ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Asus zapowiada ProArt PQ22UC - 21-calowy monitor OLED 4K

Daniel Górecki, 2018-01-05 14:30 | Źródło |

Asus zapowiedział właśnie swoje nowe monitory przygotowane z myślą o mobilnych użytkownikach. Model ProArt PQ22UC zapowiada się niezwykle ciekawe, ponieważ jest to sprzęt wyposażony w matrycę OLED 4K. Jest to dopiero drugi monitor OLED, ponieważ dotychczas na rynku znajdziemy jedynie Ultrasharp UP3017Q od Della.

ProArt PQ22UCwyposażono w 21,6-calowy wyświetlacz OLED (jego producentem jest JOLED) o rozdzielczości 3840x2160 pikseli, co przekłada się na wysokie zagęszczenie pikseli. Zastosowany 10-bitowy panel oferuje 99% pokrycie palety kolorów DCI-P3 i jest fabrycznie kalibrowany z myślą o profesjonalistach. Asus wspomina także o kontraście wynoszącym 1000000:1 oraz czasie reakcji piksela 0,1 ms. Poza tym, urządzenie posiada odczepianą podstawę i może być złożone na płasko, co zwiększa jego mobilność, podobnie jak waga wynosząca tylko 1 kg. Sprzęt podłączymy do komputera za pomocą portu micro HDMI lub USB typu C.

asus-proart-pq22ucfeature-1

To jednak nie jedyny nowy monitor tajwańskiego producenta i osoby poszukujące czegoś jeszcze łatwiejszego w przenoszeniu powinny zainteresować się ZenScreen Go MB16AP. Ten 15,6-calowy monitor typu IPS oferuje rozdzielczość Full HD i wbudowany akumulator o pojemności 7800 mAh, który pozwala na 4 godziny użytkowania. Poza tym, wspiera odwrotne ładowanie, co oznacza, że może robić za powerbank dla podłączonego laptopa czy androidowego sprzętu. MB16AP posiada jedynie złącze USB typu C, a zintegrowana podstawa robi także za etui ochronne.

Niestety Asus nie zdradził jeszcze cen swoich nowych monitorów, ale może poznamy je na targach CES 2018. 

asus-zenscreen-go-mb16apscale

Tagi: Asus, monitor, oled, 4K, mobilność, ZenScreen Go MB16AP, ProArt PQ22UC,

Komentarze (10)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

05.01.2018 16:26

Wątków: 21 | Odpowiedzi: 203

czy ten oled przy statycznym obrazie nie wypali sie za szybko?

05.01.2018 16:29

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 886

Po co komu 4k na takim ekraniku ?

i7-6700@4,7(air) & 16GB Gskill 3100@15-15-15-35 & 970GTX MSI & 950Pro 256GB. Nie lubię nadgryzionych=używanych jabłek.

05.01.2018 16:37

Wątków: 7 | Odpowiedzi: 1999

.

A dodatkowo ramki są grubości tych z najtańszych monitorów za 500zł, mogli by w hi-endowym oledzie ogarnąć to trochę lepiej...

05.01.2018 21:25

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8332

ooo kurwa

chce ten monitor !!!!!http://www.frazpc.pl/aktualnosci/935811,asus-zapowiada-proart-pq22uc---21-calowy-monitor-oled-4k.html pewnie cene jebna wieksza niz tv lg oled


rahl a po co komu 2k rozdzielczosc w telefonie ?? Wiesz po co ?? bo nie trzeba miec jebanego AA i pixeli nie widzisz za chuja PO TO optymum dla mnie by bylo 25-27 cali 4k

tak czy siak zainteresowal mnie asus Ikona: :) Czekam na taki monitor lat tylko 21 cali kuzwa troche malo Ikona: :(


Zajkos przy odpowiednim obchodzeniu sie z nim sie nie wypali tak samo jak plazma sie nie wypala podczas grania tylko trzeba wygrzewac przed i po uzytku Ikona: :)

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

05.01.2018 21:39

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 886

Daj se na luz - jak ktoś myśli, że widzi piksele na ekraniczku 5" fullHD i twierdzi, że potrzebuje 4k to powinien iść się leczyć....
...ale na głowę.
Piksele widać, ale jak patrzysz z odległości 5cm albo mniejszej - czego nikt normalny raczej nie robi.

4k monitor przy 27" jest idealny do tego Oled do tego ze 144Hz do tego .........
Chyba nigdy se nie kupię bo zawsze będzie jakieś "do tego"

i7-6700@4,7(air) & 16GB Gskill 3100@15-15-15-35 & 970GTX MSI & 950Pro 256GB. Nie lubię nadgryzionych=używanych jabłek.

06.01.2018 12:30

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 373

Wiesz jak się widziało

różnicę w ostrości ikon na telefonie 5calowych z rozdzielczością FULL HD oraz przy 5.5calach QHD to jednak jakiś tam wpływ rozdzielczość ekranu ma na odbiór obrazu.
Szkoda ,że ASUS nie zaskoczył i matryca OLEDA nie ma 120Hz jeszcze ale chętnych pewnie znajdzie się od groma bo 99% DCI - P3 to dużo wyżej niż moje minimum.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.01.2018 17:10

Wątków: 262 | Odpowiedzi: 20741

Można się śmiać z sokołów, którzy widzą piksele na tych małych ekranikach, ale pewnie dzięki nim rynek się kręci Ikona: :D

silentium universi

06.01.2018 21:57

Wątków: 104 | Odpowiedzi: 8332

gatts19

pierwszy raz sie chyba zgodze z tym co piszesz. Ja widzialem roznice w ostrosci na ekranie telefonu ale jak porownalem kumpla i swuj. Jak bym nie mial obu na raz przed soba to oba by byly zajebiste

Oculus Rift +2700x@4250ghz +Asus Crosshair VII+Team Group Dark@3533c14 +WymiotTytanik@2.1/11.5+Samsung NVME SM961+SuperFlower Platinum 1200+ Phobya Nova 1080 Watercooling ZABAWKA 350Z

07.01.2018 12:57

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1560

Przy standardowym wzroku i 50 cm od ekranu 4K jest uzasadnione do monitorów od 24". Poniżej tej przekątnej, powinieneś przestać zauważać różnicę w jakości obrazu, chyba, że zbliżysz się na mniejszą odległość niż 50cm (w przypadku tego monitora na 45 cm). Dla 5K minimalna przekątna to 36", dla 8K 48", wszystko przy założeniu odległości 50cm oczu od ekranu...
Tak, jestem przeciwnikiem 8K na monitorach i telewizorach z tego względu. Po prostu nie masz prawa zauważyć różnicy między 5K a 8K przy ludzkich odległościach od ekranu. 8K w telewizorach tylko dlatego się może uchować, gdyż różnica między 4K a 8K jeszcze jest widoczna. Jeśli wprowadziliby rozdzielczość 5K do telewizorów, 8K straciłoby rację bytu.
8K i wyższe rozdzielczości za to mogą mieć zastosowanie w VR z powodu bardzo małej odległości ekranu od oka. Jeśli odległość ekranu od oka ma wynosić zaledwie 4cm, aby nie widzieć pixeli trzeba zastosować odpowiednio: 4K przy 2", 5K przy 3", 8K przy 4", 10K przy 6" i (może) 16K przy 8". 6" z 4 cm jeszcze od biedy mogę sobie wyobrazić, trzeba wtedy machać okiem aby ogarnąć cały ekran, lecz przynajmniej zniwelowany jest wtedy efekt "maski do nurkowania". Osobiście od headsetu nie będę wymagał więcej niż dwa zakrzywione 4" ekrany 4K (po jednym na oko), w niedalekiej przyszłości po 8K na oko.

08.01.2018 08:27

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2336

hmmm

Mój wzrok nie należy do najlepszych z racji wieku rzecz jasna ale widzę różnicę na 5'' ekranie telefonu pomiędzy 1920x1024 a 1440 x 2960 pewnei na tablecie 8'' widziałbym różnicę pomiędzy 4k a 1440 x 2960
więc przestańta ''słoiki'' jedne Ikona: ;) nażekać na nowe.

i7 7700K @ 5GHz 16GB DDR4 3200 , 2x EVGA 1080Ti SC2 Hybrid SLI & BenQ BL3200 | TV SAMSUNG UE65HU8500