Najszybciej ładujący się flagowy smartfon to ...

Daniel Górecki, 2017-12-04 09:45 | Źródło |

Czas pracy smartfonów na baterii od lat pozostaje praktycznie niezmienny, ale producenci od jakiegoś czasu ułatwiają nam życie implementując w nich technologię szybkiego ładowania. Zastanawialiście się jednak, które flagowce naładujecie w najkrótszym czasie? Serwis Tom’s Guide przeprowadził stosowny testy 10 tegorocznych hi-endowych modeli, który przynosi odpowiedź na to pytanie.

Na wstępie warto jednak wyjaśnić, że o ile większość androidowych telefonów klasy premium posiada w zestawie stosowną ładowarkę, obsługującą technologię szybkiego lądowania, tak już w przypadku iPhone'a nie obejdzie się bez dodatkowych zakupów w postaci adaptera zasilania (29W) i kabla USB typu C-Lightning (koszt ok. 300 PLN).

Pierwszy test sprawdzał jaki procent baterii naładowany zostanie w ciągu 30 minut, drugi zaś po 60 minutach (w każdym przypadku zaczynano od 0%). Telefony w trakcie ładowania były włączone, ale ich ekrany były wygaszone. Jak prezentują się wyniki?

2017-12-03-image-3

Jak możecie zobaczyć na wykresach, zwycięzcą okazał się OnePlus 5T, który w pół godziny osiąga 59%, a po godzinie jego akumulator o pojemności 3300 mAh był niemal w pełni naładowany (93%). Trzeba jednak zaznaczyć, że w odróżnieniu od większości androidowych słuchawek, które bazują na technologii QuickCharge od Qualcomm, OnePlus korzysta z autorskiego rozwiązania o nazwie Dash Charge, które działa przy wyższym natężeniu prądu i posiada w ładowarce dedykowany zespół obwodów elektrycznych do zarządzania ciepłem.

2017-12-03-image-4

Na drugim miejscu uplasowało się LG V30 (3300 mAh), a na kolejnych trzech tegoroczne iPhone'y (o ile zastosujemy dokupioną osobno ładowarkę) - dalej znajdziemy zaś Google Pixel 2 i Samsung Galaxy Note 8.

Wygląda więc na to, że jeśli zależy Wam na możliwie najszybszym ładowaniu, to odświeżona wersja tegorocznego zabójcy flagowców wygląda na jeszcze atrakcyjniejszą propozycję (tym bardziej, że jest to także najtańszy model spośród przetestowanych). 

Tagi: smartfony, telefony, bateria, ładowanie, szybkie ładowanie, Pixel 2, iPhone X, OnePlus 5T, Dash Charge, QuickCharge, Galaxyn Note 8,

Komentarze (44)

Skocz do ostatniej odpowiedzi | Pierwszy post na stronie

04.12.2017 10:45

Wątków: 223 | Odpowiedzi: 37610

ładowanie w 15 minut

a potem płacze, że bateria trzyma ledwo dzień.

U2415|i3|Z97|R9|8GB|2SSD+2HDD|ITX

04.12.2017 11:01

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 58

@nikifor

Mam OP5, ładuje go codziennie przed wyjściem do pracy przez 30minut, do poziomu w granicach 65/75%. Trzyma cały dzień i całą noc. Dziennie wykonywane do 2h rozmów, ciągle działające WiFi i transmisja danych. Podświetlenie minimum 50%, a w pogodne dni zawsze 100%.
Nie wiem o czym mówisz, bateria trzymająca jeden dzień?
To mój poprzedni fon Galaxy S1 z 7 letnią baterią trzymał spokojnie 1 dzień (co prawda, bez transmisji danych).

ASUS Z170 Deluxe|i7 6700K @4,5GHz|Noctua NH-D15|HyperX Savage 8GB @3,2GHz 14-17-17-28-1T|HD4850 1GB|bequiet! L8-CM-630W|Samsung 250GB 850 Evo|HD103SJ|WD1600YS||Galaxy S @1,2GHz CM11

04.12.2017 11:07

Wątków: 91 | Odpowiedzi: 1910

A gdzie mate

10 pro?
Z funkcją supercharge myślę, że i op5t byłby słaby.

Compal FL90, MSi GT725, MSi GT72S 6QE HOTS

04.12.2017 11:41

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 2

Producenci optymalizują nie ten parametr

Łamiący news dla producentów: klienci nie chcą ładować SZYBKO. Klienci chcą ładować RZADKO.

04.12.2017 12:13

Wątków: 6 | Odpowiedzi: 134

@pyth0n - strzał w 10, dokładnie tak jak piszesz. Ja chcę ładować rzadko, ech moja nokia E52.... Czy po tylu latach ewolucji sprzętu naprawdę trzeba codziennie ładować smartfona? Nie chce mi się już nawet czytać informacji o przełomach w bateriach itp.

Sten

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

04.12.2017 12:52

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 24356

ale, że co

że w godzinę się naładuje?

heh - to mój 4xhd się w godzinę ładuje do 100% Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

04.12.2017 13:35

Wątków: 223 | Odpowiedzi: 37610

j.w.

wali mnie, ze w pol godziny "podladuje" sobie o te 30-60%. i tak 2-3 razy dziennie.

wystarczyloby solidne 3-4h raz na 2 dni normalnego uzywania.

U2415|i3|Z97|R9|8GB|2SSD+2HDD|ITX

04.12.2017 14:20

Wątków: 186 | Odpowiedzi: 4971

...

Ale szybko i na dlugo to dwa calkiem niezalezne tematy. Na "dlugo" potrzebujemy nowych technologii baterii, a na szybko mozemy uzyc biezacej technologii tylko zoptymalizowac obecna technologie ladowania.

Fajnie miec mozliwosc naladowania telefonu w 60 min do 93%.

ps. Sa telefony, co maja wieksze baterie i trzymaja wiecej niz 2 doby, tylko ludzie ich nie kupuja.

Vendetta musi być

04.12.2017 14:36

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50672

+1 Vendetta, nie mieszajcie piernika z wiatrakiem.
Szybkie ładowanie w niektórych sytuacjach ratuje dupę, także jeśli ktoś ma tak dobrą baterię, że nie ładuje co dzień - bo wtedy może nie mieć wyrobionego nawyku i np. w któryś dzień wstanie rano a tu zonk bateria prawie pusta - no to wsadza do ładowarki QC i zanim się wyzbiera do wyjścia to już mu się naładuje kilkadziesiąt procent i starczy do końca dnia Ikona: :)

04.12.2017 14:58

Wątków: 661 | Odpowiedzi: 16730

coś nie chce mi się wierzyć że tak słabo, ja mam telefon z Quick Charge 2 i do pełna ładuje się ~1,5h. To są nowe telefony w których pewnie jest wersja 4 i co nic ona nie wnosi?

edycja podpisu

04.12.2017 15:01

Wątków: 422 | Odpowiedzi: 22886

Mi się Note 2 Pro ładuje w jakieś 100 minut do pełna, a baterię ma 4000mAh.
I to leci na 1,5A, bez quick charge.

WTF?

2500K@4,5GHz || GTX970 Strix OC || P8P67-M || 4x8GB DDR3 || MX100 256GB || L8 430W CM || Define Mini || Dell U2312HM

04.12.2017 15:34

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50672

lonio

Kluczowe pytanie - ile bateria ma mAh.

Torwald
To może to QC nie działa w praktyce tak cudownie bo np. w gorszych warunkach (cieplej) załączają się mechanizmy zabezpieczające i ładowanie zwalnia?
Qualcomm twierdzi, że już na QC 2.0 było tak:

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny pochodzi z HDD usera Zobacz oryginał


od lewej 5V/1A, 5V/2A, QC 2.0

04.12.2017 15:48

Wątków: 636 | Odpowiedzi: 5931

...

Słaby artykuł, brakuje wielu flagowców z technologią szybkiego ładowania, które na pewno wypadły by lepiej niż Iphony.

04.12.2017 15:59

Wątków: 661 | Odpowiedzi: 16730

mój telefon ma baterię 3100mAh

W cieple faktycznie QC działa bardzo słabo. Latem w upale byłem na MD, przy 15% podłączyłem się do powerbanka przez QC i do po kilku godzinach miałem 50% ale cały czas GPS i transmisja danych. Wyssał go prawie całego (20Ah) gdzie normalnie mogę naładować 6,5x

edycja podpisu

04.12.2017 16:51

Wątków: 57 | Odpowiedzi: 322

iPhone

Najbardziej żenujący jest fakt, że do „najbardziej prestiżowego” telefonu trzeba kupić oddzielną ładowarkę. Ikona: lol

|MacBook Pro Retina 13" | iPhone 7 32GB | iPad Mini 16GB|

04.12.2017 17:11

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50672

leopardos

ale za to na oryginalnej pewnie aku będzie w dobrej kondycji nawet po 3 latach używania Ikona: ;)

Najbardziej mnie rozbawiła ładowarka dołączona do Moto G4 Play - 5V/550mA Ikona: lol

04.12.2017 17:26

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50672

W temacie:
https://www.pepper.pl/promocje/adowarka-sieciowa-blitzwolfr-bw-s5-quick-charge-30-51577

04.12.2017 18:00

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 171

Wiesz co wiara

to ważny element Naszego życia ale bądźmy szczerzy "FREEZER64" chcesz przy opcji szybkiego ładowania nawet na oryginalnym akumulatorze aby wytrzymał on 3lata to przy tym ,że ludzie często podłączają taką ładowarkę nawet przy włączonej komórce.
Poczytaj sobie jak sporo użytkowników nowych telefonów już po 3miesiącach mają problem z utrzymaniem zasilania na jednym ładowaniu.
Podstawa to ładowanie telefonu przy wyłączonym telefonie ,w przypadku mojego LG G2 ładuje go w 99% przypadków gdy wyłącza się z powodu braku energii w akumulatorze i 1% miałem podłączoną ładowarkę albo PowerBank no i kolejna sprawa to aku LITOWO-POLIMEROWY a w tych telefonach z wymienną "baterią" najczęściej jest LITOWO-JONOWA.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

04.12.2017 18:56

Wątków: 191 | Odpowiedzi: 22247

Freezer64

mam dwuletniego 5S i bateria do wymiany już od dawna Ikona: ;)

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

04.12.2017 19:19

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1368

Co ma włączony telefon baterii? Liczy się natężenie jakie jest, ni-mh 0.33C ładuje się, li-ion 0.5A na ogniowo. Szybkie ładowanie powoduje szybkie niszczenie akumulatora.

Ładowarki już mam wszędzie. Wolałbym aby bateria trzymała dłużej. A na to są dwa sposoby, kupić telefon z 6" ekranem i ogromną baterią jak xiaomi mi max albo coś z ios. O ile przyzwoicie trzyma przy intensywnym używaniu, to przy sporadycznym i ograniczeniu transmisji 3 dni z palcem w nosie.

Druga sprawa to ładowanie li-ion ładuje się w przedziale 20-80%.

04.12.2017 19:44

Wątków: 0 | Odpowiedzi: 1536

Ta, legendarne e52

ciekawe ile godzin by wytrzymała gdybyście używali e52 tak intensywnie jak używacie swoich obecnych słuchawek. Pytam zasadnie, bo telefon służbowy, na którym nie chodzę po sieci i nie oglądam filmików trzyma spokojnie 10 dni bez ładowania. Rekord to 15,5 dnia (urlop). Samsung J (cośtam). Także mniej facebooka i innych używek, a bateria magicznie wytrzyma kilka dni.

04.12.2017 20:40

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 697

@gatts19
"LITOWO-POLIMEROWY a w tych telefonach z wymienną "baterią" najczęściej jest LITOWO-JONOWA"
Aku Li-Po to po prostu podtyp baterii Li-ion.

Ładowanie jak ci spadnie poniżej 1% - super sprawa, ale tylko dla ludzi, którzy zamiast używać telefonów siedzą i odliczają baterię do zera , scenariusz nierealny w życiu codziennym.

i7-6700@4,7(air) & 16GB Gskill 3100@15-15-15-35 & 970GTX MSI & 950Pro 256GB. Nie lubię nadgryzionych=używanych jabłek.

04.12.2017 20:57

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50672

Z gatts19 nie bardzo jest sens dyskutować. On żyje w alternatywnej rzeczywistości. A porady co do ładowania to co najmniej jak z epoki Ni-Cad Ikona: ;)

+1 grzech, Squizz, rahl
A ty ancymon sam przyznajesz że zużywasz baterię ponadprzeciętne szybko, więc i cykle ładowania szybciej lecą Ikona: ;) Choć te 3 lata to tak tylko strzeliłem od czapy Ikona: ;) (stąd "pewnie")

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

05.12.2017 08:59

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 24356

bo

kupuje się fona z wymienną bakterią - i jak pada, to się wrzuca starą w elektrośmieci a kupuje nową Ikona: ;)

po dwóch latach koszt nowej baterii to jakieś 50-60zł u januszy albo 30zł u chinola bezpośrednio Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

05.12.2017 09:08

Wątków: 186 | Odpowiedzi: 4971

grzech1991

"Druga sprawa to ładowanie li-ion ładuje się w przedziale 20-80%."

Tylko w telefonie 0% to nie 0%, a 100% to nie 100%. Producent zalozyl bufor bezpieczenstwa by ogniwa nie przeladowac i nie rozladowac do zera.

Ogniwa li-ion moga byc ladowane wielkim natezeniem pradu i nic im to nie robi. Jedyny problem to temperatura, ktora czesto moze isc w parze. Na sloncu, albo podczas mocnego uzywania ladowanie telefonu to problem dla baterii.

ps. Apple nie sprzedaje mocnych ladowarek w zestawie z telefonem, bo chce zarobic kilkadziesiat dodatkowych $ na konsumentach, a nie w trosce o baterie. Akurat te prostackie ladowarki podajace na sztywno napiecie i natezenie mocno degraduja baterie na koncu ladowania przy prawie pelnej baterii.

Vendetta musi być

05.12.2017 09:22

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 10837

czy tak trudno ladowac codziennie w nocy?

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

05.12.2017 09:36

Wątków: 191 | Odpowiedzi: 22247

Freezer64

"A ty ancymon sam przyznajesz że zużywasz baterię ponadprzeciętne szybko"

ke?

Pierwsze słyszę Ikona: :)

Nawet nie wiem jak miałbym to zrobić, a baterie nadające się do wymiany w 5S/6/6S w okolicach półtora roku to nic nadzwyczajnego (w 5S nawet wymieniali za free przez jakiś czas).

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

05.12.2017 09:52

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 24356

+1 lucasd

ja właśnie tak robię, pomimo szybkiego ładowania zostawiam na całą noc na ładowarce - zdecydowanie dłużej ciągnie na baterii fon

po drugie jak już tak analizujemy żywotność ogniw - to raczej bał bym się ich puchnięcia, a to jest przypadłość li-ion czy li-pol, bo bateria za 30zł uchroni was od wybulenia wyświetlacza Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

05.12.2017 10:03

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50672

ancymon

Za każdym razem gdy ktoś chwali się dłuższym czasem pracy to wyjeżdżasz z tekstem, że on pewnie nie używa smartfona jak smartfona. A ty że masz synchro tego i tamtego, używasz sporo i nie wyobrażasz sobie nie ładować co dzień, bo najpóźniej w połowie następnego dnia byłoby kaput (czy jakoś tak - dawno widziałem jak to pisałeś, jak coś to koryguj drobiazgi, w każdym razie dawniej było to nagminne).

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

05.12.2017 10:13

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 24356

eee tam

w głuszy nie żyjemy, po to są urządzenia by z nich korzystać, a chyba to nie jakiś problem by podpiąć takowe pod ładowanie na koniec dnia Ikona: ;)

nie róbmy się tacy minimaliści Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

05.12.2017 10:29

Wątków: 118 | Odpowiedzi: 27098

mi telefon bez problemu trzyma cały dzień
w nocy, na szafce nocnej mam ładowarkę indukcyjną na którą odkładam telefon, nie chce mi się podpinać żadnego kabla, dlatego indukcja i odkładanie telefonu jakbym normalnie kładł na szafkę
telefon ma już 2,5roku i bateria w dobrym stanie
kompletnie nie zależy mi aby telefon trzymał 2, 3 dni, czy nawet tydzień, ważne aby przez cały dzień wytrzymał bez żadnego problemu i tyle

i7-6700K / MSI Z170A Gaming M5 / 16GB DDR4 Patriot Viper 4 3000 / GB Aorus 1080Ti / Corsair RM850i / Samsung 960Evo 500GB + 850Evo 500GB + Crucial 480GB / Fractal R5 / ASUS PG279Q

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

05.12.2017 10:39

Wątków: 191 | Odpowiedzi: 22247

Freezer64

to już lata temu, od dłuższego czasu noszę niestety dwa, więc na prywatnym duużo mniej działam + ładuję w samochodzie Ikona: ;)

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

05.12.2017 10:49

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50672

Brudka

Wiadomo, że sprzęt ma nieść wartość użytkową, a nie żeby się człowiek cackał jak gatts19, bo bateria się szybciej zużyje Ikona: ;) (nie wspominając o tym, że te cudowne porady raczej i tak nic nie dadzą Ikona: ;) )

A co do podpinania na koniec dnia - mnie wygodniej jest nie podpinać na noc. Z reguły podepnę wieczorem i wyjmę przed pójściem spać (w sumie tak nawet bezpieczniej, strażacy ostrzegają, że ładowarki są przyczyną wielu pożarów Ikona: ;) ), ale w sumie to nie mam żadnego nawyku i się cieszę, że mieć takowego nie muszę (zawsze jedna rzecz mniej do codziennej rutyny Ikona: :) ), po prostu jak widzę, że jest mało i jeszcze nie wychodzę z domu to podpinam w zasadzie robiąc to podświadomie i tyle. Także QC jak najbardziej pożądane coby ratować dupę w awaryjnych sytuacjach i żeby móc nadal ładować "jak bądź" nawet jak smart będzie miał baterię 4000mAh+ Ikona: ;)

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

05.12.2017 10:52

Wątków: 191 | Odpowiedzi: 22247

mi by się

przydał QC w telefonie, bo mam odpowiednią ładowarkę w samochodzie i około 25-35min. drogi do pracy, więc wystarczyłoby w zupełności, ale niestety siedzę jeszcze na srajfonie Ikona: ;)

Obecnie jak Brudka - podłączam na noc, ten który ma mniej baterii (bo mam jedną ładowarkę do ajfonów w pracy, jedną w domu i jedną w samochodzie. Więcej kabli nie zamierzam kupować Ikona: ;) ).

"Krytyk i eunuch z jednej są parafii... Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi." / RYŻY TEAM!

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

05.12.2017 10:52

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 24356

Freezer

no ja w sumie cały cza siedzę na "flagowcu" z 2012 roku - czyli 4xhd Ikona: ;)

żre to baterię jak współczesne flagowce Ikona: lol w końcu tegra3 zobowiązuje Ikona: ;)
ale też ładuje faktycznie w niecałą godzinę i chyba nawet nie ma opcji wyłączenia tego QC.

Żałuję tylko, że nie ma ładowania indukcyjnego. Ikona: ;)

Ale są plusy tego gadziejstwa - po pierwsze, nadał fajnie działa.
Po drugie - baterie tanie jak barszcz. Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

05.12.2017 21:02

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1368

Brudka

ale te wymienne są już w mniejszości telefonów, wiadomo da się znaleźć, są nawet telefony co mają baterię po 5000-10000mah, pytanie tylko czy chcesz mieć zwykły telefon który po prostu trzyma, czy cegłę za 500 zł wieszającą się przy włączaniu

Vendetta

Masz jakieś dowody, że telefon raportuje 0% jako np. 20%? Chcesz mi powiedzieć, że władowanie 3A na 30 minut nic nie zmienia? Chcę to zobaczyć Ikona: :) Chociaż też nie widziałem żadnych testów potwierdzających. Tylko ładowarki li-ion są z reguły predefiniowane na niskie prądy.

" Apple nie sprzedaje mocnych ladowarek w zestawie z telefonem, bo chce zarobic kilkadziesiat dodatkowych $ na konsumentach, a nie w trosce o baterie. Akurat te prostackie ladowarki podajace na sztywno napiecie i natezenie mocno degraduja baterie na koncu ladowania przy prawie pelnej baterii."

Najpierw wskakujesz z buforami, a za chwilę piszesz, że ładowarka ładuje prąd na chama. Nie, telefony mają mikroprocesory czy inne dziadostwo dla ładowania. Ładowarka to prosty układ typu 5V 500mA. Resztę decyduje telefon, i nie ładuje w żaden sposób li-ion 5V tylko do 4.2V max. Dalej się nie sprzeczam bo jw. masz mikroprocesor i oświecę Cię, takie ładowarki ma większość firm, nie tylko apple. A szybkie ładowanie jest od nie dawna.

lucasd

W ładowaniu w nocy są dwa problemy, pierwszy, bateria dobija do 100% a ładuję zawsze max 80% (chyba, że naprawdę potrzebuje gdzieś użyć telefonu). Druga sprawa, że wyjście na koncert do innego miasta i bateria się podda zawsze.

A co do indukcji, miałem w nexus 4, użyłem zero razy. Może teraz by było inaczej, bo łatwiej krążki kupić sobie do domu czy do pracy. Niestety, indukcja ma jedną dużą wadę na którą cierpi większość telefonów. Szklane plecki, które są ładne ale wolę jednak aluminium. Xiaomi robi to dobrze.

05.12.2017 23:57

Wątków: 8 | Odpowiedzi: 4859

Spuszczacie się nad żywotnością baterii i czy 3 lata wytrzama- mi ostatnie 3 telefony końca gwarancji nie dotrwały Ikona: :P a wcale im nic takiego nie robie - teraz Nexus jest ma serwisie - zjebał się a ja mu nawet roota nie zrobiłem Ikona: lol
Pisze teraz z jakiegoś guana walkman od Sony który leżał parę lat w szufladzie- używam jak Nexusa i wytrzymuje 2 dni a Nexus dzień.

i5 4690K +Be Quiet! Pure Rock, MSI Gaming 3 Z97, GTX 1070 STRIX,16GB 2400Mhz CL10, Corsair RM 750x, WD Red 2TB + EVO 850 250GB, Phanteks Evolv ATX TG

06.12.2017 08:53

Wątków: 1 | Odpowiedzi: 10837

80%

moze miec sens w laptopie, w komorce takie ladowanie to bardziej zaszkodzi niz pomoze

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.12.2017 09:14

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 24356

grzech

niekoniecznie, to że dosłownie nie widzisz klapki otwieranej od strony pleców - to nie znaczy, że jej tam nie ma
przykładowo takie xiaomi ma możliwość wymiany praktycznie w każdym modelu, analogicznie seria G od LG.

A to, że inni nie dają takiej możliwości? A to gorzej dla nich, póki mam wybór i to nie mały w dobrych fonach z taką możliwością.
Zgodnie z odwieczną zasadą - głosuję portfelem. Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

06.12.2017 10:30

Wątków: 186 | Odpowiedzi: 4971

grzech1991

Te 20% i 80% to takie uproszczenie dla ludu. Idea jest jedna - zwykle przeladowanie ogniwa powyzej 4,2V i rozladowanie ponizej 2,7-3,0V mocno skraca zycie. Oczywiscie sa rozne rodzaje ogniw i te widelki sa lekko modyfikowane, ale te uproszczenie 20% i 80% to takie "urban history" dla szarego Kowalskiego. Producenci baterii sugeruja kiedy nalezy przestac z ladowania i rozladowywania ogniwa i dokladnie podaja specyfikacje kiedy to ma sie stac. Lepsze ladowarki dodatkowo korzystaja z metody CC/CV (to wlasnie ostatni kluczowy moment ladowania ogniwa, gdzie prostackie ladowarki potrafia degradowac ogniwa). Ladowanie ogniw to nie taki prosty proces jak myslisz.

Obrazek dodany przez użytkownika

Plik graficzny (zmniejszony z 800x534) pochodzi stąd



Poczytaj i przemysl:

http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries

Vendetta musi być

06.12.2017 11:12

Wątków: 231 | Odpowiedzi: 6251

Zobaczcie

Jak ładuje się iPhone X. Ta słuchawka to chyba największa wtopa a.pl. Ma same wady i jeszcze ta cena...

Screw you guys...I am going home !!!

06.12.2017 21:06

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1368

Jarooo

Ja tam dbam o sprzęty, i odkąd kupuje flagowce to min. 2 lata.

Brudka

Miałem nexusa 4, gdzie maupa by sobie poradziła z wymianą baterii. Dwie śrubki i klapka bez problemu wychodzi, no i tyle teorii. Skończyło się na serwisie.

Vendetta

Wiem, tu się zgadzam w 100%. Pewnie przy 100% chodzi o cykle ładowania, druga sprawa, że 4.2V a 4.22V to ogromna różnica. I tak czasem trzeba ładować do 100% aby telefon mógł określić realny pozostały procent (czyli realną pojemność).

Radzio

Taka wtopa a i tak ludzie łykają jak pelikany. Tzn. czy wtopa? Dla mnie z jednej strony świetna kamera i świetny design, z drugiej brak czytnika palców, zabezpieczenie do 4 liter i wykonanie z wysokiej jakości szkła Ikona: :D Do tego 3GB ramu aby czkawka była.

  • Sprawdź bezpośredni link do posta

06.12.2017 21:34

Wątków: 335 | Odpowiedzi: 24356

grzech

w xiaomi wymienisz bez problemu, bo bateria nie jest klejona a tylna klapka jest pod boczną krawędzią - wystarczy ją po prostu odchylić Ikona: ;)

*[i5-6500, 16GB/DDR4, 1060@6GB, ASUS ProGaming Z170, M500@240GB, F1@640GB, F3@1TB, 7K6000@5TB - surround: 4020x1024@FullRonson] *

06.12.2017 22:36

Wątków: 8 | Odpowiedzi: 4859

Ja nie wbijam nimi gwoździ, nie mają uszkodzeń fizycznych, nie flashuje systemu, nie rootuje- i co? Motorola padła po roku, S6 EDGE "flagówno" po 3 dniach a Nexus po 1,5 roku. Baterie i ich żywotność to najmniejsze zmartwienie jak taki kał produkują

i5 4690K +Be Quiet! Pure Rock, MSI Gaming 3 Z97, GTX 1070 STRIX,16GB 2400Mhz CL10, Corsair RM 750x, WD Red 2TB + EVO 850 250GB, Phanteks Evolv ATX TG

06.12.2017 22:50

Wątków: 186 | Odpowiedzi: 4971

Jarooo

Mi w Nexusie 4 tez szybko padla bateria, ale w Sony Z2, Z5, IP SE juz nie i pieknie trzymaly praktycznie maksymalna pojemnosc. Do tego w Nexusie 4 wymiana baterii byla prosta, a google sa je wymianiela na gwarancji (wysylalem tel do serwisu w DE).

Vendetta musi być

06.12.2017 22:52

Wątków: 17 | Odpowiedzi: 50672

grzech1991

"Ja tam dbam o sprzęty"

Smartfon ma nieść wartość użytkową i służyć tobie, a nie ty jemu Ikona: :p (nadmiernie chuchając i dmuchając żeby się nie rozleciał przedwcześnie ...jak ty ładujesz w ogóle do tych 80%? Stoisz nad ładowarką ze stoperem w ręku? Ikona: :D )

Jarooo
ale co się z nimi dzieje?

07.12.2017 06:48

Wątków: 8 | Odpowiedzi: 4859

motorolla ekran+ bootloop(nie wiem jaki miało to związek) a kupiłem bez gwary bo mi się zachciało z klawą qwerty ze stanów. W samsungu ekran zgasł na amen mimo że telefon działał i wydawał dźwięki, nexus bootloop- czasem po iluś loopach wstał i działał do kolejnej zawiechy..nie wiem co mu mogło jebnąć, pamięć?

i5 4690K +Be Quiet! Pure Rock, MSI Gaming 3 Z97, GTX 1070 STRIX,16GB 2400Mhz CL10, Corsair RM 750x, WD Red 2TB + EVO 850 250GB, Phanteks Evolv ATX TG

07.12.2017 23:27

Wątków: 35 | Odpowiedzi: 1368

Freezer64

Jak byś miał zboczenie na punkcie idealności (na różnych płaszczyznach życia) i manie posiadania wszystkiego idealnego to byś zrozumiał. Po prostu ma być igła i już. Nawet jeśli sprzedam później za pól ceny i nikt nie chciał idealnej używki. Po prostu mnie to wkurza.

Ostatnio w futerale upadł mi telefon, mam odprysk dosłownie 2mm farby z aluminium. Wkurza mnie to ;] Pomalowałem delikatnie markerem, nic nie widać, ale to druciarstwo...

Jak? Ładuję zawsze przy komputerze, czas ładowania pełnej baterii to pewnie 3-5h (zależy czy w domu czy w pracy), co to za problem co pół godziny sprawdzić ile jest baterii? Nie ładuje do równych 80% ale np. 75,78,76 % Ikona: :)