ZAMKNIĘCIE SERWISU

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000010078, dla której akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, o kapitale zakładowym 25 581 840,64 zł w całości wpłaconym, NIP 7961810732, niniejszym informuje, że kończy działalności w zakresie działalności Serwisu FrazPC.pl. Zamknięcie Serwisu nastąpi w dniu 31 grudnia 2018 roku. Do dnia 31 grudnia 2018 roku serwis będzie działał na dotychczasowych zasadach. Zachęcamy aby w tym okresie pobrać z Serwisu potrzebne użytkownikom materiały, gdyż po dniu 31 grudnia 2018 roku żadne materiały nie będą dostępne.

Steam w końcu z cenami w złotówkach

Daniel Górecki, 2017-11-14 11:27 | Źródło Steam |

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wczoraj wieczorem Valve w końcu wprowadziło w sklepie Steam obsługę polskiej waluty. Osoby obawiające się niekorzystnych cen w złotówkach mogą się już uspokoić, ponieważ jak sugerowały to już ostatnie przecieki, przelicznik jest naprawdę dobry i ceny niektórych produkcji spadły nawet o kilkadziesiąt złotych.

Warto jednak zacząć od tego, że złotówki to od tej chwili jedyna waluta używana w transakcjach dokonywanych w Polsce i nie mamy możliwości powrotu do euro. Polskie konta z Portfelami Steam korzystającymi z euro zostały automatycznie przewalutowane na złote polskie przy użyciu kursu walut z dnia wymiany, czyli z wczoraj.

Nie ma też obaw co do dostępności gier na naszym rynku, ponieważ jak zapewnia Valve „nie dokonano zmian w zawartości biblioteki. Wszystkie opcje i wersje językowe gier zakupionych, gdy ceny w sklepie podawane były w euro, pozostają dostępne. Większość gier, których ceny podawane były dotąd w euro, została wyceniona w złotych polskich i można je kupić w Polsce. Niektóre produkty mogą być niedostępne do czasu ustalenia ich cen w nowej walucie” - czytamy w komunikacie.

Przyjrzyjmy się więc najważniejszej kwestii, czyli cenom. I tak, najpopularniejsza obecnie na Steamie gra Playerunknown's Battlegrounds dotychczas kosztowała 29,90 EUR, a teraz zapłacimy za nią tylko 72,99 PLN. Nowość w postaci Nioh: Complete Edition dostępna była do wczoraj za 49,99 EUR, a teraz jej cena to 179,99 PLN. Cuphead wycenione zostało na 71,99 PLN, a cena tej gry wynosiła przedtem 19,90 EUR.

Są też jednak przypadki, gdzie obniżki nie odnotujemy lub cena nawet minimalnie wzrosła. I tak, Assassin's Creed Origins oraz Wolfenstein 2: The New Colossus kosztowały 59,99 EUR, a ich cena w złotówkach to odpowiednio 249,90 PLN oraz 259,90 PLN. Co więcej, niektóre produkcje jeszcze nie otrzymały polskiej ceny i nie możemy ich zakupić, jak np. Call of Duty: WWII (czekamy na ustalenie kwoty przez wydawcę).

Warto na koniec dodać, że gracze z Polski mogą korzystać z płatności za pośrednictwem serwisu Przelewy24, a więc bez kart kredytowych, debetowych czy PayPala.

Jak Wy zapatrujecie się na nowe ceny na Steam? Dajcie znać w komentarzach.

clipboard02

Tagi: gry, ceny, steam, Valve, obniżka, zakupy, złotówki, przewalutowanie,

Komentarze (0)

Aby dodać odpowiedź zaloguj się.