ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Vivo zaprezentowało pierwszy smartfon z podekranowym czytnikiem linii papilarnych

Daniel Górecki, 2018-01-10 17:38 | Źródło |

Pod koniec ubiegłego roku Synaptics poinformowało o rozpoczęciu masowej produkcji podekranowego czytnika linii papilarnych Clear ID FS9500, obiecując jednocześnie, że zapowiedzi pierwszego smartfona, który zrobi z niego użytek, doczekamy się na CES 2018 i będzie to smartfon jednego z czołowych producentów. Właśnie doczekaliśmy się prezentacji tego urządzenia, ale wbrew wcześniejszym spekulacjom nie jest to telefon od Samsunga czy Huawei, ale Vivo.

Synaptics obiecywało, że będzie to smartfon jednej z 5 największych firm na rynku smartfonów, dlatego Vivo może wydawać się dla wielu osób zaskoczeniem, ale trzeba pamiętać, że za tą marką stoi chiński gigant BBK, który jest właścicielem Oppo czy OnePlus i w tym kontekście wybór Vivo wydaje się być zrozumiały.

Co ciekawe, producent skoncentrował się przede wszystkim na zastosowaniu nowej technologii, a nie samym smartfonie, który posłużył jedynie do jej prezentacji. A jak Vivo zachwala możliwości jakie daje podekranowy czytnik linii papilarnych? Po pierwsze znajduje się z przodu urządzenia, co dla dużej części osób jest wygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na odblokowanie urządzenia, kiedy to leży na blacie, a po drugie umożliwia zastosowanie bezramkowego designu z frontowym skanerem.

vivo-makes-the-first-phone-with-in-display-fingerprint-reader-official-front-scanner-no-bezel

Zaprezentowany schemat ujawnia, że czytnik linii papilarnych umieszczono pomiędzy wyświetlaczem a płytką drukowaną, a ważną informacją jest także konieczność wykorzystania panelu OLED, który jest cieńszy od LCD i nie wymaga podświetlenia. Ultracienki optyczny sensor zgrywa odcisk palca za pomocą światła emitowanego przez wyświetlacz na smartfonie i producent zapewnia, że technologia ta jest bezpieczna (SentryPoint, Quantum Matcher, PurePrint i SecureLink), a przy tym dwukrotnie szybsza (ok. 7 milisekund) niż rozwiązania stosowane przez konkurencję, jak Face ID od Apple (skanowanie twarzy). Osoby, które miały okazję sprawdzić smartfon w akcji, potwierdzają jednak, że taki czytnik jest wolniejszy od tradycyjnych. Rozwiązanie to działa za to bezproblemowo nawet z mokrymi i zimnymi palcami, a folie ochronne naklejane na ekrany także nie będą stanowić tu żadnego problemu.

Vivo zapewniło także, że jest gotowe do masowej produkcji smartfona wyposażonego w nowy czytnik linii papilarnych, więc nie powinniśmy długo czekać na jego premierę.
 

Tagi: oled, wyświetlacz, ekran, czytnik, skaner, czytnik linii papilarnych, Synaptics, optyczny, vivo, odciski palców,

Komentarze (3)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

11.01.2018 10:32

Wątków: 211 | Odpowiedzi: 5664

...

Chinczycy wyprzedzili Apla i Szajsunga.

Vendetta musi być

11.01.2018 10:48

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 373

Tu nie chodzi o

to ,że Chińczycy wyprzedzili APPLE i SAMSUNGA tylko o fakt ,że firma ,która dopracowała ten czytnik linii papilarnych dostała lepszą ofertę od tego kraju i nie ma się co dziwić o taki wybór.
SAMSUNG sobie poradzi bo ten co raz bardziej stara się być samowystarczalny.
APPLE z kasą jaką ma mógłby góry przenosić i patrząc w tej chwili na rozwój Stany Zjednoczone już nie podbierają najlepszych naukowców teoretyków z praktykami bo wolą oni pozostać w Chinach , Korei Południowej a do tego grona zaraz pewnie dołączy Tajwan no i nie zapominajmy o SONY ,który dalej robi najlepsze sensory do aparatów dla Smartfonów.

11.01.2018 14:32

Wątków: 28 | Odpowiedzi: 6192

.

nie tylko do smartfonow Ikona: ;)

zaje**sty komputer

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.