Dark Souls: Remastered zapowiedziane na PC i konsole

Daniel Górecki, 2018-01-11 17:59 | Źródło |

Jeśli nie graliście w pierwszą odsłonę popularnej serii Dark Souls od studia FromSoftware, to już niedługo nadarzy się idealna okazja, by nadrobić te zaległości i zanurzyć się w tym action-RPG w klimacie dark fantasy dla fanów hardcore'owo trudnych gier.

Właśnie zapowiedziano Dark Souls: Remastered, czyli odświeżoną wersję Dark Souls z 2011 roku, która trafi na PC i konsole Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. Co ciekawe, będzie to pierwsza odsłona tego cyklu, która trafi na sprzęt Nintendo.

Prócz standardowego podbicia jakości grafiki (w postaci lepszego oświetlenia, SFX bazującego na Dark Souls III i skalowanych tekstur), w przypadku mocniejszych platform, tj. PC, Xbox One X i PS4 Pro, otrzymamy rozdzielczość 4K przy 60 kl./s i wsparcie dla HDR. Gra wspierać będzie też multiplayer dla sześciu osób, a co ciekawe, wersję na mocniejsze platformy przygotowuje polska ekipa QLOC.W przypadku edycji na Nintendo Switch otrzymamy zaś obsługę rozdzielczości Full HD (po zadokowaniu) w 30 kl./s.  

Warto także dodać, że Remastered zawiera dodatek Artorias of the Abyss. Mamy jednak nadzieję, że wersja PC będzie bardziej dopracowana niż pierwotnie wydanie, które musiało być wielokrotnie poprawiane przez moderów.

Dark Souls: Remastered  trafi do sprzedaży 25 maja.


 

Tagi: PC, PS4, Xbox One, rpg, Nintendo Switch, remaster, FromSoftware, Dark Souls: Remastered,

Komentarze (6)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

11.01.2018 22:58

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 29

Wspaniale! DSIII skończone 5 razy, a do poprzednich części nie mogłem się przekonać przez grafikę i fatalny system poruszania postaci.

11.01.2018 23:26

Wątków: 384 | Odpowiedzi: 15278

---

Znaczy co? Dorzucą mod Durante i będzie Dark Sould HD(R)? Ikona: hahaha

Niech moc będzie z wami: i7-2600k,16GB RAM,ASUS P8Z77-V LX, Gigabyte GTX 1070, Plextor M5P 128GB, WD Red 1TB,QNAP TS-439 Pro, BD LG, BD-RE LG,Acer Iconia W501P,X1, X360Premium

12.01.2018 14:02

Wątków: 48 | Odpowiedzi: 3647

.....

Będzie taki sam słaby remaster jak drugiej części. Podbiją trochę rozdziałkę tekstur i inne pierdoły. Jak ktoś liczy na grafę jak w DS3, to się srogo rozczaruje.

12.01.2018 17:09

Wątków: 42 | Odpowiedzi: 13767

Marek1712

Tego sie wlasnie wszyscy obawiaja bo nic o porcie na silnik z DS3 nie mowia. Wspomnieli tylko, ze tekstury 2k beda...

i5 4670K@4.5 / MSI Z87-G43 / MSI 970 Gaming 100ME / Ares 16GB 2133MHz / SSD M500 240GB + MX300 525GB / Seasonic X-650KM3 / Carbide 300R / XL2411T + AOC i2757Fm / QuickFire TK Brown / G502

13.01.2018 16:25

Wątków: 48 | Odpowiedzi: 3647

Tak jak pisałem

https://www.destructoid.com/dark-souls-remastered-will-not-be-using-new-assets-482196.phtml

"So to correct a few things that I posted about yesterday - "Dark Souls Remastered will not include new assets based on the Dark Souls 3 engine or any combat differences.
There is no HDR lighting for the PS4 Pro version"

......

16.01.2018 11:37

Wątków: 6 | Odpowiedzi: 191

Tymczasem w HQ From Software: "Super, sprzedamy tą samą grę jeszcze raz, owce na pewno się nie skapną i pobiegną szeregiem do sklepu z portfelem w ręku a my będziemy tylko liczyli hajs."