YouTube usunął 8 mln filmów, ale wciąż monetyzuje pedofilię

Filip Geekowski, 2018-04-25 10:49 |

Szefostwo serwisu YouTube chwali się, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy moderatorzy i algorytmy sztucznej inteligencji wspólnie usunęli 8 milionów niezgodnych z regulaminem filmów, na których znalazły się treści pedofilskie czy rasistowskie. 5 milionów z nich zostało usuniętych jeszcze przed ich opublikowaniem, więc nikt ich nie zdążył zobaczyć.

Sztuczna inteligencja jest znacznie skuteczniejsza od żywych moderatorów, bo na 8 milionów niestosownych treści oznaczyła aż 6,7 miliona. Pomimo tego, YouTube zainwestował ostatnio w cały oddział ludzkich moderatorów, aby wspomagali AI, które często daje się oszukać.

Do końca roku ma rozpocząć pracę blisko 10 tysięcy dodatkowych ludzi, a firma ma już ściśle współpracować z blisko 150 instytucjami na co dzień walczącymi z niestosownymi treściami rozpowszechnianymi w globalnej sieci.

Oczywiście wciąż blokowane i kasowane będą tylko takie treści, które niezgodne są z poglądami i wizją świata założycieli YouTube. Szefostwo serwisu podejmuje najróżniejsze próby walki z wulgaryzmami, ale wciąż nie przeszkadza to im w monetyzacji kanałów promujących nazizm, fałszywe wiadomości, nienawiść czy pedofilię.

maxrererresdefaulterer YouTube nie radzi sobie z blokowaniem nieodpowiednich treści. Fot. Twitter.

Kilka dni temu ponad 300 firm, w tym Facebook, Amazon, Adidas, Netflix czy Apple poskarżyło się władzom YT, że ich reklamy wyświetlane są na tego typu kanałach, a serwis nic z tym faktem nie robi i nawet czerpie z tego zyski.

YouTube jednak stara się bronić i powtarza jak mantrę, że współpracuje z własnymi reklamodawcami i zaostrza zasady wyświetlania treści sponsorowanych. Niestety, ten system mocno kuleje, ale i też jest on świadomym działaniem władz YT.

Przecież gdyby serwis blokował wszystkie nieodpowiednie treści, to zwyczajnie poszedłby z torbami, bo nie jest tajemnicą, że 80 procent jego zasobów to zwykły śmietnik.

Źródło: GeekWeek.pl/CNN/TheNextWeb / Fot. YouTube

Tagi: Google, YouTube, cenzura, pedofilia, fałszywe wiadomości, nieodpowiednie treści, blokowanie filmów, blokowanie treści,

Komentarze (8)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

25.04.2018 12:08

Wątków: 667 | Odpowiedzi: 5067

hmm

tak umiera wolność słowa ...

config w profilu ....

25.04.2018 16:01

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 18

OMG, w d**ach się tym reklamodawcom przewraca, zamiast grzecznie płacić za wyświetlanie ich reklam na byle czym (np. na gimbusie grającym w giereczkę, oglądanym przez innych gimbusów bez grosza przy duszy), ci chcą by ich reklamy trafiały do widowni potencjalnie przynoszącej zyski. Jakie "kasowanie treści"? Demonetyzacja, czyli wyłączenie pieniążków, chyba niczego wspólnego z cenzurą nie ma? Youtube ciągle pełne jest prawicowych oszołomów.

A co do "pójścia z torbami" to gdyby google ciągle kasy nie dosypywał to dawno by z torbami poszli, bo jedynymi zarabiającymi na youtube są ci wiecznie pokrzywdzeni idiotuberzy, którym zawsze za mało i ciągle coraz mniej płacą - sama platforma jest deficytowa.

ps. co z tematem ma wspólnego zdjęcie z "afery" sprzed ponad roku gdy temu Australijczykowi zablokowali dodatkowy kanał, prawdopodobnie dlatego że robot wykrył filmik który on sam wrzucił wcześniej na swój główny kanał, sprawa dawno nieaktualna bo kanał znowu działa?

25.04.2018 19:24

Wątków: 151 | Odpowiedzi: 526

hmm... chyba zmieniono temat postu

bo coś pamiętam, że tam nie było "monetyzuje" tylko "zarabia" - ciekawy zwrot sytuacji i tematu...

StaryPort .:. latitude 50° 03 655" N .:. longitude 19° 55 888" E .:. Jedyne Piwo z Korzennym Sokiem :D

26.04.2018 09:33

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 27650

najpierw piszesz że Youtube usunął miliony filmów z treścią pedofilską czy rasistowską i będzie ich więcej, bo kupę ludzi i środków na to przeznaczają
potem jednak piszesz że nie przeszkadza im zarabianie na pedofilii i innych, to w końcu jak to jest?

youtube to musiał coś zrobić, zbytnio to olewali i w końcu różnym zbiegiem okoliczności dostało im się tam gdzie najbardziej to odczuwają, czyli w kasę z reklam

Michal5 - jaką wolność słowa masz w promowanie pedofilii, rasizmu i innych? chyba trochę źle to rozumiesz

i7-6700K/MSI Z170A Gaming M5/16GB/1080Ti/RM850i/Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB/Fractal R5/ASUS PG279Q + Ryzen 1600/16GB/980Ti/Crucial 480GB/RM550x/LG 24GM77-B

26.04.2018 10:01

Wątków: 160 | Odpowiedzi: 2561


miliony filmów z treścią pedofilską 

Tak mnie teraz ruszyło, jaką treść pedofilską mają oni na myśli? Filmy z nagimi/półnagimi dziećmi? (nigdy nawet nie słyszałem żeby na youtube coś takiego było) Czy może np. AMV z postacią anime świecącą majtkami a wyglądającą na 10-12 lat?

26.04.2018 16:03

Wątków: 18 | Odpowiedzi: 5484

"wciąż nie przeszkadza to im w monetyzacji kanałów promujących nazizm, fałszywe wiadomości, nienawiść czy pedofilię."

Jeżeli rasista ogląda swój ulubiony rasistowski film na rasistowskim kanale to dlaczego nie można mu zareklamować butów? Czy rasista nie może wybrać sobie butów?

Jak pedofil chce kupic gazetę w kiosku to ogląda w niej reklamy i nikt nie narzeka.

Trzeba zrobić tak, żeby wszędzie było nic...

26.04.2018 17:48

Wątków: 72 | Odpowiedzi: 432

Smiesznie to brzmi

,,Szefostwo serwisu YouTube chwali się, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy moderatorzy i algorytmy sztucznej inteligencji wspólnie usunęli 8 milionów" czlowiek i maszyna normalna rodzina Ikona: :P

apropo szerzacej sie patoli,ktora ludzie jeszcze chetnie ogladaja, to bardzo dobrze czytac artykul

ostatnio sluchy zewszad od znajomych jak na yt ogladali mame rozbijajaca butelke na glowie synka a pozniej ,,ty ku*** bla bla'' to sie rzygac chce Ikona: sick

Userzy dla forum,czy forum dla userów ?| Mam konto na Facebooku + Próbuje zwalczac portal Facebook = Mam przeper****ne.

06.06.2018 14:12

Wątków: 25 | Odpowiedzi: 997

Dokładnie
"Oczywiście wciąż blokowane i kasowane będą tylko takie treści, które niezgodne są z poglądami i wizją świata założycieli YouTube"
Tym zdaniem powinie zaczynać się i kończyć wpis.

Pokochałem me Atari, było z drewna i ze stali, z prądem niezbyt to działało, węgiel sypać należało... VPN-> http://nordvpn.com/?ref=40338145 (-20% przy odnow.) /kupon: 3yholiday ($2.75/mc)

07.06.2018 01:55

Wątków: 18 | Odpowiedzi: 5484

"Oczywiście wciąż blokowane i kasowane będą tylko takie treści, które niezgodne są z poglądami i wizją świata założycieli YouTube"

Na cudze narzekacie, a swego nie znacie.

Tak samo jest na FrazPC. Ta "wizja świata" to bardzo trafne jest. Ikona: lol

Trzeba zrobić tak, żeby wszędzie było nic...