ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Samsung będzie produkował układy Snapdragon 5G w procesie 7LPP EUV

Daniel Górecki, 2018-02-23 11:18 | Źródło |

Qualcomm oraz Samsung zapowiedzieli w osobnych informacjach prasowych, że koreański gigant odpowiedzialny będzie za produkcję nadchodzących układów 5G z rodziny Snapdragon. Co jednak najistotniejsze w tej zapowiedzi, te tworzone będą na bazie 7 nm procesu litograficznego wykorzystującego technologię ekstremalnie dalekiego ultrafioletu (EUV).

W porównaniu do obecnie stosowanej 10 nm litografii FinFET, przejście na 7LPP EUV przyniesie wymierne korzyści w postaci mniej złożonego procesu produkcji, przy mniejszej liczbie etapów i lepszym uzysku, a także zwiększy wydajność obszarową do 40%, ogólną wydajność o 10% i zmniejszy zużycie energii do 35%. Poza tym zastosowanie technologii EUV pozwolić ma przełamać bariery skalowania prawa Moore'a. W praktyce spodziewać możemy się zaś mniejszych i bardziej energooszczędnych układów, a co za tym idzie mniejszych urządzeń, które dłużej pracować będą na baterii.

Wspomniany na wstępie modem 5G to zapewne X24, który umożliwia pobieranie danych z prędkością do 2 Gb/s. Ten zadebiutować ma pod koniec bieżącego roku, a spodziewać można się, że Qualcomm wykorzysta proces 7LPP EUV także w przypadku przyszłorocznego flagowego SoC (ten pewnie będzie się nazywał Snapdragon 855).

gsmarena_000

 

Tagi: Samsung, Qualcomm, układy mobilne, modem, EUV, 5G, 7 nm, ekstremalnie daleki ultrafiolet, 7LPP EUV,

Komentarze (1)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

23.02.2018 14:34

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 373

Wszystko fajnie tylko

Qualcom chce produkować swój przyszły Snapdragon 855 w TSMC w 7nm DUV bo SAMSUNG pomija to i od razu przechodzi na EUV więc jak wyjdzie to na rękę tej firmie bo z pewnością ten Snap będzie miał dalej obsługę czterokanałową LPDDR4 więc pewnie i A12 od APPLE będzie miał to samo.
Zaś Samsung wydając w przyszłym roku swojego nowego EXYNOSA z pewnością skorzysta z czterokanałowości ale z LPDDR5.
Przecież Qualcomm już ogłosił nie dawno ,że będzie produkować w TSMC model 855 w 7nm więc co zapowiada się jakiś zwrot w tej sprawie?
Czemu każdy pomija INTELA a przecież ma swoje 10nm bo tak dumnie zapowiadany ten proces nagle okazuje się ,że nie jest wykorzystywany.
Jak nie wiadomo o co chodzi to jedno jest pewnie ,że pieniądze tutaj mają wpływ na taką a nie inną politykę firmy na Q i aż dziwne bo przecież spokojnie mogli by korzystać z usług rodzimej firmy.
To dowodzi tylko jednego jak łakomy na kasę jest INTEL tylko będzie gorzej jak okaże się ,że nawet po najlepszym dopracowaniu swoich 10nm nie będą mogli konkurować z przysłowiowymi 7nm EUV od SAMSUNG czy GLOBAL FOUNDRIES.

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.