Kolejna czołowa postać AMD opuszcza firmę

Daniel Górecki, 2018-04-12 06:50 | Źródło |

Po tym jak Raja Koduri pod koniec ubiegłego roku opuścił AMD i niespodziewanie przeszedł do Intela, gdzie stanął na czele nowo powstałego działu Core and Visual Computing Group, kolejna istotna postać rozstała się z czerwoną ekipą. Tym razem mowa o Chrisie Hooku, który identyfikowany był z AMD od niemal dwóch dekad, gdzie zaczynał z samego dołu, by w końcu od października 2017 roku zarządzać całym działem marketingu Radeonów (Radeon Technologies' Group Marketing Department).

cqvvihej2im3suo4

Hook potwierdził swoje rozstanie z AMD na Facebooku, gdzie opublikował post, w którym żartuje, że był jedną  pierwszych osób, która dołączyła do producenta. "ATI wciąż posiadało palarnię, w której był jedynie mały telewizor (14-calowy czarno-biały odbiornik, przed którym tłoczyliśmy się, by oglądać zamach 9/11), rozmiary tranzystorów wciąż mierzono w mikronach, a 320x240 uważano za wysoką rozdzielczość." Oczywiście miał on na swoim koncie także i wpadki, takie jak np. hasło "Poor Volta", które nijak miało się do rzeczywistości, szczególnie w porównaniu do oferty Czerwonych.

Chris Hook zajmował się marketingiem kart graficznych AMD od dłuższego czasu i opuszczenie firmy w tym momencie, kiedy globalny rynek GPU ma się najlepiej od lat (oczywiście, m.in. dzięki kopaczom kryptowalut) jest znaczące i daje do myślenia. Szybko pojawiły się więc spekulacje, że podobnie jak Koduri przejdzie on do Intela (obaj panowie byli w bliskich relacjach), zasilając jego nowy dział graficzny, który przygotowuje dedykowane rozwiązania.

poor_volta

Tagi: AMD, Intel, karty graficzne, gpu, Radeon, promocja, reklama, Volta, marketing, PR, Vega, Polaris, Raja Koduri, technologies group, chris hook,

Komentarze (14)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

12.04.2018 09:53

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 132

Wg mnie takie coś, bez pozwolenia firmy pierwotnej powinno b

Wg mnie takie coś, bez pozwolenia firmy pierwotnej powinno być surowo karane. Ten Pan w głowie wynosi całe KNOW HOW. Wynosi dane z firmy.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.04.2018 09:54

Wątków: 345 | Odpowiedzi: 26026

Już myślałem, że Lisa uciekła Ikona: ;)

Raja mu załatwił wejście i posadkę, dał cynk - to chłop rzucil papierami.

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

12.04.2018 09:57

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2331

Intel ma tyle siana

Że mógłby zaoferować wszystkim wiodącym pracownikom AMD podwyżkę o 100% byle by tylko przeszli robić dla niego.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500

12.04.2018 10:00

Wątków: 8 | Odpowiedzi: 5294

najpierw odchodzi kłamczuszek Raja, teraz szpec od marketingu który u AMD od lat szoruje po dnie jak kotwica..
już klaskać? Ikona: ;)

i5 4690K +Be Quiet! Pure Rock, MSI Gaming 3 Z97, GTX 1070 STRIX,16GB 2400Mhz CL10, Corsair RM 750x, WD Red 2TB + EVO 850 250GB, Phanteks Evolv ATX TG

12.04.2018 10:08

Wątków: 236 | Odpowiedzi: 7803

prawda jest taka

że AMD poszło po rozum do głowy i zrozumiało, ze dział GPU potrzebuje solidnego wietrzenia. Ja patrze na to optymistycznie. W końcu gorzej być nie mogło. Pewnie jeszcze ze 2 lata bedzie posuchy i kontynuacji starych projetów, ale w przedziale 3-5 lat możemy spodziewać sie ostrej walki. Tymabrdziej, ze intel w tym czasie również powinien wyjść z pierwszym mocnym uderzeniem Ikona: ;)

Screw you guys...I am going home !!!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.04.2018 10:10

Wątków: 345 | Odpowiedzi: 26026

Czyli "czekamy" TM Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.04.2018 10:11

Wątków: 95 | Odpowiedzi: 12545

O, tu też o mnie piszą? Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.04.2018 10:31

Wątków: 408 | Odpowiedzi: 33931

.

Ikona: lol

oox\/xoo

12.04.2018 10:36

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 52892

Nic do gościa nie mam, ale gość od marketingu = czołowa postać? Srsly? Ikona: ;)


PS Mnie to śmierdzi nie odejściem a zwolnieniem za porozumieniem stron Ikona: ;)

12.04.2018 11:41

Wątków: 682 | Odpowiedzi: 18076

Agassi

w AMD dorabiał po godzinach?

edycja podpisu

12.04.2018 14:45

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 373

Teraz przydałaby się informacja

typu "joint venture" z Samsung/IBM/GF gdzie Koreańczycy po przejęciu działu GPU od AMD będą zajmować się także dopracowywaniem wszystkich projektów z tym ,że z AMD mieliby wspólny projekt dla GPU połączonego z CPU w APU i Red Team czerpał by z tego korzyści.
Bo lata świetności jeżeli chodzi o rynek mobilny dopiero nadchodzą dla tej firmy i chcąc się liczyć w rynku wysokowydajnym dlatego tworzą GPU modularne.Wybiorą najlepszą możliwą sprawność chipu w wydajności na Watt i połączą w cztery z Infinity Fabric.Na pewno zdziwi Mnie fakt gdyby ogłosili ,że mogą umieścić na jednej płytce więcej niż cztery małe GPU bo zakładam ,że zdolni są do umieszczenia tylu układów ile ma EPYC CCX maksymalnie z jednym blokiem.
Może rzeczywiście pracownicy AMD mają dość już tej sytuacji w tej firmie ,która musi grać pod dyktando Intela i Nvidia dlatego Czerwoni oczyszczają ten dział i myślą już nad przyszłością bo to co już mają przygotowane na premierę litografii 7nm z pewnością wielu z Was skosi z nóg.

12.04.2018 22:00

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8048

On marketingu ??

To on nie powinien sam odejsc... Jego powinni byli wyjebac !!!!
Amd ma chyba najgorszy marketing Ever. No chyba ze ich planem jest opieranie Marketingu na klamstach i obietnicach ktore w dzien premiery zostaja zbombardowane rzeczywistoscia.
Niech on i raja ida w pizdu.

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

13.04.2018 08:40

Wątków: 174 | Odpowiedzi: 29425

Hmm

Skoro od lat nie mają czym się chwalić, a luzie ciągle czekają na kolejną generację ich produktów, to raczej należała mu się podwyżka, a nie wyjebka Ikona: :P

14.04.2018 02:04

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 55

A jeśli

to on robił te zajebiste slajdy na prezentacje, to co teraz z AMD? Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.04.2018 10:29

Wątków: 345 | Odpowiedzi: 26026

Gatts ustawi dns-y i jakoś to będzie. Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *