Xiaomi Mi Mix 2S - materiały promocyjne potwierdzają Snapdragona 845 i imponujący design

Daniel Górecki, 2018-02-11 10:40 | Źródło |

Co prawda jeszcze w grudniu zeszłego roku Xiaomi wspominało o oficjalnej zapowiedzi flagowego Mi 7 w trakcie MWC 2018, ale z ostatnich doniesień wynika, że prezentacja tego smartfona została przesunięta na później. Nie oznacza to jednak, że chiński producent nie przywiezie nic ciekawego na targi w Barcelonie.

Najnowsze przecieki wskazują, że Xiaomi pokaże na MWC 2018 pod koniec lutego model Mi Mix 2S. Ten niedawno przyłapano w bazie danych AnTuTu, gdzie potwierdzono obecność procesora Snapdragon 845, ale wyniki tego benchmarku są dość łatwe do podrobienia, dlatego nie mieliśmy pewności, czy coś rzeczywiście jest na rzeczy. Pojawiło się jednak kolejne potwierdzenie, ponieważ do sieci wyciekł baner Xiaomi, który wygląda na oficjalny materiał promocyjny producenta.

Ten nie tylko wskazuje na obecność procesora Snapdragon 845, ale podaje także inne szczegóły specyfikacji. I tak, Mi Mix 2S otrzymać ma 5,99-calowy wyświetlacz, 8 GB pamięci RAM i 256 GB na dane. Najbardziej imponujący wydaje się jednak design Full Screen 3.0, ponieważ ramki są tu jeszcze cieńsze niż w Mix 2. Ciekawie rozwiązano także obecność przedniej kamerki, ponieważ tę umieszczono w prawym górnym narożniku, gdzie zastosowano specjalne wcięcie w ekranie.

Poza tym spodziewamy się tu także podwójnego aparatu tylnego składającego się z dwóch 12 MP sensorów Sony IMX363, czytnika linii papilarnych umieszczonego pod ekranem i wsparcia ze strony sztucznej inteligencji. Radzimy jednak nie brać tego za pewnik, póki nie otrzymamy oficjalnego potwierdzenia ze strony Xiaomi.

gsmarena_002_04

Tagi: smartfon, SoC, design, Xiaomi, Snapdragon 845, MWC 2018, Mi Mix 2S, Xiaomi Mi Mix 2S,

Komentarze (17)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

11.02.2018 11:18

Wątków: 863 | Odpowiedzi: 22329

ciekawy narożnik

już widzę te złośliwe komenty Ikona: :D podoba mi się ale dla mnie za wielki :/

?

11.02.2018 11:21

Wątków: 172 | Odpowiedzi: 29015

Hmm

Ciekawe czy w końcu zrobią aparat na poziomie konkurencji Ikona: ;)
No i główna wada chińczyków - nie bardzo jest gdzie je pomacać przed zakupem. Mi6 i Redmi widziałem ostatnio w MM, ale Mi Mixa jeszcze nigdzie. O Oneplusach, itd nawet nie wspominając.

11.02.2018 12:00

Wątków: 386 | Odpowiedzi: 13786

szkoda, że nie zrobili czujnika światła z drugiej

strony Ikona: ;)

http://rmn1.pl

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

11.02.2018 12:02

Wątków: 123 | Odpowiedzi: 10478

nowy IMX363 (12MPx, 1.4um)

czyli ulepszony IMX362 (12MPx, 1.4um)

teoretycznie fajnie, ale Sony ma w ofercie IMX378 (12MPx, 1.55um) oraz Full Aperture 4K IMX380 (12MPx, 1.55um) oraz matryce 16MPx i 19MPx

Prawda jest taka, że wypluły go gwiazdy.

11.02.2018 13:06

Wątków: 864 | Odpowiedzi: 17658

...

to jakieś święto ? Brak pytajnika na końcu newsa

i7 2600K 4,7Ghz,Raijintek Aidos, Asus P8P67 PRO, 24GB RAM DDR3 G.Skill 2133,MSI GTX 1070Ti 8GB, SSD 850 PRO 256GB, WD Red 6x 4TB,Sound Blaster Z, Eizo FS2434

11.02.2018 13:33

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 271

Na tym zdjęciu

wygląda lepiej niż na poprzednim jakie widziałem.Piękny telefon z równie imponującym wyglądem jak nie dawno zaprezentowany VIVO 7 prawie bez ramkowy.Szkoda ,że Chińczycy nie doszli do jakiego porozumienia z SAMSUNG bo Snap 845 to będzie w tym roku klasa średnia i wolałbym tutaj EXYNOS 9810.
Czekamy na premierę takich cacuszek a potem porównania w ich możliwościach oraz wydajności.Szkoda ,że QUALLCOM odpuścił sobie najwyższą półkę bo skok wydajności szczególnie w przypadku CPU nie jest nawet imponujący:(.
Pewnie jeżeli chodzi o wbudowany nośnik UFS 2.1 o pojemności 256GB wiadome od jakiej firmy będzie pochodził i to samo pamięć LPDDR4.

11.02.2018 14:03

Wątków: 92 | Odpowiedzi: 520

a ty co

wróżbita Maciej?

11.02.2018 18:24

Wątków: 2 | Odpowiedzi: 792

jak cos mozna kupic to xiaomi wrzuci

i kazdy tak moze. ale gdy chodzi o np. o oprogramowanie paratu, to juz leza i kwicza. xiaomi moze miec taki sam sensor jak samsung czy google, a i tak bedzie produkowac przepalone i zaszumione zdjecia w suboptymalnych warunkach.

11.02.2018 21:56

Wątków: 165 | Odpowiedzi: 3202

jeśli jest snapdragon

to nadzieja w zdjęciach z aplikacji google camera z HDR+ portowanym z pixeli - na mi5s ww. apka rozwala konkurencyjne aplikacje do cykania zdjęć, o tej z MIUI nie wspomnę, bo każdy na forum chyba wie, jak wygląda postprocessing obrazu wg. xiaomi - najpierw rozmazać detale, potem wyostrzać do oporu to, co pozostało

co do sensora - chwalony za foty s8 też ma któryś z IMXów z pikselami 1.40um, pytanie raczej, czy będzie OIS

400Mhz, 128MB RAM

11.02.2018 22:35

Wątków: 2 | Odpowiedzi: 792

@adas01

a jak ta apka dziala na xiaomi? W pixelu rozpoczyna przechwytywanie obrazu w chwili uruchomienia aparatu, nacisniecie migawki zapisuje obraz juz przechwycony czyli nie ma zadnego opznienia.

S8 (sam mam s8+) faktycznie robi dobre zdjecia ale tez robi to blyskawicznie i samsung ms swietny autofocus. uruchamiam aparat dwuklikiem na przycisku i wykonanie zdjecia jest blyskawiczne. Bez dobrego AF (w tym w nocy) zaden posprocesing ci tego nie da.

12.02.2018 14:04

Wątków: 165 | Odpowiedzi: 3202

@mibmib2

działa zależnie od wersji i konfigu - bo masz w opcjach do wyboru konfigi od n5 do p2xl + dodatkowe opcje dot. sryliona parametrów
Zero Shutter Lag nie działa dla konfigu n6P, dla pozostałych działa, AF też działa dobrze. Mam też w domu kogoś z S8 i sama jakość obrazu w słabych warunkach -zadziwiająco- odrobinę na korzyść mi5s+google camera mod, za to S8 nadrabia OISem (bez wątpienia łatwiej cyknąć coś 'na ostro' mając czas ekspozycji 1/20 z OIS niż bez) i odrobinę lepszym traktowaniem obrazu bliżej krawędzi - mniej widoczne zniekształcenie beczkowe

400Mhz, 128MB RAM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

12.02.2018 20:34

Wątków: 192 | Odpowiedzi: 22850

można

prosić o próbkę takiego zdjęcia z Mi5S, które rzekomo zbliża się do S8? Ikona: :) A skoro jest w domu, to najlepiej z jednego i drugiego podobne zdjęcie, bo coś ciężko (bardzo) uwierzyć Ikona: ;)

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

13.02.2018 09:01

Wątków: 165 | Odpowiedzi: 3202

@ancymon

chętnie, ale na sesje porównawczą musisz poczekać minimalnie do okolic następnego weekendu - s8 jest w domu, ale mnie tam nie ma (urlop). Na razie poglądowo trochę jakichś moich fotek z samego mi5s - wg dat od okolic końca sierpnia robione przy użyciu róznych wersji google camera z HDR+, bo wtedy wyszedł działający port: https://goo.gl/photos/vNCPALJpvnxzFXof8
- pierwsze dwa to MIUI - na drugim idealnie widać, co można zrobić z liścmi nawet z dobrą matrycą Ikona: :P
- potem snapdragon camera (czyli stockowa apka kamery w lineage)
- od wspomnianej końcówki sierpnia gcam mod

Jakbym się ociągał z podesłaniem porównawczych (skleroza), to pogoń mnie przez PW

400Mhz, 128MB RAM

16.02.2018 17:38

Wątków: 165 | Odpowiedzi: 3202

zgodnie z obietnicą, sample

mi5s vs s8 vs niko d5200 z kitowym obiektywem: https://photos.app.goo.gl/ONsV2SnlaNealGyX2
czyli 'martwa natura' (yeah, zapamiętałem ze szkoły 2 słowa z plastyki)
wszsystko na auto, kadrowanie tak, by mniej-więcej było widać to samo - wiadomo, że nikosiem trzeba było odejść krok dalej

zdjęcia celowo bez dodatkowego światła w okolicach zachodu słońca, wszystkie dokładnie tak, jak wyszły - żadnych ingerencji w .jpg

400Mhz, 128MB RAM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.02.2018 19:27

Wątków: 863 | Odpowiedzi: 22329

adas01

tylko które czym robione? Ikona: ;)

?

16.02.2018 19:37

Wątków: 165 | Odpowiedzi: 3202

e no, klikasz na 'i"

w okolicach prawego górnego rogu i masz exifa Ikona: ;)

400Mhz, 128MB RAM

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

16.02.2018 22:31

Wątków: 863 | Odpowiedzi: 22329

ok

to nie wiedziałem Ikona: :) nie znam się na takich webowych obrazowniach Ikona: ;)

?