GPU Nvidia P102-100 napędzać będzie wydajne karty do kopania kryptowalut

Daniel Górecki, 2018-03-13 11:33 | Źródło |

Wygląda na to, że Nvidia wcale nie zamierza jeszcze odsyłać układu P102 na emeryturę (wbrew temu, co zdawały się sugerować niektóre doniesienia) i firma znalazła kolejne zastosowanie dla flagowego GPU z rodziny Pascal, a chodzi o wydajne karty dedykowane kopaniu kryptowalut.

Portal CryptoMining-Blog ujawnił właśnie nadchodzący model od Inno3D, którzy wyposażony będzie w GPU P102-100 z okrojoną liczbą rdzeni CUDA i 5 GB pamięci GDDRX pracującymi z prędkością 11 Gb/s, które obsługiwane są przez 320-bitowy interfejs. Częstotliwość taktowania GPU wynosić ma w tym przypadku 1582 MHz (nie wiemy nic na temat trybu Boost), a TDP tej karty to 250 W. Karta nie posiada żądnych wyjść wideo, a jeśli chodzi o chłodzenie, to zastosowano w tym przypadku 2-slotowy cooler Twin 2X z dwoma wentylatorami i pięcioma miedzianymi ciepłowodami. Warto także wspomnieć, że do zasilania potrzebne są tu dwie 8-pinowe wtyczki.

Z danych podanych przez producenta wynika, że wydajność w kopaniu Ethereum wynosić będzie ok. 47 MH/s, w ZCash ok. 660 Sol/s, a w Monero ok. 879 H/s. Największe wrażenie robi ta pierwsza wartość, ponieważ dla porównania GeForce GTX 1080 Ti osiąga tutaj 38-40 MH/s, a TITAN Xp jakieś 42 MH/s po podkręceniu.

Niestety nie wiemy, kiedy karty te trafią na rynek, ani jaka będzie ich cena, ale ta powinna być niższa niż w przypadku typowo gamingowych modeli. Można mieć też nadzieję, że wypuszczenie kart dedykowanych kopaniu pozwoli odciążyć nieco rynek i przyczyni się do spadku cen (lub przynajmniej zahamowania ich wzrostów) kart dla graczy.

nvidia-gp102-p102-100-crypto-mining-graphics-card

 

Tagi: specyfikacja, nvidia, karty graficzne, gpu, Inno3D, Pascal, kopanie, GDDR5X, kryptowaluty, Ethereum, Nvidia P102-100, P102-100, P102, Twin X2,

Komentarze (13)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

13.03.2018 11:45

Wątków: 91 | Odpowiedzi: 1067

...

Jakby była o połowę tańsza to ok, ale jak nie to nikt prawie tego nie kupi.

"I told you - you are dead this is the afterlife and I am God."

13.03.2018 12:50

Wątków: 606 | Odpowiedzi: 12737

hmm

zaczyna to być nudne. Mam wrażenie że nvidii obecny stan rzeczy bardzo odpowiada. Zamiast zwiększyć produkcję grafik to cieszą się z wyższych cen i zajmują się odgrzewanymi kotletami "dedykowanymi" dla koparek.

http://openlinksys.info - alternatywne oprogramowanie dla routerów | http://tomato.groov.pl - moje kompilacje tomato

13.03.2018 13:06

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 27526

a czy ja tych kart już nie widziałem dwa tygodnie temu na allegro? nawet dyskusja na boardzie krótka na ich temat była

i7-6700K/MSI Z170A Gaming M5/16GB/1080Ti/RM850i/Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB/Fractal R5/ASUS PG279Q + Ryzen 1600/16GB/980Ti/Crucial 480GB/RM550x/LG 24GM77-B

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 13:18

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25734

Piwo

to były modele półka niżej, teraz jest top end Ikona: ;)


no ale idea ta sama Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

13.03.2018 13:43

Wątków: 434 | Odpowiedzi: 23567

kurwa...
Dopiero co płakali, że nie wyrabiają się z produkcją, stąd wysokie ceny - a teraz będą tłukli okrojone wersja dla górników?

2600K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 32GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || BitFenix Phenom || Dell U2312HM

13.03.2018 13:53

Wątków: 606 | Odpowiedzi: 12737

hmm

jak tak dalej pójdzie to karty dla graczy będą kupować górnicy a karty dla górników kupią gracze Ikona: ;) Oczywiście te modele które mają chociaz jedno wyjście video (np dvi).

http://openlinksys.info - alternatywne oprogramowanie dla routerów | http://tomato.groov.pl - moje kompilacje tomato

13.03.2018 15:42

Wątków: 27 | Odpowiedzi: 4284

,.......

I niby skad mialaby sie wziac ta lepsza wydajnosc w eth jak to okrojone 1080ti? Fejk na sto pro. Kiepski w dodatku chyba ze podaliby cene na poziomie 2 tysi

13.03.2018 16:48

Wątków: 123 | Odpowiedzi: 2840

i tak kopaczom

się będzie bardziej opłacało kupić kartę dla graczy, jak wyjdą nowe karty te będzie można opchnąć te wygrzane prawie jak nówki i gracze łykną. A taką dedykowaną do kopania komu potem sprzedać.

Live with honor. Die on your own terms.

13.03.2018 20:05

Wątków: 696 | Odpowiedzi: 36710

hmmm...

a ciekawe, czy daloby sie taka karte zapiac do integry przy pomocy np. virtu mvp

Zapach obietnicy mam... :O

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 21:16

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25734

Le00nn

odpalić streaming po lanie via Steam Ikona: :p

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

14.03.2018 00:41

Wątków: 696 | Odpowiedzi: 36710

hehe

ciekawe, czy ktos jeszcze tak pomysli Ikona: ;)

Zapach obietnicy mam... :O

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.03.2018 03:04

Wątków: 250 | Odpowiedzi: 12608

tylko

że oc z ov sie nie opłaca w kopaniu.

This part is pretty skookum, I bet it has a pretty high chooch factor. Focus you fuck!

14.03.2018 09:35

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 886

@Rafalxxx
To troszkę przeciwne intuicji, ale tak jest. Przy kopaniu trochę inaczej to wygląda niż przy graniu. Są całe manuale na temat tweakowania kart pod kątem kopania i czasem karta na niższych taktach i innych ustawieniach pamięci pracuje lepiej niż na wersji stock.

i7-6700@4,7(air) & 16GB Gskill 3100@15-15-15-35 & 970GTX MSI & 950Pro 256GB. Nie lubię nadgryzionych=używanych jabłek.