ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Firefox będzie ostrzegał przed stronami, które zostały zhakowane

Daniel Górecki, 2017-11-24 09:05 | Źródło |

Niedawno Mozilla udostępniła nową wersję Firefoxa o nazwie Quantum, która przyniosła mnóstwo usprawnień, wyraźnie przyspieszając pracę przeglądarki, ale i zmieniając jej wygląd. Producent nie zwalnia jednak tempa i na przyszły rok szykuje kolejne przełomowe zmiany, a już wkrótce doczekamy się nowej funkcji, która ucieszy przede wszystkim użytkowników zwracających dużą uwagę na bezpieczeństwo w sieci.

Firma współpracuje bowiem z ekipą odpowiedzialną za popularną stronę Have I been Pwned (serwis, który zbiera informacje na temat wycieków danych i pozwala sprawdzić, czy nasze dane nie stały się obiektem ataku hakerów), czego owocem ma być właśnie nowa funkcja dla Firefoxa. Prace są na razie na dość wczesnym etapie rozwoju, ale już teraz możemy ją wypróbować, pobierając odpowiednie rozszerzenie z Github i instalując je na przeglądarce, ale potrzeba w tym celu Firefoxa w wersji Developer Edition. Obecnie funkcja w razie potrzeby wyświetla komunikat, że strona, którą chcemy odwiedzić, została zhakowana, co pełni funkcję ostrzegającą, ponieważ dostęp do portalu nie jest blokowany.

Informacje o tym projekcie potwierdził Troy Hunt, ekspert ds. bezpieczeństwa w Have I Been Pwned, ale nie wiemy jeszcze w jaki sposób działać ma ta funkcjonalność, kiedy zostanie oficjalnie udostępniona w finalnej wersji. Bardzo wiele stron borykało się przecież z wyciekami danych w przeszłości i być może twórcy ograniczą się jedynie do najświeższych ataków. Jeśli jednak uda się ją dobrze zaimplementować, to funkcja może okazać się bardzo przydatna, np. sugerując użytkownikom zmianę hasła - czekamy więc na jakieś konkrety.

tweet_01

Tagi: PC, przeglądarka internetowa, mozilla, firefox, Have I Been Pwned, bezpieczeństw, Troy Hunt,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.