ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Nadchodzą Always Connected PC z mobilnymi Ryzenami i modemami LTE Qualcomm

Daniel Górecki, 2017-12-06 10:41 | Źródło AMD |

Wczorajsza konferencja Qualcomm przyniosła sporą niespodziankę w postaci ogłoszenia współpracy firmy z AMD. Dzięki temu partnerstwu otrzymać mamy notebooki i urządzenia 2w1 z funkcją Always Connected, które otrzymają modemy LTE marki Snapdragon, oferując przy tym znacznie wyższą wydajność niż zapowiadane właśnie pierwsze laptopy z układami Snapdragon 835.

Co prawda w tym przypadku nie ma co liczyć na czas pracy na baterii rzędu 20 godzin i 30 dni w trybie czuwania, jakie oferować mają urządzenia z topowym procesorem Qualcomm na pokładzie, ale dla wielu osób zdecydowanie istotniejszą kwestią może być wydajność, która będzie tutaj znacznie wyższa. Za sprawą układów APU z rodziny Ryzen Mobile spodziewać możemy się naprawdę solidnych osiągów zarówno w zakresie CPU, jak GPU.

AMD chwali się, że otrzymamy laptopy ze wsparciem dla szybkiej łączności komórkowej Gigabit LTE z 15W APU oferującymi 4 rdzenie z obsługą hyperthreadingu, które dostarczą 3-krtonie wyższą wydajność CPU i 2,3-krtonie GPU w porównaniu do poprzedniej generacji mobilnych układów tego producenta.

Jak na razie nie ujawniono żadnych konkretnych modeli notebooków czy tabletów, które wykorzystywać będą układy Ryzen i modemy Snapdragon, ale AMD posiada już referencyjne urządzenia i podało, że niektórzy producenci PC wyrazili zainteresowanie tą inicjatywą. Targi CES są już praktycznie za rogiem i może w ich trakcie doczekamy się jakichś konkretów w tym temacie. Pytanie tylko, co na to Intel, który wyraził już swój sprzeciw przeciwko współpracy Microsoftu z Qualcomm, sugerując nawet pozew, który może zablokować emulację x86 na komputerach Windows 10 napędzanych procesorami Snapdragon 835. Kolejny sojusz powstały za jego plecami zapewne także nie jest mu na rękę i być może Niebiescy przygotowują jaką odpowiedź w postaci podobnego rozwiązania. 

dims

Tagi: AMD, APU, laptopy, LTE, hybrydy, Ryzen, Ryzen Mobile, Qualomm,

Komentarze (2)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

07.12.2017 00:58

Wątków: 5 | Odpowiedzi: 54

fajnie

a co to za funkcja to Always Connected? krótki opis by się przydał

07.12.2017 10:59

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 113

...

że zawsze podłączony, bo u AMD to różnie bywa. Raz jest raz nie ma. Tylko Intel daje satysfakcję i najnowsze rozwiązania które miażdżą, deklasują i zostawiają w tyle prymitywną technologię jaskoniową AMD

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.