Donald Trump wydał zarządzenie blokujące przejęcie Qualcomm przez Broadcom

Daniel Górecki, 2018-03-13 09:01 | Źródło engadget |

Wczoraj pisaliśmy, że Intel rozważa zakup Broadcom, jeśli temu uda się przejąć Qualcomm, ale jednocześnie Niebiescy będą zadowoleni, jeżeli nie dojdzie do tej transakcji. Prezydent Donald Trump postanowił sprawić Intelowi prezent i wydał właśnie zarządzenie blokujące przejęcie amerykańskiej firmy przez singapurski Broadcom.

Trump motywuje tę decyzję "wiarygodnymi dowodami" przekazanymi przez Komisję Inwestycji Zagranicznych, które wskazują, że tego typu przejęcie oznaczać może zagrożenie dla bezpieczeństwa USA. Przy okazji prezydent Stanów Zjednoczonych zdyskwalifikował wszystkich 15  proponowanych przez Broadcom dyrektorów Qualcomm.

Komisja wyjaśnia, że jeśli doszłoby do przejęcia, to Broadcom prawdopodobnie dążyłby do ograniczenia kosztów amerykańskiego przedsiębiorstwa i tym samym osłabił jego możliwość do konkurowania z takimi chińskimi rywalami, jak Huawei. W konsekwencji pozwoliłoby to na dominację Chin w zakresie bezprzewodowej łączności 5G i narażało Amerykanów.

Nie da się ukryć, że nie wygląda to dobrze dla Broadcom i dopóki zarządzenie Trumpa jest w mocy, nie ma szans na wykupienie Qualcomm. Ten z kolei jest zapewne zadowolony z takiego obrotu spraw, ponieważ władze firmy od początku sprzeciwiały się wykupieniu i teraz uda im się zapobiec wrogiemu przejęciu.

W wydanym oświadczeniu Broadcom  stwierdził, że "sprawdza" zarządzenie prezydenta i "mocno się nie zgadza" ze stwierdzeniem, że przejęcie stanowiłoby jakiekolwiek zagrożenie bezpieczeństwa USA. Firma planuje ponownie spotkać się z udziałowcami 23 marca.

30020836983_0c6d0e542e_b

 

Tagi: Intel, Qualcomm, ARM, USA, przejęcie, układy mobilne, Broadcom, blokada, układy scalone, wykupienie, 5G, Donald Trump, Interner Rzeczy, zablokowanie,

Komentarze (35)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 09:14

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

a podobno to u nas demokracja jest zagrożona Ikona: ;)

Prawie jak z ZSRR - planowanie centralne Ikona: :p

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

13.03.2018 09:37

Wątków: 96 | Odpowiedzi: 9462

...

ale, że ze względów na obronność gość zablokował zakup firmy to zagrożenie demokracji?

ciekawe czy gdyby np. nasz Orlen chciał kupić Gazprom to też byśmy go tak chętnie sprzedali Ikona: :D

UOKiK często blokuje przejęcia i jakoś nikt nie pierdoli o zagrożeniu demokracji



  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 09:43

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

Jak to punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

Gdyby Kaczor zablokował jakieś przejęcie, zaraz by Donio grzmiał razem z Junkersem i Makrelą z Brukseli, byłyby posiedzenia, komisje, sankcje, okupowania sejmu - i uj wi co. Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

13.03.2018 10:14

Wątków: 309 | Odpowiedzi: 10416

"ciekawe czy gdyby np. nasz Orlen chciał kupić Gazprom to też byśmy go tak chętnie sprzedali"

jakby peło rządziła to by sprzedali i bonusowo dorzucili w cenie jeszcze ze 2 inne państwowe przedsiębiorstwa

XEON E5450@, ASUS P5K, 4GB, MSI HD5770, SB X-FI MUSIC, Samsung F1 320GB+F2 1TB+1TB , LG 4167, Samsung 2232BW, Delta 700W, MC-5050

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 10:23

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

Ripper

dokładnie Ikona: ;)

jakoś wcześniejszym koalicjantom z betonowym Waldkiem nie przeszkadzało z Gazpromem podpisać umowę na najdroższy gaz w Europie Ikona: lol Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

13.03.2018 11:08

Wątków: 96 | Odpowiedzi: 9462

...

hyhy śmieszni jesteście Ikona: lol

13.03.2018 11:25

Wątków: 26 | Odpowiedzi: 4597

...

(...)np. nasz Orlen chciał kupić Gazprom(...)

Orlen jest za biedny aby kupić Gazprom Ikona: ;) ps. tak odnośnie konstrukcji w zdaniu


  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 11:50

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

...

hyhy ty bardziej Ikona: lol

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

13.03.2018 12:29

Wątków: 309 | Odpowiedzi: 10416

hehe

Mniemam, chyba Ty Ikona: ;)

XEON E5450@, ASUS P5K, 4GB, MSI HD5770, SB X-FI MUSIC, Samsung F1 320GB+F2 1TB+1TB , LG 4167, Samsung 2232BW, Delta 700W, MC-5050

13.03.2018 12:30

Wątków: 121 | Odpowiedzi: 3170

Na kolana uważajcie:D

Ponoć od ostrego wstawania mózg jest na alzheimera podatny:D

A takie działania blokujące przejęcia amerykańskich firm są standardem od lat.

www.pokojezacisze.dobrynocleg.pl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 13:01

Wątków: 192 | Odpowiedzi: 23417

daboyda

lepiej wstawać z kolan z Alzhaimerem niż całe życie lachę robić, ale widać nie wszyscy tak wolą Ikona: ;)

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 13:06

Wątków: 192 | Odpowiedzi: 23417

*

przepraszam, zapomniałem że dla sporej części mężczyzn z lewej strony robienie lachy może być przyjemnym zajęciem, więc wstawcie sobie w to miejsce coś obrzydliwego Ikona: ;)

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 13:25

Wątków: 704 | Odpowiedzi: 37885

ok ok

tyle że coś mi tu nie pasuje bo Qualcomm i Broadcom są amerykańskie Ikona: :)

chyba że chodzi o Broadcom Limited (dawniej Avago Technologies) - tutaj faktycznie mamy do czynienia z firmą z Singapuru Ikona: ;)

ηємσ ѕαριєηѕ ηιѕι ραтιєηѕ

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 14:06

Wątków: 247 | Odpowiedzi: 12437

jak się

wstaje z kolan to trzeba uważać na żyrandol. A u nas to stosunkowo nisko jest powieszony.

This part is pretty skookum, I bet it has a pretty high chooch factor. Focus you fuck!

13.03.2018 14:34

Wątków: 96 | Odpowiedzi: 9462

...

ancymon widzę doświadczenia jak nie przymierzając ksiądz Oko... on też niby nic, ale najwięcej miał do powiedzenia o jakimś tłoku w wydechu ... pszypadek? Ikona: lol

dobrze, że mamy tu sporo zorientowanych światowo prawilniaków, od razu widać błysk yntelektu i wielkie ogarnięcie w światowej polytyce jak nie przymierzając u Waszczykowskiego Ikona: ;)

w USA demokracja upada, dobrze że u nas kwitnie ... aż w Irlandii jedna sędzina uznała, że jesteśmy tak wspaniali, że szkoda do nas wysyłać na ekstradycję jakiegoś polaka bandytę, po co psuć tą krainę szczęśliwości Ikona: rotfl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 16:57

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

Mniemam

Tylko Donek Trump to czystej krwi prawicowiec i konserwatysta nominowany z ramienia Republikanów.
Oh wait ... prawicowa demokracja Ikona: lol

Kiedyś zabijesz się o kant swojej logiki. Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

13.03.2018 19:08

Wątków: 96 | Odpowiedzi: 9462

...

Brudka ale o czym ty właściwie do mnie piszesz ?? Ikona: crazy Ikona: crazy

podziel się towarem Ikona: :D

jest prawicowa albo lewicowa demokracja? Ikona: crazy

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 19:13

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645


dobrze, że mamy tu sporo zorientowanych światowo prawilniaków, od razu widać błysk yntelektu i wielkie ogarnięcie w światowej polytyce



o tym Ikona: ;)

widzę Ty masz niezły stuff, bo widać powoduje zamglenia jaźni Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

13.03.2018 20:20

Wątków: 96 | Odpowiedzi: 9462

..

ok a co ma piernik do wiatraka?

ja się nabijam z tego lewacko-prawackiego bełkotu jaki zaserwował ancymon bo to dla mnie ma już prawie nasze cebulowe 'prawo Godwina', albo coś jest lewackie, albo prawackie ale to nic nie znaczy, prymitywny epitet świadczący więcej o piszącym a nie o tych, których chce obrazić

mówiąc w skrócie to nie ty miałeś dać się strollować Ikona: ;)


ale dzięki za przypominajkę... zapomniałem, że dostałem prezent od braciaka w weekend, przyjechał się pochwalić, że będę wujkiem Ikona: :D zaraz się lekko 'zZEDuję' i możemy dyskutować Ikona: smoke

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

13.03.2018 21:13

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

no to gratuluję - bratu i wujkowi Ikona: pub Ikona: :p

bo wiesz, dzisiaj na tym świecie to wuj wie kto prawak a kto lewak Ikona: ;) Ikona: :p

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

13.03.2018 21:14

Wątków: 193 | Odpowiedzi: 5201

...

Ciekawe jakie "dziury" maja Snapdragony, ze nawet prezydent USA blokuje sprzedaz Qualcomm ;-)

Vendetta musi być

13.03.2018 21:52

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 3105

hmm

Ikona: zakrecony ale ubaw

14.03.2018 10:58

Wątków: 236 | Odpowiedzi: 7269

o k.....

Mniemam broni Trumpa.

Jeśli lewak broni Prawaka to wiedz, że cos sie dzieje.... Ikona: zakrecony Ikona: zakrecony Ikona: zakrecony

Screw you guys...I am going home !!!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.03.2018 11:01

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

Radzio

exacly Ikona: :p


Btw. Już jakaś firma krzak znalazła 13 luk w Zenie.
Teraz będzie raport, powołanie się na rzekomy raport - i blokada zakupów w administracji jednostek konkurencji. Ikona: ;)

I tak oto po raz kolejny koniunktura i stabilność finansowa intela rękami rządu zostanie zabezpieczona.

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

14.03.2018 11:09

Wątków: 236 | Odpowiedzi: 7269

a już generalnie w US

bierze przykład z naszej Polski, bo nasza "Wina Tuska" to tam "Wina Huawei". Zabawne to wszystko Ikona: :D

Screw you guys...I am going home !!!

14.03.2018 11:10

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 10995

to zagrozenie

kapitalizmu nie demokracji, po pierwsze, a po drugie
Huawei tylko udaje kapitalistyczna firme Ikona: ;)

Choc pytanie skad Trump wzial Singapur = Chiny Ikona: ;)

14.03.2018 11:12

Wątków: 236 | Odpowiedzi: 7269

lucasd

Może i udaje, ale kopiuje to od General Motors, VW i szeregu Banków, które są tak samo kapitalistyczne (czytaj, rzady państw wpompowały miliardy z podatków dla ich ratowania)...

xD

Screw you guys...I am going home !!!

14.03.2018 11:23

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 10995

tylko huavei

tak nie dziala, mialem kolege co tam pracowal i wie jak operowali, to inna skala...

Choc na chwile obecna moga miec ogromne zyski, ale jako start to bez wujka nie dali by rady.
Chiny maja cierpliwa i wieloletnia strategie przejecia ekonomii...

P.S> Huawei nie ma prawa dostarczac sprzetu dla operatorw w USA...

14.03.2018 11:36

Wątków: 236 | Odpowiedzi: 7269

OK.

masz rację, bez wujka Cisco czy Ericsson nie skopiowaliby pierwszysch produktów i potem nie ruszyli z własnym R&D, podkupując co większych twardzieli z amerykańskich firm. No ale tutaj znowu wrócmy do Microsoftu i tego jak startował. Plagiat to delikatne określenie Ikona: ;)

To wszystko juz było Ikona: :)

Screw you guys...I am going home !!!

14.03.2018 11:54

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 26

No faktycznie...

Mniemam jest "bardziej europejski" i zarazem jest Polakiem. Jego demokracja jest też bardziej demokratyczna. Chwali Trumpa, gdyż wykonał kawał dobrej roboty i rację ma. Gdyby jednak nasz rząd/prezydent postąpił by podobnie, to zapewne kwiczałby, że to decyzja podyktowana z Nowogrodzkiej, a te jak wiadomo są zawsze i z zasady złe. Przedstawi też na to dowód w postaci zdania irlandzkiej sędziny, która to przyznała, że nie zna się na polskim prawie ale mimo to, wie lepiej co się dzieje w polskim sądownictwie. Przejedzie się personalnie po dyskutantach mających inne poglądy niż on, wytykając im brak tolerancji i głupotę, by na koniec wyśmiać ich nie potrzebując do tego żadnych argumentów.

Można mieć tylko nadzieję, że się nie rozmnoży Ikona: :)

14.03.2018 12:05

Wątków: 236 | Odpowiedzi: 7269

racja

z tego co wiem, to póki co nie Ikona: :D

Screw you guys...I am going home !!!

14.03.2018 13:05

Wątków: 182 | Odpowiedzi: 10462

"Jeśli lewak broni Prawaka to wiedz, że cos sie dzieje"

No tak, bo ocenianie po faktach, a nie po obozie, do którego się należy, to niestety kosmos dla przeciętnego Radzia, i paru innych Ikona: ;) Trump nie lubi imigrantów, lewactwa i UE, więc go bronimy jak brata, przed atakami Mniemama!!! oh wait... nie wiemy co się dzieje, rzućmy parę ogólników jakby to było, gdyby Tusk coś zrobił i co komu by sprzedał Ikona: ;)

Podpis or it didn't happen.

14.03.2018 13:58

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 26

TLEN

Przecież to ty oceniasz po obozie, który przypisujesz osobie jaka ma swoją argumentację pokrywającą się z retoryką takiego obozu... Ikona: crazy

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.03.2018 14:04

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

Tlen

ano nie - ja bym to ujął inaczej

To nic nowego i nadzwyczajnego w przypadku US, nawet w przypadku Niemców, czy Rosji, nawet Francji.
Ot klasyczne posunięcie celem ochrony swojego rynku.
Oczywiście nie mające nic wspólnego z prawami wolnego handlu - no ale co powiesz bogatemu, zabronisz mu?

Ale gdyby nastąpiło analogiczne zagranie wobec obcego kapitału w takie Polsce, Słowacji albo Czechach, albo nie daj boże Węgrzech (z ich znienawidzonym Orbanem) - to w Brukseli odbywałyby się sceny dantejskie, Makrela z Junkersem i naszym Donkiem mało by zawału nie dostali - Junkers pewnie musiałby z dwie blondyny obalić by dojść do siebie. Ikona: ;)
Już nie wspominając naszej "opozycji" która pewnie znowu by sejm oblegała i śpiewała, że coś jej nie wyszło albo nagrywała streamy z kibli. Ikona: ;)

Taka to polityczna hipokryzja. A my nie robimy nic poza wskazaniem jej paluszkiem.

Czy to normalne, czy to dobre praktyki? - Nie.
A czy złe? - No nie.

Ale jak to stare powiedzenie mówi: "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".
I wyjątkowo widać to w takich sytuacjach. Ikona: ;)


Ps. I to jest obiektywna ocena

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.03.2018 14:07

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

...

Bo mi zjadło w edicie.

Obiektywna ocena sytuacji po faktach nie po obozie politycznym. Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

14.03.2018 14:56

Wątków: 96 | Odpowiedzi: 9462

....

nie wiem czy stwierdzenie o upadku demokracji w USA bo Trump coś zablokował jest lewackie czy prawackie .... targajcie się za moszna i ustalajcie jak macie zabawę z tego, dla mnie jest to stwierdzenie zwyczajnie głupie... nawet w żartach, nie wiem jaki trzeba intelektualny szpagat wykonać żeby coś takiego wymyślić Ikona: :D

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.03.2018 16:12

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

Mniemam

a kto tak stwierdził?
i o jakim upadku demokracji było?

demokracja ma się dobrze, i nic do tego nie ma Ikona: ;)

za to u nas pierdnięcie lekko krzywo od razu zagraża demokracji - wg co poniektórych Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

14.03.2018 16:57

Wątków: 96 | Odpowiedzi: 9462

...

wymodziłeś taką myśl w pierwszym wpisie.... a co do zagrożenia demokracji u nas, to ja się nie dziwię, że wiele osób nie widzi problemu, jesteśmy głupim narodem, który wyciąga wnioski dopiero kiedy jest już za późno.... w ponad 1000-letniej historii mamy takich przypadków całe mnóstwo.

naprawdę nie zdziwię się kiedy Polska zamieni się w republikę bananową rządzoną przez bandę kolesi Ikona: :) Mnie tu nic nie trzyma więc mam w sumie wyjebane, niech się martwią ci, którzy nie będę mieli gdzie spierdolić z tej krainy narodowo-socjalistycznej szczęśliwości nakazowo-rozkazowej.... tylko szkoda że ci bolszewicy z PiS, z fajnego demokratycznego państwa w UE, robią jakieś śmierdzące partyjne zombie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.03.2018 17:55

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

Mniemam

mój pierwszy wpis był sarkazmem Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

14.03.2018 19:02

Wątków: 309 | Odpowiedzi: 10416

"naprawdę nie zdziwię się kiedy Polska zamieni się w republikę bananową rządzoną przez bandę kolesi " ale to już prawie było kilka lat temu Ikona: :D

XEON E5450@, ASUS P5K, 4GB, MSI HD5770, SB X-FI MUSIC, Samsung F1 320GB+F2 1TB+1TB , LG 4167, Samsung 2232BW, Delta 700W, MC-5050

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

14.03.2018 19:13

Wątków: 343 | Odpowiedzi: 25645

Ripper

ale tamci kolesie byli akceptowalni, ci teraz już nie są Ikona: :p Ikona: ;)

Taki Kalizm - rozumiesz. Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

14.03.2018 19:34

Wątków: 309 | Odpowiedzi: 10416

niestety tak Ikona: ;)

XEON E5450@, ASUS P5K, 4GB, MSI HD5770, SB X-FI MUSIC, Samsung F1 320GB+F2 1TB+1TB , LG 4167, Samsung 2232BW, Delta 700W, MC-5050