Sony obiecuje 2 lata aktualizacji Androida dla flagowych Xperii

Daniel Górecki, 2018-02-02 13:44 | Źródło |

Decydując się na zakup smartfona raczej rzadko bierzemy pod uwagę to, jak długo będzie on wspierany przez producenta, tym bardziej, że ci rzadko kiedy udzielają takich informacji. Sony postanowiło jednak nieco ułatwić nam sprawę i zobowiązało się, że wszystkie ich urządzenia klasy premium otrzymywać będą najnowszą wersję Androida przynajmniej przez 2 lata od premiery.

Poza tym, producent zapewnił, że wszystkie tego typu modele biorą także udział w programie Security Update Program, który odpowiada za aktualizację bezpieczeństwa i łatania luk. Niestety w przypadku telefonów ze średniej półki i budżetowych produktów nie możemy liczyć na tak długi okres wsparcia i jeśli firma zdecyduje, że sprzęt nie jest w stanie zapewnić stabilnego użytkowania po wgraniu nowego oprogramowania, to nie otrzyma update'u. Poza tym, nie wszystkie "średniaki" biorą udział w programie Security Update Program (w tym wypadku Sony w ogóle nie wspomina o najtańszych modelach).

Sony zabrało także głos w sprawie załatania podatności Meltdown i Spectre. I tak, praktycznie wszystkie smartfony Xperia od generacji Xperia X otrzymają patch. Na pełną listę składają się: Xperia XA1, Xperia XA1 Ultra, Xperia L1, Xperia XA1 Plus, Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra, Xperia L2, Xperia X Performance, Xperia X, Xperia X Compact, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia XZs, Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact.

gsmarena_002_01

Tagi: smartfon, Android, Sony, aktualizacja, update, xperia, flagowiec,

Komentarze (13)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

02.02.2018 13:57

Wątków: 204 | Odpowiedzi: 5520

...

Dwa lata od wypuszczenia na rynek, czyli praktycznie to samo co maja obecnie. Kupilem tel z andkiem 5 i skonczyli na 7 na Z5. Na Z2 podobnie. Gdzie ta roznica ? Nich zrobia plan wspierania 2 lata po sprzedazy tel, czyli max 3 lata wsparcia. Swoja droga jak Sony nie wypusci modelu z duzym ratio na ekran to uciekam od tej niereformowalnej firmy.

Vendetta musi być

02.02.2018 15:13

Wątków: 276 | Odpowiedzi: 11755

Vendetta

Japonia jest na końcu świata - do nich takie nowiny docierają na końcu Ikona: ;)


ja uciekłem od nich kilka miesięcy temu.
z3c to prawdopodobnie był pierwszy i ostatni telefon jaki od nich kupiłem.

Xperia Z3C, Surface 2 PRO, HTC Himalaya, Asus Transformer 101, http://smakowyraj.blogspot.com

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

02.02.2018 15:57

Wątków: 708 | Odpowiedzi: 39243

tyle

że Sony jest jedynym producentem, który robi "małe" flagowce Ikona: :)

ηємσ ѕαριєηѕ ηιѕι ραтιєηѕ

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

02.02.2018 16:38

Wątków: 194 | Odpowiedzi: 24470

Talar

i dlatego właśnie kiepsko sobie radzą Ikona: :P te compacty całe w wadach Ikona: :P albo się przegrzewają albo psują od spojrzenia Ikona: ;) jak się zastanawiałem nad Z3/4C to co się naczytałem, to moje... Ikona: ;)

Apple chciało pójść ich tropem z SE i zrezygnowali, chyba Samsung teraz będzie robił coś takiego Ikona: ;)

no i Xiaomi też chyba robi.

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

02.02.2018 17:06

Wątków: 708 | Odpowiedzi: 39243

.

Flagowiec Compact od Samsunga to była tylko nazwa flagowca, i midrange w środku Ikona: :)

Xiaomi nie robiło nigdy niczego małego Ikona: ;)

ηємσ ѕαριєηѕ ηιѕι ραтιєηѕ

02.02.2018 18:20

Wątków: 379 | Odpowiedzi: 16796

ancymon

ja mam starego z1 compact i jeszcze się nic nie zepsuło oprócz ekranu który sam pobiłem.

http://www.speedtest.net/result/6901318932 ☺

02.02.2018 19:35

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 417

starhus

Ja też nadal nie zmieniłem tej baterii w 3 letniej Z1c and. 4.4.4 i trzyma lepiej od nowych smartów.
Kupiłem ostatnio tego RN4 i jak naprawdę mocno pozytywnie zaskoczył mnie tym co oferuje za te nie całe 700pln, to i tak leży na razie nie używany, bo za bardzo przywykłem do tego małego smarta.
Problem jest taki, że dziś sony wcale nie ma w ofercie tak wykonanych compaktów jak z1c, a to tego ceny tez nie takie jak przy zakupie z1c.
Jeśli chodzi o aktualizacje, to dzisiaj dla mnie ostatnia sprawa na którą zwracam uwagę przy zakupie.
No chyba, że fabryczny system nie domaga, ale norma jest raczej taka, że problemy pojawiają się po aktualizacjach. Ikona: ;)

03.02.2018 00:05

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1560

Xiaomi

Aktualizuje swoje budżetowe telefony przez 3 lata, flagowce przez 6 lat. Która firma to przebije?

03.02.2018 13:01

Wątków: 91 | Odpowiedzi: 10907

z3c

teraz z5c i pewnie znowu jakis kompakt jak wypuszcza cos nowego. i nie mialem problemow skoro kupuje dalej- ja sie nie naczytalem, tylko uzywam.
btw-myslalem nad ip X ale sie naczytalem Ikona: ;)

I am Señor Valasco. I drink my milk with tabasco.

03.02.2018 13:33

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 53454

Squizz

Przecież Redmi 3S wyszedł z Androidem 6 i nie dostał ani 7 ani 8...

03.02.2018 13:56

Wątków: 379 | Odpowiedzi: 16796

herbol_

ja mam teraz w swoim 7.1.2 i naprawdę fajnie działa, bateria 3-4 dni.

http://www.speedtest.net/result/6901318932 ☺

03.02.2018 17:03

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1560

Freezer64

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3s_redmi_3s_prime_miui_9-news-29445.php

Redmi 2S też otrzynał update do 9.2, Tak samo Mi2S z 2012 roku

https://wccftech.com/xiaomi-drops-miui-updates-six-phones/

03.02.2018 17:17

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 53454

Squizz

Dzięki za info i drobną korektę, ale 3S nie ma już na liście urządzeń z apdejtem do Oreo, więc w jego przypadku można mówić o mniej niż 2 latach supportu.
Do tego wg. tej listy:
https://www.theandroidsoul.com/xiaomi-oreo-update-release-date/
nawet żaden Redmi serii 4 nie dostanie apdejtu do Oreo, nawet 4X, który wyszedł w maju 2017, także w jego przypadku support trwał mniej niż rok (pół roku?).

Także może Xiaomi w przeszłości aktualizował budżetowce przez 3 lata, ale obecnie to już nie aktualne i wręcz niczym się nie wyróżnia w tej kwestii, może nawet wypada gorzej od Nokii czy Motoroli (wszystkie Nokie na Andrku dostaną Oreo, tak samo wszystkie Motki z 2017 plus G4 Plus z 2016)

03.02.2018 20:54

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 417

starhus

Ale wiesz przecież, że powrót do 4.4.4 to mój świadomy wybór i nigdy nie myślałem, - cholera jaka szkoda że nie ma tych wyższych cyferek, a raczej nerwy puściły po zejściu z 5.1 do starego sprawdzonego. Ikona: ;)

Zresztą znasz moje zdanie w temacie smartfonowego bezpieczeństwa danych, więc po co mi się pchać w niepewne.

Do netu mam tego RN4, którego nawet zaktualizowałem do MIUI9 i o dziwo pierwszy raz widzę faktycznie lepsze obchodzenie się z aku po aktualizacji i nie gorsze działanie. Normalnie androidowy cud, albo wyjątek potwierdzający powszechną regułę. Ikona: :)
Na samych rozmowach z1c w stamina po 3 latach nadal daje radę tydzień, ale ja nigdy nie katowałem jego aku i to raczej nie będzie normą.

03.02.2018 22:45

Wątków: 152 | Odpowiedzi: 1291

2 lata, cholera mojego starego nexusa z bodaj 2012

przestano wspierać chyba w zeszłym roku Ikona: :) no ale nexus to nexus... zobaczymy jak sprawi sie Xiaomi Ikona: ;)

www.greenia.pl