Huawei P20, P20 Pro i P20 Lite zaprezentowane na renderach prasowych

Daniel Górecki, 2018-03-08 10:00 | Źródło |

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, czy Huawei zamierza pójść w kierunku obranym przez Apple i jego iPhone'a X, to najnowsze przecieki nie pozostawiają żadnych złudzeń. Evan Blass opublikował bowiem rendery trzech nadchodzących modeli z serii P20 (Lite, standardowy oraz Pro) i wszystkie posiadają charakterystyczne wcięcie w górnej części ekranu na przednią kamerkę oraz sensory.

Grafiki pokazują także różnice pomiędzy poszczególnymi modelami i najbardziej wyróżnia się tu wariant Pro. Ten posiadać będzie potrójny aparat tylny, który wielokrotnie pojawiał się we wcześniejszych przeciekach, natomiast pozostałe dwa smartfony oferują "tylko" podwójne aparaty. Oficjalna prezentacja wszystkich trzech telefonów zaplanowana została na 27 marca, a Huawei promuje konferencję hasłem " mooore with AI", co sugerować może, że potrójny aparat wspierany jest przez sztuczną inteligencję i trzeci sensor wykorzystywany będzie do rozpoznawania obiektów.

Warto też zwrócić uwagę, że P20 Lite jako jedyny posiada czytnik linii papilarnych na tylnym panelu i w sumie nie wiemy, czemu producent zdecydował się na takie rozwiązanie. Jeśli zaś chodzi o jego specyfikację, to najnowsze doniesienia z chińskiego urzędu TENAA wskazują na 5,8-calowy ekran o rozdzielczości 2280x1080 pikseli, 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane, 16 MP + 2 MP aparat tylny, 24 MP aparat przedni, baterię o pojemności 2900 mAh i system Android 8.0 Oreo z EMUI 8.0.

p20

P20

p20_pro

P20 Pro

p20_lite

P20 Lite

Tagi: smartfon, Huawei, render, flagowiec, P20, P20 Lite, P20 Pro,

Komentarze (8)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

08.03.2018 10:05

Wątków: 192 | Odpowiedzi: 23675

ależ

wielki musi być ból dupy frazowych specjalistów, którzy wróżyli upadek Apple przez wcięcie w ekranie ajfona X Ikona: lol

a teraz wszyscy to skopiują we flagowcach, kwestia czasu Ikona: :D

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

08.03.2018 10:12

Wątków: 270 | Odpowiedzi: 13202

czy teraz w każdym newsie, każdy nowy telefon z naturalnym wcięciem na kamerkę będzie musiał być porownywany do iphone'a? Przecież to essential phone takie rozwiązanie pierwsze zastosował (i do tej pory ma chyba najmniejsze wcięcie), dlaczego więc to kierunku obranym przez tę firmę autor jakoś nie wspomina?
Przypominają się czasy, gdy w każdym newsie o nowym, dodtykowym smartfonie trzeba było obowiązkowo porownać go do srajfona, a w każdym newsie o nowym tablecie piszący musiał jeszcze od siebie dodać gówniany wpis pokroju, że no no 'iPad-killer' Ikona: lol

Naturalnym jest że telefony dążą do tego, by cały przód był jednym wielki ekranem i póki jakoś kamerek/czujników nie umieszczą pod nim, albo z boku, albo wysuwając to takie rozwiązania będą stosowane. Ciekawe czy jak w iphonie usuną w koncu wcięcie to ktoś napisze, ze wzorowali się na np. Vivo, czy że znów niby wyznaczyli trendy xD

PS4 Pro | PS VR | X360 | Nexus 4 | LG G Pad 8.3 | Intel i5-6500, Kingston 16 GB RAM DDR4 2133MHz CL14, EVGA GeForce GTX 960 4 GB, ASRock H110M-DGS | SSD + HDD | i inne bzdury | kto to czyta...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

08.03.2018 10:17

Wątków: 192 | Odpowiedzi: 23675

kogo

obchodzi jakiś chińczyk, o którym słyszała garstka ludzi (i to ze specyficznego grona, które jest promilem społeczeństwa), bez jaj?? Ikona: :D

Gdyby Huawei albo Xiaomi to wprowadziło, to ok, a tak to...

Naprawdę tego nie rozumiesz, czemu tablety porównuje się do ipada? Albo telefony do ajfona?

Dla mnie to jest prosty i zrozumiały proces, że innowacje są wprowadzane przez duże firmy na szeroką skalę i nie kumam jak można tego nie kumać.

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

08.03.2018 10:21

Wątków: 270 | Odpowiedzi: 13202

nie było chyba portalu który by nie pisał o essentialu i ich pomyśle, a teraz wszyscy mają udawać, że go nie było? Tak samo jak przypomina mi sie, gdy pierwszy raz o modzie na bezramkowce kompletnie pomijano, ze duzo wczesniej sharp zrobil to samo ze zswoim aquosem. Czyli innowacyjnym jest ten, kto podpierdzieli pomysł robiąc dokładnie to samo (bo nawet w tym przypadku nie lepiej) i tylko dla tego, że jest większy i ma więcej kasy? Ikona: lol

PS4 Pro | PS VR | X360 | Nexus 4 | LG G Pad 8.3 | Intel i5-6500, Kingston 16 GB RAM DDR4 2133MHz CL14, EVGA GeForce GTX 960 4 GB, ASRock H110M-DGS | SSD + HDD | i inne bzdury | kto to czyta...

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

08.03.2018 10:56

Wątków: 706 | Odpowiedzi: 38409

ancymon

ja tylko napomknę, że essential phone, to nie jakiś tam pierwszy lepszy chińczyk - tylko telefon stworzony przez twórcę andoida, Andy'ego Rubin'a Ikona: :)

A że się nie przyjął masowo ? Jest drogi, (nawet jak na amerykańskie standardy) jest dostępny tylko w USA i z tego, co się orientuję - nie był dostępny u amerykańskich operatorów. A tam prawie każdy, bierze telefon razem z abonamentem.

ηємσ ѕαριєηѕ ηιѕι ραтιєηѕ

08.03.2018 12:40

Wątków: 521 | Odpowiedzi: 21306

Nigdy nie lubilem tej marki

ale takiej brzydoty dawno nie widzialem. Nie wiem po uj ten notch jak na dole czytnik albo ramka albo szpecacy napis Ikona: :P

The kids of today should defend themselves against the seventies...

08.03.2018 12:49

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 373

Przecież tym zagraniem Huawei

sporo straci a dlaczego wystarczy popatrzeć jak wygląda VIVO APEX.Na razie spokojnie czekam na premierę wersji "Pro" z tymi trzema aparatami fotograficznymi bo dodanie fizycznego przycisku HOME w komórce jest kolejnym "Powrotem do Przeszłości" chociaż patrząc na przywiązanie ,niektórych osób do takich wersji Smartfonów być może Chińczycy nie chcą stracić także tej garstki osób ,które cenią sobie te paskudztwo.
Ciekawe czy to są ekrany od Samsunga bo wtedy tłumaczył bym sobie je tutaj z powodu słabej sprzedaży produktów APPLE.

08.03.2018 13:08

Wątków: 521 | Odpowiedzi: 21306

gatts19

to se te ekrany pod X tylko po piecu i rozciagniete Ikona: smoke

The kids of today should defend themselves against the seventies...

08.03.2018 21:14

Wątków: 9 | Odpowiedzi: 439

ale marudzicie :D

IMO całkiem spoko te hujweje ;), aparatów tylko za mało dali heh

Ja bez przycisku home sobie fona narazie nie wyobrażam dlatego kisze swojego staruszka od szajsunga Ikona: :P

Jestem bardzo ciekaw jakie bedzie narzekanie jak juz standardem bedzie 100% z przodu ekran wtedy wszystkie z przodu beda wygladac identycznie a i tak bedzie marudzenie że brzydki że jak ajfon itd itp.

Dziwie sie w sumie dlaczego juz nie robia ekranow 100% front wystarczyłby przezroczysty oled naklejony na czarne tło czarne czujniki i czarne aparaty itd miejscowo wygaszane w razie potrzeby w miejscach istotnych zamiast robic wyciecie na stałe. Pewnie dlatego ze trzeba wszystko sprzedawac po kawałeczku i za drogo bo to biznes a nie spełnianie mażeń Ikona: :P

Wiadomo, wiadomo... :P