami, jeśli masz zamiar wykorzystywać Flowgram w pracy. Serwis oferuje wiele przydatnych funkcji, włącznie z możliwością podłożenia głosu w tle czy nanoszeniem notatek w dowolnych miejscach prezentacji. Interfejs jest prosty w obsłudze, a końcowy efekt - profesjonalny. Jeśli szukasz dobrego i bezpłatnego narzędzia do tworzenia nowoczesnych prezentacji online, Flowgram powinien cię zainteresować. Co warte wzmianki, tworząc prezentację możesz także dodać strony WWW i kanały RSS. Serwis wymaga rejestracji.

11. Splicd | http://www.splicd.com

Ten prosty w obsłudze serwis pozwala odizolować najlepszy moment filmu z YouTube.com i podzielić się nim z przyjaciółmi. Często zdarza się, że jakiś film trwa kilka minut, a tylko jedna i bardzo krótka scena zasługuje na rekomendację. Dzięki Splicd.com możesz przesłać znajomym odsyłacz, który od razu wyświetli im tę konkretną scenę. Jak to zrobić? Wklej adres strony z filmem do pola YouTube URL, zaznacz najbardziej interesujący fragment wypełniając pola from (z ang. od) i to (z ang. do) i wciśnij przycisk Continue. Splicd zajmie się całą resztą i przygotuje odpowiedni odsyłacz. 

12. Web Gadu-Gadu | http://web.gadu-gadu.pl

Znasz Web Gadu? Jeśli nie, może cię zainteresować. Od dłuższego czasu Gadu-Gadu oferuje usługę Web Gadu, która wprawdzie ciągle znajduje się w fazie beta, ale działa bezproblemowo i śmiało możesz jej używać. Wystarczy wejść na stronę serwisu, wpisać swój numer GG oraz hasło do serwera - to tyle, po podaniu tych danych możesz korzystać z najpopularniejszego w Polsce komunikatora. Twórcy usługi polecają Web Gadu zwłaszcza wtedy, gdy nie korzystamy z własnego komputera, czyli głównie w miejscach publicznych (szkołach, pracy czy kafejkach internetowych), zapewniając jednocześnie, że jest to w pełni bezpieczne - połączenie między przeglądarką a serwerem GG szyfrowane jest przy użyciu protokołu SSL. 

13. FLV TO | www.flvto.com

Bezpłatny serwis, który służy do wyodrębniania ścieżek dźwiękowych z filmów zapisanych w formacie FLV. Wystarczy wybrać opcję Convert by URL i wkleić odsyłacz z YouTube.com (np. teledysk). Następnie klikamy na przycisk OK i uzbrajamy się w nieco cierpliwości - serwis wyciągnie ścieżkę dźwiękową i zaoferuje plik MP3, który będziemy mogli zapisać na dysku komputera. Co warte uwagi, FLV TO obsługuje dowolne pliki FLV (nie tylko z YouTube.com). Osoby zainteresowane tym praktycznym narzędziem powinny też wiedzieć, że serwis jest bardzo popularny i często zdarza się, że jego wydajność spada.

14. Auto-Backup.pl | www.auto-backup.pl

Ta usługa zabezpiecza przed utratą danych i związanymi z tym kłopotami. W podstawowej wersji jest bezpłatna i pozwala przechowywać do 50 plików, które łącznie mogą zajmować 1 GB. Auto-backup.pl to jeden z lepszych polskich serwisów do backupu online. Cechuje go wysoki poziom bezpieczeństwa: wysyłanie plików odbywa się przy użyciu protokołu SLL, a przed wysłaniem wszystkie pliki są jeszcze szyfrowane za pomocą algorytmu AES. Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoich dokumentów i innych plików, możesz skorzystać z Auto-backupu. Usługa oferowana jest także w innych, płatnych wariantach: 3 GB, 30 GB i bez limitu. 

15. Lupiko | www.lupiko.pl

Pierwsza w polskim Internecie bezpieczna wyszukiwarka dla dzieci. Dzięki niej twoje dziecko nie trafi przypadkowo (lub celowo) na strony WWW zawierające treści przeznaczone dla osób dorosłych. Lupiko indeksuje głównie strony cechujące się następującą tematyką: zabawa, gry, edukcja, muzyka, film, bajki, książki, kolorowanki, puzzle. Nie brakuje także stron informacyjnych o tematyce dziecięcej, są także sklepy internetowe z zabawkami czy odzieżą dla najmłodszych. Również jeśli chodzi o szatę graficzną, Lupiko został dostosowany do najmłodszych internautów. Wyniki wyszukiwania są przejrzyste. Za wadę serwisu można uznać stosunkowo niewielką bazę indeksowanych zasobów.

16. BugMeNot | www.bugmenot.com

Uruchomiony w 2003 r. BugMeNot zawiera wiele loginów i haseł do popularnych (głównie zagranicznych) serwisów. Dzięki temu nie musisz się w nich rejestrować i wypełniać kolejnych formularzy, by uzyskać dostęp do wszystkich treści. BugMeNot jest prosty w obsłudze: wpisujesz adres interesującej cię strony i klikasz przycisk Get Login. BugMeNot nie kradnie loginów, więc nie podszywasz się pod czyjąś tożsamość. Serwis służy tylko po to, by pozwalać internautom omijać proces rejestracji. Jest przydatny zwłaszcza wtedy, gdy chcemy uzyskać chwilowy dostęp do danego serwisu (np. obejrzeć jeden film przewidziany dla osób zarejestrowanych).

17. Zigtag | http://zigtag.com

Serwis Zigtag pozwala zapisywać ulubione strony WWW i oznaczać je tagami (słowa-klucze). Dzięki temu w łatwy sposób możesz kategoryzować zakładki. Według twórców, Zigtag pozwala zarządzać ulubionymi stronami lepiej niż narzędzia wbudowane w przeglądarki internetowe. Co więcej, każdy użytkownik serwisu może się także dzielić swoimi znaleziskami, zarówno wśród znajomych, jak i z całą społecznością Zigtag. Serwis, choć po angielsku, nie jest trudny w obsłudze. Na uwagę zasługują również grupy - możesz tworzyć własne lub dołączać do już istniejących. W poszczególnych grupach publikowane są odsyłacze do stron z określonej, wcześniej zdefiniowanej tematyki (np. technologie, sport). Zigtag współpracuje tylko z przeglądarką Firefox (wymagana jest instalacja odpowiedniej wtyczki). 


 

18. Nasza-klasa | www.nasza-klasa.pl

Jeden z najpopularniejszych polskich serwisów. Choć pozwala nawiązywać nowe znajomości, służy głównie do… odświeżania tych starych, ze szkolnych lat. Jak piszą autorzy, "dzięki wbudowaniu w portal funkcji pozwalającej sprawdzać kto z naszych list kontaktów Gadu-Gadu i Skype jest już na naszej-klasie.pl zarejestrowany, użytkownicy portalu mogą poznawać znajomych swoich znajomych". Polecamy.

19. Stat24 | http://stat24.com/pl

Bardzo przydatny serwis dla osób prowadzących własne strony WWW - oferuje narzędzia do pomiaru oglądalności witryny. Gdy już zainstalujesz Stat24 na swojej witrynie, będziesz mógł m.in. zobaczyć adresy stron odsyłających czy też słowa i frazy wpisywane w wyszukiwarkach, dzięki którym internauci trafili na twój serwis. Dowiesz się także z jakich miejscowości masz najwięcej czytelników/klientów, jak również poznasz wykorzystywane przez nich przeglądarki internetowe, używane systemy operacyjne, itd. Dzięki Stat24 uda ci się lepiej poznać swoich odbiorców oraz sprawdzać oglądalność serwisu (dane aktualizowane są bardzo często). Warto wypróbować!

20. Primo Online | http://online.primopdf.com

Jeśli chcesz stworzyć plik PDF, nie musisz instalować odrębnego programu. Wystarczy skorzystać z serwisu Primo Online, który przekonwertuje pliki znajdujące się na dysku komputera lub online (trzeba wkleić adres URL w odpowiednim polu). Primo Online obsługuje wiele popularnych formatów, w tym .doc, .rtf, .ppt, .xls, .txt czy też .html. Jeśli chodzi o grafikę, obsługiwane są rozszerzenia .bmp, .eps, .gif, .jpeg, .jpg, .png oraz .tiff. Serwis nie wymaga rejestracji - użytkownik chcący z niego skorzystać musi jedynie dostarczyć odpowiedni dokument do przekonwertowania i podać adres e-mail, na który otrzyma wiadomość wraz z odsyłaczem, z którego będzie mógł pobrać gotowy plik PDF.

21. Wridea | http://wridea.com

Po pierwsze, ten serwis sprawi, że żaden z twoich pomysłów nie zostanie zapomniany. Po drugie, pozwoli je organizować i - dzięki możliwości udostępniania ich pozostałym użytkownikom - udoskonalać, rozwijać. Możesz zmieniać kolory poszczególnych wpisów/pomysłów, usuwać je, grupować w stworzonych wcześniej kategoriach, jak również skorzystać ze specjalnych narzędzi do tzw. burzy mózgów (dostępne w zakładce Tools). Znajdziesz tam m.in. deszcz pomysłów - bardzo przydatne rozwiązanie, gdy uzbierasz już mnóstwo pomysłów i później zechcesz wybrać te najlepsze, warte dyskusji i "procesu" udoskonalania. Dodatkowymi zaletami serwisu jest szybkość działania i łatwy, intuicyjny interfejs obsługi. 

22. Webnote | http://www.aypwip.org/webnote

Niezwykle prosty w obsłudze serwis, który pozwala tworzyć notatki bezpośrednio w oknie przeglądarki WWW. Tworzy się je w łatwy sposób: klikasz przycisk o nazwie New Note i gotowe. Aby dodać tekst wystarczy dwukrotnie kliknąć myszą na danej notatce - wówczas można także zmienić jej kolor. Każdą notatkę da się również dowolnie przenosić (w obrębie powierzchni roboczej usługi) i rozciągać. Webnote przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy korzystamy z kilku komputerów. Co warte uwagi, serwis nie wymaga rejestracji. W polu Create or Load a Workspace wystarczy wpisać nazwę naszej powierzchni roboczej i Webnote szybko zapewni do niej dostęp (pod warunkiem, że wcześniej ją zapisaliśmy, wybierając przycisk Save). Jeśli zaś podamy nazwę powierzchni, która nie istnieje, serwis automatycznie stworzy nową. 

23. Remember The Milk | http://www.rememberthemilk.com

Jeden z najlepszych serwisów do zarządzania cennym czasem. Usługa ma intuicyjny interfejs oraz kilka przydatnych funkcji, które docenią także polscy internauci. Dla przykładu, serwis oferuje przypomnienia, które mogą być wysyłane poprzez e-mail, SMS-y oraz komunikatory (w tym Gadu-Gadu i Skype). Każdy użytkownik może też tworzyć listy, chmury tagów i dodawać notatki do jakichkolwiek zadań. Amerykański PC World stwierdził, że Remember The Milk wymyśliło na nowo zarządzanie zadaniami i trzeba przyznać, że ma rację. To znakomity serwis dla osób zorganizowanych, w dodatku dostępny w polskiej wersji językowej i całkowicie za darmo. Warto też wiedzieć, że dostęp do usługi można uzyskać także za pomocą telefonu komórkowego, a dzięki Google Gears da się korzystać z serwisu w trybie offline.

24.DropBoks | http://www.dropboks.com

Świetny serwis do przechowywania plików online. Bezpłatne konto oferuje 1 GB miejsca na serwerze i dostęp do plików z jakiegokolwiek komputera (oczywiście podłączonego do Internetu). DropBoks jest niezwykle prosty w obsłudze, pozwala tworzyć foldery i wgrywać do nich pliki z dysku komputera. By później zapisać dany plik, wystarczy kliknąć nań dwukrotnie lewym przyciskiem myszy. Usuwanie jest równie intuicyjne - przeciągamy dany plik do kosza (Trash) umieszczonego w lewym dolnym rogu aplikacji. Jeden plik może mieć maksymalnie 50 MB.

25. Virus Total | http://www.virustotal.com/pl

Usługa pozwalająca skanować pojedyncze pliki w poszukiwaniu wirusów, robaków, trojanów i wszelkiego rodzaju podejrzanego oprogramowania, które jest identyfikowane przez programy antywirusowe. Jeśli pobrałeś z Internetu jakiś plik i nie masz pewności, czy jest on wolny od wirusów, wgraj go do serwisu Virus Total. Pojedynczy plik może mieć maksymalnie 10 MB. Serwis przeskanuje go za pomocą 39 skanerów antywirusowych, w tym AVG, McAfee, G-DATA, F-Secure, Kaspersky Lab, Panda i Symantec. Uwaga: należy pamiętać, że Virus Total nie może zastąpić programu antywirusowego zainstalowanego na dysku komputera, ponieważ skanuje wyłącznie pojedyncze pliki, w dodatku na życzenie użytkownika. Usługa dostępna jest także w wersji polskojęzycznej.

26. Startowy | http://www.startowy.pl

Ten serwis pozwala zbudować stronę startową z gotowych elementów, dzięki czemu możesz czytać i oglądać to, co chcesz. Rzecz jasna, pod warunkiem że obsługiwane przez Startowy elementy ci odpowiadają. Na szczęście jest ich dość sporo, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dla przykładu, jeśli interesują cię wiadomości na temat Internetu i komputerów, możesz wybrać newsy oferowane przez FrazPC.pl, Gazeta.pl, Onet.pl, WP.pl, Gery.pl, IDG.pl, PC World.pl i kilka innych serwisów. Naprawdę jest w czym wybierać. Co więcej, Startowy jest w języku polskim, ma też prosty w obsłudze interfejs. Poza wiadomościami znajdziemy również inne elementy: linki, wyszukiwarki, notatnik, gadżety, koncerty, program telewizyjny, pliki, repertuar kin, kursy walut, flash, prognoze pogody, gry, listę zadań, odtwarzacz audio, lotto, przepowiadacz, bramkę SMS, pocztę, aukcje, filmy, blog, palba, nasza-klasa.pl, fotka.pl oraz wyszukiwarka grafiki. Warto wypróbować!

27. FotoFlexer | http://fotoflexer.com

Serwis FotoFlexer służy do edycji zdjęć. Nie musisz się nawet rejestrować - wystarczy wgrać zdjęcie z twardego dysku i można zaczynać. Autorzy FotoFlexer udostępniają wiele przydatnych funkcji, które znajdziemy w poszczególnych kategoriach. Poza podstawowymi narzędziami (np. ustawianiem jasności i kontrastu, zmianą rozdzielczości) są także nietypowe opcje, takie jak dodawanie animowanych obiektów czy naklejek. Możliwości jest wiele, obsługa jest prosta, a szybkość działania - zadowalająca. FotoFlexer przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy edytować kilka zdjęć i akurat nie mamy zainstalowanego odpowiedniego programu - wówczas można to zrobić w serwisie online, bez potrzeby instalowania żadnych aplikacji.

28. Norc | http://www.norc.pl

Norc.pl oferuje "panoramiczne wycieczki" po Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji, Austrii, Rumuni i Rosji. To swoista alternatywa dla serwisów Zumi.pl oraz Google Street View, które - nawiasem mówiąc - zaczęło niedawno przygotowywać wirtualne wersje Warszawy i Krakowa. Norc.pl jest interesujący zwłaszcza ze względu na możliwość obejrzenia kilku państw, z którymi graniczy Polska. Możesz zwiedzić wiele interesujących miejsc, przeglądając przygotowane przez twórców serwisu fotografie. Wszystkie zdjęcia są dobrej jakości i można je wyświetlać w trybie pełnoekranowym. Niestety, Norc nie oferuje "płynnego" poruszania się, jakie znajdziemy w usłudze Google'a.

29. ESET Online Scanner | http://www.eset.pl/onlinescan

Jeden z najlepszych internetowych skanerów antywirusowych. Umożliwia usuwanie wykrytych zagrożeń bez konieczności instalacji żadnego programu na dysku komputera. Skaner ESET-a działa szybko, jest prosty w obsłudze i wykrywa zarówno znane, jak i nowe, jeszcze niezidentyfikowane wirusy, konie trojańskie, pułapki phishingowe i programy typu spyware. Usługa przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników przeglądarki Internet Explorer.

30. Stock.xchng | http://www.sxc.hu

Wielka składnica zdjęć, które możesz wykorzystywać na swojej stronie internetowej (np. blogu) czy w innym miejscu. Twórcy serwisu, który ma już ponad 8 lat, informują że internauci znajdą w nim ponad 3 miliardy fotografii. Większość zdjęć cechuje bardzo wysoka jakość i dostępne są w wysokich rozdzielczościach. Serwis ma wbudowaną wyszukiwarkę, jest też podzielony na kategorie i podkategorie. Stock.xchng jest w języku angielskim, ale jego obsługa nie jest skomplikowana i każdy internauta powinien sobie z nią poradzić. Warto wspomnieć, że zdjęcia z tego serwisu są często wykorzystywane przez media, także w Polsce.

31. Imageshack | http://imageshack.us

Jeden z najpopularniejszych serwisów do wgrywania i dzielenia się zdjęciami. Gry wgrasz już dane zdjęcie, serwis oferuje kilka kodów zawierających odsyłacz do niego. Możesz wybrać m.in. fotografię wraz z miniaturką, na którą trzeba będzie kliknąć, kod wykorzystywany na wielu forach dyskusyjnych, czy też typowy link do zdjęcia, którym możesz podzielić się np. poprzez komunikator internetowy. W serwisie nie trzeba się rejestrować, ale warto, bo wiążą się z tym pewne korzyści. Osoby zarejestrowane mają większą kontrolę nad zdjęciami (np. mogą je usuwać), mogą też wgrywać jednocześnie kilka plików i zmieniać ich rozmiary po tym, gdy trafią już na serwer.

32. ThinkFree Office Live | http://thinkfree.com

To już drugi pakiet biurowy w naszym zestawieniu. Oferuje mniej programów niż Zoho Office, ale nadrabia to ich jakością - wszystkie aplikacje cechuje większa funkcjonalność. Ze względu na ogrom funkcji, programy ThinkFree Office przydadzą się użytkownikom, którzy chcą opracować rozbudowane dokumenty. Aplikacje wchodzące w skład pakietu do złudzenia przypominają te znane z MS Office 2003. Wszystkie narzędzia mogą działać w trybie pełnoekranowym, znajdziemy też popularne skróty klawiaturowe, a pakiet obsługuje nawet polskie czcionki. Brakuje za to rodzimego słownika, więc ThinkFree nie wykryje literówek i innych błędów. Jeśli skorzystasz z bezpłatnego konta, otrzymasz 1 GB miejsca na serwerze. 

33. YouSendIt | http://www.yousendit.com

Wiele osób korzysta na co dzień z klientów e-mail. Kiedy otrzymują list wraz z ciężkim załącznikiem, muszą czekać aż zostanie on pobrany. Taki stan rzeczy często irytuje użytkowników, ponieważ ich skrzynka jest wtedy zapychana i dopiero gdy e-mail zostanie odebrany, można korzystać z niej bez obaw. Jeśli nie chcesz zapychać czyjejś skrzynki, skorzystaj z serwisu YouSendIt. Załóż konto, wpisz adres e-mail odbiorcy i wgraj na serwer odpowiedni załącznik. Gdy to zrobisz, wyślij e-mail. YouSendIt dostarczy odbiorcy list z odsyłaczem, z którego będzie mógł pobrać ciężki załącznik (do 100 MB w wersji bezpłatnej). Dużą zaletą serwisu jest także to, że możesz wysłać e-maile do kilku osób jednocześnie. Oszczędzisz czas i nerwy, zarówno swoje, jak i współpracowników.

34. 280 Slides | http://280slides.com

Serwis pozwala tworzyć profesjonalne prezentacje bezpośrednio w oknie przeglądarki. Co ciekawe, aby stworzyć prezentację, nie musisz się nawet rejestrować - wówczas jednak brakuje możliwości zapisu dokumentu, więc lepiej poświęcić chwilę i założyć konto. 280 Slides pozwala także importować pliki - obsługuje formaty .ppt i .pptx (PowerPoint), .odp (OpenOffice) oraz .pdf. Interfejs aplikacji jest intuicyjny i osoby korzystające z pakietu MS Office lub OpenOffice szybko się w nim połapią. Wartą uwagi funkcją jest wstawianie zdjęć i filmów z Internetu, brakuje natomiast funkcji pozwalającej umieścić podkład muzyczny. Gotowe prezentacje możemy przekonwertować na jeden z wymienionych już formatów, by kolejno zapisać je na dysku komputera.

35. Allfree | http://www.allefree.pl

Polski i łatwy w obsłudze serwis, który pozwala tworzyć darmowe galerie do aukcji Allegro.pl. Dzięki temu każdy użytkownik Allegro.pl może zaoszczędzić sporo pieniędzy - oszczędności zależą od ilości wystawianych aukcji i ilości zdjęć, jakie w nich umieszczasz. Ile można zaoszczędzić? Oto przykład zamieszczony przez twórcę serwisu: "Sprzedajemy około 80 przedmiotów miesięcznie, a w każdej aukcji umieszczamy 6 zdjęć. Nie tracimy czasu na ich zmniejszanie poniżej 200 kB, więc w Allegro musielibyśmy zapłacić za to 96 zł. Korzystając z AlleFree.pl nic nie zapłacimy! Zmniejszymy więc rachunek z Allegro o 96 zł, a więc zostanie nam w kieszeni dokładnie 96 zł. To jest nasz (a dokładniej Twój Użytkowniku) zysk." Więcej informacji można znaleźć tutaj

36. LastPass | https://lastpass.com

Bardzo dobry menedżer haseł, który sprawi, że przeglądanie stron będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Korzystając z LastPass możesz tworzyć różne hasła do serwisów online, a pamiętać tylko jedno - do LastPass. Narzędzie wypełnia formularze logowania automatycznie i pozwala zarządzać danymi z różnych komputerów. Łatwo dodaje się także nowe loginy i hasła. Co istotne, LastPass to wtyczka, która dostępna jest wyłącznie dla użytkowników przeglądarek Firefox lub Internet Explorer. Jeśli korzystasz z jednej z tych przeglądarek, gorąco polecamy ten serwis - bardzo ułatwia buszowanie w sieci. Jest też w pełni bezpieczny.

37. SkyDrive | http://skydrive.live.com

SkyDrive to serwis należący do Microsoftu. Oferuje sporo, bo aż 25 GB przestrzeni dyskowej za darmo. Do przechowywanych plików możesz mieć dostęp z jakiegokolwiek komputera z dostępem do Internetu. Interfejs jest prosty w obsłudze, w dodatku w języku polskim. Użytkownicy SkyDrive mogą także udostępniać pliki innym. W polu Udostępnij mamy opcje: wszyscy (publiczny), moja sieć, tylko ja, wybierz osoby (podajemy nazwy kont poszczególnych użytkowników SkyDrive'a). Można także zmienić wygląd serwisu (8 skórek). Jeden plik wgrywany na serwer może mieć maks. 50 MB. Zaletą SkyDrive jest także szybkie działanie i wysokie bezpieczeństwo. Polecamy.

38. Sumo Paint | http://sumopaint.com

Internetowa alternatywa Photoshopa. Aplikacja jest całkowicie darmowa i oferuje mnóstwo funkcji, w tym obsługę warstw, nakładanie różnych cieni, wstawianie gotowych elementów czy dodawanie podpisów lub filtrów. Jeśli kiedyś korzystałeś z Photoshopa, obsługa Sumo Painta nie będzie dla ciebie żadnym problemem. Narzędzie uruchamia się w trybie pełnoekranowym i możemy wstawiać pliki z Internetu lub z dysku komputera. Polecamy Sumo Paint bardziej zaawansowanym użytkownikom, którym nie wystarcza podstawowa funkcjonalność programów do edycji zdjęć i szukają alternatywy Photoshopa. Dodatkową zaletą Sumo Painta jest nowoczesny, elegancki interfejs obsługi i możliwość dzielenia się plikami ze społecznością serwisu.

39. SiteKreator | http://www.sitekreator.com

Ten serwis pozwoli ci stworzyć wysokiej jakości stronę WWW oraz skorzystać z elementów wykorzystujących technologię AJAX (od dłuższego czasu bardzo popularna). SiteKreator ma wysoką funkcjonalność, dość powiedzieć, że możesz nawet stworzyć sekcję przeznaczoną wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników (moduł zaloguj/zarejestruj). Serwis oferuje także darmowy hosting oraz funkcje pozwalające sprawdzać oglądalność (unikalni użytkownicy i odsłony). Przykładowe strony opracowane przy pomocy SiteKreatora można zobaczyć tutaj. W budowie strony z pewnością pomogą gotowe motywy graficzne oraz samouczki wideo.

40. Joost | http://www.joost.com

Joost pozwala oglądać najnowsze teledyski, mnóstwo programów telewizyjnych (zagranicznych), a nawet pełnometrażowe filmy (nie oczekuj cudów). To fantastyczny serwis, który oferuje materiały wysokiej jakości i jest ich mnóstwo. Jeśli twój komputer jest podłączony do telewizora, Joost może służyć za źródło wielu multimediów. Miłośnikom gier i technologii polecamy wideo-show znajdujące się w sekcji Tech and Gaming. Na szczególną uwagę zasługuje The Digg Reel, Tekzilla, The Gadget Show oraz Stuff.tv. Gorąco polecamy!

41. Dogpile | http://www.dogpile.com

Wyszukiwarka Google jest gigantyczna i używana przez większość internautów. Serwisy konkurencyjne są jednak co najmniej dobre i często pozwalają znaleźć inne, równie ciekawe materiały. Dlatego warto dać szansę wyszukiwarce Dogpile, która... korzysta z Google, Yahoo i Live Search. Co więcej, serwis usuwa zdublowane rezultaty wyszukiwania, więc nie ma mowy abyś natrafił na to samo. Dogpile spisuje się świetnie zwłaszcza wtedy, gdy szukasz czegoś na zagranicznych stronach.

42. Black20 | http://www.black20.com

Niezależne studio, które produkuje zabawne filmy adresowane do młodych osób. Serwis jest dość niszowy, ale ma wielu stałych fanów. Znajdziemy w nim kilka kategorii, w tym krótkie epizody "komedii biurowej" (mowa o net_work) oraz "obywatele GTA". Strona jest często aktualizowana, więc jeśli znasz angielski możesz dać jej szansę. Jest tam naprawdę dużo filmów, które cię rozbawią.

43. Soundsnap | http://www.soundsnap.com

Zwierzęta, Dom, Ludzie, Multimedia, Natura, Sporty, Science Fiction - to tylko część kategorii dostępnych w serwisie Soundsnap, który pozwala pobierać za darmo 5 wybranych dźwięków w ciągu miesiąca. Jeśli przygotowujesz kolejny film, który umieścisz na YouTube lub w innym serwisie, zajrzyj tutaj - na pewno znajdziesz jakieś dźwięki, które wzbogacą twoje wideo. Warto też wspomnieć, że dostępne pliki cechuje wysoka jakość, a przed pobraniem można je odsłuchać tyle razy, ile zechcemy. Aby móc pobierać nagrania trzeba się zarejestrować.

44. GMail Offline | http://www.gmail.com

Jeśli jesteś użytkownikiem poczty Google GMail, polecamy funkcję Offline, która pozwala korzystać z niej wtedy, gdy nawiązanie połączenia z Internetem jest niemożliwe. Możesz wtedy nie tylko czytać wiadomości, ale także otwierać załączniki, a nawet tworzyć nowe e-maile, które zostaną wysłane wtedy, gdy tylko połączysz się z siecią. Aby włączyć funkcję Offline, zaloguj się do GMaila, wybierz Ustawienia -> Laboratorium i włącz Offline. Gdy to zrobisz, będziesz musiał jeszcze zainstalować wtyczkę Google Gears, która jest niezbędna do poprawnej pracy w trybie offline. Polecamy także inne narzędzia z zakładki Laboratorium!

45. Voo2do | http://voo2do.com

Świetne narzędzie do organizowania. Pozwala tworzyć listy "to-do" (do zrobienia) oraz zarządzać wszystkimi zaplanowanymi zadaniami. Serwis Voo2do poinformuje cię także o tym, jak długo pracowałeś nad danym zadaniem. Warto zauważyć, że nowe zadania możesz dodawać do serwisu poprzez e-mail, co oszczędza czas. Voo2do oferuje przejrzysty interfejs, wykorzystuje też technologię AJAX, która sprawia, że jest on dość efektowny. Warto spróbować.

46. Fancy Pants Adventure | http://www.kongregate.com/games/DrNeroCF/fancy-pants-adventure-world-2

Zabawny i wyluzowany ludzik, który przeskakuje wszystko, co stanie mu na drodze. Z pozoru gra wydaje się bardzo prosta, ale już po kilku minutach okaże się, że niektóre etapy stanowią nie lada wyzwanie nawet dla fanów zręcznościówek. Niewątpliwie zaletami tej gry są także świetne, dopracowane animacje postaci i przyjemna muzyka w tle. Warto zagrać i pokonać ostatniego bossa!

47. Boxhead: The Zombie Wars | http://www.crazymonkeygames.com/Boxhead-The-Zombie-Wars.html

Gratka dla fanów zombie. By przetrwać, trzeba zlikwidować wszystkie zombie. Im dalej dojdziemy, tym trudniejsi do pokonania są przeciwnicy (np. zombie potrafiące się teleportować). Nasz bohater może zabijać żywe trupy przy pomocy 10 różnych broni, począwszy od zwykłego pistoletu, przez miniguna, skończywszy na airstrike'u. Atutem gry jest także możliwość wyboru kilku poziomów trudności i trybów rozgrywki.

48. Stunt Dirt Bike | http://www.addictinggames.com/stuntdirtbike.html

Znasz grę Elasto Mania? Jeśli tak, Stunt Dirt Bike to tytuł, który może cię zainteresować. Gracz musi wykazać się odpowiednią zręcznością, by pokierować motocyklem w taki sposób, aby jego kierowca przed dojazdem do mety... nie skręcił karku. Stunt Dirt Bike wygląda ładnie, oferuje wystarczająco dużo etapów, korzysta z praw fizyki i naprawdę wciąga. Polecamy!

49. Splume | http://splume.flashbangstudios.com

Odprężająca muzyka, przyjemne, soczyste dźwięki i bardzo ładna oprawa wizualna (jak na grę flash) - to cechy Splume'a. Sama rozgrywka również jest świetna, a etapy - zróżnicowane. Ale o co w tym chodzi? To proste: trzeba przyklejać do siebie kuleczki tego samego koloru tak, aby na końcu nie zostało ani jednej. Warto zagrać, choćby dla tych przyjemnych dźwięków. Do wyboru mamy dwa tryby rozgrywki: kampanię i survival.

50. Quake Live | http://www.quakelive.com

Aby zagrać w Quake Live trzeba się wcześniej zarejestrować i to jedyna gra z naszego zestawienia, która tego wymaga. Ale naprawdę warto! Grywalność Quake'a jest fantastyczna i jeśli masz dostatecznie szybkie łącze, ta strzelanka na pewno przypadnie ci do gustu, zwłaszcza że nie trzeba jej instalować na dysku (wymagana jest jedynie instalacja niewielkiej wtyczki do przeglądarki).

51. Ipla | http://www.ipla.pl

Ipla to multimedialna platforma, która pozwala oglądać popularne seriale (np. Rodzina Zastępcza, Agentki, Włatcy Móch), kabarety (np. Koń Polski, Grupa Mocarta) i inne programy telewizyjne za darmo. Filmy są strumieniowane, więc wymagane jest przyzwoite łącze. Do oglądania wideo rejestracja nie jest wymagana, choć warto założyć konto - wówczas rośnie funkcjonalność platformy i internauci mogą np. korzystać z czata online i komunikatora. Oferta materiałów wideo jest naprawdę bogata, nie brakuje nawet transmisji na żywo. Polecamy.

To już wszystkie usługi, serwisy i gry, które znalazły się w naszym zestawieniu. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z nich okaże się dla was przydatna. Jeśli znacie inne usługi, których zabrało w artykule, a są warte uwagi, będziemy wdzięczni za wskazanie ich w komentarzach!

Autor: Wielbiciel usług online

Tagi: Technologia,

Komentarze (39)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

29.05.2009 23:08

Wątków: 10 | Odpowiedzi: 6445

...

No no przyda sie, sporo z nich pierwszy raz widze na oczy. DZIEKI

Nic dodać, nic ująć... jestem boski! :-)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

29.05.2009 23:10

Wątków: 987 | Odpowiedzi: 21463

hmm

to jest fajne 28. Norc | http://www.norc.pl streetview w polsce, poznan/warszawa/krakow i moje kochane miasto wroclaw nawet ladnie zrobione.

https://www.youtube.com/watch?v=Z7dLU6fk9QY | 1% na KRS: 0000582875

29.05.2009 23:17

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4054

.

super artykuł
mam nadzieje ze co jakiś czas będą pojawiać się jego kontynuacje

“Never do today what you can as well do tomorrow, because something may occur to make you regret your premature action”

29.05.2009 23:46

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 526

...

Awesome

http://www.youtube.com/watch?v=xC6vtkVb_Jg

29.05.2009 23:54

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 163

a ja bym

część tych adresów wywalił i dodał jakieś inne ciekawsze, np. eyeOS

30.05.2009 00:00

Wątków: 92 | Odpowiedzi: 2149

.

swietny artykul, prosze o co miesieczny cykl ;p

30.05.2009 00:03

Wątków: 8 | Odpowiedzi: 69

znakomite

dzieki

30.05.2009 00:15

Wątków: 74 | Odpowiedzi: 385

...

wielki ukłon w stronę autora

30.05.2009 00:18

Wątków: 816 | Odpowiedzi: 45024

dodalbym pare swoich

http://myepisodes.com/frontpage.php - ulatwia sledzenie seriali
http://www.mycv.pl/ - fajny online generator CV
http://www.biblionetka.pl/ - lastFM dla ksiazek
http://www.google.com/calendar - zajebiaszczy kalendarz od googla

Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą ale u mnie tak się jakoś złożylo

30.05.2009 00:19

Wątków: 59 | Odpowiedzi: 23824

hehe

bardzo fajny art - sporo czasu autor w niego wlozyl

z sitekreatora bede musial kiedys sprobowac dla przetestowania
skydrive - ok, ale szkoda ze nie mozna katalogow wrzucac
stock.xchng nie znalem a wyglada bardzo fajnie laduje w ulubionych

osemka - slyszalem co nieco ale nei amielm okazji korzystac... dobre uslugi? :>

--|||- www.mk4.prv.pl -|||-- http://www.euro-flota.pl

30.05.2009 00:25

Wątków: 55 | Odpowiedzi: 3264

a gdzie polsat?

brak swiatel

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.05.2009 00:33

Wątków: 987 | Odpowiedzi: 21463

caius

przeoczenie autora juz mu mowie

https://www.youtube.com/watch?v=Z7dLU6fk9QY | 1% na KRS: 0000582875

30.05.2009 00:35

Wątków: 816 | Odpowiedzi: 45024

tak w ogole

sadzac po podpisie to autor chcial pozostac anonimowy
W takim razie troszke fail przy liscie rzeczy do zrobienia na zrzucie jednej ze stron

Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą ale u mnie tak się jakoś złożylo

30.05.2009 00:42

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4054

.

http://grooveshark.com/

cosik w stylu last.fm tyle ze darmowe

“Never do today what you can as well do tomorrow, because something may occur to make you regret your premature action”

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.05.2009 00:42

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 46787

o

To się nazywa przydatny artykuł. Aż bedę musiał wejść na stronę artykuły, trochę szkoda ją rozdziewiczać bo już mi się prawie 100 nieprzeczytanych uzbierało

Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

30.05.2009 00:50

Wątków: 30 | Odpowiedzi: 4054

.

http://www.zedge.net/
cosik dla telefonów
dzwonki tapetki themes itp za darmo do pobrania na kompa bądź na tel przez wap

“Never do today what you can as well do tomorrow, because something may occur to make you regret your premature action”

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

30.05.2009 00:56

Wątków: 481 | Odpowiedzi: 46787

to może dorzucając

http://todoist.com/ - menadżer zadań/kalendarz
http://delicious.com/ - zarządzanie bookmarkami
http://dailyburn.com/ - do planowania i śledzenia treningu/diety, jak ktoś korzysta z siłki, całkiem rozbudowane
http://www.joesgoals.com/ - mocno uproszczona wersja tego co wyżej


Eye have a spell checker four my pea see, it marks miss steaks aye cannot sea. Each frays is whiff out flow, my checker tolled me saw.

30.05.2009 01:06

Wątków: 8 | Odpowiedzi: 69

@itheon

grooveshark.com vavamuffin nie zna, ale np. zero 7 calkiem niezle

fajne

30.05.2009 02:45

Wątków: 202 | Odpowiedzi: 5031

wow

pozycja 18 -widziałem jak moja babcia coś tam szukała, a nie wiedziałem do czego ta stronka służy -generalnie to dobra robota-wielu z tych stronek nie znałem

Asus ROG 751 JT, i7 , 16GB Ram, GTX 970m, 1TB HDD + 512GB SSD, 200GB of porn

30.05.2009 08:02

Wątków: 22 | Odpowiedzi: 316

heh

rzut oka na pierwsze zdanie artykułu: "Na weekend mamy Was dosyć[...]", dopiero za drugim razem przeczytałem poprawnie

Odmawiam wspierania czegokolwiek co tworzy wiecej głupich ludzi !

30.05.2009 10:37

Wątków: 608 | Odpowiedzi: 41523

rewelacja

tylko co tam nasz myślnik klasa robi

Słuchałem Radiohead zanim robili to hipsterzy

30.05.2009 10:58

Wątków: 124 | Odpowiedzi: 10101

.......

Fajny i przydatny art. Tylko nie wiem, co tam robią te gry na koncu, nasza-klasa i web-gg. Dla mnie te pozycje tylko psują całość.

|EP45-UD3R|Q8400@4.0GHz|4GB@1.1GHz|Zotac 9800GT Eco 1GB|320GB F4|Chieftec APS-500S|XPProSP3|Inne klamoty + useful crapware... # and the Reaver is the key... # Death.FM # Per aspera ad astra.

30.05.2009 12:39

Wątków: 266 | Odpowiedzi: 13092

dobry art

sam bym dodal rowniez:
http://grooveshark.com - swietna alternatywa dla last.fm
http://www.wolframalpha.com - inteligenta wyszukiwarka, ktora nie przedstawia nam stron w postaci wynikow, tylko sama wyswietla odpowiednie dane, wystarczy dobrze "zapytac"

A tak btw:


Plik graficzny pochodzi z HDD (zmniejszony z 1680x911) usera (Zobacz oryginał)a niektore obrazki nie dzialaja po powiekszeniu (np. do webgg) i przenosza na str glowna fraza

PS4 Pro | PS VR | X360 | Nexus 4 | LG G Pad 8.3 | Intel i5-6500, Kingston 16 GB RAM DDR4 2133MHz CL14, EVGA GeForce GTX 960 4 GB, ASRock H110M-DGS | SSD + HDD | i inne bzdury | kto to czyta...

30.05.2009 13:18

Wątków: 150 | Odpowiedzi: 797

hmm

...przyznam,że większości nie znałem. Człowiek się chyba starzeje i przegląda ciągle te same serwisy. Bardzo fajny tekst

Przyjaciele przychodzą i odchodzą, wrogowie się akumulują.

30.05.2009 17:11

Wątków: 11 | Odpowiedzi: 196

Brakuje najwazniejszej

http://www.google.pl/ig

Atari 800XL , rozszerzenie pamieci 256KB, stacja 1050, magnet xca12, 2x super quickshoot, SIO2SD 512MB, internet z PC

30.05.2009 20:04

Wątków: 97 | Odpowiedzi: 1192

dlaczego bez netvibes?!

http://www.netvibes.com/

i7-7820X; Noctua NH-D14; TUF X299 MARK 1; 4x8GB 3200 CL16; EVGA 980Ti SC+ ACX+; M8Pe 512GB; Corsair 600Q; Seasonic Prime 600 Titanium Fanless; Acer XB270HU + BenQ G2222

30.05.2009 20:32

Wątków: 87 | Odpowiedzi: 4391

eee

a gdzie forum frazpc gdzie zawsze można otrzymać poradę i odpowiedzi na nurtujące nas pytania i problemy

biurkowym żartownisiom mówimy stanowcze "ciach"

30.05.2009 20:57

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 526

...

Raczej forum, gdzie ludziom łamią psychikę

http://www.youtube.com/watch?v=xC6vtkVb_Jg

31.05.2009 01:48

Wątków: 19 | Odpowiedzi: 149

wow

genialne. wiecej!!! :]

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

31.05.2009 11:52

Wątków: 705 | Odpowiedzi: 38164

heheheh

norc.pl - pamiętałem, że w zeszłe wakacje, jeździł po Pradze samochód z aparatami na dachu i akurat jak wchodziłem do klatki, przejeżdzał koło mnie...

Jak zaglądałem na norc.pl parę miesięcy temu, to była tylko prawa strona miasta. Wchodze dziś, daje swoją ulice i...


Plik graficzny (zmniejszony z 1680x1050) pochodzi stądaaaaaaaaa zrobili mi zdjęcie jak wchodze do klatki BEZ MOJEGO POZWOLENIA

ηємσ ѕαριєηѕ ηιѕι ραтιєηѕ

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

31.05.2009 11:54

Wątków: 987 | Odpowiedzi: 21463

talar

dorwali cie

https://www.youtube.com/watch?v=Z7dLU6fk9QY | 1% na KRS: 0000582875

01.06.2009 03:05

Wątków: 45 | Odpowiedzi: 1924

uśmiechnij

się jesteś w .............. , ja siebie nie znalazłem Wawa ale tam sporo, za to kumpla znalazłem i pare innych ciekawych "chwil"

Athlon XP 2000+@2800+ Mhz EPoX 8RDA 512DDR Gf 2 Pro Segate U6 80GB Samsung 60 GB Live 5.1 Megaworks 510D LG GSA-H58N Samsung 2243LNX Prostation

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

01.06.2009 08:34

Wątków: 322 | Odpowiedzi: 7705

hmm

Ksur znowu na fpc? ;>

2600k@4,5Ghz|RipjawsX 32GB 2133|V4800|Samsung 840EVO 120G|PLEXTOR PX-128M5S, PX-128M6S|WD Black 1TB|25"+21,5"LCD|MS Sculpt Desktop|G13|Optical TrackMan|Cosmos1000|Enermax Digifanless

01.06.2009 11:59

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 10

bugmenot

apropo bug me not... to fraz (jak widać po mnie) tez tam istnieje:)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

20.06.2009 12:21

Wątków: 2296 | Odpowiedzi: 20895

jaa

dodaje http://tineye.com
- wyszukiwanie wiekszej rozdzielczosci danego obrazka
- sprawdzanie czy ktos czegos wam nei zajebal

boomshanka#2569

27.08.2009 12:03

Wątków: 152 | Odpowiedzi: 2498

efektowne foto

utwórz ze swoim zdjęciem na http://www.effmypic.com/

myślenie szkodzi nieprzyzwyczajonym

06.09.2009 13:39

Wątków: 14 | Odpowiedzi: 300

cool

będzie na nasza-klasa

Sparrrrrtaaaaaaaaaaaaaaaa!

12.01.2010 00:06

Wątków: 152 | Odpowiedzi: 2498

eksprtowanie danych Picasa Web Albums itp

Mało znany poradnik jak znaleźć funkcję eksportowania danych z programów Google: Mail, Dokumenty, Kalendarz, itp znajdziemy na http://www.dataliberation.org/

myślenie szkodzi nieprzyzwyczajonym

Ten post został usunięty przez moderatora.

08.10.2013 12:15

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.