Zmiany w polityce prywatności Steam uśmiercają SteamSpy

Daniel Górecki, 2018-04-11 10:37 | Źródło |

SteamSpy było świetnym narzędziem dla graczy PC, którzy chcieli sprawdzić statystyki dotyczące Steama i poszczególnych gier na tej platformie. Co prawda, zbierane przez nie dane nie były może w 100% dokładne, ale dawały niezły obraz tego, jak poszczególne tytuły radzą sobie w serwisie. Niestety Valve poczyniło właśnie istotne zmiany w zakresie ustawień prywatności Steam, które sprawiają, że  SteamSpy staje się bezużyteczne.

Jak ujawniło Valve, gracze mogą teraz wybrać, kto uzyskuje podgląd szczegółów gier w ich profilu, gdzie znajduje się lista produkcji, które kupiliśmy lub mamy na liście życzeń wraz z osiągnięciami i czasem rozgrywki. Ustawienia te pozwalały także na podgląd, czy użytkownik znajduje się w grze oraz tytuł, który właśnie ma uruchomiony (istotne w przypadku statystyk dotyczących jednoczesnej liczby graczy w danej produkcji). Niezależnie od tego, jakie opcje wybierzemy dla szczegółów naszego profilu, gracze mogą teraz zdecydować się na zachowanie całkowitego czasu rozgrywki tylko dla siebie. Do tego, Valve domyślnie ukryło gry posiadane przez użytkowników Steam.

Wszystkie te zmiany zapewnić mają większą prywatność graczy, ale jak podkreśla SteamSpy, były kluczowe dla zbierania danych przez ich narzędzie i nie są w stanie bez nich funkcjonować.

steamspy

Tagi: PC, steam, Valve, statystyki, gracze, prywatność, Steamspy,

Komentarze (3)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

11.04.2018 12:37

Wątków: 87 | Odpowiedzi: 4550

Jak sie zglasza do autora, zeby poprawil temat poza komentarzem?

biurkowym żartownisiom mówimy stanowcze "ciach"

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

11.04.2018 13:00

Wątków: 194 | Odpowiedzi: 24470

Cadhi

szkoda sensu, nic to nie zmieni:
http://www.frazpc.pl/board/odp/341424/6471317

To jest tyle linijek tekstu, że wykracza poza możliwości i musisz się z tym po prostu pogodzić albo być darmowym korektorem i zgłaszać poprawki codziennie Ikona: :)

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

11.04.2018 14:30

Wątków: 87 | Odpowiedzi: 4550

Mialem na mysli ikonke typu zglos do moderacji czy cos w tym stylu jak jest przy komentarzach.

biurkowym żartownisiom mówimy stanowcze "ciach"

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.